Skocz do zawartości

Opony superia


jareczekmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2018‎.‎02‎.‎09 o 07:33, jareczekmtb napisał:

Z etykiety parametry ma przyzwoite , co o tym sądzicie ?

Dane na etykiecie są przeważnie wyssanymi z palca bzdurami które weryfikują dopiero testy porównawcze opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aviator napisał:

Dane na etykiecie są przeważnie wyssanymi z palca bzdurami

 

Nieprawda. Nie wiem jak wygląda "etykietowanie" tych konkretnych opon, ale mam jednak wrażenie, że jak wchodzą na rynek EU to muszą przejść stosowną ścieżkę zdrowia. 

 

50 minut temu, aviator napisał:

które weryfikują dopiero testy porównawcze opon.

 

To jest zupełnie inna kwestia i do tego też niekoniecznie w pełni miarodajna.  Jak już pisałem, etykiety nie należy ignorować, należy traktować pomocniczo. 

Żeby nie było - "szukam" fajnych opon 205/50/16 (już tutaj pisałem) i mam wątpliwości czy Fulda SportControl (czy jak jej tam) spełni moje wymagania - E/B/67dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, futrzak napisał:

 

Nieprawda. Nie wiem jak wygląda "etykietowanie" tych konkretnych opon, ale mam jednak wrażenie, że jak wchodzą na rynek EU to muszą przejść stosowną ścieżkę zdrowia. 

 

Inną sprawą jest dopuszczenie do obrotu na terenie EU, a inną umieszczanie informacji na etykiecie - producent może sobie tam umieścić cokolwiek i nikt tego nie weryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aviator napisał:

Inną sprawą jest dopuszczenie do obrotu na terenie EU, a inną umieszczanie informacji na etykiecie - producent może sobie tam umieścić cokolwiek i nikt tego nie weryfikuje.

 

Obawiam się, że jednak nie masz racji - wprowadzenie opon na rynek EU po 2012 roku jest związane z obowiązkiem uzyskania takiej etykiety i badania w tej materii muszą się odbywać w certyfikowanych laboratoriach. Oczywiście, mogą być to laboratoria producenta, które przeprowadzają testy zgodnie z zapisami regulaminu 117 EKG ONZ. 

 

Jakoś nie sądzę, by ktoś przy zdrowych zmysłach na dzień dobry podważał te wyniki, choć jako takie nie świadczą o jakości opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przykład rzetelności wpisów na etykiecie proponuję oponę GT Radial Champiro FE1 195/65R15 91V.  Na etykiecie zachowanie na mokrym - B. W teście ADAC "słaba na mokrym" (najgorszy wynik w teście - 4.0pkt). 

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2017_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=286749&SourcePageId=31821

 

W tym samym teście "B" na mokrym miały również Nokian Line (2.6pkt), Vredestein Sportrac 5 (2.8pkt), Aeolus PrecisionAce 2 AH03 (2.2pkt), Kumho Ecowing ES01 KH27 (2.7pkt)

Sava Intensa i Semperit Comfort-Life 2 na etykiecie "C", a w teście wynik lepszy od GT bo dostały 3.0pkt...

 

Hankook Ventus Prime 3 K125 na etykiecie "A", a realny wynik 3.3 pkt. Najlepsza w teście Pirelli Cinturato P1 Verde - także etykieta "A", ale wynik 2.0pkt.

 

 

Jak widać etykieta ma się do rzeczywistości jak wół do karocy... Badania może i są certyfikowane, ale jak widać ich wynik producent opon może dowolnie interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.02.2018 o 19:37, aviator napisał:

Dane na etykiecie są przeważnie wyssanymi z palca bzdurami które weryfikują dopiero testy porównawcze opon.

no prawie - literki na etykiecie biorą się z testów porównawczych i tu cały szkopuł - producent może sam wybrać oponę referencyjną w danym rozmiarze, czyli można porównywać do jakiejs padliny

 

gdybym szukał czegoś taniego , to pewnie kupiłbym te kormorany UHP po 200zł

 

https://www.oponylux.pl/opony-osobowe/opony-letnie-kormoran-ultra-high-performance-205-50-r-17-93w-872913.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.02.2018 o 07:33, jareczekmtb napisał:

Szukam opon na lato , w sumie to raczej na Dębice uhp się zdecyduje , ale przypadkiem coś takiego znalazlem

https://www.oponeo.pl/dane-opony/superia-ecoblue-uhp-205-50-r17-93-w-xl#172228623

Z etykiety parametry ma przyzwoite , co o tym sądzicie ?

Ja by tego nie kupił.Wuja kupił chińska Sportivie i strasznie chuczą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2018 o 19:26, jareczekmtb napisał:

Tak w ramach ciekawostki rozważałem ;) ostatecznie skończyło się na Dębicy uhp2 

niepotrzebnie się bałeś;] miałem Superie (oczywiście na takie fajne jak wyżej) w hondzie jak ją kupiłem. Po dotach wychodziło,że były z 2007- absolutnie nic się nie złego działo :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, r1sender napisał:

niepotrzebnie się bałeś;] miałem Superie (oczywiście na takie fajne jak wyżej) w hondzie jak ją kupiłem. Po dotach wychodziło,że były z 2007- absolutnie nic się nie złego działo :oki: 

Powiem tak , za Dębice tylko trochę więcej dałem jak za te superie  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.