Skocz do zawartości

[c.526] Chrobotanie w skrzyni biegow - lozysko oporowe


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dzieje sie ze skrzynia jak w opisie, czyli MPI + skrzynia"900tkowa". Od jakiegos czasu na biegach od 2-ki w gore podczas przyspieszania cos chrobocze. Dzieje sie to ttylko przy obciazeniu, odpuszcze w tym momencie gaz i chrobowanie ustepuje, docisne i znow chrobocze.

Co obstawiacie ??

Bo ja obstawiam lozysko oporowe, gdyz na jalowym sobie szumi i wydaje dziwne dzwieki, po wcisnieciu sprzegla objaw ustepuje. Lozysko ma 5kkm i kupilem podczas swapu najdrozsze bo z SKF'a bo lozysko z valeo bardzo krotko w poprzednim 1.2 zylo i szumialo.

Juz sam nie wiem co to moze byc. Poziom oleju w skrzyni jest na poziomie. Moze przegub wewnetrzny tak strzela bo sie skonczyl ?? Bo lozysko mi pasuje, ale podczas chrobotania, gdy docisne lekko sprzeglo to chyba powinno przestac chrobotac bo niweluje sie luz i powinno sie to dziac niezaleznie od obciazenia.

Sprzeglo valeo nowka zalozona razem z lozyskiem podczas swapu.

Wasze sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łożysko na wałku sprzęgłowym.

myslisz ze to te lozysko ?? Dodam, ze problem wystepuje tylko podczas dluzszego dystansu, np tak jak dzis ok 30km jazdy i zaczal sie koncert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslisz ze to te lozysko ?? Dodam, ze problem wystepuje tylko podczas dluzszego dystansu, np tak

> jak dzis ok 30km jazdy i zaczal sie koncert

tttm na tych skrzyniach.. niestety.

ja tak miałem w dwóch egzemplarzach.przy czym ja już miałem takie, że nie musiałem nigdzie jeździć- wystarczyło, że auto odpaliłem o tyrkoliło 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tttm na tych skrzyniach.. niestety.

> ja tak miałem w dwóch egzemplarzach.przy czym ja już miałem takie, że nie musiałem nigdzie jeździć-

> wystarczyło, że auto odpaliłem o tyrkoliło

ale rozumiem gdyby to jakos cicho brzmialo biglaugh.gif a to dosc mocno chrobocze biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wyciskowe. Ja miałem takie objawy jak sej był jeszcze na gwarancji przy przebiegu 600km. Wymienili kompletne sprzęgło i spokój jest do dziś. Jeszcze sprawdź czy jak zaczyna się chrobotanie i kopniesz pedał sprzęgła do góry (podciągniesz stopą) czy przestaje na chwilę chrobotać. Jeśli tak to łożysko wyciskowe na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam podobnie chrobotanie / tyrkolenie i też nie wiem co to może być

Też tak miałem,wymieniłem kompl. sprzęgło- powód tych hałasów był taki,że tłumik drgań skrętnych (jedna z 4 sprężyn wylazła do połowy z tarczy sprzęgłowej).

Teraz znowu hałasuje pedał sprzęgła przy wciskaniu- z nowy trza skrzynie zwalać zaledwie po 4tyś km frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co chcesz demontowac skrzynie jesli halasuje pedal?

To taka przenośnia-porostu wszystko w pedale nasmarowane,linka prosto od Fiata,a co przy wciskaniu ,uczucie,, tarcia po metalu i hałas leki przy tym,dalej jest.A jeszcze to traumatyczne zjawisko występuje po nagrzaniu silnika,na zimno jest cacy.

A może macie inne pomysły co do winowajcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ktos naprawial skrzynie ,a raczej jej chrobotanie ?

Wstepna diagnoza skrzynia, przygotowuje sie do wymiany, jedna juz mam na oku, ale pytanie takie, czy to na pewno to, bo kupie skrzynie mechanik zwali z auta a sie okaze ze to cos inengo - moze byc w ogole cos innego?

Objawy:

szum w czasie jazdy na kazdym biegu, do tego chrobotanie nie za glosne w czasie jazdy ,ale wyraźne w czasie testu w garazu przy uniesionym jednym kole w górze. Najgłośniej jest przy redukcji biegu i puszczaniu sprzęgła gdy obroty rosną i wyrównuje się prędkość obrotowa silnika i skrzyni biegów. po wcisnieciu sprzegla w czasie jazdy cichnie, ale nie ustepuje zupelnie.

nie ma wyciekow ze skrzyni, polosie tez nie, przez okienko rewizyjne sprzegla nie widac nic niepokojącego.

olej czysty w sumie, choc jak by z brokatem, fakt ze bylo go 1l za malo.

Auto jezdzi normalnie, przyspiesza normalnie sprzeglo sie nie slizga. Gdy bardzo lekko nacisnie sie pedal sprzegla szumienie jest troche glosniejsze.

rozumiem ze kwestia naprawiania skrzyni jest srednio oplacalna, tylko kupie uzywke tez nigdy nie wiadomo w jakim stanie...,a tak czarno na bialym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja temat odpuscilem bo sprzedalem auto biglaugh.gif ale z tak chrobotajaca skrzynia zrobilem potem jeszcze 1000km i nic sie nie stalo. Wymienilem olej na najgestrzy 85w/90 + jakis regenerator w plynie i potem nic juz nie robilem. Chrobotanie troche ucichlo a nowy wlasciciel do dzis jezdzi na tej skrzyni i nic nie robi z nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.