Skocz do zawartości

Zakup - Alfa 159 1.8


maciej78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Póki co jestem posiadaczem Fiata Stilo JTD 1,9 115KM, ale powoli przymierzam się do jego sprzedaży i zakupu Alfy 159 1.8 MPI w wersji SportWagon. Prosiłbym o opinie na temat tego silnika (nie będę montował gazu) i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego auta.

IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Póki co jestem posiadaczem Fiata Stilo JTD 1,9 115KM, ale powoli przymierzam się do jego sprzedaży

> i zakupu Alfy 159 1.8 MPI w wersji SportWagon. Prosiłbym o opinie na temat tego silnika (nie

> będę montował gazu) i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego auta.

ale masz świadomość, że to będzie totalny muł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale masz świadomość, że to będzie totalny muł?

Sugerujesz silnik 1.9 JTS? Podobno jest bardziej awaryjny. Diesel raczej odpada rocznie robię max. 15 tysi przeważnie na krótkich dystansach przez co przy stilonie EGR do czasu zaślepienia "zatykał" się 2 razy na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz silnik 1.9 JTS? Podobno jest bardziej awaryjny. Diesel raczej odpada rocznie robię max.

> 15 tysi przeważnie na krótkich dystansach przez co przy stilonie EGR do czasu zaślepienia

> "zatykał" się 2 razy na rok.

przy takich przelotach sugeruje 3.2 grinser006.gif

1.9 i 2.2 bywają problematyczne, nagar i te sprawy,

1.8 jest bezproblemowy, ale też o wiele za słaby do takiej budy

jest jeszcze 1.75 TBI fajny ale drogi (młodsze roczniki).

Generalnie to z benzyną w 159 włosi wybitnie się nie popisali. No ale... w końcu Alfa nie ma za wiele wspólnego z rozsądkiem. Od tego są inne marki. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy takich przelotach sugeruje 3.2

> 1.9 i 2.2 bywają problematyczne, nagar i te sprawy,

> 1.8 jest bezproblemowy, ale też o wiele za słaby do takiej budy

> jest jeszcze 1.75 TBI fajny ale drogi (młodsze roczniki).

> Generalnie to z benzyną w 159 włosi wybitnie się nie popisali. No ale... w końcu Alfa nie ma za

> wiele wspólnego z rozsądkiem. Od tego są inne marki.

3.2 powiadasz? - trochę dużo. Przy agresywniejszej jeździe pewnie potrafi przetrzepać kieszeń smile.gif

Zobaczymy - na razie robię przymiarki. Najpierw trzeba znaleźć odpowiedni egzemplarz. Jak będzie ok to pewnie i 3.2 przejdzie. Na razie przeglądałem ogłoszenia na alledrogo i same w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Póki co jestem posiadaczem Fiata Stilo JTD 1,9 115KM, ale powoli przymierzam się do jego sprzedaży

> i zakupu Alfy 159 1.8 MPI w wersji SportWagon. Prosiłbym o opinie na temat tego silnika (nie

> będę montował gazu) i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego auta.

jaki budżet? Jak przymierzasz się do polifta to poluj na tbi smile.gif

jak przed to... to nie wiem, 1.8 słabawe troche. Małe przebiegi to i spalanie nie jest priorytetem, wybierz coś z JTS smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.2 powiadasz? - trochę dużo. Przy agresywniejszej jeździe pewnie potrafi przetrzepać kieszeń

> Zobaczymy - na razie robię przymiarki. Najpierw trzeba znaleźć odpowiedni egzemplarz. Jak będzie

> ok to pewnie i 3.2 przejdzie. Na razie przeglądałem ogłoszenia na alledrogo i same w idealnym

> stanie.

Mimo mojego pozytywnego nastawienia do tej marki i tego że podoba mi się model 159, to i tak skreśliłbym go od razu z listy jeśli bierzemy pod uwagę tylko benzynowe silniki. Chyba że stać Cię na TBi ale te były niestety tylko w ostatnich rocznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo mojego pozytywnego nastawienia do tej marki i tego że podoba mi się model 159, to i tak

> skreśliłbym go od razu z listy jeśli bierzemy pod uwagę tylko benzynowe silniki. Chyba że stać

> Cię na TBi ale te były niestety tylko w ostatnich rocznikach.

Zgadzam się ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Póki co jestem posiadaczem Fiata Stilo JTD 1,9 115KM, ale powoli przymierzam się do jego sprzedaży

> i zakupu Alfy 159 1.8 MPI w wersji SportWagon. Prosiłbym o opinie na temat tego silnika (nie

> będę montował gazu) i na co zwrócić uwagę przy zakupie tego auta.

jak nie do gazu to bez sensu.... nie polatasz tym - za słabe. IMO ten silnik tylko do gazowania jako socjalny dupowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.