Zawartość dodana przez Andrzej
-
Ceny aut do PCC-3
> Z EuroTax'u ...gdzie swoją drogą ceny są niemiłosiernie oderwane od rzeczywistości. Ostatnio > skasowali mnie na podatku o 200zł więcej, bo wg. książeczki samochód był warty 10 000zł więcej > niż zapłaciłem. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za auto dałem 18.500zł. a jest dostęp do tych tabelek on-line ?
-
Ceny aut do PCC-3
Witam Skąd US biorą cenę auta do naliczenia podatku w PCC-3 ? Rozumiem że to co jest wpisane na umowie kupna-sprzedaży lub fakturze, nie jest brane pod uwagę. Jest gdzieś w sieci taki cennik żeby można było wcześniej samemu wypełnić druk PCC-3.
-
Ubezpieczenie po zakupie auta.
> AC wykupujesz na rok i nie musi ono być powiązane z OC Czyli AC nie może ono trwać krócej niż rok ?
-
Ubezpieczenie po zakupie auta.
> będzie miał zwrot czyli jeśli OC na mnie przejdzie to dokupię za ten okres AC i będzie git ?
-
Ubezpieczenie po zakupie auta.
> AC automatycznie wygasa z data sprzedazy auta. OC nowy wlasciciel moze przepisac na siebie. Jezeli > chcialbys przejac AC to oczywiscie jest to mozliwie jezeli poprzedni wlasciciel aneksowal by > polise na nowego wlasciciela. jest to możliwe żeby aneksował ? jeśli nie to będzie miał z tego tytułu zwrot ?
-
Ubezpieczenie po zakupie auta.
Witam Jak to w końcu jest z tym ubezpieczeniem. Np kupuje auto z ważnym OC+AC do końca kwietnia 2014 roku. Czy po przerejestrowaniu auta na nowego właściciela można jedynie zmienić właściciela polisy i martwić się kosztem nowego ubezpieczenia dopiero w kwietniu 2014 roku ?
-
Instrukcja obsługi E15
> Na allegro jest To że jest to ja wiem
-
Instrukcja obsługi E15
Witam Szukam i szukam Może pomożecie .... jest gdzieś na sieci instrukcja obsługi Corolli E15 2007-2010
-
Automatyczne podlewanie roślin w skrzynkach na balkonie
Widziałem coś takiego u znajomych. Podobno dobrze się sprawuje.
-
krzywa elewacja, a ocieplanie wełną
Sugeruje wyrównać (+- 1 cm) nierówności zaprawą wyrównującą.
-
krzywa elewacja, a ocieplanie wełną
Dobra to inaczej Posadzkę miałem źle wylaną w wiatrołapie. Fachmani powiedzieli, przeważnie równa się to klejem przy układaniu terakoty. Zaproponowali zaprawę wyrównującą i po robocie wyszło 3 razy taniej niż równanie klejem.
-
krzywa elewacja, a ocieplanie wełną
Pogadaj z fachowcami jak to się robi. Na 99 % będą "nadrabiać" klejem do wełny. Pójdą większe placki i tyle ..... później kołki.
-
Kosa spalinowa do 800zł
> Chetnie sie dowiem co za model SG 34 D
-
Kosa spalinowa do 800zł
Mam właśnie Stigę. Oprócz problemu z regulacją gaźnika po zakupie, teraz wszystko ok. 2 rok koszę odrosty i chwasty w międzyrzędziach malin, troszkę w małym sadzie i wszędzie tam gdzie jest nierówno i nie podejdzie kosiarka spalinowa. Jak interesuje Cię model to daj znać to sprawdzę w garażu.
-
Regulacja luzu zaworów
> Nie ma. Albo płytki/szklanki, albo hydraulika. ale chyba żaden z w/w nie ma hydraulicznych popychaczy ?
-
Regulacja luzu zaworów
Może i faktycznie pytanie źle zadałem . To że głowica (gniazda) szybciej się zużywają na LPG to nie ulega wątpliwości ale........... właśnie to ale, są silniki które przy ewentualnej regulacji zaworów nie wymagają kosztownej wymiany szklanek.
-
Regulacja luzu zaworów
> Tak, robiłem komuś. Wszystkie Hondy mają na śrubkę, jak w Polonezie. Czy któreś z pozostałych wymienionych aut też ma taką regulację zaworów ?
-
Regulacja luzu zaworów
Ty robiłeś komuś regulację ? Jeśli tak to potwierdzasz że regulacja jest za pomocą śruby ?
-
Regulacja luzu zaworów
> ja rozumiem tak: > śruby - trzeba co dwa lata ściągać czapkę, dostać się do rozrządu, regulować, dać nową uszczelkę za > 50 zł. > hydraulika - wyjeżdżasz z salonu, dbasz aby poziom oleju był powyżej minimum a olej zmieniony tak > jak trzeba i tak jeździsz naście lat aż do zezłomowania. > teraz proszę o argument nad wyższością śruby ? ale chyba żaden z wymienionych aut niema hydrauliki
-
Regulacja luzu zaworów
> Lepiej niż gdyby to była regulacja szklankami (koszty). > Gorzej niż gdyby to była regulacja hydrauliczna (bezobsługowość)... Czyli mam rozumieć że regulacja zaworów w Hondzie będzie tańsza niż w pozostałych wymienianych pojazdach ?
-
Regulacja luzu zaworów
> WTF ? tam śruby przecież są... > najlepsze będzie wszystko co hydrauliczne, samo się reguluje... > a gaz nie ma żadnego znaczenia, tak samo dobrze chodzi i w hondzie i oplu, musi tylko być na > wtryskach a nie mikserze... Jak śruby to chyba lepiej ?
-
Regulacja luzu zaworów
> honda dlaczego ?
-
Regulacja luzu zaworów
Witam Który z poniższych silników ma najmniej problematyczną regulację luzu zaworowego (cena, koszt części). Samochód do ewentualnego montażu LPG. Opel Vectra 1,8 16v 140 KM roczniki po 2006 Honda Civic 1,8 140 KM rocznik po 2006 Mitsubishi Lancer 1.8 MIVEC roczniki po 2006 Toyota Corolla/Auris, 1.6 VVT-i Dual 125 KM roczniki po 2007 Kia Cee'd 1,6 122 Km roczniki po 2008
-
Strona z gabarytami aut
Witam Potrzebuje strony z wymiarami (szczególnie wewnętrznymi) samochodów osobowych. Czy coś takiego istnieje w sieci? Chodzi o to aby wymiary były w miarę obiektywne i prawdziwe, a nie jak w tyg "Motor" gdzie ten sam samochód po pół roku staje się wewnątrz szerszy o 5 cm Z góry dziękuję.
-
Jaki grunt i jak gruntowac?
Na nowe tynki, tynkarze polecili mi farbę gruntującą (kolor biały) firmy Śnieżka. Może to nie firma z wyżej półki ale wykończeniowcy później też potwierdzili, że często nią robią.