Jump to content

torelek

użytkownik
 • Content Count

  3009
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  4d 3h 46m 3s

Community Reputation

1811 Człowiek - do rany przyłóż

About torelek

 • Rank
  mistrz kierownicy

Profile Information

 • Lokalizacja
  wszędzie

Recent Profile Visitors

1169 profile views
 1. A dlaczego nie stalowe ostrza? Kiedyś miałem żyłkę i co rusz musiałem uzupełniać. Kupiłem stalowy nóż do podkaszarki i jadę równo po wszystkim - tnie grube na palec krzaki. Nóż pokieraszowany ale tnie bez problemu.
 2. Teoretycznie można, tylko że uchylane nogi są niezdejmowalne - musiałbym ciąć i potem spawać nowe, dłuższe nałożone na stacjonarne nogi. Farbę by diabli wzięli - czyszczenie, malowanie od nowa... Nie chce mi się - będę udawał, że tak mi wygodnie
 3. Kiedyś w podobny sposób odkryłem, że mam tylko jednego prawdziwego faceta wśród wszystkich znajomych płci męskiej. Zrobiłem kanał w garażu (bo wtedy jeździłem Leonem, a w Leonach notorycznie urywały się plastikowe osłony silnika) i wszyscy pytali na co mi ten kanał. Jeden tylko powiedział "ale masz zajebisty kanał". W BMW już nic się nie urywa ale straszak na żonę pozostał.
 4. torelek

  zabudowa busa

  Ja myślę, że decyzja samemu robić czy zlecić zależy od ilorazu zasobność portfela/ilość wolnego czasu pomnożonego przez współczynnik "złota rączka". Znajdą się tacy, co sami zrobią i tacy co zlecą, bo nie potrafią/nie mają czasu/nie opłaca im się tracić czas na robienie samemu. Pomysł na biznes niezły, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że jednak zasobność Polaków jest gorsza niż Holendrów.
 5. Skrzynki drewniane kupione na allegro po 23 złotych za sztukę. Jakiekolwiek gotowe szuflady (typu kuchenne na wymiar) były sporo droższe, a robić 5 szuflad... to bym pewnie teraz drugą kończył. 😉 Do tego zawiasy pełen wysuw rozpinane, tzn. można taką szufladę wyjąć i gdzieś z nią pójść jak zawartość jest potrzebna gdzieś dalej. Górną szufladę przyciąłem, bo słupek za wysoki wychodził - akurat na wiertła będzie. Na zdjęciach nie widać ale blat jest podwójny - najpierw 15mm sklejka i na niej 6mm sklejka pomalowana twardym lakierem do parkietów. Jak się górna zniszczy, to wystarczy tylko ją wymienić. Teraz widzę, ze jeden błąd konstrukcyjny zrobiłem - te rozkładane nogi powinny być od samej góry. Rozkłada się je do kąta prostego w bok i tym "dyszlem" prowadzi stół na kółkach. Błąd, bo za nisko jest ten uchwyt i schylać się trzeba. Gdyby był od samej góry byłoby wygodniej. Fakt, ładnie wyszło ale biorąc pod uwagę koszt materiałów (ponad 600pln) i to, że robiłem ponad 2 tygodnie po parę godzin dziennie, to bym z tego nie wyżył. Ale jak już skończyłem, to siedziałem godzinę, gapiłem się i kontemplowałem własną zajebistość
 6. W końcu zrobiłem ten stół. Pomysł podpowiedziany przez @K3 sprawdza się doskonale. W pozycji "na nogach" stół jest bardzo stabilny. W pozycji "na kółkach" lewa strona opada o 2,5cm na koła obrotowe, a prawa "osiada" na kołach na stale zamocowanych w 3/4 szerokości konstrukcji (które w pozycji na nogach nieznacznie nie dotykają podłoża). Wygląda to tak:
 7. G-tech SS. Na pewno ma 0-100 i ćwiartkę. Pokazuje też wykres przeciążenia, prędkości i jakieś inne. Odnośnie 0-200 nie pamiętam - używam raz na parę lat jak auto zmieniam.
 8. Myślałem, że kolega też ma N57. Czasy realne wyszły - miałem dosłownie o grubość kreski lepsze w lżejszej E91 zrobionej na 325hp w automacie. Widzę, że pomiar czasów robiony telefonem - jaka to apka? Ciekaw jestem zmierzyć równocześnie z GTechem i sprawdzić czy wyniki się różnią.
 9. Dlaczego wstaje dopiero przy 2300-2400? U mnie (ten sam silnik) przy 1500 obrotów jest już 600Nm.
 10. Spawanie MIGiem - rewelacja. Gdzieś widziałem trafne porównanie - to jak klejenie pistoletem z klejem termicznym. Nie "chwyta" jak elektroda, spaw o wiele ładniejszy i bez nagaru (nie trzeba nic czyścić) i spawa się myślę jakieś 3 razy szybciej niż elektrodą. Można pospawać bardzo cienkie elementy - ok. 1mm grubości, bez przepalenia. Właśnie kończę robić stół warsztatowy - wrzucę zdjęcia jak będzie gotowy.
 11. Ja kupiłem przyłbicę w zestawie ze spawarką. Jestem baaardzo zadowolony (ze wszystkiego, w tym przyłbicy). Na pewno są takie przyłbice luzem na allegro - poszukaj po szczegółach wyglądu. to kupiłem
 12. torelek

  Moskitiery

  Najlepiej kupić luzem profil, narożniki, uszczelkę, siatkę i blaszki i złożyć samemu.
 13. U mnie pilot Nice podpięty pod instalację w samochodzie (czyli napięcie ok. 13,8V - na działającym alternatorze) otwiera bramę z ok. 100 metrów. Jak dojeżdżam, to już prawie jest otwarta.
 14. Też koniecznie chciałem mieć kominek ale się nie dało nigdzie sensownie dokleić do żadnego z istniejących kominów. Więc nie mam i nie bardzo mi brakuje. No ale oczywiście to indywidualna decyzja każdego - ja tyko zwróciłem uwagę na coś, z czego być może pytający nie zdawał sobie sprawy.
 15. Dom ma kominek zaprojektowany. Koszt kominka jest spory - trzeba komin robić, itp. Pytanie, czy będziesz z niego korzystał? Raz, że mogą zabronić, dwa, że kominek brudzi. Ja osobiście nie mam ale u sąsiadów, z którymi się często spotykamy kominek jest używany sporadycznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.