Skocz do zawartości

Dodatkowe ogrzewanie


spad

Rekomendowane odpowiedzi

W opcji wyposażenia stilo zauważyłem coś takiego jak dodatkowe ogrzewanie, które dotyczy tylko jtd. Domyslam sie, że chodzi o podgrzewanie bebechów i tu pytanie: czy mozna coś takiego zamontować dodatkowo do auta, które tego nie ma i po czym ewentualnie mozna sprawdzić, czy jest to na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bylo to jako opcja ??

Możesz zrobić cos takiego osobno w dwóch wariantach:

- tańszy, ogrzewanie jedynie wnętrza

- drozszy, ogrzewanie równiez bloku silnika - jesłi juz to to , bo tylko wyedy ma to imo sens

Oczywiście odpalane zdalnie / programowo

jest jeszcze trzecie rozwioązanie - odpalanie silnika z ( EDIT ) pilota .ma to jednak wady

- konieczność zostawiania na luzie

- ominięcia immo

- lukania co chwila za szybe, czy ktos nie odjeżdza autkiem zeby.GIF

choc przyznam, trochę myśle nad tym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to dodatkowe (elektryczne) ogrzewanie w stilaku i troche mnie drażniło bo pobierało dużo prądu, ciągle jakis przekazniczek tykał itd, za to ciepłe powietrze dmuchało już po minucie jazdy... Ogólnie dość fajne rozwiązanie ale chyba mało dopracowane! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

> W opcji wyposażenia stilo zauważyłem coś takiego jak dodatkowe

> ogrzewanie, które dotyczy tylko jtd. Domyslam sie, że chodzi o

> podgrzewanie bebechów i tu pytanie: czy mozna coś takiego

> zamontować dodatkowo do auta, które tego nie ma i po czym

> ewentualnie mozna sprawdzić, czy jest to na wyposażeniu.

Tak mam to cudo.. były dwie wersje

- trzy grzałki elektryczne o mocy około 600 W lub 700 Wat ( nie pamietam )

- Webasto

Ja mam elektryczne grzałki ... po odpaleniu silnika tyka mi przekaźnik i widze bardzo lekko przygasajace swiatła

Ale mam równiez uszkodzony termostat wiec cała para idzie w gwizdek... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opcji wyposażenia stilo zauważyłem coś takiego jak dodatkowe

> ogrzewanie, które dotyczy tylko jtd. Domyslam sie, że chodzi o

> podgrzewanie bebechów i tu pytanie: czy mozna coś takiego

> zamontować dodatkowo do auta, które tego nie ma i po czym

> ewentualnie mozna sprawdzić, czy jest to na wyposażeniu.

wszystko juz nizej napisano. Chodzi Ci o grzalki, ktorych sam raczej nie dolozysz, nikt nie probowal tego dokupowac

Efekt tego jest raczej mizerny,w teorii po kilku minutach masz miec we wnetrzu o pare stopni cieplej niz w wersji bez, ale i tak diesel rozgrzewa sie zenujaco wolno...

Kup Webasto albo Eberspachera, czyli ogrzewanie postojowe

Ostatecznie produkt Defy, ogrzewanie postojowe elektryczne, sprawdza sie bardzo dobrze, ale trzeba miec gniazdko 220V kolo auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak przy okazji ogrzewania, czy nie macie problemów z ogrzewaniem

> wnętrza tz. z wydajnością ogrzewania?

> Wydaje mi się że jak auto było nowe to lepiej grzało.

> Czy są w układzie ogrzewania jakieś słabe punkty którym warto się

> przyjrzeć?

Jeśli z czasem (ale jakim dokładnie?) zmniejsza się wydajność ogrzewania to przychodzi mi tylko na myśl zasyfienie nagrzewnicy lub całego systemu chłodzenia silnika - jakiego używasz płynu, był/nie był ostatnio wymieniany? Masz ubytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Webasto ..... zainstalowalem zeszlej zimy ... obsluga z pilota ... zasieg okolo 1 km ... moze nie ma czegos takiego , ze wsiadasz do samochodu juz cieplego na maksa .... ale jedno jestt pewno ... temperatura plynu w silniku jest blisko maskimum a szybki rorzmrazaja sie w sekunde....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli z czasem (ale jakim dokładnie?) zmniejsza się wydajność

> ogrzewania to przychodzi mi tylko na myśl zasyfienie nagrzewnicy

> lub całego systemu chłodzenia silnika - jakiego używasz płynu,

> był/nie był ostatnio wymieniany? Masz ubytki?

Samochód pięcioletni, płyn zmieniałem w zeszłym roku i jest oryginalny fiatowski.

Z chłodzeniem silnika raczej nie ma problemu, przynajmniej tego nie zauważyłem.

Zapytam, czy w samochodzie bez klimatyzacji jest filtr powietrza wchodzącego przez nagrzewnicę do kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam, czy w samochodzie bez klimatyzacji jest filtr powietrza

> wchodzącego przez nagrzewnicę do kabiny?

Jeśli Ci się kurzy na desce rozdzielczej, to zapewne nie ma filtra. Z filtrem można nie odkurzać deski przez pół roku i syfu nie ma. smile.gif Natomiast miejsce na filtr zapewne masz w standardowym miejscu i na pewno można go zamontować jeśli nie jest włożony. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozstopieniem takiej pokrywy sniegu to raczej nie ma szans ....... ja stosuje inna metode ... wlaczam temp na pokretle tak na pol gwizdka ..... w srodku jest takie leekkie ciepelko , ale za to po jakis 15 min grzania webasto silniczek jest cieplutki .Mozecie mi wierzyc taki rozgrzany przez webasto klekot calkiem inaczej zapala przy - 20 .

Potem jak juz motorownia jest odpalona lekkie odgarnianie i w droge .... dalej z wlaczonym webasto poniewaz po zapaleniu temp na silniku spada ...

Jest tez innna strategia ...palisz webasto przynajmniej 30 minut przed wejsciem do samochodu .... ogrzewanie na maksa i 1 bieg na dmuchawie ( jak sie da wiecej to napewno nie rozgrzeje dobrze motoru....za mala wydajnosc urzadzenia) wnetrze jest o wiele cieplejsze ale temp na silniku mniejsza.

Koszt calej zabawy moze byc rozny ... circa

-sama grzalka okoolo 2500 w zaleznosci do wersji .....na rozne pojemnosci rozne opcje

-sterowanie do 1500 ...czyli albo zegar albo pilot

-montaz ... ciezko powiedziec .. montowal mi znajomy ale dzien roboty jest

Co do zasilania ..sa wersje benzynowe i na rope ....

W sumie to dosyc droga zabawa , mnie osobiscie do tej inwestycji przekonala mozliwosc przelozenia do nastepnego samochodu , raczej sa to urzadzenia malo awaryjne, czasem tylko sie palnik p... ale sa to niewielkie koszty podobno w stosunku do calej reszty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może włożyli go tyłem do przodu?

Przy "normalnym" ułożeniu też się kurzy we wnętrzu ok.gif - widać to zwłaszcza na gładkich plastikach typu obudowa kierownicy, itd. Moje byłe Stilo było i wciąz jest dokładnie myte raz w tygodniu - mycie obejmuje również czyszczenie wszystkich plastików we wnętrzu zlosnik.gif i na prawdę widać było różnicę przed i po. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy "normalnym" ułożeniu też się kurzy we wnętrzu - widać to

> zwłaszcza na gładkich plastikach typu obudowa kierownicy, itd.

> Moje byłe Stilo było i wciąz jest dokładnie myte raz w tygodniu

> - mycie obejmuje również czyszczenie wszystkich plastików we

> wnętrzu i na prawdę widać było różnicę przed i po.

Kto Ci to myje? Ja też tak chcę zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.