Skocz do zawartości

Odpływy w garażu


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób macie rozwiązane odpływy w garażu?Nie rozmawiałem jeszcze z żadnym majstrem i nie za bardzo się na tym znam, czy robi się jakiś spadek/pochyłość posadzki w kierunku drzwi i tam brodzik jakiś?Czy są inne rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kratka na środku i złamania po przekątnej.

No właśnie ostatnio kolega co wykończeniówki robi zasugerował, że lepiej spadek po całości w stronę drzwi, dla glazurnika będzie wygodniej...

Masz jakieś odprowadzenie na zewnątrz a brodzik wybetonowany, czy po prostu zaszalowany a dno piasek i wilgoć wchłania się sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób macie rozwiązane odpływy w garażu?

> czy robi się jakiś spadek/pochyłość posadzki w kierunku drzwi i tam

> brodzik jakiś?

Planujesz myć bolid w garażu?

Nie mam kratki, ani innego brodzika grinser006.gif bo nie było by gdzie odprowadzić jego ewentualnej zawartości. W projekcie był spadek posadzki 4% w kierunku bramy.

Zimą przed wjechaniem do garażu "otrzepuję" nadkola i okolice, jak się da, więc wody zbyt dużo się nie zbiera, kratka nie miała by wiele do roboty.

Jeśli jednak jesteś na etapie budowy/planowania i chcesz taki gadget grinser006.gif to można zrobić spad i koniec, bez dodatkowych elementów, ale można by też zrobić kratkę centralnie, lub też użyć odpływów liniowych: poprzecznie przy bramie, lub też wzdłuż, na środku garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... wkurza mnie takie podejście "glazurnikowi łatwiej", glazurnikowi płacisz Ty a on ma robić tak jak tobie się podoba. Mój ojciec robi po usługach dłużej niż ja żyje i zawsze robi pod klienta.

W temacie garażu kratka na środku ma odprowadzenie do szamba ( nie ma u nas kanalizacji). Ściany możesz sobie obmalować nawet zwykłym unigruntem i nie będzie chłonął wody, można ładnie auto umyć zimą. Garaż jest ogrzewany tak ze jak zimą stawiasz auto zawsze coś sie wytopi z pod auta.

Ten pomysł z odpływem w stronę drzwi nie podoba mi się bo zimą będzie lodowisko na kostce przed garażem, ale każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eh... wkurza mnie takie podejście "glazurnikowi łatwiej", glazurnikowi płacisz Ty a on ma robić tak

> jak tobie się podoba. Mój ojciec robi po usługach dłużej niż ja żyje i zawsze robi pod

> klienta.

> W temacie garażu kratka na środku ma odprowadzenie do szamba ( nie ma u nas kanalizacji). Ściany

> możesz sobie obmalować nawet zwykłym unigruntem i nie będzie chłonął wody, można ładnie auto

> umyć zimą. Garaż jest ogrzewany tak ze jak zimą stawiasz auto zawsze coś sie wytopi z pod

> auta.

> Ten pomysł z odpływem w stronę drzwi nie podoba mi się bo zimą będzie lodowisko na kostce przed

> garażem, ale każdy robi jak uważa.

Ale to miałoby być w stronę drzwi, przy drzwiach poprzeczna kratka odpływowa no i teraz czy do szamba czy zostawić piasek na dnie odpływu, ale tu znowu, zimą może zamarznąć, trzeba oczyszczać co jakiś czas itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób macie rozwiązane odpływy w garażu?

Kratka na środku i spadek z czterech stron. Żałuję, że nie zrobiłem spadku po całości do bramy. Kratka wysycha i śmierdzi z kanalizy.

W rezultacie mam zatkaną bo nie miałem ochoty ciągle dolewać wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kratka na środku i spadek z czterech stron. Żałuję, że nie zrobiłem spadku po całości do bramy.

> Kratka wysycha i śmierdzi z kanalizy.

> W rezultacie mam zatkaną bo nie miałem ochoty ciągle dolewać wody.

ja wlewam butelkę 1.5 litra wody raz na dwa tygodnie i wystarcza, żeby nie wysychało i nie śmierdziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposób macie rozwiązane odpływy w garażu?Nie rozmawiałem jeszcze z żadnym majstrem i nie za

> bardzo się na tym znam, czy robi się jakiś spadek/pochyłość posadzki w kierunku drzwi i tam

> brodzik jakiś?Czy są inne rozwiązania?

a jak masz w projekcie ?

U mnie byl spadek kopertowy i odplyw liniowy. Podczas budowy zrobiono spadek i obsadzono mi odplyw, wyprowadzajac rure na zew na poziomie fundamentow. Pozniej podlaczylem ja pod drenaz.

Nie wyobrazam sobie spadku w garazu w jednym kierunku. Poza tym, zeby to vos dalo nie moze byc progu a drzwi powinny byc nieszczelne lub miec jakies otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kratka na środku i spadek z czterech stron. Żałuję, że nie zrobiłem spadku po całości do bramy.

> Kratka wysycha i śmierdzi z kanalizy.

> W rezultacie mam zatkaną bo nie miałem ochoty ciągle dolewać wody.

To przelacz sobie pod drenaz lub zastosuj kratki z syfonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie ostatnio kolega co wykończeniówki robi zasugerował, że lepiej spadek po całości w stronę

> drzwi, dla glazurnika będzie wygodniej...

> Masz jakieś odprowadzenie na zewnątrz a brodzik wybetonowany, czy po prostu zaszalowany a dno

> piasek i wilgoć wchłania się sama?

hehe.gif

lazienki tez mowil, zeby zrobic obok siebie, zeby bylo wygodniej glazurnikowi ?

Dla glazurnika dobrze zrobione spadki to nie problem, poza tym nikt nie zmusza do terakoty /gresu w garazu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie ostatnio kolega co wykończeniówki robi zasugerował, że lepiej spadek po całości w stronę

> drzwi, dla glazurnika będzie wygodniej...

Dla glazurnika może i tak, ale dla Ciebie to już nie...

Mam tak zrobione - płytki położone z delikatnym spadkiem w kierunku bramy garażowej, przed samą garażową (równolegle do niej) mam kratki AKO:

olp-a.png

I wszystko jest fajnie, ale jak zamiatam garaż, szlag mnie trafia - bo zamiast wymieść piasek przed garaż muszę bawić się z szufelką. Przy wymiataniu prawie wszystko ląduje w kratkach. Gdybym dziś to robił, to kratka byłaby wzdłuż garażu, pomiędzy dwoma autami i spadek posadzki zrobiłbym do środka garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla glazurnika może i tak, ale dla Ciebie to już nie...

> Mam tak zrobione - płytki położone z delikatnym spadkiem w kierunku bramy garażowej, przed samą

> garażową (równolegle do niej) mam kratki AKO:

> I wszystko jest fajnie, ale jak zamiatam garaż, szlag mnie trafia - bo zamiast wymieść piasek przed

> garaż muszę bawić się z szufelką. Przy wymiataniu prawie wszystko ląduje w kratkach. Gdybym

> dziś to robił, to kratka byłaby wzdłuż garażu, pomiędzy dwoma autami i spadek posadzki

> zrobiłbym do środka garażu.

Te kratki są z odpływem do szamba/kanalizacji czy zamknięte i czyścisz je raz na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak robisz kratkę, nieważne gdzie, to koniecznie z odpływem do szamba/kanalizacji.

Można prościej - kratkę zrobiłem przy bramie, na zewnątrz wkopałem do góry dnem kilkudziesięciolitrową (nie pamiętam, ile miała) beczkę, wsypałem do niej kamyków i piasku, połączyłem to rurą z kratką i hula czwarty rok. grinser006.gif

Tyle, że ja nigdy nie wpadłem na pomysł, żeby myć auto w garażu. panic.gifpanic.gifpanic.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie pytałem, ludzie co w tym robią sami wiedzą co mają robić. Zapytałem hydraulika jaki będzie odpływ, on mówi-a jaki ma być?Taki, żeby było dobrze...

I zrobiony jest centralnie w garażu z podłączeniem do szamba. Także chyba najbardziej polecana również tu opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niepotrzebnie pytałem, ludzie co w tym robią sami wiedzą co mają robić. Zapytałem hydraulika jaki

> będzie odpływ, on mówi-a jaki ma być?Taki, żeby było dobrze...

> I zrobiony jest centralnie w garażu z podłączeniem do szamba. Także chyba najbardziej polecana

> również tu opcja.

UWAGA: UE zaczyna w to też ingerować. Bezpiecznie będzie między szambem, a odpływem dać osadnik pośredni, np z kręgów 500. Za jakiś czas może się okazać, że przy okazji kontroli czy płacisz za wywóz śmieci z domku sprawdzą czy odpływ z garażu ma separator tłuszczy i ropopochodnych mlot.gif jak w myjniach. Ekologia.

Daje to ten plus że w przypadku montażu na wiosce kanalizacji ogólnospławnej można będzie odpływ garażowy odłączyć od domowego i będzie jakiś osadnik. A w czasie budowy i podłączania kanalizy inspektor nadzoru może nie zezwolić na podpięcie garażu do odpływu ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.