Skocz do zawartości

Matra simca bagheera X Ale ciekawostka!


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.google.pl/amp/s/spidersweb.pl/autoblog/matra-simca-bagheera-polska-talbot/amp/

 

@koNik , chyba mam głupi pomysł 😁

 

co sądzicie o takim autku?


Te 3 fotele mnie urzekły.

szkoda , że serce ma ca 80 KM i 12 s do setki.

 

ale jakoś kusi ..

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Została sprowadzona w 92 roku i prawdopodobnie od tego czasu ciągle znajduje się w jednych rękach, co potwierdzają czarne tablice rejestracyjne. 

 

Albo plik umów K-S :) 

poza tym po zakupie juz na czarnych nie zostanie. 

 

Pamietam, ze jako dzieciak miałem resoraka Matra Simca ale model Rancho ;)  juz nie pamietam czy Matchbox czy Majorette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Filipfm napisał:

 

Albo plik umów K-S :) 

poza tym po zakupie juz na czarnych nie zostanie. 

 

Pamietam, ze jako dzieciak miałem resoraka Matra Simca ale model Rancho ;)  juz nie pamietam czy Matchbox czy Majorette

 

to ogłoszenie jest przykładem.

Inny egzemplarz wpadł mi w oko, za dużo mniej. 

 

Też miałem resoraka ! I zgubiłem.. Pamiętam, jak płakałem po nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mati1.6dohc napisał:

 

to ogłoszenie jest przykładem.

Inny egzemplarz wpadł mi w oko, za dużo mniej. 

 

Też miałem resoraka ! I zgubiłem.. Pamiętam, jak płakałem po nim..

 

To tez zalezy co chcesz osiagnac. Czy to ma byc klasy a'la ratujemy klasyki z TVN burbo - czyli drut, szpachla i na to lakier w garażu to pewnie wyjdzie tanio.

Jak chcesz zrobic odbudowe np u chlopakow w AB car to bedzie dobrze, ale nie tanio :) 

 

Zakladam, ze te auta sa zdekompletowane, zardzewiale a dostep do czesci slaby. Wiec kasa, kasa czas i kasa.

 

Ale projekt ciekawy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

https://www.google.pl/amp/s/spidersweb.pl/autoblog/matra-simca-bagheera-polska-talbot/amp/

 

@koNik , chyba mam głupi pomysł 😁

 

co sądzicie o takim autku?


Te 3 fotele mnie urzekły.

szkoda , że serce ma ca 80 KM i 12 s do setki.

 

ale jakoś kusi ..

 

Fajna zawsze mi się tez podobała. Tylko jakosc wykonania tego to totalny dramat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał:

 

To tez zalezy co chcesz osiagnac. Czy to ma byc klasy a'la ratujemy klasyki z TVN burbo - czyli drut, szpachla i na to lakier w garażu to pewnie wyjdzie tanio.

Jak chcesz zrobic odbudowe np u chlopakow w AB car to bedzie dobrze, ale nie tanio :) 

 

Zakladam, ze te auta sa zdekompletowane, zardzewiale a dostep do czesci slaby. Wiec kasa, kasa czas i kasa.

 

Ale projekt ciekawy :ok:

 

Można też zrobić coś pośredniego między abcarem a drutem. Ja rozumiem że wielu się wryło w mózg jak pewne rzeczy robi ABcar ale takie odbudowy mają sens jedynie w przypadku aut unikatowych, jednostkowych. Myślę że Mikiciuka by na to nie było stać gdyby nie forma pracy. Sama blacharka polskiego Porsche kosztowała 150kzl a płacił za nią... nie mogę powiedzieć kto, ale powiedzmy - patron projektu. Telewizja i jutub ma swoje prawa ale życie nie jest takie kolorowe ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, koNik napisał:

 

Można też zrobić coś pośredniego między abcarem a drutem. Ja rozumiem że wielu się wryło w mózg jak pewne rzeczy robi ABcar ale takie odbudowy mają sens jedynie w przypadku aut unikatowych, jednostkowych. Myślę że Mikiciuka by na to nie było stać gdyby nie forma pracy. Sama blacharka polskiego Porsche kosztowała 150kzl a płacił za nią... nie mogę powiedzieć kto, ale powiedzmy - patron projektu. Telewizja i jutub ma swoje prawa ale życie nie jest takie kolorowe ;)

 

Jasna sprawa. Tylko trzeba miec swiadomosc, ze czesc blacharzy nie tknie tego auta. Bo to nie wstawienie cwiartki i bedzie trzeba rzezbic. Z czesciami nawet eksploatacyjnymi moze byc problem itp :) 

Wiec przy projekcie w systemie gospodarskim a nie pod klucz, mozna spedzic nad tematem kilka lat. 

 

Co do Mikiciuka to nie przepadam za nim, ale jego obie serie na YT ogladam :) bo pokazuja fajne smaczki zwiazane ze swiatem motoryzacji i troche warsztatu. O tajemniczym patronie juz pisales, wiec nie bede ciagnal za jezyk, bo patron juz by wtedy nie byl tajemniczy 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomysł wpadłem przypadkiem. 
uziemniony w łóżku na opioidach ( faza na legalu 🍄).

na FB ktoś wystawił. Jestem zachwycony pomysłem, ale już nie tym egzemplarzem

dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że to złom to kompletnej renowacji. Tylko z daleka wygląda ok. Gość podobno ma toto 20 lat. Jego sprawa, moim zdaniem coś tu śmierdzi. Tak czy siak zapuścił auto, dopuścił do rozkładu.

nie wiem jak linkować.

 

Lepiej kupić dwa razy droższy kompletny niż taki złom.

 

wracając do auta, to jestem zachwycony wnętrzem !  Zrobiono mnie w 1976, wtedy tata miał pierwszy w życiu samochód 126p . Jakie wrażenie musiała wywierać taka simca !

petarda !

 

 

B33727B2-B1D2-49D3-8343-292A66034840.png

D59CE215-2055-497D-B286-4572CDDB70DB.png

E94F6C3B-374A-4C69-B389-E39BCC518999.png

12DC562D-BF98-4E74-9E86-506F0A817C6C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mati1.6dohc napisał:

Na pomysł wpadłem przypadkiem. 
uziemniony w łóżku na opioidach ( faza na legalu 🍄).

na FB ktoś wystawił. Jestem zachwycony pomysłem, ale już nie tym egzemplarzem

dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że to złom to kompletnej renowacji. Tylko z daleka wygląda ok. Gość podobno ma toto 20 lat. Jego sprawa, moim zdaniem coś tu śmierdzi. Tak czy siak zapuścił auto, dopuścił do rozkładu.

nie wiem jak linkować.

To ten ?

https://www.olx.pl/oferta/matra-simca-bagheera-x-sportowe-coupe-z-1978r-okazja-CID5-IDEsvZd.html#d6e640e024

 

Fajny klasyk :ok:, ale dość trudny w odbudowie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Filipfm napisał:

Jasna sprawa. Tylko trzeba miec swiadomosc, ze czesc blacharzy nie tknie tego auta. Bo to nie wstawienie cwiartki i bedzie trzeba rzezbic. Z czesciami nawet eksploatacyjnymi moze byc problem itp :) 

Wiec przy projekcie w systemie gospodarskim a nie pod klucz, mozna spedzic nad tematem kilka lat. 

Trzeba znaleść blacharza a nie szpachlo-wymieniaczo-lakiernika od obecnych aut :). Tacy są, ale potrafią się mocno cenić. Dodatkowo w takim aucie jak nie ma tanich elementów blacharskich i trzeba wszystko dorabiać to jeszcze bardziej podnosi cenę. Taki projekt jest idealny dla blacharza amatora, który ma gdzie to trzymać i miesiącami będzie sobie element po elemencie klepał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Trzeba znaleść blacharza a nie szpachlo-wymieniaczo-lakiernika od obecnych aut :). Tacy są, ale potrafią się mocno cenić. Dodatkowo w takim aucie jak nie ma tanich elementów blacharskich i trzeba wszystko dorabiać to jeszcze bardziej podnosi cenę. Taki projekt jest idealny dla blacharza amatora, który ma gdzie to trzymać i miesiącami będzie sobie element po elemencie klepał.

 

dokladnie. Dobrych fachowcow coraz mniej, kolejka dluga i ceny odpowiednie ;) ale wlasnie doczytalem w linku, ktory wrzuciles, ze nadwozie z tworzyw. Wiec chociaz tyle dobrego ;) pytanie jak ten "szkielet" sie trzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Trzeba znaleść blacharza a nie szpachlo-

 

to nie blacha! @sherif  Jak w corvette (chyba).

raczej szkutnika ?

Tak, to ten egz.  Już przeanalizowałem - grat. 

Na aukcjach w EU można kupić całkiem niezły model za 6-8 tys EUR. Ten powyższy nie jest wart więcej jak 5 tys pln. w mojej ocenie. A i to za dużo. Myślę, że po trzaśnięciu drzwiami, rozpadnie się się jak u żandarma z Saint Tropez :hehe:

Ale nie o tym :)

 

Jak pomyślę, że siedzimy we trójkę z przodu ..  To chyba wolę Bronco :hehe: albo Caprica.

 

Podzieliłem się z Wami tym modelem z ciekawości. Myślę, że wiele osób go nie znało - tak jak ja.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.