Skocz do zawartości

problem z kaloryferem


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

poradźcie prosze bo mam małą lipę z kaloryferem...

kaloryfer z nowego budownictwa (9 lat)

problem polega na tym, że kręcąc pokrętłem mogę ustawić tylko granie na max albo w ogóle

termostat przy kaloryferze ma 6 stopni. zaczyna grzać po przekroczeniu 3 stopnia i od razu na max

nie ma sytuacji, że kaloryfer po prostu jest ciepły

w zimie w mniejszym pokoju jest albo sauna albo lodówka...

co z tym możemy zrobić?

czy wymiana termostatu może coś tu pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co zwracać uwagę przy wyborze nowego termostatu?

czy montaż takiego ustrojstwa to skomplikowana operacja (dla hydraulika) czy do ogarnięcia (dla przeciętnego zjadacza chleba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie prosze bo mam małą lipę z kaloryferem...

kaloryfer z nowego budownictwa (9 lat)

problem polega na tym, że kręcąc pokrętłem mogę ustawić tylko granie na max albo w ogóle

termostat przy kaloryferze ma 6 stopni. zaczyna grzać po przekroczeniu 3 stopnia i od razu na max

nie ma sytuacji, że kaloryfer po prostu jest ciepły

w zimie w mniejszym pokoju jest albo sauna albo lodówka...

co z tym możemy zrobić?

czy wymiana termostatu może coś tu pomóc?

 

A o ile zmieniasz nastawę?

Czy jak wolno kręcisz jest moment, gdy słychać szum przepływu wody przez zdławiony zawór?

Jeśli jest taki moment, to zostaw głowicę w tym położeniu - wtedy będzie trzymała temperaturę w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile zmieniasz nastawę?

Czy jak wolno kręcisz jest moment, gdy słychać szum przepływu wody przez zdławiony zawór?

Jeśli jest taki moment, to zostaw głowicę w tym położeniu - wtedy będzie trzymała temperaturę w pokoju.

szum wody jest słyszalny dopiero po przekroczeniu trzeciego stopnia

wtedy też rozpoczyna się sauna     :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem, jego usunięcie polegało na ponownym ustawieniu parametrów pracy głowicy termostatycznej. Ściągasz głowicę i musisz ponownie ją prawidłowo założyć. Jak dobrze pamiętam ta część zaworu na kaloryferze ma wyznaczony punkt końcowy i początkowy (czasami może być znacznik lub nacięcie). I cała sztuka polega na tym żeby montując ponownie a montujesz na maksymalnie odkręconym ustawić go prawidłowo w tym punkcie końcowym. I dopiero potem dokręcasz. U mnie poprawienie głowicy po latach w ten sposób pomogło i grzejnik znowu reagował na pełen zakres termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz termostat + zawór.  Ponieważ nie wiadomo czy termostat jest dobry zacząłbym od sprawdzenia jak nastawiony jest zawór. Może być po prostu skryzowany i nie działa w całym zakresie. Ja u siebie ustawiłem na max otwarty przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie prosze bo mam małą lipę z kaloryferem...

kaloryfer z nowego budownictwa (9 lat)

problem polega na tym, że kręcąc pokrętłem mogę ustawić tylko granie na max albo w ogóle

termostat przy kaloryferze ma 6 stopni. zaczyna grzać po przekroczeniu 3 stopnia i od razu na max

nie ma sytuacji, że kaloryfer po prostu jest ciepły

w zimie w mniejszym pokoju jest albo sauna albo lodówka...

co z tym możemy zrobić?

czy wymiana termostatu może coś tu pomóc?

A czy wiesz jak w ogóle działa termostatyczną głowica na grzejniki? I za temperaturę czego odpowiada? Czy grzejnika czy pomieszczenia?

http://www.pec.gliwice.pl/news/61/48/Jak-dziala-glowica-termostatyczna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głowice tak działały, tzn kaloryfer robił się gorący, ale tylko do momentu ustawionej temperatury, wtedy przepływ się zamykał, nie było stanów pośrednich,

Tylko sprecyzuj do temperatury ale czego? Grzejnika czy wewnętrznej w pomieszczeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprecyzuj do temperatury ale czego? Grzejnika czy wewnętrznej w pomieszczeniu?

Pomieszczenia, ale blisko grzejnika. W głowicy były otwory przez które przepływa powietrze. W instrukcji nawet miałem objaśnienie jak to ustawiać i jaka cyfra odpowiada jakiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.