Skocz do zawartości

Auto...


polcomp

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, polcomp napisał:

nie kupno,nie lizing,a moze wynajem dlugoterminowy...za i przeciw...marka np. volvo xc40...

 

Sprawdzałem nie tak dawno temu Fiatabonament

Tipo 5D z rocznym limitem 30 kkm - od 1100 złotych (w cenie oczywiście przeglądy i ubezpieczenie)

Przez 3 lata daje to prawie 40 000 zł

Nowe kosztuje od 53 000. Do tego ubezpieczenie niech będzie 2500 rocznie i kilka stów na przeglądy gwarancyjne - wyjdzie c.a. 62 000

Różnica przez trzy lata to 22 000 zł, ale trzyletnie auto z pewnością warte jest sporo więcej.

Ale

Jeśli w tej chwili nie mamy nic oszczędności, a spokojnie możemy sobie pozwolić na raty, to jest to niegłupie rozwiązanie.

Kupując takie auto w 100% na kredyt i też na 36 miesięcy, mamy ratę na poziomie minimum 1700 zł, do tego ubezpieczenia i koszty przeglądów

Wyszło mi, że przez 3 lata zapłacimy ponad 70 000 złotych, a obecnie 3-letnie Tipo 5D są w cenie 40-45 tysięcy. Liczmy 40 000, czyli co prawda możemy po 3 latach odzyskać 40 tyś z wydanych 70, ale właśnie przez te 3 lata wydaliśmy na tipo w biednej wersji 70000 zł.

Z kolei chcąc mieć ratę na poziomie tych 1100 złotych, trzeba wziąć kredyt na 5 lat, więc summa summarum wyjdzie około 66 tysięcy plus ubezpieczenia, przeglądy itp. A po pięciu latach zechcemy nowe auto, a stare będzie warte nie 40 a 30  albo i mniej i kupując nowe znowu trzeba będzie brać kredyt.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Majkiel napisał:

Tipo 5D z rocznym limitem 30 kkm - od 1100 złotych (w cenie oczywiście przeglądy i ubezpieczenie)

Nie znam się na abonamentach ani leasing`ach ale po kiego grzyba brać tipo skoro za 37 tys. mamy nową Dacię Sandero z klimą itd.

 

Moim skromnym zdaniem albo bierze się auto jak najtańsze albo idziemy 2 segmenty wyżej. W przypadku takiej Dacii abo lub leasing będzie miał mniejszą ratę.  

 

W przypadku klasy średniej/ śr. wyższej oczywiście będzie wyższa rata ale przynajmniej jakieś fajniejsze auto. 

 

Nigdy nie dałbym 40 tys. za 3-letnie Tipo. Jest "fajniejsze" od Sandero ale nie na tyle żeby przepłacać. Jak to mówią albo wóz albo przewóz.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎15‎.‎08‎.‎2019 o 01:39, Majkiel napisał:

 

Sprawdzałem nie tak dawno temu Fiatabonament

Tipo 5D z rocznym limitem 30 kkm - od 1100 złotych (w cenie oczywiście przeglądy i ubezpieczenie)

Przez 3 lata daje to prawie 40 000 zł

Nowe kosztuje od 53 000. Do tego ubezpieczenie niech będzie 2500 rocznie i kilka stów na przeglądy gwarancyjne - wyjdzie c.a. 62 000

Różnica przez trzy lata to 22 000 zł, ale trzyletnie auto z pewnością warte jest sporo więcej.

Ale

Jeśli w tej chwili nie mamy nic oszczędności, a spokojnie możemy sobie pozwolić na raty, to jest to niegłupie rozwiązanie.

Kupując takie auto w 100% na kredyt i też na 36 miesięcy, mamy ratę na poziomie minimum 1700 zł, do tego ubezpieczenia i koszty przeglądów

Wyszło mi, że przez 3 lata zapłacimy ponad 70 000 złotych, a obecnie 3-letnie Tipo 5D są w cenie 40-45 tysięcy. Liczmy 40 000, czyli co prawda możemy po 3 latach odzyskać 40 tyś z wydanych 70, ale właśnie przez te 3 lata wydaliśmy na tipo w biednej wersji 70000 zł.

Z kolei chcąc mieć ratę na poziomie tych 1100 złotych, trzeba wziąć kredyt na 5 lat, więc summa summarum wyjdzie około 66 tysięcy plus ubezpieczenia, przeglądy itp. A po pięciu latach zechcemy nowe auto, a stare będzie warte nie 40 a 30  albo i mniej i kupując nowe znowu trzeba będzie brać kredyt.

 

Bo to ma sens glownie w przypadku marek premium, jak ktoś niedużym kosztem chce sobie pojezdzic Audi czy BMW i często zmieniac auta :ok:

Abonament na Fiata Tipo to wg mnie przerost formy nad trescia i nie ma opcji, żeby to się spielo ekonomicznie ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2019 o 16:27, Maciej__ napisał:

 

Bo to ma sens glownie w przypadku marek premium, jak ktoś niedużym kosztem chce sobie pojezdzic Audi czy BMW i często zmieniac auta :ok:

Abonament na Fiata Tipo to wg mnie przerost formy nad trescia i nie ma opcji, żeby to się spielo ekonomicznie ;]

 

 

Eee nie do końca.

W 3 lata spłacasz ok 45-50% kapitału + odsetki.

Dolicz jeszcze serwis i ubezpieczenie.

IMO żadna rewelacja.

Za to ciekawym tematem są auta premium w programie używanych marek premium z gwarancją.

Bierzesz 3 letnie auto  (trafiają się małe przebiegi), po największym spadku wartości -  w leasing z balonem, albo za gotówkę.

I masz 2 lata spokoju (np. w BMW masz jeszcze ważne pakiety serwisowe). 

Wychodzi dużo taniej, auto jeździ jak nowe (jeżdżę nowymi, więc mam porównanie).

 

 

 

 

Edytowane przez bnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2019 o 23:43, technix napisał:

No nie wiem czy lepsze, te najnowsze Dacie to już naprawdę fajne

Skoda kiedys tez  wygladala slabo ale od Fabii I octy sie pozmienialo fajnie.

Nie widzialem srodka DACII  ale jesli cos w nowych ucywilizowali  to  dobry kierunek.

Wiadomo, nie przeskocza reno, ale juz nowy DUSTER optycznie zyskal. Niemniej ciagle to male auto na duzych kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 21:31, polcomp napisał:

nie kupno,nie lizing,a moze wynajem dlugoterminowy...za i przeciw...marka np. volvo xc40...

Mam tak w firmie. Wybieram auto, wyposażenie, firma liczy ratę, jak mieści sie w limicie to biorę. Firma opłaca miesięczne raty i nic nas nie obchodzi. Jedynie opłacamy karty paliwowe. Po 36m auto zwracamy i wybieramy nowe.

Bardzo wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.