Zawartość dodana przez dodomela
-
pytanie teoretyczno praktycze o napinacze pasów
praktyczne: Peugeot 3008 dostał bum w plecki. Udeżenie raczej z tych słabych. zadziałały tylko napinacze/dopinacze pasów poduszki OK, zwijak pasów OK, w zasadzie na desce nie wyskoczył komunikat o AirBag.. teoretycznie -czy jak się wymieni tylko napinacz/dopinacz pasów to trzeba coś jeszcze wymienić? jakiś czujnik na nowo aktywować?
-
Opel Meriva 2012
Gratulacje. Ujeżdżam czasem 1.6TDCI (Chyba 130KM) i jest OK. Odkryłeś już że jak złożysz tylny podłokietnik to możesz jeszcze przesunąć do tyłu tylne fotele?
-
Ha, to rodzinne jeszcze raz - tylko w wersji Budget 30kkz
Kolego, jak miałeś do czynienia to plis prv dlaczego nie, sam się nad takim połączeniem zastanawiam
-
Już niedługo zacznie się badanie światełek
znaczy nie można tym autem dojechać do ściany?
-
kontrolka wspomagania EPS
właśnie to chciałem wiedzieć dzięki
-
kontrolka wspomagania EPS
tak, funkcjonuje przy odpalonym silniku, ale pytam o kontrolkę czy ma zgasnąć po przekręceniu kluczyka czy dopiero po odpaleniu silnika. Pytam dlatego że słyszałem różne opinie. Niektórzy twierdzą że ma zgasnąć po przekręceniu kluczyka i jeżeli gaśnie dopiero po odpaleniu silnika to znaczy że sieje jakiś błąd.
-
kontrolka wspomagania EPS
tu jest elektryczne wspomaganie
-
kontrolka wspomagania EPS
Hej powiedzcie mi, czy ta kontrolka powinna zgasnąć po przekręceniu kluczyka (podanie prądu) czy po odpaleniu silnika? Najlepiej, jak to jest w Mitsubishi Colt VI 1.3. bo mam różne informacje i nie wiem jak to powinno być.
-
Colt 1.3 (95KM) '05r. - kilka pytań o olej i takie tam
Hej ponieważ jeden japończyk się potłuk przyszedł czas na zmianę. Wybór padł na takiego COLT-a Nie, nie wyłączyli mi google, ale przyjemniej poczytać opinie userów z forum. pytania ma takie: - jaki olej? półsyntetyk? syntetyk? (czarodziejskei wskazanie licznika 120kkm, trzeba ufać ludzą ) 5W40 syntetyk będzie OK? -czy jest możliwość wyregulowania (obniżenia) sprzęgła? przed zakupem czytałem co napisali userzy w sieci. Tak mogę potwierdzić że jest trochę głośny. Tak zawieszenie głośno pracuje. Tak spalanie na kompie OK.
-
C5 II 1.6 HDi - układ wydechowy- czy występuje podkładka?
dzięki, a już miałem nadzieję, że tak jak miałem w xantii (90KM hdi). Niektórzy chcieli mi cały wydech zmieniać a spec stwierdził, że właśnie ten pierścień trzeba zmienić i jak ręką odjął. Nic, trzeba lepiej szukać....
-
C5 II 1.6 HDi - układ wydechowy- czy występuje podkładka?
Hej w poszukiwaniu brzęczyka, zanim rozkręcę wydech chciałbym wiedzieć czy tam, na łączeniu rury z katalizatorem, za sitkiem, występuje taka charakterystyczna podkładka? pozdr.
-
Focus 1,6 TDCI
taaa, przykład od rzeźnika: fachuura :hehe: u mnie aż tak źle nie było
-
Focus 1,6 TDCI
osprzęt tak, silnik nie.
-
Focus 1,6 TDCI
w moich jest co 20kkm, ja zmieniam co około 18kkm i jest OK.
-
A może C5?
jednak C5 jest zdecydowanie niebezpiecznym samochodem. nie ściąga , zawieszenie się nie tłucze, nie odczuwasz luzu, ładnie pracuje i zadowolony na pewniaka jedziesz na przegląd. A tu niespodzianka: -tulejki wachaczy popenkane -sworznie z luzem jedynie łączniki OK
-
Focus 1,6 TDCI
jeżeli dysponujesz instrakszon, bez użycia ściągacza, tylko dynamometr to plisss
-
Focus 1,6 TDCI
jeżeli mówimy o moich to: jedna kroplówka wymieniona (silnik 112KM) w drugim pierdzochu dolane (silnik 107KM)
-
Focus 1,6 TDCI
no to albo mit albo podcieka podcieka, trzeba sprawdzać, żeby nie mieć problemów z usunięciem
-
Focus 1,6 TDCI
mam i używam, już drugie 1.6 110KM przebieg jest symboliczny, silnik ekonomiczny, ale demonem prędkości nie jest, bolączką może być osprzęt ( jeżeli ktoś nie robił tylko paproł ) Jeżeli auto masz z floty to naprawy powinny być wpisane gdzieś. sprawdź czy przy tym przebiegu: -wymienili sprzęgło -wymienili turbo -wymienili uszczelniacze wtrysków (podkładki) -wymienili tarcze, -czy systematycznie wymieniali olej na taki jak ma być czyli niskopyłowy, -jak ma FAP to czy dolewali czynnik powyższe siada w przedziale 180 - 220 kkm (z mojej obserwacji na minimum 4 sztukach, w tym dwie moje) jak znajdziesz potwierdzenie tego co wyżej to bierz, jak nie to licz się z wymianą ww rzeczy ->znaczy będzie Pan NIE zadowolony.
-
malowanie stołu drewnianego lakierem - proszę o sugestie
Hej zabrałem się za stół. Stan aktualny to jest taki że: stół wyczyściłem ze starej bejcy, zabejcowałem. Dzisiaj powinienem położyć pierwszy raz lakier pytanie jednak ma takie: czy kupić lakier w spray-u czy zwykły pod pędzel? pędzlem obawiam się ze zostaną smugi/zlewki większe niż po spray-u ale lakierem w spray-u jeszcze nigdy nie malowałem. Pistoletem tak. i jak z czyszczeniem, jakim papierem pierwsze czyszczenie i kolejne.. zakładam że lakierem to ze trzy razu będę musiał psiknąć.
-
Znak D-19 i D-20 - postój taksówek. Który znak jako pierwszy?
bo to oznakowanie jest dla pieszego
- 2015 NSW Holden days - juz niedlugo historia
-
Meriva B i czujniki cofania - kto ma i mi powie czy?
mam navi 600 bez kamerki i mam tylko pykanie. Co mnie irytuje bo nie wiem który pika, czy z przodu czy z tyłu i w ostateczności przestaję zwracać uwagę na pykanie. A oprócz obrazu masz między zegarami info z czujników?
-
Meriva B i czujniki cofania - kto ma i mi powie czy?
Hej, no to stałem się właścicielem Merivy B (2012r.) Zobaczymy jak się będzie toczyć. Mam jednak pytanie takie: Jak włączam wsteczny/czujniki parkowania/ to nie mam żadnej informacji który czujnik piszczy, tak jak na przykład w Astrze między zegarami wyświetla się samochodzik i czujniki. Czy jest możliwe aby Helmut wyłączył tą opcję w komputerze? Czy ktoś z Was, kto ma Merivę B może potwierdzić że u niego też tak jest, lub że jest inaczej? Bo jeżeli zostało to wyłączone w komputerze to może macie namiary na jakiegoś magika z interfejsem w Krakowie, żeby mi to włączył?
-
1.7 CDTI (135KM) w Meriva B - proszę o opinie przed zakupem
Cześć, mam na oku taką Merive z tym silnikiem, Ponieważ do tej pory jeździłem głównie francuzami to nic nie wiem ani o silniku/osprzęcie/elektronice czy też awaryjności Opla. Merive oglądałem i jeździłem. Wygląda OK. Śilnik trochę ma turbodziurę ale dla mnie do przejścia. Potem go mocno odpycha. Na co zwrócić uwagę i co mogę sprawdzić (właśnie czytam przypięty wątek na forum). szczegół tej Merivy jest taki że ma spoory przebieg jak na 3 lata (znaczy jeszcze nie cofnięty na przebieg komisowy, powiedzmy że 2x zmiana rozrządu była). Podobno serwisowany do końca w Oplu. Tego jeszcze nie sprawdzałem, ale czy w Oplu mogę podejść do serwisu i poprosić o historię? Kiedy dwumas się rozsypuje w tych silnikach i jak z zapychaniem Fitra Cząstek Stałych (FAP/DFB czy jak to się tam w Oplu nazywa). Każda sugestia mile widziana A czy pod silnikiem w tym modelu występuje osłona? chyba znalazłem że w nowych to 1.6 CDTI 136KM ...chociaż może 1.7...... A17DTS, po VIN. Kiedy była zmiana i dlaczego? Auto jest z 2012r.