Jump to content

ccLot

użytkownik
 • Posts

  2113
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ccLot

 1. Mały myk odnośnie ważności butli. Jak kończy się homologacja i ma się termin badania nie długo, to zrobienie przeglądu wcześniej powoduje "przedłużenie" ważności butli, ma się przegląd mimo, że homologacja się skończyła.
 2. Zrobisz jak chcesz. Ja starał bym się likwidować to z polisy wspólnoty. IMHO dla Ciebie najprostsze rozwiązanie i nie ważne że kto inny jest sprawcą.
 3. Oczywiście, że kwestia ustalenia odpowiedzialności jest ważna, ale to nie ty masz za tym chodzić. Prosisz nr polisy, zgłaszasz szkodę, a ponieważ masz zalane mieszkanie przychodzi likwidator opisuje i wycenia szkodę (kwota bezsporna) i dalej to już tak jak likwidacja szkody komunikacyjnej, jest kilka dróg... Ty możesz tylko zasugerować, że zawinił sąsiad, a ubezpieczyciel z administratorem i sąsiadem niech sobie robią dochodzenie.
 4. Zgłoś do administracji i zlikwiduj z polisy wspólnoty/spółdzielni, a oni ewentualnie "zregresują" sobie wszystko od sąsiada. To nie jest twój problem, zresztą nie wiadomo czy sąsiada też, wiadomo co było powodem zalania?
 5. Ja bym zostawił i poczekal jak się osuszy. Jak płytki nie będą głuche to bym zostawił. A skuć zawsze zdążysz. Dobrze by było postawić jakiś wiatrak albo farelke w miejscu rozkucia, szybciej wyschnie i zmniejszy się ryzyko grzyba.
 6. Ale szeregówka a szkieletowy to trochę co innego, chyba że się pomyliłeś lub zadziałał słownik
 7. Z ciekawości, musiało się długo lać, dziwne ze nie zauważyłeś nic u siebie.
 8. Ta fotka to od ciebie z mieszkania?
 9. W zeszłym sezonie było parę razy -15 i dawało radę.
 10. U mnie jest wg sterowników pokojowych (dół i góra), a zasilanie na kotle do CO mam ustawione na 30st C.
 11. U mnie 190 m2 po podłodze na 2 poziomach plus garaż 55 m2 za okres 9.XI do 6.I wyszło 390 m3 gazu (CWU+CO+gotowanie) w garażu utrzymywane ok. 10-13 st. (jest rekuperacja).
 12. Ma ktoś może krzywą zamarzania ipy w zależności od stężenia?
 13. Z Lego cos takiego można dobrać tylko będzie chyba trochę krótsze:
 14. Uziom fundamentowy to najlepsze rozwiązanie w kwestii uziemienia.
 15. Rozmawiamy o tym samym, czyli ja też mam w takim razie markizę
 16. Żeby obniżyć temperaturę w pokoju. U mnie zewnętrzna roleta z fakro dała jakieś 3-4 st C mniej w pomieszczeniu - wyraźnie odczuwalne.
 17. zatem szukał bym raczej w CO. Poproś o zwiększenie cisnienia w instalacji co i patrzeć co się dzieje na manometrze....
 18. Można przykleić płytki na sikabond T8 bezpośrednio do osb. Jest na tyle elastyczny, że spokojnie przeniesie ugięcia.
 19. Ale nawiewnik właśnie do tego służy, żeby doprowadzić świeże powietrze do pomieszczenia
 20. Nie mają 8mm średnicy, weź zwykła linijkę pomierz i sprawdź z proporcji wymiary
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.