Skocz do zawartości

Co zrobić, jeśli zgubiłem umowę kupna sprzedaży?


stefanito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiałem gdzieś umowę kupna-sprzedaży mojego samochodu. Efekt jest taki, że nie mogę kupić AC (w sumie i tak nie warto na niego, ale chciałem go ubezpieczyć dla zniżek na następnego).

To znaczy mam wszystko, absolutnie wszystko za wyjątkiem tej nieszczęsnej umowy.

Opcje sa niby takie, żeby odnaleźć sprzedawcę (mam adres, więc teoretycznie może się udać), ale to w innym mieście i mi sie nie za bardzo chce...

I, jeśli była by taka opcja, to robić ksero z jego egzemplarza, czy że tak powiem, wygenerować nową, z datami itp, na podstawie orginału posiadanego przez zbywcę (jeśli ma of korzz)?

No i co, jeśli już jej nie ma????

icon_eek.gif

Czy da się ewentualnie sprzedać samochód bez tej umowy?

Zarejestrowany jest na mnie, bez zadnych współwłaścicieli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygeneruj nowa umowe.

Jesli chcesz jednak byc w zgodzie z przepisami ubezpieczyciela, to kopia Twojej umowy powinna byc w UK tam gdzie rejestrowales auto wink.gif Zrob kopie kopii, niech Ci podstempluja i juz wink.gif

Ja mialem taki sam problem i......napisalem nowa umowe zlosnik.gif

Nie wiem po kiego grzyba ubezpieczycielowi ta cholerna umowa. Przeciez bez niej nie zarejestrowalbym auta screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po kiego grzyba ubezpieczycielowi ta cholerna umowa.

Dodam od siebie, ze tez mialem z TU problem (ale to akurat nie nowosc wink.gif )

Mialem stluczke i naprawialem z OC sprawcy.

Zle mi wycenili wartosc auta (inny silnik, brak wyposazenia itd)

Mowie, ze ja chce wycene dla 1.8 XR3i a nie golego 1.6

Oni powiedzieli, ze nie maja takiego w bazie i zebym i przyniosl umowe kupna-sprzedazy icon_eek.gif

Przeciez na takiej umowie to ja moge miec wypisane 10zl za auto.

Oczywiscie, nie moglem jej znalesc wink.gif

W przypadku AC tym bardziej tego nie rozumiem niewiem.gif

Moze chca jakos wartosc rynkowa z kwota z umowy porownac?? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

> W przypadku AC tym bardziej tego nie rozumiem

> Moze chca jakos wartosc rynkowa z kwota z umowy porownac??

No właśnie. Allianz zażądał umowy, bo inaczej, mi nie wypłaci odszkodowania z AC rotfl.gif A wartość i tak sami sobie wyliczają w moim wypadku zstronomiczną kwotę 7400, chociaż na traderza żądają za podobne przeważnie powyżej 8kpln...

Ale pocieszyliście mnie generalni, że mi nie jest potrzebna do niczego, bo już zaczynałem mieć lekkiego schiza...

mam sam DR, bo "karty nie wydano" - pierwsza rej. w PL - 1999 jako nowy.

generalnie, dzięki wielkie za odpowiedź i poprawę humoru yay.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.