Zawartość dodana przez dodomela
-
Stara wysuszyła P2008
taka weryfikacja czy nie pompuje do chłodzenia. Jakby był mały wyciek do komory spalania to z rury by nic nie leciało a i tak by pompowało ciśnenie. Wygląda OK. Na zimnym mniej niż na gorącym. Chociaż pierwsze na zimnym było poniżej połowy a po nocy poniżej max..... tak jakby jednak coś... Niech się mądrzejsi wypowiedzą. Jeszcze.... jak na zimnym poniżej połowy...po 2h, to odkręć korek i jak zrobi fruuu i podniesie stan no to masz objaw, trzeba będzie znaleźć dziurkę.
-
Stara wysuszyła P2008
sprawdź poziom płynu chłodniczego na zimnym i na gorącym silniku. Na gorącym pracującym i wyłączonym i po około 2h. Napisz co zaobserwowano
-
Serwis wstępny C4 1.6 HDI 16v 110KM (2008)
1) w HDi w zasadzie bezobsługowy. ewentualnie sprawdzić oczami i rencyma czy nerka jest z płynem (dodatkowe zalecenia to tankować zawsze do pełna) 2) co to jest? ( po wielu latach i wielu modelach HDi chyba mogę tak napisać) 3) jak nie ma potwierdzonego że ktoś tam już był to zdecydowanie wymienić. Samemu może być ciężko, chyba że masz ściągacze do wtrysków tego typu. Ja bym zlecił 4) co to panewki? (patrz pkt2). turbo sprawdzić przewód olejowy i wywalić sitko (trudność -> wyciągnąć FAP chyba trzeba jak dobrze pamiętam, żeby się do tej rółki dobrać). nie wiem jak w 110KM ale 108KM miał taką termiczną uszczelkę na turbo, którą bardzo łatwo było źle założyć. Założyłbym od razu wymianę na nową. dodatkowo bym podszybie zdemontować i sprawdził czy odpływ prawy drożny, żeby w kroksach nie jeździć i dmuchawę ocalić. i jeszcze protip w gratisie: jak się poci od góry przy wtryskach zaryzykował bym wymianę korka olejowego i pokrywy zaworów
-
stare C3 w automacie..... co to za zautomatyzowanie?
w sumie kupiłem clio iii 1.6 w automacie za straszne piniądze z 2006r. w sumie bez rdzy w sumie fajny ten automat w sumie mało jeździ w sumie 112KM to średnio każdy kucyk po 0,09l spożywa na 100km... w sumie to chyba będzie z przeznaczeniem na żółte blachy albo żyletki
-
Automat i literki przy lewarku (DP0/AL4) clioIII
-
stary colt (04-08) w automacie... oszalałem?
Cześć, co to tam za robot siedzi? trzeba się bać? co się tam psuje i co ile adaptację trzeba robić? ogarnie to Pan Zenek albo serwis ACO u Stasia? czy mam sobie zdecydowane ten pomysł wystukać? pozdr
-
stare C3 w automacie..... co to za zautomatyzowanie?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c3-automat-klasyczny-super-stan-auta-bezwypadkowy-ID6E2Tmt.html#0e2b55258d po tym co napisano to już raczej dla sportu i z ciekawości w ogłoszeniu vin VF7FCKFVE26077837
-
stare C3 w automacie..... co to za zautomatyzowanie?
kruca, no to odpada czyli szukam klasycznego automata... o jedna C3 z klasyczną skrzynią jest. Czy to jakaś wydymka czy one wychodziły też z klasycznym automatem?
-
stare C3 w automacie..... co to za zautomatyzowanie?
Cześć, potrzebuję kupić mały, stary samochód w automacie. Wstępnie wybór padł na C3 z rocznika 2003-2005, tylko co to za skrzynia tam jest? to jest jakiś robot? i oczywiście jakie są bolączki starych C3 ? Auto dla starszej osoby i skrzynia nie musi szybko zmieniać biegi może być robot, byle nie szarpał i nie trzeba co 5kkm robić adaptacji czy czegoś tam ze skrzynią.
-
CR-V 2.4 185KM jaki to silnik ? lubi gaz ? (taki ładny z HAmeryki)
Cześć, i czego się spodziewać po amyrykańcu, Wiadomo światła przód tył... czy coś jeszcze? Chciałbym wpakować gaz do tego, czy wypala zawory? inne bolączki silnika? i jak z częściami do 185KM, nie 188KM
-
Dziennik budowy KOZMO - dłuuugie
czy ja dobrze widzę że drzwi bez-słupkowe ? no to powodzenia
-
205/55/16 jakie opony wielosezonowe?
ja mam: Vredestein QUATRAC 3generalnie wg mnie są głośne
-
Zakup Peugeot 5008 z automatem - bać się ?
rocznik?
-
OC - nowa (pierwsza) polisa dla 18-o latka :)
a motor?
-
OC - nowa (pierwsza) polisa dla 18-o latka :)
YcD i Rank wychodzi w granicach 3kzł....a może być 3-ch i więcej właścicieli wpisanych w dowód ?
-
OC - nowa (pierwsza) polisa dla 18-o latka :)
na chwilę obecną jest to teoretyczne rozważanie co by było gdyby kupić kolejny samochód.... chyba będzie trzeba kupić skuter pod zniżki
-
OC - nowa (pierwsza) polisa dla 18-o latka :)
Hej wiecie gdzie można nabyć drogą wykupienia najtańszą polisę OC dla nowego kierowcy? Jak zobaczyłem stawkę OC na wyszukiwarce to parskało mi się ze śmiechu. Robiłem symulacje dla różnych aut ale powiedzmy niech to będzie vw polo 2004r. 5D 1.2 benzyna. (wartość coś koło 8kzł.)
-
Jakie auto do 10 tys.zł jak najmłodsze?
ma 6-y rok i brak powodów do marudzenia....
-
Jakie auto do 10 tys.zł jak najmłodsze?
Citroen C5
-
C4gp
nie wiem jak jest w GP, ale w krótkim jak wymieniałem żarówki to musiałem użyć instrukcji. Myk polegał na tym że koło uszczelki jest plastik-zaślepka, który trzeba była nacisnąć na jednym z końców i on odskakiwał a pod nim ukazywały się śróbki do odkręcenia reszty. Może u Ciebie jest tak samo? sprawdź w z dłuż uszczelki bagażnika na krańcach nacisnąć ten plastik co wygląda jakby był całością z lampą
-
pytanie teoretyczno praktycze o napinacze pasów
z OC
-
Osobówka do 10tys która pociągnie przyczepę dmc 2000kg
przecież napisałem trzy worki cementu i kierowca i wtedy RMC wzrasta i jest git
-
Osobówka do 10tys która pociągnie przyczepę dmc 2000kg
np sharan ma: maksymalna masa całkowita 2430kg masa własna 1810 kg i przyczepe z hamulcem 2000 kg czyli kierowca i trzy worki cementu powinny wystarczyć
-
pytanie teoretyczno praktycze o napinacze pasów
Czyli rozbieram i sprawdzam co tam ze zwijaczem... dzięki.
-
pytanie teoretyczno praktycze o napinacze pasów
tak, taki jak ten-> http://allegro.pl/dopinacz-napinacz-pasa-air-bag-peugeot-3008-i5039377139.html , linka się schowała. Pas nie był zamknięt normalnie....