Skocz do zawartości

Łańcuchy śniegowe


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Pozbyłeś się porządnego auta to teraz kombinuj ;]

Niestety .. pierwsze auto bez 4x4 od wielu lat. Może dlatego nigdy łańcuchów nie potrzebowałem, żeby pod przysłowiowy stok podjechać :).

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

750zł za kawałek łańcucha 8].

Działa to samonapinanie, przyspiesza to założenie ?

 

Najlatwiej to i tak zaklada sie przy probach w lecie...😇 ale generalnie drozsze modele są prostsze w obsludze....choc imo i tak szalu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, delco napisał:

Najlatwiej to i tak zaklada sie przy probach w lecie...😇 ale generalnie drozsze modele są prostsze w obsludze....choc imo i tak szalu nie ma

No właśnie rozpiętość cenowa spora, chyba kupię coś tańszego i będę zakładał w razie konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

No właśnie rozpiętość cenowa spora, chyba kupię coś tańszego i będę zakładał w razie konieczności.

jeszcze rozważ do czego te lańcuchy beda potrzebne - bo czym innym jest awaryjne podjechanie 140 ostatnich metrów na parking pod wyciagiem a czym innym 5 km podjazd - do pierwszego wystarczą pewnie najtańsze do drugiego jednak dołozyłbym troche..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, delco napisał:

jeszcze rozważ do czego te lańcuchy beda potrzebne - bo czym innym jest awaryjne podjechanie 140 ostatnich metrów na parking pod wyciagiem a czym innym 5 km podjazd - do pierwszego wystarczą pewnie najtańsze do drugiego jednak dołozyłbym troche..

 

Raczej to pierwsze. Drogi zazwyczaj są przejezdne i nie ma z tym większego problemu. W tym roku miałem rezerwację kwatery, gdzie sam właściciel zalecał zaopatrzyć się w łańcuchy bo ostatnie 100m podjazdu jest strome i zimą śliskie. Tylko jeżeli przyjdzie za każdym razem walczyć 1h z założeniem to chromolę taki odpoczynek :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

W tym roku miałem rezerwację kwatery, gdzie sam właściciel zalecał zaopatrzyć się w łańcuchy bo ostatnie 100m podjazdu jest strome i zimą śliskie. Tylko jeżeli przyjdzie za każdym razem walczyć 1h z założeniem to chromolę taki odpoczynek :phi:.

Jeżeli tak to nie wiem czy nie zaryzykowałbym tanich - ok wiem że w teorii (i w praktyce ) po przejechaniu powiedzmy 100 metrów nalezy je dociagnać - ale jeżeli to faktycznie na 100 metrów do dociaganie IMO mozna sobie darować.

 Innym ew problemem moze byc grubośc ogniw - podobno te tańsze są zazwyczaj grubsze i nie pod każde nadkole sie mieszczą (nie wiem na ile to wystepuje w realu) 

 

A poatrzyłes ile kosztuja używane na allegro? - bo ja kupiłem za 60 zl - upewniłem sie tylko dwa razy co do rozmiaru i tego że nie maja uszkodzeń/ ubytków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, delco napisał:

Jeżeli tak to nie wiem czy nie zaryzykowałbym tanich - ok wiem że w teorii (i w praktyce ) po przejechaniu powiedzmy 100 metrów nalezy je dociagnać - ale jeżeli to faktycznie na 100 metrów do dociaganie IMO mozna sobie darować.

 Innym ew problemem moze byc grubośc ogniw - podobno te tańsze są zazwyczaj grubsze i nie pod każde nadkole sie mieszczą (nie wiem na ile to wystepuje w realu) 

 

A poatrzyłes ile kosztuja używane na allegro? - bo ja kupiłem za 60 zl - upewniłem sie tylko dwa razy co do rozmiaru i tego że nie maja uszkodzeń/ ubytków

 

 Z używkami to różnie bywa. Rozmiary z tego co widzę to są dość uniwersalne od 14 do 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze. Drogi zazwyczaj są przejezdne i nie ma z tym większego problemu. W tym roku miałem rezerwację kwatery, gdzie sam właściciel zalecał zaopatrzyć się w łańcuchy bo ostatnie 100m podjazdu jest strome i zimą śliskie. Tylko jeżeli przyjdzie za każdym razem walczyć 1h z założeniem to chromolę taki odpoczynek :phi:.
Trzeba poćwiczyć zakładanie i ściąganie gdzieś na spokojnie pod domem w normalnych warunkach pogodowych. W zimie, gdzieś na podjeździe pod górę, gdzie za tobą stoją niecierpliwi nie ma czasu na czytanie instrukcji. Używałem kilkadziesiąt razy w różnych warunkach i założenie zajmuje ok 5min/2 koła. Polecam wrzucić do bagażnika jakąś starą kurtkę i rękawice bo jednak w zimie nadkola i błotniki nie należą do najczystszych. Miałem również mała saperkę bo czasami śniegu było tyle pomiędzy kołem a nadkolem że nie dało się palca wsadzić. Używałem zawsze łańcuchów najtańszych z marketu i nie miałem żadnych problemów z nimi, ważne tylko żeby rozmiar pasował i mieściły się w nadkolu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem też kilka razy łańcuchów tekstylnych Goodyear Q09 i na takie krótkie akcje jak podjazd ostatnich 100m mogę śmiało polecić, zakłada i ściąga się 30sec. Nie wolno tylko w nich wjechać na drogę bez sniegu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

 

 Z używkami to różnie bywa. Rozmiary z tego co widzę to są dość uniwersalne od 14 do 19".

Wiem ale załozyłem że skoro są kompletne i nie mają uszkodzeń w ogniwach czy haczykach to musza pasować - i pasowały - dodatkowo 60 zl to nie majatek ;) (choć zdaje sobie sprawe że wydac bez sensu mażna zarówno kwote dużą jak i małą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Wiem ale załozyłem że skoro są kompletne i nie mają uszkodzeń w ogniwach czy haczykach to musza pasować - i pasowały - dodatkowo 60 zl to nie majatek ;) (choć zdaje sobie sprawe że wydac bez sensu mażna zarówno kwote dużą jak i małą )

ok dzięki, popatrzę też na używki. Może rzeczywiście nie ma co się nad tym głowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to pierwsze. Drogi zazwyczaj są przejezdne i nie ma z tym większego problemu. W tym roku miałem rezerwację kwatery, gdzie sam właściciel zalecał zaopatrzyć się w łańcuchy bo ostatnie 100m podjazdu jest strome i zimą śliskie. Tylko jeżeli przyjdzie za każdym razem walczyć 1h z założeniem to chromolę taki odpoczynek :phi:.
Nie będziesz walczył 1 godziny, bo mi po 15 minutach tak skostniały ręce, że nie dałem rady założyć.
Zalecam więc wcześniejszy trening na sucho w garażu, co też dam uczyniłem po tej porażce.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.