dodomela
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda stronę główną forum
Zawartość dodana przez dodomela
-
Skrzyżowanie T , a pierwszeństwo
> Witam, > minęło kilka lat od kursu, ale niedawno spotkałem się pierwszy raz ze skrzyżowanie, którego nie > jestem pewien. > Warszawa, róg Skierniewicka i Wolska. Dwa pasy bez oznaczenia. Kierowcy jadą z prawego pasa w lewo, > ja jechałem z lewego w lewo i mało się nie naciąłem. > czy na tym skrzyżowaniu kierowcy mają prawo jechać z prawego pasa w lewo ? > Z góry wielkie dzięki. > Uploaded with ImageShack.us > Pozdrawiam > maspex jak nie ma pasów wyznaczonych który do czego to w lewo ze skrajnie lewego a w prawo ze skrajnie prawego. Prosto możesz z każdego
-
[ChzAK] Made in France nie są takie złe
> A jakim wyczynom podołały Wasze france? umyłem i dalej mam lakier metalik
-
XP 1.6 hdi?
> Witam. > Byłem użytkownikiem XP 2.0hdi z 2005 roku przez dwa lata i nie miałem absolutnie żadnych problemów > (około 60 tys. km), lecz miałem wypadek i samochód idzie do kasacji . > Chce kupić kolejna XP , ale większość ogłoszeń ma silnik 1.6 hdi ,wiec mam kilka pytań. > Czy silnik 1.6hdi jest wystarczająco mocny ,żeby holować kamping? -raczej tak, jednak ma słaby dół i przy ruszaniu trzeba dodać więcej gazu żeby to jako-tako wyglądało, potem ładnie idzie (przynajmniej ten którym ja jeżdżę). Pokonywanie ostrych zakrętów z redukcją do 2. Na trójce się nie pozbiera, co po przesiadce z 90KM HDi Xantia na 110KM HDi C5 mnie trochę załamało. Zależy jaka waga campingu, ja nie mam ale powinno być OK. > Obawiam się filtra cząsteczek stałych i kola dwu masowego. FAP-nie ma się co bać jest OK. Dwumas .... w tysiącu powinieneś się zmieścić. Raczej Turbo jest słabo smarowane i prędzej ci się zepsuje. Trzeba wymieniać razem z przewodami. > Przy jakim przebiegu pierwsza wymiana rozrządu? chyba 240 kkm > Proszę o opinie i dziękuje za odpowiedz. Najwięcej pierdół wyskakuje w przebiegu 190kkm i z takim przebiegiem jak właściciel mówi że bezawaryjne i nic nie wymieniał to omijał bym szerokim łukiem. Jak rozrząd wymieniony przy 150kkm.... też bym się zastanowił po co BARDZO WAŻNE jak w okolicach wtrysków ma mokro - NIE BIERZ jak w okolicach wtrysków ma ślady że może kiedys był wyciek, przed zakupem przegoń auto z pół godziny na szybkiej drodze i sprawdź czy dalej jest sucho a napewno wyciąg od sprzedającego kiedy wymieniał uszczelniacze.
-
Filtr cząsteczek stałych - FAP
> Co o nich sądzicie? > Faktycznie tak problematyczne, drogie i kosztowne w utrzymaniu? > Chodzi o Citroena... nie problematyczny, nie kosztowny w utrzymaniu, Citro jest OK
-
Jak się przygotować do długiej jazdy w nocy
> Nie wiem czy temat badziej na MK czy turystyczny. > Planuję wyjazd do Chorwacji. > Z uwagi na to, że jadę z 1,5-rocznym dzieckiem wybrałem wariant jazdy w nocy. Od siebie (a w zasadzie to co już zostało napisane przez innych) -zacznij przestawiać się wcześniej, tak z 3 dni i chodź spać później. -na podróż ja zawszę biorę wodę gazowaną, neste i jakiegoś wspomagacza, w tamte wakacje wziołem jakieś tropical i było smaczne. Radzę szukać bez cukru. -coś do chrupania ale nie za słone.... (oczywiście jedziesz na głodnego) -CB a jak nie masz to tak jak ktoś napisał audibooka sensacja/horror/SF co lubisz. - nie zakładaj że dojedziesz na raz. Ja zawsze staję na granicy z Chorwacją choćby po to żeby się przewietrzyć. W tamtym roku nawet połączyłem się z jakim darmowym fifi i podejrzewam że jak wjedziesz na teren Chorwacji to już będzie jasno i druga osoba na autostradzie spokojnie będzie mogła Cię podmienić na godzinkę. -wspomagacza zacznij popijać nie wcześniej/później jak w okolicy o której zwykle chodzisz spać, lub jak poczujesz pierwsze objawy zmęczenia.
-
Kupić czy dostać
> Witam Kolegów mam pytanie, za jakiś czas "przejmę" ojca auto, a pytanie jest takie co jest b. > opłacalne: kupić czy dostać i jak taką transakcję udokumentować w WK. dostać. spisać umowę darowizny i do WK i do US
-
Peugeot 407 2.0 HDI szarpie w dolnym zakresie obrotów.
> Filtr zmienony, przewody posprawdzane... odepnij czujniki temperatury, koło wieloklinowe/pasowe OK? bez luzu/stuku?
-
Peugeot 407 2.0 HDI szarpie w dolnym zakresie obrotów.
> Witam, > problemem ? Wszelkie informacje i sugestie mile widziane. Pozdrawiam. filtr paliwowy? nieszczelny dolot powietrza? nieszczelne przewody turbo?
-
Policja odzyskała skradzone auto po 6 dniach ! Ale...
> ... poinformowała właściciela DWA LATA PÓŹNIEJ ! Prosiem o mały update nr.5
-
Jak zmienić żarówkę H7 w p307
> o taką: > ten bolec do góry czy do dołu. w górę
-
Wyjęcie wtrysków 2.2 HDI
> Podobno sprawa problematyczna coś mi się widzi że problem z laniem z pod uszczelniaczy i z wyciągnięciem jest tylko w 1.6 HDi ... ale mogę się mylić.
-
Renault Captur - bedzie hit?
> Jest wyraznie tanszy ba nawet o 20k No bo bity i zrobiony po taniości. Nawet dachu im się nie chciało pomalować metalikiem tylko wycieli jakiś biały i szpachla
-
Światła drogowe razem z klaksonem - dobry schemat?
> Pamięć mnie myli, czy dioda, to element, który puszcza prąd tylko w jedną stronę? Bo to by znaczne > ułatwiło sprawę. > Cinquecento. dwie diody jedna na lampę dryga na klakson -+--------->|-_------- Lampa---- - - ...................^ +------------- ---------Klakson---- - -
-
Pytanie o OC
> No i? > Stan prawny dla OC zawartych przed 10.02.2012 już chyba nie występuje, nie? musze sobie ściągnąć najświeższy internet na dyskietkę
-
Pytanie o OC
> A skąd takie newsy wyciągnąłeś? Jaki miesiąc na dezyzję, jaka prolongata, jaka dopłata za brakujący > miesiąc? jakiś tekst
-
Pytanie o OC
> Jak wyglada kwestia OC Nie wiem czy Ci już ktoś odpisał, więc: -OC jest w gestii Kupującego. Zawsze. Chyba że Kupujący na umowie kupna-sprzedaży wyraźnie zaznaczy że rezygnuje z OC. - Ty decydujesz czy jeździsz czy rezygnujesz z OC i masz na to 1-mc, w przeciwnym razie polisa jest automatycznie prolongowana (jeśli nie wypowiesz - tak możesz to zrobić po wstępnej rekalkulacji) -Po Twojej rezygnacji, kwota za składkę, pomniejszona o miesiące wykorzystane +miesiąc od daty sprzedaży wraca do sprzedającego i jeżeli ważność polisy jest krótsza niż 1-mc to sprzedający dopłaca brakujący miesiąc.
-
wymiana samego oleju bez fitra
> z pewnych powodow jak już to filtr bez oleju. W druga stronę.. lekko bez sensu. A kolor oleju o niczym nie świadczy ... no chyba ze jest kakaowy
-
proszę o sprawdzenie VIN C4-Picasso
> tak sie zastanawiam co to ludziom daje... 1- Czy wyposażenie się zgadza (a lubi się nie zgadzać) 2- Czy data produkcji = data pierwszej rejestracji to są dwa punkty które zawsze sprawdzam
-
proszę o sprawdzenie VIN C4-Picasso
> C4 PICASSO HATCHBACK FAMILIALE 1.6 HDi 110 FAP
-
proszę o sprawdzenie VIN C4-Picasso
Proszę o sprawdzenie VIN i może jakieś naprawy serwisowe? VIN: VF7 UD9HZC AJ741861 Dziękuję
-
Czyja C5 jest na interii?
> A moja:) fajna sztuka, ale z tym odb to pojechaaałeś
-
C5 MKII 1.6 HDI
> Za to dodał bym jeszcze łożyska tylnych wahaczy i tylne zaciski hamulcowe, mogą polecieć w > niedługim czasie. I przyjrzeć się przewodom LDS czy się nie pocą na łączeniach metal-guma. no tak, o tym zapomniałem P.S. mam na oku taką właśnie C5 z bardzo spokojnym właścicielem, który w minionych 2 latach wymienił wszystkie te grubsze rzeczy i chyba będzie ją w tym roku sprzedawał. Już się zapowiedziałem że ję biorę
-
C5 MKII 1.6 HDI
> Sie chce kupić takie auto. > Na (bardzo) zimnym silniku spaliny lekko błękitne (na wyższych obrotach). > Świadczą o...? > Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem na czerwono wycieki (mokre miejsca od oleju). > Z czego ten wyciek? > Poważna rzecz? na tym zdjęciu brakuje zaślepki z lewej strony zwróć uwagę na przebieg, bo jak nie kręcony to niedługo czeka cię: -uzupełnienie płynu do FAP z 200zł -czyszczenie/wymiana/kastracja fap do około 400 -wymiana turbo około 1200 (bo przy okacji trzeba wymieniać przewody i czyścić takie tam pierdy) -wymiana dwumasu około1200 -wymiana linek od ręcznego(cholernie drogie) zależy czy dwie czy jedna ...niech będzie 700 -wymiana gruszek 200 szt. wtym przypadku x2 lub od razu x4 -wymiana łączników stabilizatora najleprzepolskie tanie zamienniki chyba koło 50zł -wymiana uszczelniaczy koło 400 -wymiana aku 300 -zdecydowanie montaż jakichkolwiek świateł dziennych dla spokoju z h7 40 - ciekawe czy klima działa przed zakupem spróbuj go zdławić przy starcie, tak żeby zgasł. Zrób to z dwa razy pod rząd Jak moje przypuszczenia się sprawdzą to powinieneś go wyciągnąć coś za 16, max 17kzł. i mam nadzieje że ci się to wszystko nie nałoży na raz. Szerokiej równej drogi !!
- Czyja C5 jest na interii?
-
Uszczelka pod głowicą do wymiany?
> Jakiego sreberka? na taki , lub taki