Skocz do zawartości

Wiosna idzie, więc dziwne pomysły przychodzą do głowy CC inaczej


bzyczek00

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro pokaze co doszlo. W tygodniu nie bylo czasu bo mialem dostawe towaru ale jutro cos zadzialam. Dalej czekam na wal i polosie bo paczka gdzies po grodze zagilena. Dyfer doszedl ten nowszego typu. Brakuje mi kielichow do skrzyni i jeszcze musze kupic lape skrzyni od pandy bo tak bedzie latwiej dorobic. Jutro jakies foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postepy sa takie, ze brakuje mi juz tylko kielichow do skrzyni ale sa juz namierzone. Czekalem na lape do skrzyni bo zamowilem j z kielichami ale pan nie raczyl przyslac. Kupilem u innego sprzedawcy dopiero przed weekendem i wczoraj zaczalem dorabiac tylne mocowanie do skrzyni. Zdjecia beda niebawem bo w dlugi weekend bede mogl poswiecic troche czasu na cc. Druga sprawa byla z walem. Dostalem piekny wal tylko nastepny pan sprzedawca nie poinformowal ze przegub nie jest kompletny i wlasnie dzis dopiero odbieram nowy - szedl z Wloch w dobrej cenie bo na allegro chca 320zl najmniej, i teraz dopiero bede startowal bo chcialem zaczac od umocowania skrzyni i isc do tylu.

 

A dlaczego podejzewasz, ze mialby nie isc w osi??

 

Przy okazji teraz jak juz kupilem wahasze od elettry trafilo mi sie cos takiego (bedzie u mnie za tydzien)

IMG-20170424-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, elektryk :D Sprawny? Może w czasach elektrycznie modnych lepiej go sprzedać w całości za dobrą kasę niż rozbierać :D

 

 

Co do amorka, nie będę go robił. Za dużo zmiennych :P  Oryginalnie ten amorek pracuje na takiej kości aluminiowej, dodatkowej dzwigni. On ma mały skok i trzeba by poświęcić sporo czasu na testowanie gdzie mają być mocowania zeby to jakoś rozsądnie działało. Nie chce mi się z tym bawić dla tego odpuszczam. wolę przesunąć mocowanie sprężyny i postawić to na "zwykłym" tylnym zestawie sprężyna + amorek FK-50 i krosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok pojawiam sie znowu. Nie zrobilem nic - musialem jechac do wloch w dlugi weekend, ktory mial byc poswiecony na cintka. Trudno, teraz biore sie powoli bo okazalo sie, ze znajomy na miejscu ma wszystko czego potrzebowalem (poza wahaczami z elettry) i bede mial juz wszystkie czesci.

 

Co do elektrycznego seja to sprawny ale bez akumulatorow bo wloch przerabia auta na elektryczne i sobie je zostawil, poniewaz niedawno kupil nowe, podobno sciagal z Polski. Bede probowal sprzedac go w calosci lub nim po prostu jezdzic jezeli uda mi sie jakos wynegocjowac w dobrej cenie aku.

 

Dnia 27.04.2017 o 19:58, Lesiu_Zett napisał:

@bzyczek00 jak tam postępy? 

 

Najbardziej mnie ciekawi czy masz wał i czy robiles przymiarki czy idzie w osi auta? 

 No i kurcze nie idzie :P I teraz co myslisz zostawic tak czy przesunac silnik w lewo. Moim zdaniem bylo by to kozystne bo nie zakladam silnika o seryjnej masie, a ciezszy silnik przenosi u nas srodek ciezkosci w prawo wiec mysle ze troche poprawilo by ta sytuacje przesuniecie w lewo i rozrzad dalo by sie latwiej zmienic :P Sprawa dosc prosta do zrobienia - podkladka pod lape silnika i przerobka przedniej lapy do skrzyni i gotowe a tylna i tak jest dorabiana tylko trzeba bedzie troche podloge przyciac bo kawalek skrzyni wejdzie w podloge tylko czy jest sens czy przeguby walo dadza rade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawil.  To albo zniweluja krzyzaki na wale albo zamocuj dyfer tez nie w osi i jak bedziesz robil polosie nowe to nie beda dwie takie same tylko jedna bedzie od drugiej o 18mm dluzsza/krodsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wzgledu na to, ze nie mam teraz dostepu do podnosnika musialem polozyc cieniasa na boku, a ze poduszki nowe nie byly to caly zespol troche opadl na lewa strone. Zamowilem wiec wkladki poliuretanowe, ktore wczoraj przyszly. Jutro wreszcie startuje z montazem. Beda foty :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal trzeba bedzie skrocic o okolo 10,5 cm taka roznica wychodzi z pomiaru rozstawu osi miedzy cc a panda. I teraz powiedzcie w ktorym miejscu przeciac? Dodam, ze ta czesc po lewej stronie na zdjeciu jest wywazona bo a po prawej chyba nie bo nie ma nabitych blach.

20170519_170604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2017 o 17:13, bzyczek00 napisał:

Dzisiaj zrobilem lape. Narazie bazuje na poduszce od pandy i juz mi sie to nie podoba wiec pewnie docelowo przerobie tak, zeby jakis poliuretan zastosowac. Na testy bedzie.

 

Dobrze jest,  zalej klejem do szyb i bedzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja tez stanalem narazie. Auto mam na boku ale za to na zewnatrz. Jak mam czas to nie ma dobrej pogody. Troche tylko poprzymierzalem i wyszlo tak, ze troche splyce wneke na kolo, zeby dyfer poszedl wyzej i dam go maksymalnie do przodu wiec bede musial skracac wal. Po przymiarce wyszlo, ze ten gosc z Anglii walu nie skracal ale wtedy wychodzi okolo 90mm roznicy miedzy srodkiem kielicha w dyfrze a srodkiem kola i to mi nie pasuje a skrocenie walu wyjdzie okolo 200zl. Wakacje sie zaczely bedzie wiecej czasu to rusze mysle ze za tydzien bo jade do Wloch na kilka dni teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że impreza charytatywna i lubię w taki sposób spędzać czas bardzo ok. Największym problemem była policja która przed samym wjazdem masowo zabiera dowody rejestracyjne pomimo zgłoszonej imprezy tuningowej w szczytnym celu (nas to ominęło bo już nie stali). Organizatorzy muszą nabrać jeszcze doświadczenia ale miejsce i zlot ma potencjał;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

,, no i"" Ja bym osobiście wybrał Abarth a tak nawiasem to cento jest extra i napewno warty tej ceny a nawet jak na warunki UK więcej dużo więcej tylko to  jest auto dla pasjonatów bo koszty utrzymania tego auta są bardzo duże w UK jest to auto modyfikowane i nie wiele firm ubezpieczeniowych chce takie auta ubezpieczyć sam to przerabialem z moim seicento tylko 2 firmy mi chciały ubezpieczyć. Przed modowaniem insurance miałem £240 teraz po modyfikacjach płacę  £890 (12 lat zniżek itp.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Po pol roku oczekiwania moj tokarz zadzialal u moge jechac dalej

20171110_140603.jpg

20171110_140609.jpg

20171110_140621.jpg

20171110_140625.jpg

 

Podcialem juz troche od strony zacisku bo przeszkadzalo by tloczkowi i wogole toche to wkolo obetne chyba. I niepotrzebnie dorabialem to gniazdo do gumy na sprezyne bo od corsy d sprezyna pasuje idealnie pod te wahacze i mozna ja kupic w "sportowym" wydaniu bez problemu. Lozyska juz wprasowane, jutro oczyszcze piasty bo mam uzywki i jade dalej i beda foty i wogole wszystko bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowane zostalo na probe i wyglada to tak

20171113_151640.jpg

20171113_153541.jpg

20171113_153536.jpg

A z racji ze mialem pod reka tarcze 240mm to przykrecilem je do piast zeby sprawdzic czy odsadzenie pod zacisk bedzie dobre i jestem w szoku bo paduja do tego zaciski z uno turbo, ktore mialy byc pod tarcze 217mm. Ma ktos u siebie zaciski z UT? Nie wiem czy tak ma byc czy ja mam cos nie tak czy po prostu dali mniejsza tarcze a paduje i wieksza. Zaciski raczej mam z UT bo tloczek jest maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poscie zrobilem blad oczywiscie tarcza UT ma 227mm - tak pisze bo zaraz ktos mnie upomni. Odkrylem tez, ze oszukali mnie banda... Na allegro kupilem adaptery do zaciskow kiedys kiedys pod zaciski z UT i tak lezaly sobie i na ich podstawie wymierzylem sobie otwory na zacisk do 4x4 i to byl blad. Adaptery do zaciskow UT pod tarcze 227mm po prostu sa inne - otwory na sruby sa blizej srodka piasty. Mam w domu tez i takie ale oczywiscie nie zwrocilem uwagi, ze jest roznica a na aukcji bylo napisane ze do UT sa. Trudno - bede musial zostac przy tarczy 240mm choc tego nie chcialem (nie wiem dlaczego).

 

Tym samym okazuje sie, ze zaciski w ktoregos tam fiata coupe/tempry, ktore sa latwiej dostepne sa takie same jak te z uno a roznica jest w adapterachi tam w jednym miejscu w odlewie ale jak ktos nie wie to szybko sie nie zetnie, a przod jest taki sam w UT jak w punto 1 GT co odkrylem juz dawno jak wpadly w moje rece a roznica jest w zwrotnicy i punto GT ma wiekszy tloczek do tego wiec mozna sobie fajny komplet zlozyc za niewielkie pieniadze. Do tych zaciskow przod z PGT/UT pasuja tarcze 240 od pandy 4x4 bez zadnych dystansow a do tylu idealnie siadaja tarcze przednie z seja przetoczone na 227 srednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie. Postanowilem wyciac troche podlogi zeby zamontowac dyfer mozliwie najwyzej.

20171116_123214.jpg

20171116_124027.jpg

 

Teraz mam jeszcze tylko dylemat czy montowac wal o seryjnej dlugosci i czy skracac wal i dyfer przesunac na maksa fo przody z tym ze poszlo by do przodu pewnie ze 3 cm. Jak wal zostanie seryjny to bedzie 9cm przesuniecia miedzy srodkiem piasty a srodkiem kielicha w dyfrze. Czy polosie to zniosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylna lapa i polosie to na jutro zadanie i stanie a kolach. Z polosiami z przodu bedzie troche wiecej roboty bo tripod od pandy jest wiekszy niz w cc i trzeba bedzie miksowac troche ale moze cos dobiore. A tu przegub na tyl od palio i jeszcze podtoczony zeby wszedl w wahacz glebiej i dorobiony dystans miedzy lozysko i przegub. Ciekae ze w seju elektrycznym sa jakies dziwne male przeguby a i tak dali taki dystans.20171117_173438.jpg.5e2a65fe500995cdfb3661bf8005df16.jpg20171117_173446.jpg.afc2554a0d61e6e1e7188153c39351b9.jpg20171117_173456.jpg.c631a57558ebe36fb39e3df29486bd53.jpg

 

A calos narazie wyglada tak20171117_175806.jpg.c25d4a675099de177f6547cb147c102c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.