Jump to content

ccLot

użytkownik
 • Posts

  2039
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ccLot

 1. Ale to nie ma żadnego znaczenia, czy NIP jest czy go nie ma przy JDG. Czytałeś to co podlinkowałem parę postów wyżej.
 2. Taka, że w przypadku leasingu nie można wystawić innej faktury, wynika to przecież z umowy.
 3. Znasz taki przypadek z życia lub interpretacji podatkowej? Czy to konstrukcja teoretyczna? Wcale nie twierdzę że błędna, bo jest to logiczne. Ja słyszałem o przypadkach zakupu auta na zaniżoną fakturę i uruchomienia podatku dochodowego od darowizny u kupującego, ale nie przy wykupie z leasingu.
 4. Proszę do poczytania, to chyba zamyka temat https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0115-kdit3-4011-173-2021-3-kr-pit-od-sprzedazy-samochodu-185137064
 5. Księgowanie kosztów to przywilej a nie obowiązek. Btw są interpretacje podatkowe (wyroki sądu chyba też) mówiące o wykupie z leasingu, przy jdg, chcesz to księgujesz nie chcesz zostaje w tzw. majątku prywatnym.
 6. Imho albo pistolet albo mały pędzelek a reszta wałkiem
 7. No nie wiem "jest obowiązany .... umożliwić jednemu pojazdowi ...." imho to nie jest to samo co ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
 8. Czy ja dobrze rozumiem, że z suwakiem to nie jest pierwszeństwo tylko umożliwienie wjazdu (analogicznie jak autobus z zatoczki)?
 9. Rejestrując auto na żółte tablice trzeba być świadomym, że to nie tylko korzyści, ale też pewne ograniczenia.
 10. Są, zdjęcie z dzisiaj
 11. Wszystko fajnie, ale żółtych tablic (na zabytek) nie ma w małym rozmiarze.
 12. Taka wanna super wygląda, ale tylko na zdjęciu w folderze. Imho jest nie do używania codziennego. Ilość wody, która wpływa za nią oraz brak możliwości porządnego wyczyszczenia tego jest dla mnie nieakceptowalna. Daj znać za jakiś czas jak wygląda eksploatacja takiego rozwiązania może jednak jestem w błędzie.
 13. To akurat nie dobrze, panele ze wzrostem temperatury tracą sprawność. Podając wielkość produkcji dobrze by było podawać też moc instalki i orientację. U mnie 6,2 kW dało w czerwcu 860 kWh a na razie w lipcu mam 620 kWh więc faktycznie słabo przy orientacji płd-zach
 14. Na pusto? Coś dużo? Co to za autko?
 15. W sumie można np H40 Kerakoll'a. BTW kładzenie płytek na klej na tarasach/balkonach w polskich warunkach pogodowych to proszenie się o kłopoty prędzej lub wolniej. Najlepsze rozwiązanie to tarasy wentylowane czyli płytki układane na stopkach lub deski kompozyt/naturalne.
 16. Ja to bym raczej skuł do "żywego". Jak koniecznie trzeba ratować trupa to można użyć tzw zaprawy wyrównującej.
 17. Jak ma próbować to jednak lepiej na swoim.
 18. Tzw kwota bezsporna. Bierz firmę i niech zrobią wszystko od a do z i wystawią fakturę i ubezpieczyciel dopłaci. Ewentualnie niech ktoś ogarnięty z Normą zrobi Ci kosztorys naprawy też powinni dopłacić
 19. Raczej zawsze tak było. Jak swoją kupowałem ~6 lat temu to te najtańsze już miały 2 lata gwarancji.
 20. Najtańsze mają 2 lata. Ale też bym myślał o Ikei.
 21. Jak weźmiesz mat to będzie wyglądało jak emulsja.
 22. Imho olejna, wedle uznania mat, satyna połysk. Farba olejna jest na prawdę zmywalna.
 23. Rodzaj faktury przy jdg nie ma znaczenia. Samemu decydujesz czy chcesz wprowadzić do ŚT czy zostawić prywatnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.