Skocz do zawartości

Co za ludzie - chiałbym ale sie boje


badger1

Rekomendowane odpowiedzi

> cale zycie wydawalo mi sie, ze urzadzenia typu webasto sluza do

> podgrzewania chlodziwa, ktore to podgrzewa np blok silnika, w

> koncu laduje w nagrzewnicy i w ten sposob mozna podgrzac sobie

> nieco kabine.

> aha, wiekszosc tych urzadzen nie jest elektryczna tylko pracuje na

> paliwie z baku (osobna pompa).

> IMO w naszych warunkach - super patent dla wlascicieli diesli bez

> garazu

Ma to również odwrotny "skutek". Po wyłączeniu silnika mozna jeszcze przez dosyć długi czas dogrzać kabinę. W MB nazywa się to REST...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sasiad przewiózł mnie swoją 320 e36 i to naprawdę robi wrażenie.

> Silnik, jego dźwięk, zawieszenie, wyciszenie, komfort -

> rewelacja. Ale... Jadac licznikowe 200 km/h zużycie paliwa było

> rzędu 20 litrów na setkę... Ja pokochałem BMW, natomiast mój

> portfel mówi VETO, dlatego na razie zostaję przy Oplu

moj przy 200 pali 11 zlosnik.gif ale to jedynie Fiut jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma to również odwrotny "skutek". Po wyłączeniu silnika mozna jeszcze

> przez dosyć długi czas dogrzać kabinę. W MB nazywa się to

> REST...

ostanio widzialem taki patent w fabii kolegi - zupelnie oddzielny modul, pracujacy na ON. mozna bylo go uzywac zupelnie niezaleznie od silnika auta. z oczywistych zalet: zima, -20stopni, programator zalacza webasto na 20min przed wyjsciem do auta -> wsiadamy do nagrzanego wnetrza, silnik w ciagu paru min osiaga optymalna temp pracy ok.gif

czy to urzadzenie ma jakies wady? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostanio widzialem taki patent w fabii kolegi - zupelnie oddzielny

> modul, pracujacy na ON. mozna bylo go uzywac zupelnie

> niezaleznie od silnika auta. z oczywistych zalet: zima,

> -20stopni, programator zalacza webasto na 20min przed wyjsciem

> do auta -czy to urzadzenie ma jakies wady?

Zużywa ON... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek. Dołąże też woje trzy grosze do tego tematu. W grudniu ub. roku zastanawiałem się jakie kupić autko. Miałem ok 10.000 zł. No i tutaj dylemat: fajne stare autko, czy nowsze, ale gówniane. Niestety ale mimo, że mam dopiero 27lat uznałem, że trzeba słuchac rozsądku i zakpupiłem Lanosa '99 za 7,5 tysiąca więc starczyło mi nawet na ubezpieczenie AC smile.gif Czy jestem zadowolony? Niby powinienem, bo mam auto nie za stare, w miare dynamiczne, bardzo tanie w utrzymaniu - czego chcieć więcej? Emocji. Lanos nie wywołuje u mnie niczego pozytywnego. Jak kupiłem sobie 5 lat temu Hyundaia Pony (przesiadka z maluszka) to prawie sikałem ze szczęścia. W dzień jak go kupiłem to chyba do 2, albo 3 w nocy sobie jeździłem z kolegami po miescie usmiechniety od ucha do ucha, nigdy nie zapomne tamtej radości. Lanos nie dał mi nawet 1/10 tego szczęscia. A jestem pewien, że jakbym kupil sobie zamiast Lanka E36 lub E39 to byłoby tak jak z Hyundaikiem... niestety nie kupiłem. Dlaczego? Po pierwsze moja żona ne lubi BMW, bo sa dla niej zbyt szpanerskie i tutaj sie muszę zgodzić (w tym debilnym kraju każdy kazdemu zazdrości, więc jak kogos nie stać na Baware to co najlepiej powiedzieć: eee nie mam BMW, bo to dla dresów itd.) Choć ja się z tym nie zgadzam i nie lubię takie generalizowania marki to niestety taka opinia o bmw jest. Po drugie boję sie kosztów i tego, że kupując 15 latnie BMW można trafić na odpicowanego parcha. A niestety nie stac mnie na auto za 30 czy 40 tys. Ale jak widzę ładne zadbane E36 to mi serce bije szybciej. To auto jest dla mnie takie piekne, że nie wiem nawet jak to opisać. Zresztą niedawno miałem okazję przejechac się 318 E30 mojego znajomego, autko naprawde zadbane w bardzo dobrym stanie i jazda super. Bardzo dobrej jakości materiały wewnątrz, mimo niecałych 300.000 przebiegu cichutko, nic niepowycierane, brak jakichkolwiek luzów... bardzo mi się podoba i chylę czoła tej marce. Może kiedyś się odważe i zakpupię sobie Bawarkę, trzymajcie za mnie kciuki... Pozdrowienia dla maniaków BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu mozna powiedziec? innej firmy, czy jak?

> moze wisz, czy w e39 530 dogrzewanie silnika bylo w standardzie?

> ewentualnie jak poznac czy jest zamontowane?

jest w standardzie, bardziej rozbudowana wersja ma rowniez funkcje dogrzewania wnetrza ok.gif w niektorych modelach, np. w E46 byly podgrzewacze elektryczne, ale zazwyczaj sa spalinowe zlosnik.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na POL-37 i POL-38 osobno jest dogrzewanie silnika i osobno

> ogrzewanie kabiny...

nawet mnie nie denerwuj buu.gif

wink.gif

a ta serio, to zaczynam swirowac zlosnik.gif snia mi sie te ustrojstwa po nocach wink.gif

pamietasz z dziecinstwa, jak czekales na Mikolaja?

no.

to ja czekam 100x bardziej spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma to również odwrotny "skutek". Po wyłączeniu silnika mozna jeszcze

> przez dosyć długi czas dogrzać kabinę. W MB nazywa się to

> REST...

w bmw tez sie tak nazywa, ale nie ma to wiele wspolnego z 'webasto' z tego co wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udowodnij mi że młodsza o 2-3 lata znikomoawaryjna toyota bedzie

> mnie mniej kosztowała. Znajdź mi ww toyotę z kulturą pracy silnika?

> Japończyki ze wzglądu na swą wiertarkowatość i nijakość wnętrza

> odpadły z ojego punktu widzenia...

> Pokaz mi japonczyka z podgrzewanymi fotelami, dwustrefowym

> klimatronikiem i skórą o 2-3 lata młodszego i jeszcze żebym

> pomarudził na temat koloru karoserii. Aha i jeszcze żeby miał napęd

> na tył. I kontrolę trakcji montowaną od końca '96. Ah i jeszce żeby

> na piątce jechał równie dobrze 60kmh jak i 160kmh. Ah i jeszcze

> szyby bez ramek.

Szyby bez ramek.. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiedz jest prosta: KASA

> Kazde z wymienionych przez Ciebie aut jest tansze w utrzymaniu od

> BMW...

utrzymanie kosztuje tyle samo ale BMką lepiej się jezdzi i nawet jak nie ma poco to wsiadasz i jedziesz. i wtedy koszty rosną biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> i co i co? Nawet nie wiem - ile to ma KM/Nm/sek 0-100 ?

> Wymień listę gadżetów które w nim znajdziesz ?

hyym, wiec motor 3.0d, 235KM/520Nm/ do 100 katalogowo 8,3. Skrzynia aut. 6biegowa. Eeee a jakie dodatki to sam nie wiem, pamietam ze jakas tam skora perforowana, rekaw na narty, ksenony, czujniki przod/tyl i jakies inne pierdoly; no i opony 255/55 R18. Najbardziej cieszy wydajna klima i obnizanie lusterek jak cofasz, pierdola ale jak pomocna przy takich gabarytach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ha, ja nakrecilem mojego staruszka na taki oto nabytek. Foto zaraz

> przed wyjazdem z salonu

prowadziles juz cfaniaczek.gif zdziwisz sie jak to sie trzyma drogi icon_eek.gif nie wiem jak w terenie hmm.gif ale to co wyprawia nowy X3 to sie w glowie nie miesci biglaugh.gif mielismy ostatnio piknik w firmie i oprocz Rubicona, Cherooke i Commandera byl wlasnie X3 i pomimo trudnej trasy (stara zwirownia - bardzo strome podjazy, wielkie dziury, kopny piach, itp.) dotrzymywal im kroku icon_eek.gif jedyny mankament to ze skrzynia manualna byla i po ktoryms z koleji katowaniu, sprzeglo zasmierdzialo biglaugh.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie, to bulwarowka a nie terenowka. Jezdzilem, musze przyznac ze nie slychac klekotania diesla, auto z impetem ciagnie do brzodu, ahh w zakretach tez dobrze sie trzyma... I te "ringi". Jechalem przed ojcem i mowiac szczerze spogladajac we wsteczne lusterko, X5 wyglada jak diabel... 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I te

> "ringi". Jechalem przed ojcem i mowiac szczerze spogladajac we

> wsteczne lusterko, X5 wyglada jak diabel...

bad look wbudowany smile.gif

Podobał mi się komentarz kolegi na temat konceptu BMW CS

"no to auto nie jest po prostu złe, jest naprawdę wkur**one"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prowadziles juz zdziwisz sie jak to sie trzyma drogi nie wiem jak w

> terenie ale to co wyprawia nowy X3 to sie w glowie nie miesci

> mielismy ostatnio piknik w firmie i oprocz Rubicona, Cherooke i

> Commandera byl wlasnie X3 i pomimo trudnej trasy (stara

> zwirownia - bardzo strome podjazy, wielkie dziury, kopny piach,

> itp.) dotrzymywal im kroku jedyny mankament to ze skrzynia

> manualna byla i po ktoryms z koleji katowaniu, sprzeglo

> zasmierdzialo

> pozdr.

Mam znajomego niemca, który jeżdzi X5 i bardzo narzeka na to auto, mówi, ze to piatka kombi w innym nadwoziu, zawieszenie jest za słabe (aż mi się nie chce wierzyc aby BMW wypuściło jakiś bubel). Generalnie bardzo odradzał X5. Jak jest z X3 to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam znajomego niemca, który jeżdzi X5 i bardzo narzeka na to auto,

> mówi, ze to piatka kombi w innym nadwoziu, zawieszenie jest za

> słabe (aż mi się nie chce wierzyc aby BMW wypuściło jakiś

> bubel). Generalnie bardzo odradzał X5. Jak jest z X3 to nie

> wiem.

mi chodzilo o nowe X5 (E73) ktore ma od nowa zaprojektowane zawieszenie w porownaniu do starego (E53) i naprawde daje rade ok.gif co do X5 to nasi klienci raczej nie narzekaja niewiem.gif wrecz przeciwnie, z duma opowiadaja jak to objezdzaja sasiada ktory kupil sobie Land Cruisera hehe.gif

co do X3 (nowego, ktory ma ten sam system napedu co nowy X5) to na pewno nie jest to terenowka a raczej bulwarowka, ale na 100% kazdy z was by sie zdziwil jak ona swietnie po tych wszystkich dziurach, podjazdach i zjazdach sobie radzila icon_eek.gif blota nie bylo wiec jedynie wysokosc zawieszenia ja ograniczala zlosnik.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.