Skocz do zawartości

Płukanie silnika


Rfck

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś z was miał do czynienia ze specyfikiem o nazwie MOTUL ENGINE CLEAN.

Preparat służy do wypłukania zabrudzeń i osadów z silnika który dolewamy do oleju przed jego wymianą

Właśnie mam termin zmiany oleju ( jeżdżę na 5w40 Castrola) i ostatnio znalazłem bardzo negatywne opinie o tym oleju i co potrafi zrobić w silniku...

Między innymi chciałem właśnie użyć takiego specyfiku, olej który teraz zaleję to Motul X-cess 5w40 bardzo zalecany do mojego motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy żadnym silniku (od Fiata 126p do Stilo) nie bawiłem się w płukanie silnika.

> A przy trwałości obecnych silników uważam to za bezsens.

Hmm a dlaczego, widziałeś zdjęcia jaką maź potrafi zostawić olej wewnątrz silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co z tego?

> I tak silniki przejeżdżają grubo ponad 200 000km przy normalnym wymienianiu oleju bez żadnych tam

> cudów na kiju.

Stosowanie tego specyfiku może poprawić warunki pracy silnika, staram się dbać o silnik i jesli mogę zrobić coś niewielkim kosztem to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ja coś powiem : używam i będę używał bo nie osadza się nagar tzn jest rozpuszczany przez taki specyfik, jak byś ściągnął pokrywę zaworów przed i po zastosowaniu to od razu zobaczysz różnicę, wałek, zawory, blok wewnątrz jest czysty a co za tym idzie wszystko lżej pracuje olej nie napotyka przeszkód aby dotrzeć wąskimi kanalikami np do panewek , słychać to po uruchomieniu silnika - zaraz napiszesz że to po zalaniu nowego oleju grinser006.gif - kiedyś nie stosowałem żadnych płukanek, też byłem sceptycznie do nich nastawiony, że uszczelniacze wycieki i takie tam inne tak jak z przejściem z oleju półsyntetycznego na syntetyczny, stilakiem zrobiłem ponad 100tyś , croma już miała 2 wymiany z dodatkiem "myjącym" i jeździ - poprzedni właściciel lał też castrola wszystko było wewnątrz oblepione mazią, po wylaniu tego szajsu silnik ciszej i aksamitniej pracuje, na koniec tylko dodam że od zakupu stilo stosowałem i stosuję oleje Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm a dlaczego, widziałeś zdjęcia jaką maź potrafi zostawić olej wewnątrz silnika ?

Ostatnio robiłem UPG w moim aucie , przebieg ~172000km, od 32000km leję Lotosa 5w40, każdy ostrzegał że zostawia syf itd. po zdjęciu głowicy nic złego nie zaobserwowałem, krzywki wałków idealne, żadnego nagaru czy mazi. W każdym aucie zmieniam olej co 10kkm lub co rok(przed zimą) może to jest receptą na czysty silnik w środku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie to ma znaczenie?

> Jeżdże rocznie około 20 000 km , auto ma 96 tyś i chcę żeby zyło jak najdłużej.

wg mnie spore. 10 lat x 20kkm = 200 + 96 . = 300 ? Naprawde uwazasz ze bedziesz jezdzil dluzej ( 2024r hehe.gif ) i ten silnik moze nie przezyc 300kkm ze potrzebne mu sa takie zabiegi ? Jakbys robil 200 w rok... to mozna by pucowac chuchac dmuchac.... ale tak ? No chyba ze jeszcze masz w opcji zostawic pascia... wnukowi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie spore. 10 lat x 20kkm = 200 + 96 . = 300 ? Naprawde uwazasz ze bedziesz jezdzil dluzej (

> 2024r ) i ten silnik moze nie przezyc 300kkm ze potrzebne mu sa takie zabiegi ? Jakbys

> robil 200 w rok... to mozna by pucowac chuchac dmuchac.... ale tak ? No chyba ze jeszcze masz

> w opcji zostawic pascia... wnukowi

Tak, mam zamiar nim jeździć do końca jego dni więc chciałbym na niego "pochuchać" jeśli się da. Jak dojeździ do 300k to zrobie mu generalny remont silnika.

Powiedzmy że mam taki preparat za darmo wink.gif, użyć go czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, mam zamiar nim jeździć do końca jego dni więc chciałbym na niego "pochuchać" jeśli się da. Jak

> dojeździ do 300k to zrobie mu generalny remont silnika.

a to zmienia postac rzeczy smile.gif

> Powiedzmy że mam taki preparat za darmo , użyć go czy nie

jakiej odpowiedzi oczekujesz ? Nikt sensownie sie nie jest w stanie wypowiedziec bo nie rozbiera co tydzien motoru zeby sprawdzic ile nagaru zmylo badz nie. Takie testy przeprowadzaja producenci . Dziwnym trafem bez czytania wiadomo jakie sa wyniki spy.gifcfaniaczek.gif

Jak chcesz zglebic temat to o ile sie doszukasz skladu , jakiejs dokumentacji ( a i to trzeba ostroznosci zeby wylowic suche info od marketingowego belkotu) , przeanalizujesz po co i na co sie wziely poszczegolne skladniki i jakie maja zastosowanie... i skonfrontujesz to z tym "co robi sam olej" to wtedy mozesz SPROBOWAC poskladac sobie to w glowie i wyciagnac wnioski .

tak to widze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh panowie nie mówimy tu o jakiejś skomplikowanej operacji tylko o użyciu preparatu do płukania

> silnika .

Jak masz za free to lej . Tobie sie zrobi lepiej. A czy silnikowi - nikt tego nie jest w stanie ci powiedziec wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem płukanie i silnik lepiej pracuje. Pod korkiem jest czysty bez masła czy coś.A robiłem przy 165 tys. km. I do dziś żyje. Po płukaniu i dolaniu lepiej reagował na dodaniu gazu i trochę zmniejszyło spalanie. Ale wadą że trochę dłużej trwa rozgrzanie silnika. 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam preparatu Liqui Moly Motospulung i potwierdzam, że wypłukuje nagary. Prosty test- wymiana oleju z dieslu. Wiadomo, że po zalaniu świeżego i uruchomieniu silnika, olej momentalnie robi się czarny. Po płukance dłużej pozostaje czysty. Tylko jedna zasada- wlewamy na gorący silnik i spuszczamy zaraz po zgaszeniu silnika. Nie można pozwolić żeby silnik zalany tym specyfikiem wystygł, bo cały syf osiądzie na dnie miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.