Skocz do zawartości

Przęsła z marketu


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Imho warstwa ocynku jest raczej symboliczna o ile w ogóle jest.

Zauważ, że niektóre te ogrodzenia jak stoją na dworze w markecie to potrafią mieć drobne wykwity rudej na spawach.

Jakbym to kupił to od razu po montażu pomalował bym to profilaktycznie olejną/chlorokauczukiem czy innym cynkalem.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho warstwa ocynku jest raczej symboliczna o ile w ogóle jest.
Zauważ, że niektóre te ogrodzenia jak stoją na dworze w markecie to potrafią mieć drobne wykwity rudej na spawach.
Jakbym to kupił to od razu po montażu pomalował bym to profilaktycznie olejną/chlorokauczukiem czy innym cynkalem.
 
 
Nic nie da, bo oni stosują elementy ocynkowane do produkcji, a nie cynkują dopiero po spawaniu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 9 lat i nic się nie dzieje. Pomalowałem chlorokauczukiem zaraz po montażu.

Sąsiad również ma i u niego z wnętrza wraz z wilgocią wylatuje rdza i robią się zacieki na podmurówce. Nie wiem dlaczgo, ale u mnie tego nie ma. Przecież wewnątrz nie jest to pomalowane a profil od dołu jest otwarty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olleo napisał:
6 godzin temu, ccLot napisał:
Imho warstwa ocynku jest raczej symboliczna o ile w ogóle jest.
Zauważ, że niektóre te ogrodzenia jak stoją na dworze w markecie to potrafią mieć drobne wykwity rudej na spawach.
Jakbym to kupił to od razu po montażu pomalował bym to profilaktycznie olejną/chlorokauczukiem czy innym cynkalem.
 
 

 

Nic nie da, bo oni stosują elementy ocynkowane do produkcji, a nie cynkują dopiero po spawaniu.

Problem polega na tym że ocynk musi się przesezonowac zanim można go malować, w innym przypadku farbę położona na ocynk możesz ściągnąć płatami 

Jak robiłem tak że po ocynku malowałem dopiero po roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ccLot napisał:

Zgadzam się, ale te ogrodzenia systemowe są ocynkowane i malowane fabrycznie. Ja sugeruje żeby pomalować dodatkowo nie na ocynk tylko to fabryczne malowanie.

Co to da jeśli ta warstwa farby odejdzie razem z fabryczną? Musi mieć solidne podłoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest malowane proszkowo i z tym raczej nie ma problemu (z przyczepnością farby proszkowej do ocynku).

Problem pojawia się najczęściej na spawach i tutaj dodatkowe zabezpieczenie zanim pojawi się ruda imho powinno pomóc.

Jakbym to zakładał u siebie to tak bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 14:10, bielaPL napisał:

 

Jak cie interesuje tego typu ogrodzenie to napisz do firmy metpol z wawy. Zrobią ci wstępną wycenę.

Mówię o nich, bo u nas robili płot na posesji.

Porównywałem oferty u nich, w firmie z Łodzi, z Poznania - wszystko "tego typu" i muszę powiedzieć, że różnica w cenie to była w okolicy 1-2 tys.

 

Takie cuś podobne do tego z polbram:

https://metpol-ogrodzenia.pl/produkty/ogrodzenia-palisadowe-posesyjne-nowoczesne/horizontal-7040/

 

Nie odpowiem ci jak z jakością, bo 1,5 roku ten nasz płotek dopiero stoi. Co do montażu to nie mam zarzutów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytam klienta kto to tak panu wjechał w bramę bo była dość mocno wygięta ;] Nikt nie wjechał napadało trochę śniegu i chciałem otworzyć ;l Jak ktoś wspomni o przęsłach, bramie z marketu to kończę rozmowę z gościem. Nie ma sensu tłumaczyć że nie da się w tej cenie zrobić coś co wytrzyma 3 lata bez malowania i nie rozpadnie się po 5 bo od środka nie zabezpieczysz.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cumel napisał:

Kiedyś pytam klienta kto to tak panu wjechał w bramę bo była dość mocno wygięta ;] Nikt nie wjechał napadało trochę śniegu i chciałem otworzyć ;l Jak ktoś wspomni o przęsłach, bramie z marketu to kończę rozmowę z gościem. Nie ma sensu tłumaczyć że nie da się w tej cenie zrobić coś co wytrzyma 3 lata bez malowania i nie rozpadnie się po 5 bo od środka nie zabezpieczysz.  

Paweł - u nas Polbram wstawił do oferty model Verona - i to jedyny model jaki mogę polecić. Całość jest z pełnego materiału, płaskowniki 5mm, do tego tralki 6x6 pełne...nie ma się do czego przyczepić jak do malowania - tutaj wychodzi kładzenie farby na niewysezonowany ocynk....Takie coś powinno iść od razu ze sklepu do piaskowania  i cynkowania

Co do solidności - brama 1 skrzydło 2x1,5m waży 60kg....nie ma bata żebyś to pogiął - chyba że podgrzejesz palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, exor napisał:

Gdzie jest 1mm?

Na tych przęsłach z którymi miałem styczność to tak wyglądało na ~1mm, grubość ścianki profilu zarówno na słupki jak i bramy.

W instrukcji montażu bram systemowych/marketowych nakazują zalewanie słupków bramowych w całości betonem więc 

sami wiedzą, że nie są zbyt tęgie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.