Jump to content

ArekMiz

użytkownik
 • Posts

  5671
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ArekMiz

 1. A to nie chodzi o płatny most na Dunaju ?
 2. Ja kiedyś Xsarą Picasso wróciłem spod Ostródy do Wawy, jak mi pękła linka sprzęgła. Z tym, że ja ruszałem z jedynki rozrusznikiem a biegi zmieniałem przy powoli opadających obrotach.
 3. Jak padł wysprzęglik to jak to się objawiło i jakie były skutki?
 4. Jest filmik - Taterka po odbudowie. Zayebista.
 5. Daje objawy w postaci przeciągania przełączania biegów, poszarpywania przy zmianie w górę i redukcji (szczególnie 1-2 i 2-3) a na końcu wypadnięciem z użycia biegów parzystych lub nieparzystych i komunikatem o awarii skrzyni. Głównym powodem jest wadliwa konstrukcja tzw. tłumika drgań sprzęgła - są tam plastikowe przekładki i metalowe sprężynki. Jak to się rozpadnie to opiłki razem z olejem krążą po skrzyni i zapychają zawory sterowania skrzynią.
 6. Zgadza się. Może coś tam pękać (nie wiem czy kolektor) przy turbinie oraz PowerShift - jeśli się wymienia olej co 60 kkm (jak każe instrukcja) to pada zespół sprzęgieł i czujnik prędkości wałka wejściowego. Wtedy skrzynia do regeneracji - 7-8 kpln, w Wawie polecanym warsztatem jest Maktrans. U mnie od 140 kkm do 200 kkm turbina nie padła, natomiast PS regenerowałem przy 180 kkm. Gdyby wymieniać olej w PS co 40 kkm to wtedy (podobno) ma szansę nie paść. No ale o częstszej wymianie oleju pierwszy właściciel nie wie. Ja byłem przygotowany na pad PS (czytałem wcześniej fora internetowe), ale ja kupiłem S-maxa za 52 tys pln, gdy cena podobnych była na poziomie 70 tys pln (kupowałem z firmy w której pracuję, służbowe auto dyrektora). Ci którzy nie są przygotowani to potem plują na PS w internecie albo wymieniają na manuala (co jest bez sensu, bo można od razu kupić manuala)...
 7. Ja wolę jednak umyć i wysuszyć, zanim koła wrzucę w foliowe worki i schowam w garażu.
 8. Ja też. W Scenicu, S-maxie i teraz w Edge mam 2 komplety alu - na zimę o cal mniejsze i nie ma żadnych problemów. Oczywiście przy każdej zmianie kół (ostatnio robię to sam na podwórku) zdejmowane koła dokładnie myję z syfu, preparatami dedykowanymi do alufelg.
 9. Też nie, ale nie wpuszczam sąsiada do środka.
 10. Ponieważ chciałem kiedyś: 1) poczuć smak amerykańskiej motoryzacji, 2) mieć V6 pod maską i słuchać jego brzmienia, 3) mieć SUV-a, to wobec tego co się dzieje w EU postanowiłem kupić właśnie takiż "przystanek". I padło na Edka, bo przy okazji: 4) jest duży i dużo mieści, 5) ma napęd AWD, 6) łyka LPG jak pelikan. Sąsiad nie zna jego "przystankowej przeszłości", której zresztą nie widać na zewnątrz. A ja sobie parę lat pojeżdżę "smrodząc" dwutlenkiem węgla i patrząc jak to wszytko zmierza w niezbyt dobrym kierunku.
 11. Ja mam jako wiertarkę sieciowego Boscha GSB 21-2 RE a jako wkrętarkę akumulatorową Boscha GSR 180-LI 18V. Obie używane dość często (w domu, w garażu, etc.) i z obu jestem bardzo zadowolony. Kupiłem je w 2018 roku odpowiednio za 650 zł i 550 zł. Dziś widzę ceny: 1300 zł i 570 zł. Ciekawe, że wiertarka zdrożała dwukrotnie...
 12. O właśnie. Jak pijany motorniczy spowoduje wypadek, to konfiskują tramwaj? Ale jak był to skład 3x105N (nie wiem czy takie jeszcze gdzieś jeżdżą?) to konfiskują wszystkie 3 wagony, czy tylko pierwszy?
 13. Bzdura. Co jest winna wypożyczalnia, że wypożyczający se wypił? Kowal zawinił, cygana powiesili...
 14. Ale oni chyba szukali jakiegoś oznaczenia tej drogi i takowego nie znaleźli...
 15. BTW. Ostatnio w jakimś programie (chyba Drogówka na TV4) była kolizja. Pani jechała sobie jakąś drogą, po prawej stały samochody oraz z prawej strony były wyjazdy z podziemnych garaży. Z jednego z takich wyjazdów wyjechał pan i się stuknęli. Policja orzekła winę pani, gdyż pana miała z prawej. Czy aby na pewno wyjazd z garażu podziemnego jest normalną drogą?
 16. Czyli jak za nieustąpienie pierwszeństwa temu, który jechał obszarem wyłączonym z ruchu (zakreskowanym)... Przypomina mi się casus wjazdu na most toruński z Wisłostrady, przed remontem. Nagminnie tam się tak wpieeprzali, dopiero chamstwo zostało nauczone porządku przez postawienie betonowych barier...
 17. Za co? Za nieustąpienie rowerzyście jadącemu po chodniku, czyli łamiącego przepisy?
 18. Dzięki za info. Mamy w planach, ale do jednej granicy do drugiej czyli do ruskiej w Piaskach. Wiemy, że na mierzei wiślanej jest też jakiś fajny nowy kawałek idący blisko morza. Z tych wymienionych przez Ciebie znamy właśnie Kluki - Łeba no i Karwia - Hel (tą to chyba już kilkanaście razy zaliczaliśmy). Z tym że nie pamiętam jakichś wielkich utrudnień od Łeby do wsi Gać. Za to Kluki pamiętamy doskonale - to błoto na rowerach...
 19. I jak tam okolice Kluk? Nadal szlak R10 prowadzi bagnami? A poza tym fragmentem jak drogi rowerowe? Słyszałem że lepsze są w ZachPom niż w Pom... ?
 20. ArekMiz

  Corvetta LPG

  Sorry ale ja nawet nie pamiętam gdzie 8 lat temu go serwisowałem. A Edek został zagazowany w znanym i polecanym serwisie LPG Autodakar, więc nie powinno być problemów.
 21. ArekMiz

  Corvetta LPG

  Nie poprzedni właściciel tylko serwis LPG. Do instalacji LPG się nie dotykam. A ponadto sprawdziłem wszystkie papiery i: 1) Samochód kupiłem 11.03.2013, na liczniku było 102 tys. km 2) LPG założyłem w maju 2013, na liczniku było 105 tys. km 3) Samochód kupiłeś 28.11.2015, na liczniku było 150 tys. km Więc w 2,5 roku przejechałem 45 tys.km i filtr tak był zayebany? A tankowałem tylko na Orlenie (tak, wiem, ale od dawna tankuję tylko tam)...
 22. ArekMiz

  Corvetta LPG

  Ja miałem LPG w Xsarze Picasso 1,8i, potem w Scenicu II 2,0i, teraz mam w Edku 3,5 V6. Wszędzie sekwencja, 2xStag, teraz KME. I żadnych problemów z LPG nie ma/nie było. Zresztą Scenica ujeżdżał po mnie @zinger i pewnie potwierdzi.
 23. Jak jadę po Wawie, to bokiem, w stylu Toruńska/S8. W centrum Wawy mój Edek jeszcze nie był. Benzyny palił odpowiednio 10-11. Gazu ok 20% więcej. Trasy to zazwyczaj drogi ekspresowe (tempomat 120 km/h) i drogi krajowe.
 24. Tak, już jakiś czas temu. Instalacja KME, robiłem w Auto-Dakar, koszt 4500 zł. Spalanie gazu 12-13 l / 100km (nie jeżdżę po centrum).
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.