Jump to content

Piotrus

użytkownik
 • Content Count

  3963
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  4d 18h 43m 22s

Everything posted by Piotrus

 1. Da się zerwać przyczepność na suchym jak włączysz sport+ i ruszysz pełnym ogniem ze świateł?
 2. Ten błąd to raczej zabetonowany DPF i brak możliwości jego wypalenia w normalnym trybie, ale sprawdź to najlepiej na star diagnose.
 3. Ok; a istnieje jakieś wiarygodne źródło tej informacji inne niż wątek jak ten?
 4. Ok, to kto w takim razie mówi że w DSG oleju się nie wymienia? Od kiedy pamiętam , wymiana oleju w DSG była zawsze w planie serwisowym w aso, jak popatrzysz w aktualne plany obsługi to się to potwierdza. Napewno było tak już w Superbie 2.0 tsi z okolic 2010r.
 5. Tak się rodzą urban legends, z tego co ja kojarzę i można znaleźć w sieci to akurat grupa VAG skrzynie DSG robią sami, np tu : https://www.vwatj.com/en/products
 6. A czy przypadkiem VW nie jest producentem swoich DSG ?
 7. W zależności od trybów pracy ECO/COMFORT/SPORT/SPORT+ oraz dodatkowo położenia lewarka zmiany biegó w trybie S zmienia się mapowanie silnika, szybkość zmiany biegów, punkty zmiany biegów, do tego dochodzi adaptacja skrzyni do stylu jazdy użytkownika. Ten 8 biegowy ZF jest sterowany w 100% elektroniczne więc wszystko jest możliwe.
 8. Po pierwsze to piszę o trybie ECO w BMW, który celowo opóźnia reakcje układu napędowego. W trybie standard 8 biegowy zf zmienia biegi bardzo szybko i jest przewidywalny. Zmiana biegów trwa zdecydowanie krócej niż w manualu i można ją wywołać pedałem gazu. Jako ciekawostka- Bmw oferuje za dopłatą tzw sportową skrzynię biegów która ma skrócone czasy zmian biegów 200 ms w stosunku do standardowego 500ms. IMO nie ma opcji żeby w manualu zmieniać na codzień biegi w 0,2 s.
 9. Przy manualu masz przynajmniej kontrole nad skrzynią i odpowiednio wcześniej przygotowujesz się do manewru, u mnie skrzynia żyje swoim życiem i jazda w ruchu z innymi autami to masakra- od momentu decyzji o manewrze do momentu gdy coś się zacznie dziać mija wieczność.
 10. Masz manuala czy automat? W 3 z AT ECO PRO masakrycznie wydłuża reakcje na wciśnięcie gazu, skrzynia biegów niechętnie redukuje biegi i z uporem maniaka wrzuca 8kę przy 1500 obr na co silnik odwdzięcza się dużymi wibracjami. Jedyne zastosowanie u mnie to jazda w korku z ACC- w zwyklym trybie auto dość dynamicznie rusza gdy zrobi się miejsce i ECO sprawia że staje się grzeczniejsze.
 11. Podziwiam cierpliwość ludzi jeżdżących w trybie ECO PRO w BMW.
 12. Tak nie do końca to jest ten sam silnik N13, mocniejsza wersja różni się osprzętem pod kątem większej mocy : 118i ma wydech 2,5", chłodniczkę oleju i inny nr turbosprężarki, prawdopodobnie ze względu na inny downpipe 114/116i nie ma chłodniczki oleju i ma cieńszy wydech niż 118i W JCW masz silnik N14.
 13. Piotrus

  Olej silnikowy

  A nie można po prostu wlać Elfa?
 14. W Czosnowie jest autoryzowany serwis skrzyń ZF, możesz zapytać o cenę nowej albo naprawy obecnej. https://www.zfserwisczosnow.pl
 15. Ja korzystam jak chcę szybko ruszyć ze skrzyżowania (np z podporządkowanej) - skrzynia zasprzęgla wyraźnie szybciej niż na D. Inna sprawa że 8 biegoy ZF w BMW naprawę dostosowuje się do stylu jazdy i na bieżąco zmienia punkty zmiany biegów w zależności od temperamentu kierowcy. Jeszcze jedna ciekawostka- w BMW można sobie zamówić tzw sportową skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy (kod wyposazenia 2TB) Nigdy nie brałem tej opcji bo stwierdziłem że nigdy nie miałem potrzeby korzystania z łopatek. Okazuje się że łopatki to nie wszystko, skrzynia w tej wersji zmienia biegi wyraźnie szybciej niż standardowa wersja nawet w trybie D. Na szczęście jest to opcja kodowana softem i można sobie później ją odpalić za pomocą Esys albo Bimmercode. Jak ktoś ma kilkuletnie auto (serie F i G) bez tej opcji to polecam przekodować skrzynię na Sport- naprawdę czuć różnicę.
 16. @blue_impuls, Ty chyba masz taki na Yarisa?
 17. Paradoksalnie jak będą za duże to też nie będą pasowały bo rowek mocujący stopy ma określoną długość. +- 5CM nie robi różnicy, ale najlepiej zobacz jaką dokładnie długość belek proponują do stóp 754 i porównaj.
 18. Stopy będą pasowały ale pytanie czy długość belek jest odpowiednia? Na stronie thule masz konfigurator- zobacz jaką długość belek podają do Twojego auta i porównaj ze swoimi.
 19. Ja znam trochę bardziej ekstremalmy przypadek - auto to e36 328i, wówczas około 5-7 letnie. Coś zaczęło stukać z tyłu, z lewej - kierownik całkiem świadomy człowiek był umówiony za 2 dni w warsztacie, dzień przed wizytą urwał się tylny wahacz na zakręcie i koleś wymalował w słup, na tyle mocno że trzeba było całą ćwiarę spawać.
 20. Przecież nie ma jeszcze nowej 3 w nadwoziu kombi z serii G, jest tylko stara F która jest 100 lat świetlnych z tyłu za nową 5 z serii G. @Marcin79 nie bój się 518d, za 1000 PLN montujesz boxa który mocno poprawia dynamikę (+30 KM i +80Nm)
 21. Urban Legends - w nowej 5'tce zestaw BT jest w standardzie :
 22. Nijak, bo takie akumulatory ze zgrzanym wieczkiem są fabrycznie zalane i aktywowane. Np. Exide coś takiego produkuje : http://www2.exide.com/pl/pl/product-solutions/transportation/product/exide-agm-ready.aspx Varta o której mówisz robi wersję do zalania przez użytkownika, zamiast wieczka jest wciskana listwa z korkami, na której jest napisane DO NOT OPEN. Z tą żelówką kol. Fili-p'a to klasyka gatunku. Akumulator AGM fabrycznie zalany i oznaczony jako akumulator żelowy - w środku ma dokładnie tą samą konstrukcję co klasyczny AGM ale klient w sklepie myśli że kupuje żelówkę.
 23. Mam prośbę, wrzucisz fotke tej baterii? Tak żeby było widać napis Gel oraz drugie ze zdjętym wieczkiem żeby pokazać płyty z włókniną. Potrzebuję taką fotkę do prezentacji. To wieczko powinno być zgrzane na amen w fabryce po uruchomieniu, dzięki włókninie i systemowi odgazowania takie akumulatory praktycznir nie tracą wody przez parowanie. Jeśli dolałeś wody na tyle że poziom stoi ponad płytami i się przelewa to nie dobrze - obserwuj czy nie będzie wywalać elektrolitu podczas jazdy przez system odgazowania żeby sobie nie uszkodzić motocykla.
 24. A czy na listwie korķów który wydłubałeś nie jest przypadkiem napisane nie otwierać? Aku motocyklowe AGM wyglądają jakby nie miały elektrolitu bo całość jest uwięziona we włókninie i nie ma nawet jak sprawdzić prawidłowego poziomu.
 25. Dokładnie to jest to kilkadziesiąt, bo 50mm- tyle różnica w rozstawie osi. Dodając że Passat jest krótszy i niższy to jak najbardziej może się inaczej prowadzić niż Superb pomimo niby takiego samego zawieszenia. Tak jest we wspomnianym 3 F30 vs F34
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.