Zawartość dodana przez Andrzej
-
Diagnostyka OBD2
> Nie zawsze, dla przykladu MultiEcuScan, ktorym w polaczeniu z np: z elm327 moze zdzialac wiecej > niz komp serwisowy w ASO ale chyba nie we wszystkich markach
-
LPG - pierwsze problemy
> denso i lpg to pomylka > prerobilismy kilkadziesiat kapletow, szybko padaly na lpg swieczki denso Jak objawiał się pad świec ? Co zastosować zamiast Denso jak producent samochodu innych nie poleca
-
Diagnostyka OBD2
Czy na desce rozdzielczej miałeś najpierw jakieś błędy ? Dziwne, że po ponownym podpięciu pokazywał inne błędy
-
Diagnostyka OBD2
> odczytasz np. Fiata , ale nie japonczyka rozumiem że tym z linku w pierwszym poście też nie odczytam innych układów ?
-
Diagnostyka OBD2
> Ogolnie sprzęt tani, uniwersalny odczyta coś ze sterownika silnika i tyle, nie polaczy się z innymi > układami w aucie a jest tam ich kilka... > Dobry jest dla warsztatów np. auto gazu itp. gdzie wywala blad lambdy przy zlej regulacji itp, ale > warsztat zajmujacy sie elektroniką używa bardziej zaawansowanego sprzętu. > Dla Ciebie to będzie urządzenie dające info , że coś się dzieje, albo jak coś odepniesz, zapalisz > auto , zapali blad to go wygasisz i tyle. Właśnie do czytania błędów i ich ewentualnego kasowania potrzebuje. Dlaczego tym nie odczytam innych układów? Na niektórych aukcja ELM327 jest opis że można czytać - reklama ?
-
Diagnostyka OBD2
> elm to zabawka, laczy sie tylko z silnikiem parametrow pokaże kilka... > do czytania bledow i kasowania ok, ale do diagnostyki sie nie nadaje > dodam, ze jak wyswietli Ci się błąd X może on oznaczać uszkodzenie elementu Y i wtedy trzeba mieć > podgląd wszystkich parametrów ,aby cokolwiek zdiagnozować Lepiej już to cudo z linku ?
-
LPG - pierwsze problemy
> a jak często zmieniasz świece? Cewki lubią się wysypać jak nie kontroluje się odstępu elektrody w > świecy. Na LPG wszystkie niedomagania układu zapłonowego się zwiększają Właśnie Świeczki wymieniane 40 kkm temu. Założone Denso irydowe które wg zaleceń Toyoty powinny wytrzymać 100kkm. Wykrecałem wczoraj i wszystkie mają przerwę 1,1 tak jak powinny mieć. Nie wie czy nie zmniejszyć do 1,0
-
Diagnostyka OBD2
...a możesz kolego któryś ELM polecić bo każdy swoje chwali
-
Diagnostyka OBD2
Witam Chciałbym kupić jakiś tani diagnoster do mojej Toyoty. Oprócz skanowania błędów silnika i ich ewentualnego kasowania, chciałbym mieć opcję z czytywania parametrów z innych podzespołów. Wpadł mi w oko taki skaner tu Myślałem też nad adapterem na ELM 327 + jakiś program do diagnostyki na Androida. Możecie koledzy pomóc w wyborze i coś doradzić ?
-
LPG - pierwsze problemy
Witam Od założenia instalacji (Stag Qbox +Hana +AC01) przejechałem 6 kkm. Przy 5 kkm wyskoczył mi pierwszy błąd silnika ( cewka zapłonowa na 1 cyl.). Po przełożeniu na 2 cyl. pojawił się znowu i to już częściej. Gazownicy mówią, że po wymianie będzie ok. Cena nowej oryginalnej cewki to ponad 650 zł. Ma tylko nadzieję, że to jednostkowy incydent. Czy u Was po założeniu LPG zdarzały się takie sytuacje? Z tego co się orientuję to cewka zapłonowa przy zasilaniu LPG ma trudniej, czy można coś zrobić ? czy tylko czekać jak pozostałe się odezwą ?
-
małe nowe z klimą ?
Ups ......... a byłem na 100 % pewny że takie np Aygo jest tylko 3-drzwiowe
-
małe nowe z klimą ?
> Hmm... może C1/p107/Aygo ? > z tym że chyba cytryna będzie najtańsza. ale autorowi chodziło chyba o 5-drzwiowe
- Mazda 3
-
Rozbudowa domu - papierkologia
Witam Mam pytania związane z dokumentacją przy rozbudowie domu. Który na zdjęciu to numer pozwolenia na budowę foto W dzienniku budowy podają 224/2010 a gdzie indziej pisze AB.7351/6/44/10 .... co jest prawdą ? Jeśli w trakcie rozbudowy zmienił się inwestor (pozwolenie na budowę zostało przepisane na nowego inwestora) to w oświadczeniu kierownika budowy o zakończeniu, powinien widnieć już ten nowy inwestor ? Zawiadomienie do PINB o zakończeniu budowy składa już ten nowy inwestor ?
-
Kolpaki - po co to wlasciwie jest?
> widziałeś , poka ...ocenimy >próbowałeś? nie mam zamiaru ....... albo robię dobrze albo wcale
-
Kolpaki - po co to wlasciwie jest?
> farba na rdze i pendzel = 1h roboty i efekt jest Po takim malowaniu to jedynie zasłonić kołpakiem zostaje
-
Emblematy na kołpakach
Mi do kołpaków dorzucił sprzedawca gratis wyglądają nieźle ale z daleka
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> 2+1 bo wydawało mi się jakoś mało
-
Klucz udarowy do kół Bruder Mannesmann 12V - wada
W wątku "Tools in garage" było o tej firmie że to shit
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> Używamy zwykle chłodniejszej wody a woda w sieci jest też cieplejsza więc mniej energii idzie na > jej podgrzanie. > Zresztą CWU to jest tak naprawdę mały procent zużycia gazu w porównaniu z CO. > Przykładowo u mnie rachunek za 2 miesiące latem (CWU i kuchnia) to ok. 100zł/miesiąc. Zimą jest to ile osób?
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> Nie opłaca się. Najlepiej działają latem, gdy podgrzanie wody i tak jest tańsze. A do tego latem > nie potrzebujesz hektolitrów ciepłej wody. Dlaczego latem taniej ? Latem akurat ciepłej wody u mnie idzie więcej (upały i częstsze branie prysznica). No chyba że ktoś się nie myje ....a może warto pomyśleć o pralce z poborem ciepłej wody
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> Nie chce mi się szukać artykułów w sieci a było tego sporo. Nie wierzysz to nie, nie zmuszam. Nie chodzi o to że nie wierzę, ale gdyby solary miały 8 lat trwałości to nikt by ich nie zakładał, a na pewno nikt nie dałby 10 tysiaków.
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> Czytałem na ten temat dosyć dużo jak miałem na tapecie dom w trakcie budowy. Wiele razy pojawiała > się ta wersja, że zwrot dłużej trwa niż "ważność" solarów czy też jakiegoś czynnika w nich, > który i tak jest kluczowy w cenie. ...no ale pisałeś że solary trzeba wymieniać co 8 lat, a nie o czynniku którego cena notabene wcale nie jest kluczowa do ceny zestawu. nadal czekam na jakiś dowód Twoich słów.
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> Jeśli to koszt całościowy z np. odsetkami to wygląda na inwestycję opłacalną. > U mnie progiem opłacalności było max 2500zł przy 3 osobach. Niestety nie miałem takiej oferty jak > Ty i pozostałem przy gazie ziemnym. Nie ma tam odsetek bo inny program bez kredytowy tu
-
Mini test: Pospolita Toyota Corolla 1.8l MY14
> W FJ mam zolte, w Land Cruiser mam biale, [....] ale jest[...] > Nie wierze, ze robia Toyota bez Casio[...] > Co to za model? Corolla E15