Skocz do zawartości

Folia przeciwsłoneczna na okna


HerrMajki

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje rady - porady od użytkowników. Mam duże okna od strony południowej i praktycznie przez cały rok zasłonięte bo latem nagrzewa się okrutnie, a zimą przeszkadza słońce bardzo. Pomyślałem żeby okleić je folią, która zredukuje nasłonecznienie, a przy okazji wyeliminuje UV i takie tam inne. Ktoś ma coś takiego i może doradzić może jakiegoś producenta. Jednocześnie nie chcę aby w domu zrobiła się nora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

IMO bez sensu. Zimą te promienie to niezły grzejnik, który zaoszczędza nam sporo na ogrzewaniu. Sugeruję rolety zewnętrze, okiennice, itp.

tapatalked
 

Zimą faktycznie słońce robi za darmowy grzejnik tylko z drugiej strony ile tego słońca zimą jest? Jeśli chodzi o rolety to właśnie tego chce uniknąć bo już teraz w sypialniach na górze mam rolety zaciemniające, które faktycznie zaciemniają i ograniczają nagrzewanie ale są całe lato zasłonięte, a chciałbym trochę świata pooglądać.

Chciałem zrobić żaluzje drewniane ale magik powiedział, że się nie da (okno Schuco HST)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HerrMajki napisał:

Zimą faktycznie słońce robi za darmowy grzejnik tylko z drugiej strony ile tego słońca zimą jest? Jeśli chodzi o rolety to właśnie tego chce uniknąć bo już teraz w sypialniach na górze mam rolety zaciemniające, które faktycznie zaciemniają i ograniczają nagrzewanie ale są całe lato zasłonięte, a chciałbym trochę świata pooglądać.

Chciałem zrobić żaluzje drewniane ale magik powiedział, że się nie da (okno Schuco HST)

To zostaje założenie klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HerrMajki napisał:

Zimą faktycznie słońce robi za darmowy grzejnik tylko z drugiej strony ile tego słońca zimą jest? Jeśli chodzi o rolety to właśnie tego chce uniknąć bo już teraz w sypialniach na górze mam rolety zaciemniające, które faktycznie zaciemniają i ograniczają nagrzewanie ale są całe lato zasłonięte, a chciałbym trochę świata pooglądać.

Chciałem zrobić żaluzje drewniane ale magik powiedział, że się nie da (okno Schuco HST)

Nie tylko zimą, ale nawet wiosną czy jesienią. Jak jeszcze kilka dni temu w nocy były przymrozki a w dzień świeciło słoneczki i dobijało do 15C na zewn to u mnie nie załączało się ogrzewania. Dom podczas dnia nagrzał się słońcem.

Był tu kiedyś jeden user na forum co uważał, ze folie z powodzeniem zastąpią drogie rolety :). Z kim z branży okiennej nie rozwiałam to każdy odradzam, że folie w domu się nie sprawdzą. W specyficznych sytuacjach, jak np sklep/pkt usługowy z witrynami od południa, to może deko przyciemnić i ograniczyć UV, żeby dla klimy było lepiej ale nadal nie odetnie to promieni tak jak fizyczne zasłonięcie okien.

Popatrz też jak kolega sugeruje na Fakro, mają też rozwiązania dla tradycyjnych okien. Możesz też rozważyć rolety zewn, ale to deko psuje elewacje na obecnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dachowych Fakro mam markizy, które mało przyciemniają, a nagrzewanie skutecznie blokują - na pionowe okna może są podobne?

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka


Te fajnie chowają się we wnękę w ramię. W normalnym oknie tak nie schowasz rolki, ale wiem że coś takiego mają. Aż zerkne z ciekawości, bo faktycznie nieźle wycinają słońce.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HerrMajki napisał:

Poszukuje rady - porady od użytkowników. Mam duże okna od strony południowej i praktycznie przez cały rok zasłonięte bo latem nagrzewa się okrutnie, a zimą przeszkadza słońce bardzo. Pomyślałem żeby okleić je folią, która zredukuje nasłonecznienie, a przy okazji wyeliminuje UV i takie tam inne. Ktoś ma coś takiego i może doradzić może jakiegoś producenta. Jednocześnie nie chcę aby w domu zrobiła się nora.

Jak sobie nie ogarnąłeś tego wcześniej to będzie teraz klops i zostają Ci półśrodki.

Świetnie sprawdza się wysunięty dach, zimą słońce jest niżej i nagrzewa nam 3/4 okna, latem jest wyżej i praktycznie nic nie dogrzewa. Bez stałego zacienienia latem masz piekarnik i zostają tylko rolety zewnętrze lub coś co da cień.

 

W starym mieszkaniu sprawdzała się markiza, zapewniała cień i rolety nie były już tak potrzebne. Do momentu jak burza ją połamała, ale 10 lata wisiała ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, HerrMajki napisał:

Poszukuje rady - porady od użytkowników. Mam duże okna od strony południowej i praktycznie przez cały rok zasłonięte bo latem nagrzewa się okrutnie, a zimą przeszkadza słońce bardzo. Pomyślałem żeby okleić je folią, która zredukuje nasłonecznienie, a przy okazji wyeliminuje UV i takie tam inne. Ktoś ma coś takiego i może doradzić może jakiegoś producenta. Jednocześnie nie chcę aby w domu zrobiła się nora.

Kiedyś nakleiłem folię samochodową na okno - od wewnątrz.

Niestety folia się mocno grzeje.

 

Kup sobie dobrą folię zewnętrzną.

 

Sporo daje tez zewnętrzna moskitiera koloru czarnego - pochłania sporo energii i grzeje się na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luccass napisał:

Te fajnie chowają się we wnękę w ramię. W normalnym oknie tak nie schowasz rolki, ale wiem że coś takiego mają. Aż zerkne z ciekawości, bo faktycznie nieźle wycinają słońce.

tapatalked
 

W zeszlym roku zalozylem zewn markizy i daja rade. Na zime zwijasz i chowaja sie w kasecie, na lato rozwijasz. Sa rozne kolory i stopnie przepuszcalnosci swiatla.

Cokolwiej nie dasz, wazne zeby bylo na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, komor napisał:

W starym mieszkaniu sprawdzała się markiza, zapewniała cień i rolety nie były już tak potrzebne. Do momentu jak burza ją połamała, ale 10 lata wisiała ;]

 

Markiza brana jest pod uwagę ale kobita mędzi od pół roku o folii więc rozkminiam temat. Mi osobiście ta folia jakoś nie leży na oknie ale...

10 godzin temu, maras77 napisał:

Sporo daje tez zewnętrzna moskitiera koloru czarnego - pochłania sporo energii i grzeje się na zewnątrz.

Moskitiera odpada, chyba, że jakaś chowana zwijana bo okna zbyt duże na taka na ramce.

6 godzin temu, zinger napisał:

W zeszlym roku zalozylem zewn markizy i daja rade. Na zime zwijasz i chowaja sie w kasecie, na lato rozwijasz. Sa rozne kolory i stopnie przepuszcalnosci swiatla.

Cokolwiej nie dasz, wazne zeby bylo na zewnatrz.

A jak z wiatrem? Zwija się automatycznie czy ręcznie trzeba? W sensie wiem, że są automatyczne tylko bardziej chodzi mi o sytuacje gdy nie będzie nikogo w domu, a wiaterek sobie przyjdzie, a np brak automatu albo prundu zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał:

One zupełnie nie chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia.

tapatalked
 

Białe a najlepiej srebrne to chronią. Widziałem rolety i plisy z warstwą aluminium od zewnątrz, ale dość drogie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleilem okna folią przeciwsłoneczną zewnętrzną. Nieco przyciemnia ale bez tragedii. Od zewnątrz daje lekki efekt lustrzany. Daje sporo jezeli chodzi o nagrzewanie - porownywalem dwa sasiednie okna - jedno juz oklejone, drugie nie. Nieoklejona szyba (a w zasadzie pakiet) byla goraca od wewnątrz. Ta oklejona nie byla zimna, ale duuzo nizsza temperatura. 

Cena nie zabijala - 152 cm x 66 cm kosztuje 30 zł. (ja nawet placilem 35). 152 to szerokosc rolki wiec rozmiar 66 nalezy sobie zmultiplikowac i kupic odpowiednia ilosc :) 

Podsumowujac - pomaga, ale nie na tyle, zeby zastapic klime, ktora bede instalowal w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maras77 napisał:

Białe a najlepiej srebrne to chronią. Widziałem rolety i plisy z warstwą aluminium od zewnątrz, ale dość drogie są.

 

Troche chłyt materkindody. Chodzi o to, zeby nie dac sie dostac promieniom do srodka pomieszczenia. Jak masz rolete to przez szybe juz sie wpromieniowalo. Po jabłkach. troche ogranicza, ale po prostu trzyma ciepło bliżej okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał:

 

Troche chłyt materkindody. Chodzi o to, zeby nie dac sie dostac promieniom do srodka pomieszczenia. Jak masz rolete to przez szybe juz sie wpromieniowalo. Po jabłkach. troche ogranicza, ale po prostu trzyma ciepło bliżej okna

Mozna tanio przetestować folią aluminiową z rolki.

Jak będzie dobrze, to można rolete z alu kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.