Jump to content

torelek

użytkownik
 • Posts

  4878
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Lokalizacja
  wszędzie
 • Car
  F31+

Recent Profile Visitors

2075 profile views

torelek's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/20)

3.8k

Reputation

 1. To co w kobiecie - wymiary Kocioł dzieli jedno pomieszczenie z pralką. Chciałbym tam suszarkę dołożyć i wolę mały kociołek niż duże kotlisko
 2. Oczywiście, że ma. Ten kosztuje 3,5, jednofunkcyjny podobny prawie 7...
 3. Na razie się przymierzam. Spodobał mi się konkretny model (Junkers 2200) ale akurat jest dwufunkcyjny. Ponieważ nie chcę mieć podgrzewania przepływowego CWU, to się zastanawiam jak go ożenić z zasobnikiem który mam.
 4. Przymierzam się do zmiany kotła przed zimą. Obecny (Ulrich) działa ale gdzieś puszcza wodę i muszę regularnie co 2 tygodnie dopuszczać wody. W końcu postanowiłem wymienić na nowy. I teraz pytanie - czy do kotła dwufunkcyjnego przepływowego (konkretnie Junkers Cerapur GC2200) można podłączyć zasobnik ciepłej wody? Zapewne kocioł wymiennika ciepła ani podłączenie zasobnika nie ma. Po starym kotle zostanie mi zasobnik i zawór trójdrożny. Jak by to podłączyć? Hydraulicznie - zasobnik do wyjścia CWU kotła? Sterowanie - sygnał z termostatu zasobnika (wiadomo, przez przekaźnik) do kotła w miejsce sygnału czujnika przepływu... Zadziała to?
 5. Toyoty są tworzone dla ludzi z takimi właśnie oczekiwaniami odnośnie samochodów.
 6. Wjeżdżasz rozbiegówką na autostradę/eskę. Oczywiście jak to w takiej sytuacji patrzysz się w boczne lusterko, czy nikt nie jedzie prawym pasem. Nie jedzie, więc na prawy pas wjeżdżasz i w tym momencie walisz w dziadka, który jedzie pod prąd. Czyja pośmiertna wina? Wg. twojego rozumowania twoja, bo nie ustąpiłeś dziadkowi, który był na drodze z pierwszeństwem... Otóż nie. Jest taki paragraf (nie w kodeksie drogowym ale gdzieś indziej), że działanie bezprawne nie powoduje "nabycia" przywilejów z tego powodu. Niech mnie prawnicy poprawię jeśli się mylę.
 7. torelek

  Krety

  Polecam, u mnie działa.
 8. torelek

  Krety

  Ten szary szuwaks od sąsiada, to karbid.
 9. I dlatego Dacia ma taką sprzedaż wszędzie w Europie, nie tylko w naszej biednej części.
 10. Żadne auto nie stanieje z 250 na 150 w ciągu 6 miesięcy. Myślę, że wystarczy iść do agenta tego ubezpieczyciela i poprosić o ofertę na ubezpieczenia tego auta na aktualny dzień. Będziesz mieć papier ile jest warte gdy się chce polisę kupić i z tym do sądu.
 11. A dlaczego aż tak ważne? Przecież auto straci może 10-15% wartości rocznie (moje ma 6 lat więc nie traci 30% w rok jak nowe).
 12. Z tego co pamiętam, to różnica ASO vs kosztorys była spora na składce. Zresztą jak napisałem ja nie chcę robić w ASO. Każde TU kombinuje. W 2016 ukradli mi auto i TU nie uznało szkody, bo zgłaszając szkodę oddałem 2 kluczyki, a przy zawieraniu ubezpieczenia był tylko 1 (drugi dorobiłem później). Podałem do sądu, TU zaproponowało ugodę 96% kwoty należnego odszkodowania. Odmówiłem, wygrałem rozprawę zaoczną (czy jak to się nazywa - sędzia rozpatruje sprawę bez wzywania stron), nie odwoływali się. Opisywałem na forum całą sprawę.
 13. Nie to nie jest na częściach ASO, tylko tania wersja: części zamienniki + warsztat. Brat żony ma warsztat blacharsko lakierniczy i wolę robić u niego niż w ASO. Robiłem już kilka napraw i zawsze byłem zadowolony.
 14. Nie identyczne ale zbliżone. L4 nawet nieco lepsze (brak udziału własnego przy kradzieży vs 10% w U, minimalnie wyższa suma ubezpieczenia 96k vs 94k)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.