Skocz do zawartości

Oszczędności!


vito79

Rekomendowane odpowiedzi

zabezpieczanie antykorozyjne jest wiec nie widze problemu.... znajomy w pandzie za silnikiem na przegrodzie czołowej ma goło... z lakieru... bo najchętniej by lakierowali "to co widać" a resztę zabezpieczy i bezbarwnym... ostatnie warstwy kolor... nie kładą.... bo $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zabezpieczanie antykorozyjne jest wiec nie widze problemu.... znajomy

> w pandzie za silnikiem na przegrodzie czołowej ma goło... z

> lakieru... bo najchętniej by lakierowali "to co widać" a resztę

> zabezpieczy i bezbarwnym... ostatnie warstwy kolor... nie

> kładą.... bo $$$

Powiadasz ze tam jest jakies zabezpieczenie? Na mój gust to goła blacha! Zreszta na fotce widac slady rdzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio wymieniałem licznik i oto co zobaczyłem jak go wymontowałem.

> Ani grama lakieru!

> Czy to przypadkiem nie jest lekka przesada?

A w jakim celu lakierować coś co i tak nie ujrzy światła dziennego i nie jest narażone na czynniki zewnętrzne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie nie ma obaw- rdza nie bedzie tam tak szybko postepowac i

> predzej Ci karoseria zgnije niz to co na zdjeciu sie rozpadnie

Wiem wiem ze predzej cała karoserie szlak trafi niz to sie rozleci.

Zle mnie panowie rozumiecie chodzi tylko o to koszt lakierowania tych rur to kilka groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem wiem ze predzej cała karoserie szlak trafi niz to sie rozleci.

> Zle mnie panowie rozumiecie chodzi tylko o to koszt lakierowania tych

> rur to kilka groszy.

Nie wiem jak pod licznikiem ale pierwsze Pandy miały lakierowane maski od spodu i pod wyciszeniem w komorze silnika (ja tak mam XI 2004)

grinser006.gif a jak widzałem u kumpla Panda z 05.2006 kolor nadwozia czerwony to maska pod spodem ma siakiś podkład biały jak i większość elementów blacharki w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak pod licznikiem ale pierwsze Pandy miały lakierowane

> maski od spodu i pod wyciszeniem w komorze silnika (ja tak mam

> XI 2004)

> a jak widzałem u kumpla Panda z 05.2006 kolor nadwozia czerwony to

> maska pod spodem ma siakiś podkład biały jak i większość

> elementów blacharki w komorze silnika.

Ostatnio jak byłem u kumpla w salonie to tez to zauwazyłem ze coraz mniej lakieruja. Komora silnika była polakierowana i dopiero połozony ten kit co daja na łaczeniach blach i w szczelinach.

Zreszta jak popatrzec na casłokształt pandy to wiecej jest rzeczy na których oszczedzaja chocby to ze gniazdo 12 jest niepodswietlone a prawie wszystko jest tam przygotowane brakuje tylko zarówki i małego kawałka plastiku. Zagłowki tapicewrowane z tyłu poprawiaja widocznosc i przy rozkładaniu nie trzeba ich wyciagac jak w przypadku piankowych. Koszt materiału chyba tez nie jest az tak duzy. Brak lampki w bagazniku (choc podobno jak ktos kupuje pande z łamanym kluczykiem to jest zamontowana) no i otwieranie bagaznika tylko na kluczyk. Tyle oszczednosci na chwile obecna mi sie przypomiało a jest ich chyba jeszcze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem wiem ze predzej cała karoserie szlak trafi niz to sie rozleci.

> Zle mnie panowie rozumiecie chodzi tylko o to koszt lakierowania tych

> rur to kilka groszy.

jakoś przypadkiem tu zajrzałem zeby.GIF

podobny element w Vauxhallu Astra jest pomalowany PROSZKOWA na piękny czarny półmat ... a w Astrze G robionej w PL ... oczywiscie tak samo jak tutaj .. zero czegokolwiek .. żywa stal wink.gif lekko podkorodowana oczywiscie

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio wymieniałem licznik i oto co zobaczyłem jak go wymontowałem.

> Ani grama lakieru!

> Czy to przypadkiem nie jest lekka przesada?

To normalne w początkowych egzemplarzach było dobrze potem musieli oszczędzac-w Punto jest podobnie-dobrze ze choc Włosi pryskali jakims czarnym lakierem crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.