Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. > No moze tak:) > A cos wiecej, dlaczego nie brac alfy za 25? mniej wiecej dlatego, żebyś odrazu przygotował minimum 5kpln na dołożenie do auta, sprzęgło+dwumasa, rozrząd, filtry, olej, jakieś klocki, może tarcze, coś w zawieszeniu i nawet 5k to za mała kwota na doprowadzenie auta do w miare akceptowalnego stanu... tak w skrócie mi opisał mechanik AR 159 za 25-30kpln
  2. oczywiście to loteria i nikt nic nie zagwarantuje, ale ja nie zmieniałbym tzn zmieniłem prewencyjnie ale po 9 latach a nie 5...
  3. > Może te oryginalne sprężyny w ASO po prostu siadają dobrze? > Te wszystkie zamienniki to jakieś dziwne są... Tak mi się właśnie wydaje, szczególnie że nie miałem zmienianych 2 sprężyn na raz tylko w odstępie ~2 lat... i wszystko było ok, auto nie jeździło przechylone
  4. Patrze na foty waszych aut z zdziwieniem i przerażeniem jak to wysoko siedzi po wymianie... ja miałem zmieniane sprężyny pojedyczno (po pęknięciach) w odstępie ~2 lat i auto nie było krzywo!!! osiadanie jeśli było to minimalnie... wręcz nie zauważalne, sprężyny wymieniało ASO na co to nie wiem, widać na to co trzeba
  5. > Nie , przejechałem jakieś 150 km, i tak twierdzę ta którą ja jeździłem miała jakoś 120kkm, taki jak Twój czarny elegance tylko 1.9tdi, po tym przegiegu w aucie zero jakichkolwiek skrzypień ani dziwny odgłosów ani z zawieszenia ani z budy, ciekawostka w zawieszeniu nic nie dotykane... jedno co irytowało to brudna jasna tapicerka stilo i bravo przy octavii... może nie będe porównywał
  6. jaki wynik na tej trasie osiągnąłbyś cromą? tak mniej więcej btw. też uważam że octa to kawał dobrego i solidnego auta
  7. > Sam nie wiem co zrobić, lampka zapaliła się w ostatnim tygodniu tylko raz, a tak mam spokój. Tyle > tylko, że szarpnięcia teraz są prawie zawsze wyczuwalne przy delikatnym rozpędzaniu w okolicy > 1700 obr/min. Czy awaria definitywna egr może spowodować, że auto mi zgaśnie i nie odpalę? tak... zrób porządek z egr, na początek czyszczenie kiedyś zimą -15st auto mi odpaliło bezproblemu, po 30sek zgasło i nie było już możliwości odpalić... wtedy byłem jeszcze nie "wtajemniczony", skończyło się na lawecie itd okazało się że egr się zablokował
  8. TomekD000 odpowiedział Slawcio na temat - Motokącik
    > Na necie jeszcze ich nie widać. Mam dostać oficjalny cennik za jakąś chwilę. > 1.4 122 highline kosztuje coś ok 74tyś zł, a 1.4 140 77.900zł. Szkoda, że nie ma jeszcze tego 1.8 > 180 to jest boski silnik, a pali niewiele więcej niż obecne tsi 122. wrzuć cennik jak będziesz go miał btw mi jako fiaciarzowi G VII się podoba
  9. TomekD000 odpowiedział Slawcio na temat - Motokącik
    > Nowe tsi 122 i jeszcze coś po 140 ma być. No i wiadomo ,że gti o mocy k 222 KM. > Nowe tsi 122 ma być z aluminium. Coś mi się to źle kojarzy. Obecne tsi 122 jest na żeliwny bloku > silnika. Trochę się nagrzewa, ale potem bardzo długo trzyma ciepło. Dobrze, że już nie będzie > rozrządu na łańcuchu. wszystkie silniki będą na pasku czy tylko to nowe tsi 122?
  10. TomekD000 odpowiedział Slawcio na temat - Motokącik
    > Czy mi się wydaje, czy rozmowa w tym temacie dot. nowego golfa? > Jeżeli potwierdzą się dane konfiguratora de, to golf będzie fantastycznie wyposażony i to za te > same pieniądze co teraz. > variant, bo normalnego już nie ma > golf vii Jakie będą silniki tsi w G7 ? tylko 1.2tsi 85km i 1.4tsi 140? tylko takie widać konfiguratorze... a przydało by się coś pomiędzy nimi
  11. > W przypadku klimatyzacji automatycznej jest tak samo. Sprężarka załącza się za pomocą sprzęgła > tylko wtedy gdy jest potrzeba. Jesteś tego pewień? kiedy jest potrzebna? mi wydaje się że jest załączona cały czas jeśli tylko świeci "śnieżynka" na wyświetlaczu... tzn powyżej 5st edit. racja i przy "max bucie" się wyłącza
  12. > W moim poprzednim aucie (GP) miałem klimę ręczną , sprężarka w momencie włączenia pstrykała raz i > działała nan-stop, Teraz w Bravo (klimatronic) pracuje inaczej... na postoju słyszę takie > pstryknięcia co jakis czas w odstępach powiedzmy minutowych. Czy to normalny objaw, czy coś > nie w porządku ? > Dodam, że mam tak od pół roku, klima chłodzi bez problemu. > Jak u was pracuje spężarka ? Zaobserwuj czy przy "pstryknięciu" automat zamyka/otwiera obieg, zmniejsza/zwiększa prędkość wentylatora jeśli tak to imo wszystko ok, jeśli nie... to u mnie nic nie pstryka
  13. TomekD000 odpowiedział meteorrr na temat - Stilo
    > Aktualizuję status: > Po odpięciu przepływki auto jedzie dużo gorzej, tj prawie nie rozpędza się. > EGR został wyczyszczony. Przed czyszczeniem minimalnie szarpało podczas przyspieszania, po > wyczyszczeniu auto rozpędza się bardzo równo. > Wszelkie parametry (patrz logi na poczatku wątku) wyglądają na moje oko w normie. > Turbo pompuje. Gumowa rura nie wygląda aby była przetarta przy osłonie. > Niestety problem występuje nadal - auto ciągnie od powiedzmy tych 2500 obrotów zamiast od 1800. Czy > ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak? > Mam jeszcze takie pytanie - rura z powietrzem przy turbo przy dodawaniu gazu bardzo się rozszerza - > czy to jest normalne, czy może właśnie to jakoś wpływać, że zanim turbo 'napompuje' tą rurę to > auto nie ma mocy ? na 99% zawór overboost, przerabiałem to samo wiosną, wywala "engine fault" przy powyżej 3k obrotów? u mnie przy 3,5 wywalało, występowało wtedy tzw przeładowanie turbiny, czyszczenie lub wymiana Cię czeka, ja kupiłem nowy, ok 150zł to kosztowało. W tej chwili nie są sterowane kierownice w turbinie stąd wąski zakres użytecznych obrotów.
  14. > Czy 10 litrów w mieście to norma? Miasto 40 tysięczne, stania za wiele aż tak nie ma. > Na trasie i tylko trasie poniżej 6 litrów nie zejde. Średnio 6,5-7 litra choć komp pokazywał mi > ostatnio 4,9l i na 700km poszło 50 litrów paliwa > Nie wiem co jeszcze trzeba wymienić aby palił tak jak ma palić. > Wczesniej spokojnie w trasie robiłem 1000km na zbiorniku, nie jest to normą powodzenia w szukaniu rozwiązania problemu btw na ostatnio przepalone 200l paliwa, wskazania kompa vs kalkulator wyszło: komp 5.5 kalkulator 5,59 czyli różnica pomijalna ze względu na choćby mój błąd pomiaru
  15. > Powoziłem się ostatnio Stilo 1.9MJTD 140KM wersja Schumacher z 2005 roku i boryka się on z > problemem błędu silnika w trakcie dynamicznej jazdy. Po zgaszeniu samochodu wraca wszystko do > normy ale błąd kontrolka silnika nadal się świeci aż do usunięcia błędy przez FES błąd to > P0238 czyli Przeładowanie turbo. Sprawdziłem puki co EGR ale on wygląda jak nowy i chodzi > płynnie (niedawno był czyszczony), kolejne co mam zamiar sprawdzić to overbost. Gdzieś > doczytałem że te z 2005 roku są nie rozbieralne, ale nie wiem na ile to prawda. Ma ktoś pomysł > co może być przyczyną tego błędu? > Dodam tylko, że po wyskoczeniu tego błędu auto prawie wcale nie przyspiesza, max prędkość to > 120km/h na 6 biegu z gazem w podłodze. miałem identyczne objawy i ten sam błąd tylko że jtd115, wymieniony zawór overboost i auto jak nowe
  16. > Ja mam podobnie - Auto odpalane po postoju na mrozie zaczyna się dławić po przejechaniu około > kilometra. Gaśnie na każdym biegu. Na wolnych obrotach idzie niebieskawy dym, obroty wchodzą > bardzo leniwie z pedałem w podłodze. Objawy ustępują po paru minutach. Brak w/w objawów jak > silnik pogrzeję przed wyruszeniem na wolnych obrotach około 8 minut. Zero dymienia na > niebiesko i problemów z mocą. Przepływomierz niewinny. > A razu pewnego jak mi tak zgasł to go odpaliłem bo chciałem zjechać na poobocze. po trzech próbach > zgasł na amen. Dopiero odkręcenie dolotu powietrza pomogło > W zesłym roku nie było tego... na 95% EGR się kłania... Czyszczenie, ewentualnie zaślepienie pomoże

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.