Zawartość dodana przez TomekD000
-
Nowa alfa, przymiarka
> No moze tak:) > A cos wiecej, dlaczego nie brac alfy za 25? mniej wiecej dlatego, żebyś odrazu przygotował minimum 5kpln na dołożenie do auta, sprzęgło+dwumasa, rozrząd, filtry, olej, jakieś klocki, może tarcze, coś w zawieszeniu i nawet 5k to za mała kwota na doprowadzenie auta do w miare akceptowalnego stanu... tak w skrócie mi opisał mechanik AR 159 za 25-30kpln
-
Akumulator - wymieniać czy nie
oczywiście to loteria i nikt nic nie zagwarantuje, ale ja nie zmieniałbym tzn zmieniłem prewencyjnie ale po 9 latach a nie 5...
-
Motorówka - zmieniłem sprężyny z przodu w JTD
> Może te oryginalne sprężyny w ASO po prostu siadają dobrze? > Te wszystkie zamienniki to jakieś dziwne są... Tak mi się właśnie wydaje, szczególnie że nie miałem zmienianych 2 sprężyn na raz tylko w odstępie ~2 lat... i wszystko było ok, auto nie jeździło przechylone
-
Motorówka - zmieniłem sprężyny z przodu w JTD
Patrze na foty waszych aut z zdziwieniem i przerażeniem jak to wysoko siedzi po wymianie... ja miałem zmieniane sprężyny pojedyczno (po pęknięciach) w odstępie ~2 lat i auto nie było krzywo!!! osiadanie jeśli było to minimalnie... wręcz nie zauważalne, sprężyny wymieniało ASO na co to nie wiem, widać na to co trzeba
-
Odjechała......
> Nie , przejechałem jakieś 150 km, i tak twierdzę ta którą ja jeździłem miała jakoś 120kkm, taki jak Twój czarny elegance tylko 1.9tdi, po tym przegiegu w aucie zero jakichkolwiek skrzypień ani dziwny odgłosów ani z zawieszenia ani z budy, ciekawostka w zawieszeniu nic nie dotykane... jedno co irytowało to brudna jasna tapicerka stilo i bravo przy octavii... może nie będe porównywał
-
Odjechała......
jaki wynik na tej trasie osiągnąłbyś cromą? tak mniej więcej btw. też uważam że octa to kawał dobrego i solidnego auta
-
Engine small problem
> Sam nie wiem co zrobić, lampka zapaliła się w ostatnim tygodniu tylko raz, a tak mam spokój. Tyle > tylko, że szarpnięcia teraz są prawie zawsze wyczuwalne przy delikatnym rozpędzaniu w okolicy > 1700 obr/min. Czy awaria definitywna egr może spowodować, że auto mi zgaśnie i nie odpalę? tak... zrób porządek z egr, na początek czyszczenie kiedyś zimą -15st auto mi odpaliło bezproblemu, po 30sek zgasło i nie było już możliwości odpalić... wtedy byłem jeszcze nie "wtajemniczony", skończyło się na lawecie itd okazało się że egr się zablokował
-
VW Golf VII
> Na necie jeszcze ich nie widać. Mam dostać oficjalny cennik za jakąś chwilę. > 1.4 122 highline kosztuje coś ok 74tyś zł, a 1.4 140 77.900zł. Szkoda, że nie ma jeszcze tego 1.8 > 180 to jest boski silnik, a pali niewiele więcej niż obecne tsi 122. wrzuć cennik jak będziesz go miał btw mi jako fiaciarzowi G VII się podoba
-
VW Golf VII
> Nowe tsi 122 i jeszcze coś po 140 ma być. No i wiadomo ,że gti o mocy k 222 KM. > Nowe tsi 122 ma być z aluminium. Coś mi się to źle kojarzy. Obecne tsi 122 jest na żeliwny bloku > silnika. Trochę się nagrzewa, ale potem bardzo długo trzyma ciepło. Dobrze, że już nie będzie > rozrządu na łańcuchu. wszystkie silniki będą na pasku czy tylko to nowe tsi 122?
-
VW Golf VII
> Czy mi się wydaje, czy rozmowa w tym temacie dot. nowego golfa? > Jeżeli potwierdzą się dane konfiguratora de, to golf będzie fantastycznie wyposażony i to za te > same pieniądze co teraz. > variant, bo normalnego już nie ma > golf vii Jakie będą silniki tsi w G7 ? tylko 1.2tsi 85km i 1.4tsi 140? tylko takie widać konfiguratorze... a przydało by się coś pomiędzy nimi
-
Pstrykanie spężarki klimatyzacji, tak ma być ?
> W przypadku klimatyzacji automatycznej jest tak samo. Sprężarka załącza się za pomocą sprzęgła > tylko wtedy gdy jest potrzeba. Jesteś tego pewień? kiedy jest potrzebna? mi wydaje się że jest załączona cały czas jeśli tylko świeci "śnieżynka" na wyświetlaczu... tzn powyżej 5st edit. racja i przy "max bucie" się wyłącza
-
Pstrykanie spężarki klimatyzacji, tak ma być ?
> W moim poprzednim aucie (GP) miałem klimę ręczną , sprężarka w momencie włączenia pstrykała raz i > działała nan-stop, Teraz w Bravo (klimatronic) pracuje inaczej... na postoju słyszę takie > pstryknięcia co jakis czas w odstępach powiedzmy minutowych. Czy to normalny objaw, czy coś > nie w porządku ? > Dodam, że mam tak od pół roku, klima chłodzi bez problemu. > Jak u was pracuje spężarka ? Zaobserwuj czy przy "pstryknięciu" automat zamyka/otwiera obieg, zmniejsza/zwiększa prędkość wentylatora jeśli tak to imo wszystko ok, jeśli nie... to u mnie nic nie pstryka
-
Brak mocy w JTD
> Aktualizuję status: > Po odpięciu przepływki auto jedzie dużo gorzej, tj prawie nie rozpędza się. > EGR został wyczyszczony. Przed czyszczeniem minimalnie szarpało podczas przyspieszania, po > wyczyszczeniu auto rozpędza się bardzo równo. > Wszelkie parametry (patrz logi na poczatku wątku) wyglądają na moje oko w normie. > Turbo pompuje. Gumowa rura nie wygląda aby była przetarta przy osłonie. > Niestety problem występuje nadal - auto ciągnie od powiedzmy tych 2500 obrotów zamiast od 1800. Czy > ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? > Mam jeszcze takie pytanie - rura z powietrzem przy turbo przy dodawaniu gazu bardzo się rozszerza - > czy to jest normalne, czy może właśnie to jakoś wpływać, że zanim turbo 'napompuje' tą rurę to > auto nie ma mocy ? na 99% zawór overboost, przerabiałem to samo wiosną, wywala "engine fault" przy powyżej 3k obrotów? u mnie przy 3,5 wywalało, występowało wtedy tzw przeładowanie turbiny, czyszczenie lub wymiana Cię czeka, ja kupiłem nowy, ok 150zł to kosztowało. W tej chwili nie są sterowane kierownice w turbinie stąd wąski zakres użytecznych obrotów.
-
[JTD] duże spalanie, są rozbieżności z komputerem pokładowym
> Czy 10 litrów w mieście to norma? Miasto 40 tysięczne, stania za wiele aż tak nie ma. > Na trasie i tylko trasie poniżej 6 litrów nie zejde. Średnio 6,5-7 litra choć komp pokazywał mi > ostatnio 4,9l i na 700km poszło 50 litrów paliwa > Nie wiem co jeszcze trzeba wymienić aby palił tak jak ma palić. > Wczesniej spokojnie w trasie robiłem 1000km na zbiorniku, nie jest to normą powodzenia w szukaniu rozwiązania problemu btw na ostatnio przepalone 200l paliwa, wskazania kompa vs kalkulator wyszło: komp 5.5 kalkulator 5,59 czyli różnica pomijalna ze względu na choćby mój błąd pomiaru
-
Błąd P0238 Stilo 1.9MJTD 140KK
> Powoziłem się ostatnio Stilo 1.9MJTD 140KM wersja Schumacher z 2005 roku i boryka się on z > problemem błędu silnika w trakcie dynamicznej jazdy. Po zgaszeniu samochodu wraca wszystko do > normy ale błąd kontrolka silnika nadal się świeci aż do usunięcia błędy przez FES błąd to > P0238 czyli Przeładowanie turbo. Sprawdziłem puki co EGR ale on wygląda jak nowy i chodzi > płynnie (niedawno był czyszczony), kolejne co mam zamiar sprawdzić to overbost. Gdzieś > doczytałem że te z 2005 roku są nie rozbieralne, ale nie wiem na ile to prawda. Ma ktoś pomysł > co może być przyczyną tego błędu? > Dodam tylko, że po wyskoczeniu tego błędu auto prawie wcale nie przyspiesza, max prędkość to > 120km/h na 6 biegu z gazem w podłodze. miałem identyczne objawy i ten sam błąd tylko że jtd115, wymieniony zawór overboost i auto jak nowe
-
JTD pierwszy problem czy zimowy foch?
> Ja mam podobnie - Auto odpalane po postoju na mrozie zaczyna się dławić po przejechaniu około > kilometra. Gaśnie na każdym biegu. Na wolnych obrotach idzie niebieskawy dym, obroty wchodzą > bardzo leniwie z pedałem w podłodze. Objawy ustępują po paru minutach. Brak w/w objawów jak > silnik pogrzeję przed wyruszeniem na wolnych obrotach około 8 minut. Zero dymienia na > niebiesko i problemów z mocą. Przepływomierz niewinny. > A razu pewnego jak mi tak zgasł to go odpaliłem bo chciałem zjechać na poobocze. po trzech próbach > zgasł na amen. Dopiero odkręcenie dolotu powietrza pomogło > W zesłym roku nie było tego... na 95% EGR się kłania... Czyszczenie, ewentualnie zaślepienie pomoże