Skocz do zawartości

Wanna akrylowa - osadzenie


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Zamontowana w łazience wanna (akrylowa) delikatnie się rusza podczas korzystania z niej.

Wanna o wymiarach 170/70, ma zamocowane fabryczne nóżki i dodatkowo przytwierdzona jest do ściany zaczepami (były w komplecie). Mimo to delikatnie się rusza, co powoduje że silikon naniesiony wokół rantu (przy glazurze) popękał i przepuszcza wodę.

Boję się że niedługo będę miał jezioro pod wanną.

Da się to jakoś poprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obmurowałem od zewnątrz bloczkami i obłożyłem glazurą. Pod krawędź wsunąłem niemal na wcisk blat z

> Merbau.

Z trzech stron mam ściany obłożone glazurą (wanna na styk). Z czwartej (front) plastikowy ekran od kompletu.

W ścianach są takie klinowe zaczepy, ale razem z nóżkami nie dają rady utrzymać wanny nieruchomo.

I zastanawiam się czy da się coś z tym zrobić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z trzech stron mam ściany obłożone glazurą (wanna na styk)

i to jest chyba problem. Moja akrylowa przed silikonowaniem tez sie ruszala, ale tylko gdzies na 1/3 dlugosci jest na styk do sciany, a i tak pionowe krawedzie wanny nie sa na tyle pionowe, zeby nie powstala szpara - wcisnalem z trzech stron cala tube silikonu i jeszcze na maksa ile wlazlo miedzy krawedz a kafelki obudowy. Poki co ani drgnie. Oby nic w przyszlosci nie popekalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem.

> Zamontowana w łazience wanna (akrylowa) delikatnie się rusza podczas korzystania z niej.

> Wanna o wymiarach 170/70, ma zamocowane fabryczne nóżki i dodatkowo przytwierdzona jest do ściany

> zaczepami (były w komplecie). Mimo to delikatnie się rusza, co powoduje że silikon naniesiony

> wokół rantu (przy glazurze) popękał i przepuszcza wodę.

> Boję się że niedługo będę miał jezioro pod wanną.

> Da się to jakoś poprawić ?

U mnie fachowcy podłożyli pod wannę bloczki suporeksu, obciążyli ją i podpiankowali od spodu - podobnie brodzik - wszystko od 11 lat nawet nie drgnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z trzech stron mam ściany obłożone glazurą (wanna na styk). Z czwartej (front) plastikowy ekran od

> kompletu.

Obawiam się, że przy takiej konstrukcji to się będzie zawsze ruszać.

Wanna jest elastyczna, nie ma sztywnego podparcia, więc małe ruchy zawsze będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem.

> Zamontowana w łazience wanna (akrylowa) delikatnie się rusza podczas korzystania z niej.

> Wanna o wymiarach 170/70, ma zamocowane fabryczne nóżki i dodatkowo przytwierdzona jest do ściany

> zaczepami (były w komplecie). Mimo to delikatnie się rusza, co powoduje że silikon naniesiony

> wokół rantu (przy glazurze) popękał i przepuszcza wodę.

> Boję się że niedługo będę miał jezioro pod wanną.

> Da się to jakoś poprawić ?

Może zdjąć ten panel, podmurować czymś, zalać wannę wodą do pełna, zapiankować, zostawić i potem wysylikonować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem.

> Zamontowana w łazience wanna (akrylowa) delikatnie się rusza podczas korzystania z niej.

> Wanna o wymiarach 170/70, ma zamocowane fabryczne nóżki i dodatkowo przytwierdzona jest do ściany

> zaczepami (były w komplecie). Mimo to delikatnie się rusza, co powoduje że silikon naniesiony

> wokół rantu (przy glazurze) popękał i przepuszcza wodę.

> Boję się że niedługo będę miał jezioro pod wanną.

> Da się to jakoś poprawić ?

Fabryczne nóżki i uchwyciki, to raczej do wypoziomowania służą. Powinieneś podłożyć coś pod wanną, na jak największej powierzchni. Wanna 170/70 mała nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabryczne nóżki i uchwyciki, to raczej do wypoziomowania służą.

U mnie ustawiona na fabrycznych ani drgnie. Podmurowana jest krawędź po obwodzie.

Co z tego, że podmuruje spód skoro krawędź będzie niepodparta?

Można to porównać do ustawienia na podłodze plastikowego wiaderka. Dno się nie ugnie, choćby na nim stawać a ścianki będę się wyginać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ustawiona na fabrycznych ani drgnie.

Zależy jeszcze jakie nóżki. W wannie Roca mam plastikowe wkręcane, tak delikatne, że same sugerują dodatkowe rozwiązania. W Excellent Magnus są solidniejsze stalowe na ramie, ale bez podłożenia czegoś pod spód, dno wanny w jakimś tam zakresie będzie dalej pracowało.

> Co z tego, że podmuruje spód skoro krawędź będzie niepodparta?

Tego nie napisałem, żeby nie opierał po obwodzie, sam u siebie też mam podpartą po obwodzie plus nóżki zlosnik.gif, plus jakieś bloczki pod dnem.

> Można to porównać do ustawienia na podłodze plastikowego wiaderka. Dno się nie ugnie, choćby na nim

> stawać a ścianki będę się wyginać bez problemu.

Można, ale po co hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek powiem Ci że może nie tak do pełna a tak z 50% powinno starczyć.

W ogóle nie napełniałbym, bo po opróżnieniu może wstać i oderwać się od silikonu na krawędziach, które dociska.

Chyba, że silikonować od ściany po napełnieniu a od zewnątrz po opróżnieniu?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się to jakoś poprawić ?

U mnie wanna akrylowa stoi (poza nóżkami i dość zabawnie wyglądającymi zaczepami) na fabrycznej styropianowej podstawie, do tego jest obmurowana bloczkami. Bloczki są chyba dlatego, że wyszły taniej, niż plastikowa obudowa, do tego jest z boku zrobione "podcięcie" w celu udostępnienia półki z kartongipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądziłem, że dają jakieś plastikowe. U mnie właśnie Roca ma metalowy stelaż a dno tak grube, że

> nie ma takiej ludzkiej siły aby ugiąć je choćby o milimetr.

W wannie akrylowej bez masażu dla wzmocnienia dna często stosuje się płyty wiórowe itp, potem to wszystko jest wzmacniane żywicami, włóknem ... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie fachowcy podłożyli pod wannę bloczki suporeksu, obciążyli ją i podpiankowali od spodu -

> podobnie brodzik - wszystko od 11 lat nawet nie drgnie

Ja zrobiłem tak samo. Ale wody nalałem aż tak dużo, może 1/3. Do tego między rant wanny a kafelki weszło mi ze 2 tuby silikonu, nie ma prawa drgnąć, silikon na takiej powierzchni strasznie dobrze trzyma, zwłaszcza, że działa na ścinanie, a nie na odrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.