Skocz do zawartości

Jakość paliw na stacjach 2022


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w związku z zawirowaniami na rynku paliw zdarzyło Wam się mieć sytuację, że po zatankowaniu auto "nie jedzie"? Miałem tak dzisiaj po zatankowaniu 95tki na popularnej stacji. Auto słabo zbiera się od dołu. Co ciekawe, 4 dystrybutory 95/98 na tej stacji miały awarie. Coś nawywijali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie zawsze i wszędzie każde auto działało jak trzeba i piszę to na podstawie jakiś 30 lat mając na względzie zarówno benzynę, lpg jak i diesla.

Wprawdzie kiedyś w kredensie wypaliła się dziura w tłoku i trochę słabo jechał ale nigdy nie napisałbym, ze to była wina lipnego lpg:)

Widać miałem/mam w tym względzie szczęście:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

Czy w związku z zawirowaniami na rynku paliw zdarzyło Wam się mieć sytuację, że po zatankowaniu auto "nie jedzie"? Miałem tak dzisiaj po zatankowaniu 95tki na popularnej stacji. Auto słabo zbiera się od dołu. Co ciekawe, 4 dystrybutory 95/98 na tej stacji miały awarie. Coś nawywijali?

 

Powiedzmy, ale nie wiem czy to wina paliwa. Na początku lipca, kiedy ceny zaczęły spadać z najwyższego poziomu, zatankowałem na BP z którego zawsze biorę paliwo i wystąpił kilka razy, w losowych okolicznościach i odstępach czasu dziwny efekt "zamulenia". Tzn. coś jakby rozjechała się mapa z dolnego zakresu obrotów. Efekt znikał po zgaszeniu silnika i chyba przełączeniu w tryb sport, daniu w palnik, redukcji łopatkami… ciężko powiedzieć bo zdarzyło się to ze 4-5 razy. Ewidentnie gdzieś wskakiwał jakiś "błąd". Po wyjeżdżeniu paliwa i ponownym zatankowaniu (na tej samej stacji), nie zauważyłem, żeby zdarzyło się to ponownie. Czas pokaże czy była to kwestia paliwa czy coś się kończy ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

Czy w związku z zawirowaniami na rynku paliw zdarzyło Wam się mieć sytuację, że po zatankowaniu auto "nie jedzie"? Miałem tak dzisiaj po zatankowaniu 95tki na popularnej stacji. Auto słabo zbiera się od dołu. Co ciekawe, 4 dystrybutory 95/98 na tej stacji miały awarie. Coś nawywijali?

Przed zatankowaniem 95 na jakim paliwie jeździłeś, 95 czy 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bochumil napisał:

Czy w związku z zawirowaniami na rynku paliw zdarzyło Wam się mieć sytuację, że po zatankowaniu auto "nie jedzie"? Miałem tak dzisiaj po zatankowaniu 95tki na popularnej stacji. Auto słabo zbiera się od dołu. Co ciekawe, 4 dystrybutory 95/98 na tej stacji miały awarie. Coś nawywijali?

Tak, LPG, normalne spalanie powtarzalne to 7l, raz słabiej jechał i 8.5l, rura z tyłu bardziej okopcona...

Po zatankowaniu na innej stacji znowu 7l na 100km i wydech czysty, a nie jak w starym dieslu...

Sytuacja z początku sierpnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 12:41, bochumil napisał:

Czy w związku z zawirowaniami na rynku paliw zdarzyło Wam się mieć sytuację, że po zatankowaniu auto "nie jedzie"? Miałem tak dzisiaj po zatankowaniu 95tki na popularnej stacji. Auto słabo zbiera się od dołu. Co ciekawe, 4 dystrybutory 95/98 na tej stacji miały awarie. Coś nawywijali?

Wysoka temperatura i komp tnie osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PrimoSort napisał:
6 godzin temu, wujek napisał:
Wysoka temperatura i komp tnie osiągi.

Tu się nie zgodzę bynajmniej u mnie. Za chwilę zatankuje gdzie indziej i auto odżywa, to co ma temperatura do tego?

Jak silnik widzi ze w dolocie gorąco to przestawi zapłon żeby tłoki nie spłynęły. W turbo benzynach  bardzo dobrze widać. 

Edytowane przez wujek
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polcomp napisał:

Moze miales gleboka rezerwe i wczesniej jakies fusy poszly...przerabialem rozne stacje i najlepiej mi autko chodzi i spala na BP ultimate 98 i w miare mozliwosci zawsze tankuje na BP...

 

Niewykluczone, że coś poszło na układ, ale rezerwy nie miałem. Weszły 44L na zbiornik 60L. Po odpaleniu następnego dnia silnik zaczął pracować normalnie. Może być też tak jak napisał @TADAi sterownik przyzwyczaił się do nowego paliwa. Do głowy przychodzi mi jeszcze spalanie stukowe przy zbyt niskiej liczbie oktanowej paliwa. Sterownik słyszy stuki i cofa zapłon. Tak to ponoć działa 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amicu, do ibizy w której co oświeciła się rezerwa weszło 55l paliwa, dane katalogowe mówią o pojemności zbiornika na poziomie 45l,biorac pod uwagę to iż zawsze jest jakaś granica błędu oraz to że w zbiorniku powinno być ok 6l paliwa, to wg amica zbiornik zwiększył swoją pojemność do ponad 60l co o 15l przekracza dane katalogowe. 

Zasieg samochodu na pełnym zbiorniu przy apetycie 7l/100 dowodzi tego że bardzo mocno mają zawyzone wskazania instrybutora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 4thelement napisał:

Na Amicu, do ibizy w której co oświeciła się rezerwa weszło 55l paliwa, dane katalogowe mówią o pojemności zbiornika na poziomie 45l,biorac pod uwagę to iż zawsze jest jakaś granica błędu oraz to że w zbiorniku powinno być ok 6l paliwa, to wg amica zbiornik zwiększył swoją pojemność do ponad 60l co o 15l przekracza dane katalogowe. 

Zasieg samochodu na pełnym zbiorniu przy apetycie 7l/100 dowodzi tego że bardzo mocno mają zawyzone wskazania instrybutora 

 

Ibiza ma taką samą konstrukcję wlewu co Fabia. Do odpowietrznika wchodzi lekko ponad 12 litrów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, format napisał:

 

Ibiza ma taką samą konstrukcję wlewu co Fabia. Do odpowietrznika wchodzi lekko ponad 12 litrów.

A no to mnie oświeciłeś, w octawi 1u2 wchodziło jakieś 6l więcej 

Ale może różnią się budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 4thelement napisał:

A no to mnie oświeciłeś, w octawi 1u2 wchodziło jakieś 6l więcej 

Ale może różnią się budową

 

W samym wlewie masz taki pstryczek, jak go naciśniesz to wypuścisz z odpowietrznika powietrze i jeszcze więcej paliwa wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, format napisał:

 

W samym wlewie masz taki pstryczek, jak go naciśniesz to wypuścisz z odpowietrznika powietrze i jeszcze więcej paliwa wejdzie.

To wiem, zawsze stosowałem to jak lałem pod korek, wystarczyło pistolet odpowiednio ustawić do momentu psyknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będąc na różnych grupach na Facebooku, już nie jeden temat rzucił mi się o kiepskiej jakości paliwie i zamuleniu auta czy zapalającej się kontrolce błędu silnika. Z własnego doświadczenia żony Twingo 1.2 zatankowane na okolicznym Orlenie już miałem kompa podłączać bo strasznie nie równo pracowało, ale żona wyjezdzila praktycznie do końca. Pojechałem we wtorek na Shella i autku przeszło. Przedwczoraj był u mnie kolega Focusem z checkiem. Komp pokazał błąd katalizatora i mieszanki. Dzień wcześniej auto tankowane na okolicznej stacji, kazałem mu zalać na Shellu premiuma i od wtorku kontrolka się nie zaświeciła. 

Ja uważam że tak jak np Orlen tnie na paliwie. Ja tankuje jak muszę. LPG na Moya bo mam kartę rabatową i najbardziej mi po drodze, ale też zależy od dostawy bo raz zrobię 380km a raz 450km, zaś benzyna we wtorek na Shellu, dCi i HDi w czwartek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że tak jak np Orlen tnie na paliwie. Ja tankuje jak muszę. LPG na Moya bo mam kartę rabatową i najbardziej mi po drodze, ale też zależy od dostawy bo raz zrobię 380km a raz 450km, zaś benzyna we wtorek na Shellu, dCi i HDi w czwartek
 
Aktualnie testuję stacje LPG. Pierwsze, serwisowe tankowanie na małej, podrzędnej stacji "zafundował" mi majster po zamontowaniu instalacji. Drugie tankowanie wykonałem na Lotosie. Trzecie na Orlenie. Póki co, na gaziutku z Lotosu elastyczność silnika była najlepsza - mniej wachlowania biegami. Następny w kolejce Shell.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.