Skocz do zawartości

Epica w Polsce dziwna polityka sprzedażowa Chevroleta


amati6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Pod wpływem zakupu Evandy popatrzyłem sobie na Epice w salonie i na oferte Chevrolet Polska.

Cóż, zostałem lekko zadziwiony właśnie dziwną polityką w/w firmy jeśli chodzi o ten typ auta.

Samochód Epica jest dla mnie odpowiednikiem Omegi ( mówię tu o wielkości i wyposażeniu). W tej chwili oferowane są dwie wersje auta LS i LT.

Co do wersji LT nie mam uwag , natomiast wersja LS jest dla mnie dziwnie słabo wyposażona w rzeczy , które moim zdaniem powinny być już (są ) w samochodach tej klasy. Mam na myśli brak komputera pokładowego w wersji LS, brak klimatyzacji w wersji elektronicznej, tempomatu.

Jest to jakby krok do tyłu w wyposażeniu w porównaniu innymi firmami motoryzacyjnym i

z poprzednim modelem oferowanym przez Chevroleta.i.

Dla potwierdzenia moich słów we wszystkich Evandach sprzedawanych Polsce był seryjnie montowany tempomat oraz klimatyzacja elektroniczna.

Brakuje mi w tej klasie auta ESP i reflektorów xenowoych ( nawet jako opcja ).

Mozę będą one proponowane w nowym roku produkcyjnym , ale to dziwna polityka firmy.

Cena auta jest naprawdę atrakcyjna uwzględniając zniżki 9000 tyś zł + 1000 zł wynegocjowane u dilera marki +5 lat gwarancji ( ta informacje uzyskalem od sprzedawcy).

Zapraszam do dyskusji.

I na koniec ciekawostka – w Niemczech ( www.chevrolet.de) sprzedawana jest Epica z silnikiem diesla ,a wszystkie modele z ciekawym kredytem -36 miesięcy z 0% oprocentowaniem , zerową wpłatą własną i zerową prowizją bankową + upusty u miejscowych dealerów. Nóż w kieszeni się otwiera jak traktują polski rynek firmy motoryzacyjny.

Pozdr

Arek

Evanda CDX 04 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich!

> Pod wpływem zakupu Evandy popatrzyłem sobie na Epice w salonie i na

> oferte Chevrolet Polska.

> Cóż, zostałem lekko zadziwiony właśnie dziwną polityką w/w firmy

> jeśli chodzi o ten typ auta.

> Samochód Epica jest dla mnie odpowiednikiem Omegi ( mówię tu o

> wielkości i wyposażeniu). W tej chwili oferowane są dwie wersje

> auta LS i LT.

> Co do wersji LT nie mam uwag , natomiast wersja LS jest dla mnie

> dziwnie słabo wyposażona w rzeczy , które moim zdaniem powinny

> być już (są ) w samochodach tej klasy. Mam na myśli brak

> komputera pokładowego w wersji LS, brak klimatyzacji w wersji

> elektronicznej, tempomatu.

> Jest to jakby krok do tyłu w wyposażeniu w porównaniu innymi

> firmami motoryzacyjnym i

> z poprzednim modelem oferowanym przez Chevroleta.i.

> Dla potwierdzenia moich słów we wszystkich Evandach sprzedawanych

> Polsce był seryjnie montowany tempomat oraz klimatyzacja

> elektroniczna.

> Brakuje mi w tej klasie auta ESP i reflektorów xenowoych ( nawet jako

> opcja ).

> Mozę będą one proponowane w nowym roku produkcyjnym , ale to dziwna

> polityka firmy.

> Cena auta jest naprawdę atrakcyjna uwzględniając zniżki 9000 tyś zł +

> 1000 zł wynegocjowane u dilera marki +5 lat gwarancji ( ta

> informacje uzyskalem od sprzedawcy).

> Zapraszam do dyskusji.

> I na koniec ciekawostka – w Niemczech ( www.chevrolet.de)

> sprzedawana jest Epica z silnikiem diesla ,a wszystkie modele z

> ciekawym kredytem -36 miesięcy z 0% oprocentowaniem , zerową

> wpłatą własną i zerową prowizją bankową + upusty u miejscowych

> dealerów. Nóż w kieszeni się otwiera jak traktują polski rynek

> firmy motoryzacyjny.

> Pozdr

> Arek

> Evanda CDX 04 W-wa

widzisz polska to nie niemcy no.gif, to że w klasie epiki nie ma kompa to już porażka, ale znajomy kupując astre 3 miał obiecany komputer, ale jakież było zdziwienie gdy nie było tego komputera - według sprzedawcy (tak tłumaczyli w oplu) że licznik przebiegu (jak w lacetti) to też komputer hehe.gif, zresztą szykuje się na szok podczas przeglądu (cenowy), kupując sprzedawca zapewniał że koszt to max 300-400pln hmm.gif przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód Epica jest dla mnie odpowiednikiem Omegi

ja bym go bardziej porównał do Vectry - choć faktem jest że Chevrolety troche wyrośniete jak na swoją klasę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam , ze Epica jest zdecydowanie wieksza od Vectry / C-5 / P407.

Evanda jest juz naprawde duza , a Epica jest od niej jeszcze dluzsza i szersza.

Kiedys prowadzielm rozmowe ze sprzedawca w Chevrolecie i doszlismy do tego samego zdania ( jedynie cena jest min 30% nizsza od aut z tego segmentu)

Pozdr

Arek

Evanda CDX 04 W-wa

> ja bym go bardziej porównał do Vectry - choć faktem jest że

> Chevrolety troche wyrośniete jak na swoją klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwazam , ze Epica jest zdecydowanie wieksza od Vectry / C-5 / P407.

> Evanda jest juz naprawde duza , a Epica jest od niej jeszcze dluzsza

> i szersza.

nie przesadzajmy, tylko porównajmy dane

rozstaw osi 2700 mówi wszystko - tyle samo ma Vectra

od Vectry szersza raptem o 12mm

to, że jest sztucznie wysiągnięta na długość, to nie znaczy, że awansowała o klasę wyżej smile.gif

to klasa Vectry - koniec i kropka

i nie popełniajmy podobnych błedów, jak porównywanie Octavii do Passata, gdy jest zbudowana na płycie Golfa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epica to vectra ta sama klasa samochodu, co do ESP będzie w niej od roku modelowego 08' natomiast faktycnie dziwi mnie podejscie GM do wyposażenia tego auta na rynek europejski, juz kiedys pisalem jaką epice mozna w korei kupic. Wymienie tylko ze zamiast tego malego wyswietlacza klimatyzacji montowany ekranim dotykowy CD,DVD,MP3, ZmieniarkaCD, nawigacja , komp, pokladowy, wyświetlacz klimatyzacji, a u nas lipa. Pewnie i ksenony dojda. Moze chodzi o to aby sobie i tak juz duzej konkurencji w stosunku do opla nie powiekszyc. GM w Polsce zawsze podchodzil do tego tak , jak sie nie sprzedaje chevrolet do ok ale wazne jest aby sie sprzedawał opel, to ja zadaje pytanie po jaka cholere zaczeli sprzedawac te samochody z takim podejsciem. Przykład renaulta i daci wystarczy na to ze mozna sprzedawac z powodzeniem i to i to. Ale sam fakt ze GM polska w nagrode za swoja nieudolność jest zarządzany przez wegrów o czyms świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klasy auta nie zgodze sie z Toba. Ale nie bedziemy sie klocic i niech kazdy pozostanie przy swoim zdaniu. Wymiary dlugosci i szerokosci predysponuja to auto do wyzszej klasy niz vectra.

Z ta wersja w Korei to mnie zaskoczyles. Sprawdze jak wyglada wersja na Szwajcarie poniewaz tam sa najbogatsze wersje na Europe. Miejmy nadzieje ze od roku 08 beda zmiany w wyposazeniu.

Zgadzam sie natomiast z Toba jesli chodzi o polityke sprzedazowa GM Polska. To zawsze jak powiedzial sprzedawca w salonie bedzie dla Opla druga marka. I tak jest. Zrobiono najwieksza glupote nie wykorzystujac sieci dealrskiej Daewoo w Polsce.

Zobaczymy. Moze bedzie lepiej. Czy mozesz mi podac ta strone z Epica w Korei?

Pozdr

Arek

Evanda CDX 04 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie ma co sie spierac czy to jest ta czy inna klasa prawde powiedziawszy to jest między klasa vectry a omega no ale nie o to chodzi. W europie nie znajdziesz tak wyposażonej wersji jaka proponuja w korei, no moze za pare lat. a to strona o która prosiłes, u nich to sie nazywa daewoo tosca. Swoja drogą czy twoja wersja evandy ma białe tarcze zegarów, bo piszesz ze jest z 2004, tylko czy to jest rok modelowy 04 czy 05 bo sprzedawane w Polsce roczniki modelowe 04 miały białe tarcze zegarów, ciekawie to wyglądało.http://www.gmdat.com/kor/index.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podanie linku do strony.

Moja Evanda jest z modelu 2004 tak wiec posiada biale tarcze zegarow.Dla mnie osobiscie to lepsze rozwiazanie niz czarne. Bardziej mi sie podobaja , sa dla mnie bardziej czytelne.

Jedyne czego zaluje ze nie posiadam w porownaniu z modelem 2005 to skladane lusterka , ale moze kiedys dokupie takie urzadzonko.

Pozdr.

Arek

Evanda CDX 04 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziekuje za podanie linku do strony.

> Moja Evanda jest z modelu 2004 tak wiec posiada biale tarcze

> zegarow.Dla mnie osobiscie to lepsze rozwiazanie niz czarne.

> Bardziej mi sie podobaja , sa dla mnie bardziej czytelne.

> Jedyne czego zaluje ze nie posiadam w porownaniu z modelem 2005 to

> skladane lusterka , ale moze kiedys dokupie takie urzadzonko.

> Pozdr.

lusterka jak lusterka, ale podgrzewanej szyby przedniej to mnie by było szkoda , a taka jest od roku modelowego 05 plus jeszcze bardziek przyciemnione szyby(to bajer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lusterka jak lusterka, ale podgrzewanej szyby przedniej to mnie by

> było szkoda , a taka jest od roku modelowego 05 plus jeszcze

> bardziek przyciemnione szyby(to bajer)

Trudno.Nie mozna miec wszystkiego jak mowia starzy Indianie.

Jakos sobie bede musial dac rade.

Tak przy okazji widziales jaki duzy wyswietlacz posrodku deski rozdzielczej oferowany jest w Rezzo? Do tego rowniez skladane lusterka + radio z mp3.

Pozdrawiam

Arek

Evanda CDX 04 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej nie rozumiem ich polityki.

Dlaczego nie ma tego nawet w opcji skoro jest produkowane seryjnie w autach w Korei?

Zdaje sobie sprawe , ze taki "telewizor" musi troche kosztowac i nie kazdy kupilby go do swojego auta , ale w bogatszych krajach czemu nie.

Jedyne co mi przychodzi na mysl to ze mogliby byc zbyt duza konkurencja dla samego Opla jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci i wyposazenia auta.Tak jak wczesniej pisalem. Zawsze beda druga marka do sprzedazy w salonie Opla.

Arek

Evanda CDX 04 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze bardziej nie rozumiem ich polityki.

> Dlaczego nie ma tego nawet w opcji skoro jest produkowane seryjnie w

> autach w Korei?

> Zdaje sobie sprawe , ze taki "telewizor" musi troche kosztowac i nie

> kazdy kupilby go do swojego auta , ale w bogatszych krajach

> czemu nie.

> Jedyne co mi przychodzi na mysl to ze mogliby byc zbyt duza

> konkurencja dla samego Opla jesli chodzi o stosunek ceny do

> jakosci i wyposazenia auta.Tak jak wczesniej pisalem. Zawsze

> beda druga marka do sprzedazy w salonie Opla.

dokładnie tak

GM w Eurpie ma obecnie 3 marki - Saab, Opel, Chevrolet - raczej polityka decyduje o tym która marka jest pozycjonowana wyzej i stad zapewne odpowiednie ceny i wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mozna samemu wstawic Tom Tom wypuscil model MP3/CD/GPS w 2

> jednostkach radia - pasuje do wiekszosci aut...

w Lacetti trzaby pewnie wywalić radio i schowek pod radiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie tak

> GM w Eurpie ma obecnie 3 marki - Saab, Opel, Chevrolet - raczej

> polityka decyduje o tym która marka jest pozycjonowana wyzej i

> stad zapewne odpowiednie ceny i wyposażenie

w rosji sa dostepne wersje wyposazenia te ze zdjec zlosnik.gif

/ chyba tylko w moskwie bo to drugie las vegas rotfl.gif /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga to to cudo z wyświetlaczem jest w trzech opcja (dopatrzyłem sie tego)1 to CD,DVD, kmp. pkł, wyswetlacz klimatyzacji 2. dochodzi nawigacja 3. dochodzi zmieniarka , ta pierwsz wychdzi mi ze kosztuje ok 700zł , przeliczyłem sobie 100 wonów kosztuje 0,341 zł taki jest kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajna cena jesli dobrze przeliczyles.Nic tylko impotowac taklie cuda.Kiedys importowali Leganzy z Korei.Moze teraz Epicy w takich wersjach?

> a swoja droga to to cudo z wyświetlaczem jest w trzech opcja

> (dopatrzyłem sie tego)1 to CD,DVD, kmp. pkł, wyswetlacz

> klimatyzacji 2. dochodzi nawigacja 3. dochodzi zmieniarka , ta

> pierwsz wychdzi mi ze kosztuje ok 700zł , przeliczyłem sobie 100

> wonów kosztuje 0,341 zł taki jest kurs.

Arek

Evanda CDX 04 W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.