Skocz do zawartości

Spaliny po zaślepieniu EGR-a


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu pytam

Może trochę lamerskie pytanie: czy po zaślepieniu EGR-a ilość spalin wydostających się z wydechu jest większa?

Bo na chłopski rozum to chyba tak ponieważ skoro nie idą spowrotem do dolotu to muszą wylatywać właśnie wydechem.

A pytam bo ostatnimi czasy zauważyłem jakby większy dymek pozostawiany przez moją strzałę i wiążę to właśnie z zaślepionym EGR-em

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam i od razu pytam

> Może trochę lamerskie pytanie: czy po zaślepieniu EGR-a ilość spalin

> wydostających się z wydechu jest większa?

> Bo na chłopski rozum to chyba tak ponieważ skoro nie idą spowrotem do

> dolotu to muszą wylatywać właśnie wydechem.

> A pytam bo ostatnimi czasy zauważyłem jakby większy dymek

> pozostawiany przez moją strzałę i wiążę to właśnie z zaślepionym

> EGR-em

> Pozdrawiam

raczej nie wiązałbym tego z EGR

tam jest naprawde mała szczelina przez którą przedostają się spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pytam bo ostatnimi czasy zauważyłem jakby większy dymek

> pozostawiany przez moją strzałę i wiążę to właśnie z zaślepionym

> EGR-em

No patrz Panie... Ja też zaślepiłem i w sumie ostatnio jakby spaliny intensywniejsze. Silnik identyczny. Nie wiązałem jednak tego ze EGR-em. Może to kwestia temp. otoczenia i LPG, ale tę kwestię zostawiam fachowcom... Można to w sumie empirycznie sprawdzić i wyjąć na chwilkę zaślepkę...

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może ten dymek to po prostu para, która uwidacznia sie dużo

> bardziej o tej porze roku

Dokładnie. Przecież teraz wszystkie samochody bardziej "kopcą". Ja mam wszystko ok i też widzę w lusterku swoje spaliny jak stoję na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyjałem zaslepke po jakis 2 tygodniach. Róznicy nie widzialem ale czytalem ze bez EGR-a podnosi sie temp spalania i moze dojsc uboga mieszanka na gazie i wypalenie UPG gotowe. Jak robiłem przeglad w Oplu to mechanik powiedzial ze przy moim silniku zaslepienie jest nie wskazane, wiec wyjalem. Ale u ciebie to pewnie para, przeciez nic nie ginie w przyrodzie i co z tego ze Egr sie otwiera, ale tyle ile jest spalin wyprodukowanych tyle musi wyleciec na zewnatrz przez rure. Egr ich nie magazynuje, poprosty sa czystsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.