Skocz do zawartości

Świece NGK V-line


major_601

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak w temacie?

Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

Oczywiście do Uno 1,4

Dzięki za pomocne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Wiem że pytasz o ngk, ale nie mam doświadczenia z nimi. Wydaje mi sie że jak zakupisz Iskry to różnicy nie będzie a kasa mniejsza waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że pytasz o ngk, ale nie mam doświadczenia z nimi. Wydaje mi sie

> że jak zakupisz Iskry to różnicy nie będzie a kasa mniejsza

4zł różnicy na 4 sztukach...

Jeździłem na swiecach "Iskry" ale się popsuła jakość

2lata temu gdy kupiłem komplet to pojeździłem 1 tydzien - spadek mocy, rano zapalanie trwało 8-10 sekund.

Kupiłem wtedy Bosch i zaraz wróciło do normy, teraz bym spróbował NGK bo wiele osób zachwala, ale chce wiedzieć jak spisują się w Uno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Witam, posiadam takowe, do uniacza sprzedawca mi polecił V-line 2. Mam je jakieś 6 m-cy i nie mam żadnych problemów z odpalaniem. Wg mnie są waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Ja w Uniaku jezdzilem na Championach... Sprawowaly sie idealnie... Obecnie w Vectrze mam NGK wlasnie V-Line ( a mozna wogole jeszcze kupic nie V-Line ) i sprawuja sie rownie dobrze, jak Championy w Uniaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Ja mam NGK'i u siebie i sa dobre,iskier wiecej nie zaloze,spadek mocy i dluzsze krecenie silnikiem zeby zapalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę nie rozumie Twojej wypowiedzi? Możesz jaśniej

Chodzilo o to,ze NGK -dobre,nawet bardzo,a nasze krajowe Iskry wg mnie sie u mnie nie spisaly i tak jak napisalem-na nich zauwazylem spadek mocy i dluzsze krecenie silnikiem przy zapalaniu w porownaniu do NGK'ow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzilo o to,ze NGK -dobre,nawet bardzo,a nasze krajowe Iskry wg

> mnie sie u mnie nie spisaly i tak jak napisalem-na nich

> zauwazylem spadek mocy i dluzsze krecenie silnikiem przy

> zapalaniu w porownaniu do NGK'ow.

Teraz rozumię smile.gif

Sorry ale nie zajażyłem słowa "iskier"

Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Ja mam takie. I pomykam na takich już kilka lat . Jak na razie jest OK i nie narzekam , tak więc polecam je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam takie. I pomykam na takich już kilka lat . Jak na razie jest

> OK i nie narzekam , tak więc polecam je.

fajnie

dzięki Wam za info, cieszy mnie to że kilka lat wytrzymują, bo wydawało mi się że przez to nacięcie w elektrodzie środkowej skróci się żywotność a jak czytam Wasze posty i z tego co znajomi mówili to wytrzymują dość długo.

W takim układzie załozę te NGK V-line gdy będe miał czas na pogrzebanie trochę przy aucie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Też śmigam na NGK i nie narzekam, a poprzednik od którego kupiłem uniaczka też miał ngk.

Jeśl można spytać to jaka cena tych świec bo ja dałem 7,5zeta za szt. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupiłem na allegro więc dochodzi wysyłka.

> Zwykle wracam z pracy to sklepy juz zamknięte

> A tak to przyjdzie do domciu

Ja mam kolege który pracuje w Inter-Cars też z Siem-ców i załatwia mi części w nawet dobrej cenie, z dostawą do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

> Zastanawiam się czy zastosować zwykłe NGK czy zachwalane V-line

> Oczywiście do Uno 1,4

> Dzięki za pomocne info

Ja jeździłem w Uno 1.4 40 kkm na NGK V-line i nie narzekałem na nie wogóle, dobrze odpalał, moc OK a nowy nabywca mojego fiacika dalej na nich jeździ. Obecnie mam też takie świece i jak do tej pory to ponad 3 kkm i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi udzielić informacji czy jeździ na takowych świecach jak

> w temacie?

> Jeśli tak to jakie wrażenia - nie mówię o mitycznym przyroście mocy

> lecz ogólnie w porówniu z np. Bosch

nie ma prawa bys zauwazyl jakakolwiek roznice.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma prawa bys zauwazyl jakakolwiek roznice.

> pozdrawiam

nie był bym taki pewien nono.gif

a jak wcześniej auto chodziło na 3 gary bo jedna świeca była całkowicie niesprawna to różnica będzie

nigdy nie mów nigdy wink.gif

bo tak pozatym świeca to świeca, miałem i normalne świece to były smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie był bym taki pewien

> a jak wcześniej auto chodziło na 3 gary bo jedna świeca była

> całkowicie niesprawna to różnica będzie

> nigdy nie mów nigdy

> bo tak pozatym świeca to świeca, miałem i normalne świece to były

ja mowilem o dobrych i sprawnych swiecach.

jak zalozysz nowe NGK V-line a pozniej zmienisz na nowe np. Iskra lub jakiekolwiek inne nie ma prawa byc zadnej roznicy.

chcialem zauwazyc ze swieca sluzy jedynie do wytwarzania iskry w komorze spalania.

wszystkie swiece robia to identycznie, oboejtnie czy sa SUPER Line, czy Standard 2- 3 czy 5 elektrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mowilem o dobrych i sprawnych swiecach.

> jak zalozysz nowe NGK V-line a pozniej zmienisz na nowe np. Iskra

> lub jakiekolwiek inne nie ma prawa byc zadnej roznicy.

> chcialem zauwazyc ze swieca sluzy jedynie do wytwarzania iskry w

> komorze spalania.

> wszystkie swiece robia to identycznie, oboejtnie czy sa SUPER Line,

> czy Standard 2- 3 czy 5 elektrodowe.

Tylko, że na jednych świecach iskra przeskakuje łatwiej, na innych trudniej. Ja mam niemiłe doświadczenia z Bosch'ami, ani w maluchu, ani w uno nie sprawowały się dobrze pomimo, że były nowe.

Najlepiej wspominam NGK V-line, bardzo długo zachowywały sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie tyle:

świece 1 elektrodowe się szybciej zmienia niż te 3 lub 4 , pozatym żadnej róznicy niema ,odnośnie marek też trudno cos powiedziec bo to rzecz gustu a NGK i V-Line to jedno i to samo V-Line to poprostu nr skrócony nr Uno 1.4 BPR6ES (7822) V-Line nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdze na NGK tylko nie jestem pewny czy V-line Ale sprawdzaja sie

> bardzo dobrze Nie kupuj Boscha Jak ci bardzo zalezy to pójde i

> sprawdze dokladmie Pozdrwiam

dzięki, ale nie ma potrzeby. Już kupiłem NGK V-line i założę zamiast Boschów kiedyś po nowym roku. Na pewno się pochwalę rezultatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK i V-Line to jedno i to samo V-Line to

> poprostu nr skrócony nr Uno 1.4 BPR6ES (7822) V-Line

Nie zupełnie...

wg tego co pisza to V-line maja jakiś rowek w środkowej elektrodzie, pewnie mityczne poprawienie iskry, ale kupiłem. Zobaczę co są warte po założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Materiał elektrod,

wszysycy producenci stosuja ten sam albo o porownywalnych parametrach fizyko-mechanicznych

>ich kształt

ksztalt elektrod jest wszedzie jednakowy(zakladam ze mowimy o typowych swiecach jednoelektrodowych - tu sie juz nie da nic wymyslec

>przerwa między elektrodami,

na swiecy dowolnego producenta mozna ustawic dowolnie odleglosc elektrod

>wartość

> cieplna świecy.

praktycznie szyscy producenci maja szeroka game wartosci cieplnych i rozmiarow

wszystkie te rzeczy ktore podales nie maja zwiazku z tym ze lepsza jest swieca NGK, Bosch czy Iskra.

technologia swiec wszystkich tych producentow jest zblizona stad roznica w parametrach eksploatacyjnych jest niemierzalna dla uzytkownika. powiem wiecej, jestem bardziej niz pewien ze jest to trudno mierzalne w warunkach laboratoryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre kupiles ja mam V-line koszt 46zł

Też mam V-line. Kupowane jakoś we wrześniu, troszkę taniej bo 42 PLN. To znaczy byłoby 42 gdybym wcześniej nie kupił Iskry. Za czasów maluszka miałem dobre zdanie o Iskrze ale w Unochodzie średnio mi się sprawdziły, bardzo szybko się zużyły - trwałość V-line jest dużo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne jak Zwykle masz rację!!

> I pewnie Bosch to tylko mit że jest gorszy a tak naprawde każdy źle

> założył kable itp

sek w tym ze nie wiem czy mam racje, ale nie opieram sie plotkom i pseudowiedzy.

to co napisalem to sa fakty, jezeli potrafisz je obalic - zapraszam do dalszej dyskusji.

czy bosch to mit - nie wiem, natomiast wiem ze stosowalem swiece roznych producentow i nigdy nie zauwazylem zadnych roznic w dzialaniu silnika i szczerze watpie ze moj silnik jest jakis dziwny, raczej uwazam ze po prostu statystyczna swieca zaplonowa ma porownywalne parametry w z kazda inna.

jeszcze raz podkresle, swieca zaplonowa sluzy z zasady wylacznie do zaplonu mieszanki a nie do tego zeby byla ladna czy pozlacana czy V-line. procz swiec na prawidlowe wyladowanie na niej ma wplyw masa innych czynnikow, poczawszy od reszty ukladu zaplonowego po wartosc cisnienia sprezania skonczywszy.

jak czytam te rewelacje o wyższosci jednej swiecy nad druga, to od razu na mysl mi przychodzi meloman z pozlacanymi koncowkami chinch czy posrebrzanymi kablami do glosnikow o przekroju 10mm^2 przy swoim sprzecie audio, jakoby one mniej znieksztalcaja dzwiek w jego cudownym torze audio.

wyglada wlasnie ze z tym swiecami, olejami, filtrami jest b.podobnie hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszysycy producenci stosuja ten sam albo o porownywalnych parametrach

> fizyko-mechanicznych

Zapewne biglaugh.gif

> ksztalt elektrod jest wszedzie jednakowy(zakladam ze mowimy o

> typowych swiecach jednoelektrodowych - tu sie juz nie da nic

> wymyslec

Da się wymyśleć: V-line ma środkową elektrodę wypiłowaną w kształcie właśnie litery V, splitfire ma rozwidloną elektrodę boczną, jeszcze inne mają boczną elektrodę w kształcie odwróconej litery "U" itd.itp. Wszystkie te cyrki są po to, żeby środkowa elektroda jak najmniej zasłaniała iskre, a tym samym czoło płomienia.

> na swiecy dowolnego producenta mozna ustawic dowolnie odleglosc

> elektrod

Miłej zabawy, zwłaszcza w świecach 4-elektrodowych, najlepiej przestawiać z 0,6 na 1,3 biglaugh.gif

> praktycznie szyscy producenci maja szeroka game wartosci cieplnych i

> rozmiarow

> wszystkie te rzeczy ktore podales nie maja zwiazku z tym ze lepsza

> jest swieca NGK, Bosch czy Iskra.

> technologia swiec wszystkich tych producentow jest zblizona stad

> roznica w parametrach eksploatacyjnych jest niemierzalna dla

> uzytkownika. powiem wiecej, jestem bardziej niz pewien ze jest

> to trudno mierzalne w warunkach laboratoryjnych.

Przypuszczam, że w przypadku firmy Bosch właśnie źle dobrane są ciepłoty świec przez producenta (na benzynie czarne już po 200 km), a po drugie bardzo szybko pojawiają się na nich przebicia. Może miałem pecha, ale widze, że nie tylko ja mam problemy ze świecami tej firmy. Być może na polskim rynku jest dużo podróbek, tego niestety nie wiem niewiem.gif

Na pewno dużo lepsze są już nawet zwykłe Iskry, ale skoro NGK były droższe o 2 zł na sztuce, to właśnie takie kupiłem i się nie zawiodłem.

Jeżeli chodzi o świece firmy NGK to ich największą zaletą jest to, że przez cały czas eksploatacji auto zapalało "na dotyk", a silnik pracował równiutko, a na Boschach wiecznie któraś świeca była czarna, wypadały zapłony, itd. I nie było to związane z innymi elementami układu zapłonowego, bo wymieniłem tylko świece.

Dla wszystkich zainteresowanych polecam pooglądać prezentacje: http://www.ngkntk.pl/E-Learning_NGK.3572.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak czytam te ciekawostki o swiecach to od razu na mysl mi przychodzi

> meloman z pozlacanymi koncowkami chinch czy posrebrzanymi

> kablami do glosnikow o przekroju 10mm^2 przy swoim sprzecie

> audio, jakoby one mniej znieksztalcaja dzwiek w jego cudownym

> torze audio.

Tak, to sprawdź w telewizorze kabel Euro za 5 zł, a potem zamontuj taki za 50, jak nie będziesz widział różnicy, to do okulisty icon_eek.gifzlosnik.gif

> wyglada wlasnie ze z tym swiecami, olejami, filtrami jest b.podobnie

... jeszcze zapomniałeś o oponach, płynie chłodzącym, hamulcowym, żarówkach, akumulatorach itd. itp.

Chyba poprzedni właściciel mojego Uno serwisował samochód u Ciebie, on wyjeździł, a mnie się zaczęło sypać i wychodziły takie rzeczy, że pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, to sprawdź w telewizorze kabel Euro za 5 zł, a potem zamontuj

> taki za 50, jak nie będziesz widział różnicy, to do okulisty

> ... jeszcze zapomniałeś o oponach, płynie chłodzącym, hamulcowym,

> żarówkach, akumulatorach itd. itp.

> Chyba poprzedni właściciel mojego Uno serwisował samochód u Ciebie,

> on wyjeździł, a mnie się zaczęło sypać i wychodziły takie

> rzeczy, że

skoro napisales to co napisales to znaczy ze nie zrozumiales mojej wypowiedzi i zdaje sie nadto ze masz male pojecie o tych zagadnieniach, a na to juz nic nie poradze, przeciez myslec Cie nikt nie nauczy...

BTW: Miedzy kablem za 5zl a tym za 50zl moze byc roznica, ale miedzy tym za 50zl a takim co ma posrebrzane przewody i kosztuje 500zl NIE MA ZADNEJ - przynajmniej w dzialaniu.

z tym ze mowie to na marginesie, bo watpie abys zdawal sobie z tego sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co napisalem to sa fakty, jezeli potrafisz je obalic - zapraszam

> do dalszej dyskusji.

Nie chce mi się gadać, bo i tak zawsze znajdziesz jakiś inny argument. Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżdzę samochodem od wielu kkm i widze jak w czasie eksploatacji zachowuje się silnik z różnyumi świecami i koniec kropka, nie przekonasz mnie artykułami w stylu że wszystkie świece są identyczne i działają jednakowo bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW: Miedzy kablem za 5zl a tym za 50zl moze byc roznica, ale miedzy

> tym za 50zl a takim co ma posrebrzane przewody i kosztuje 500zl

> NIE MA ZADNEJ - przynajmniej w dzialaniu.

Oj tutaj się mylisz niestety. Jest różnica. Ten za 500 na 100% będzie mniej podatny na zakłócenia elektromagnetyczne i będzie miał mniejszą stratność sygnału. Zauważysz to dopiero na naprawdę dobrym sprzęcie a nie takim z najwyższej półki ale supermarketu - w takim przypadku to sam sprzęt będzie ograniczał efekt działania kabla a nie kabel.

Co do świec to ja tez potwierdzam, że różnie to bywa. Ja już Iskry nie kupię. Za to NGK polecam ze spokojem, jestem z nich bardzo zadowolony. A różnica w cenie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tutaj się mylisz niestety. Jest różnica. Ten za 500 na 100% będzie

> mniej podatny na zakłócenia elektromagnetyczne i będzie miał

> mniejszą stratność sygnału. Zauważysz to dopiero na naprawdę

> dobrym sprzęcie a nie takim z najwyższej półki ale supermarketu

> - w takim przypadku to sam sprzęt będzie ograniczał efekt

> działania kabla a nie kabel.

nie myle sie na szczescie, z racji wykonywanego zawodu wiem ze akurat jest dokladnie tak jak napisalem. kabel euro za 50zl jest wystarczajaco dobrze zaekranowany. lepsze ekranowanie go NIC NIE DA i na zadnym sprzecie tego nie zobaczysz nawet jakby to byl HI_END Loewe. i nie ma znaczenia czy kupisz kabel za 50,200 czy 500 zl jak kabel jest zrobiony zgodnie z ogolnie pojeta sztuka inzynierska jego dzialanie bedzie dokladnie takie same.

gdybys wiedzial co jest takim kablem przesylane to bys wiedzial o czym pisze. i stad dokladnie taki sam problem wystepuje przy kablach glosnikowych i wlasciwie jakichkolwiek innych gdzie sygnal ma f w granicach kHz.

nic tu nie da srebrzenie zyl w czy pozlacane wtyki, gdyz nie ma i nie moze miec to zadnego znaczenia w tym konkretnym przypadku a ewentualne roznice sa niedostrzegalne "golym okiem". a sa tacy co kupuja kable glosnikowe za 1000zl/mb i twierdza ze widza roznice miedzy tymi za 2z/mb.

jest to z oczywistych powodow niemozliwe zeby subiektywnie byla roznica w odbiorze. ci co sie orientuja w tej materii wiedza o czym mowie i dlaczego tak jest.

http://audiovoodoo.alatar.pl/

to dla niedowiarkow - naprawde rzetelnie zrobiony serwis o voodoo w sprzecie audio (choc to oczywiscie END OF TOPIC), ale w nawiazaniu do tego samego zjawiska w strefie motoryzacji ma to dokladnie identyczny sens. podam dla przykladu: kable zaplonowe i swiece zaplonowe - tym przydatkom samochodowym przypisuje sie naprawde magiczna moc.

dalej, filtry, oleje - to juz skrajne samochodowe voodoo

i kuriozum na skale swiatowa - magnetyzery: do ukladu paliwowego, chodzenia, czy dolotowego. a podobno sie pojawily do ukladu zaplonowego, zakladane na kable zaplonowe!!!!

> Co do świec to ja tez potwierdzam, że różnie to bywa. Ja już Iskry

> nie kupię. Za to NGK polecam ze spokojem, jestem z nich bardzo

> zadowolony. A różnica w cenie niewielka.

ja w obecnym aucie mam iskre i nie widze zadnego problemu, trudno mi tez sobie wyobrazic co niby uzysklabym wymieniajac je na jakies inne supermegaextra swiece.

w poprzednich pojazdach uzywalem bosh,beru,champion,ngk czy pal i nigdy nie zaobserowalem zadnych problemow czy trudnosci w eksploatacji pojazdu przy ich uzyciu.

z moich obserwacji wynika iz swieca zaplonowa to jest najczesciej ostatni element jaki nalezy wymienic w pojezdzie przy trudnosciach z eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro napisales to co napisales to znaczy ze nie zrozumiales mojej

> wypowiedzi i zdaje sie nadto ze masz male pojecie o tych

> zagadnieniach, a na to juz nic nie poradze, przeciez myslec Cie

> nikt nie nauczy...

Za Twoją inteligencją i polotem umysłu niestety nie wszyscy są w stanie nadążyć hahaha.gif

> BTW: Miedzy kablem za 5zl a tym za 50zl moze byc roznica, ale miedzy

> tym za 50zl a takim co ma posrebrzane przewody i kosztuje 500zl

> NIE MA ZADNEJ - przynajmniej w dzialaniu.

> z tym ze mowie to na marginesie, bo watpie abys zdawal sobie z tego

> sprawe

A gdzie ja pisałem o kablu za 500zł niewiem.gif

Sam sobie coś umyślisz, a potem mnie wmawiasz, że jestem idiotą screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za Twoją inteligencją i polotem umysłu niestety nie wszyscy są w

> stanie nadążyć

> A gdzie ja pisałem o kablu za 500zł

> Sam sobie coś umyślisz, a potem mnie wmawiasz, że jestem idiotą

a gdzie ja napisalem (czy wmawialem Tobie) ze jestes idiota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.