Zawartość dodana przez TomekD000
-
Max clogging DPF...
> witajcie, z ciekawości pytam jaki jest mozliwy % zapchania DPF przy którym silnik nie rozpocznie > procesu wypalania choćby warunki nie były spełnione?(czyli. odpalenie w korku) > Obecnie mam 102% , a dopiero jutro mam okazje jechac jakies 40km A4, ale dziś jeszcze mam do > zrobienia ze 30km, no i jutro ze 20km zanim wystartuje na A4 wiec jakos ok 7% przybedzie. Z ciekawości, co ile mniej więcej km następuje w cromie proces wypalania sadzy z filtra?
-
Sprzedaż samochodu, płatność przelewem.
> najlepsza opcja nie do końca, zależy jaka kwota i jaki bank, jeśli kwota większa to trzeba bank przeważnie poinformować wcześniej o zamiarze wybrania większej kwoty
-
Sprzedaż samochodu, płatność przelewem.
> Niech przeleje ekspresem w Twojej obecności i od razu sprawdzisz stan swojego konta Niestety nie wszystkie udostępniają taką możliwość tutaj więcej info chyba, że znasz jakąś inna usługę?
- E-myto ?
-
Stilo nie odpala. Czasami...
Kiedyś opisywane były podobne przypadki i padło na czujnik położenia wału, ale poczekaj na bardziej obeznanych niż ja, może napiszą coś konkretniejszego. powodzenia
-
alfa romeo 159 2.4jtdm elminacja DPF i EGR
> Są wszystkie parametry, tak to wygląda. jest wszystko co trzeba podoba mi sie parametr średnia odległość odległość i czas z ostatnich 5 procesów, brakuje mi go w sofcie do VAG
-
alfa romeo 159 2.4jtdm elminacja DPF i EGR
> oki juz nie bede ) co jakis czas mam tak ze podczas rozruchu pojawia mi sie lampa i komunikat od > dpf masz to auto od nowości? w dpf po jakimś czasie gromadzi się popiół którego nie da się wypalić, przez to maleje jego pojemność i następuje często proces aktywnego dopalania sadzy, jak często Ci się dopala? co ile km? nie wiem jak to wygląda w FES, ale myślę, że można sprawdzić te parametry
-
A co mi doradzicie wujkowie ? :)
> Zupełnie nie orientuję się w tej marce a i klasa premium mnie odstrasza kosztami eksploatacyjnymi > (to moje uprzedzenia może niesłuszne, nie weryfikowałem). > Nie wiem czy BMW serii 3 nie będzie ciaśniejsze od Bravolota w środku..... seria 3 ma trochę więcej miejsca od bravo, ale 3er mocno trzyma cenę, musiałbyś zejść z rocznika... fajny jest X1 (o ile wygląd odpowiada) ale to znowu nie ten pułap cenowy Generalnie masz problem z tym budżetem można szukać czegoś z nowego, ale rozumie chcesz coś trochę większego btw. też odszedłem od fiata... i póki co nic a nic nie żałuje i oby tak pozostało
-
KzAK Audi Q5
> To jest 200km dziennie...kto tyle jezdzi? odpuść wg forumowych znawców każdy diesel robi 50kkm/rok i nie ma inaczej premium to auta dla kadry dyrektorskiej a taki jeśli ma blisko do pracy to dużo nie najeździ... na dalsze wyjazdy jest intercity albo samolot, na wakacje też nie tłucze się autem 1500km autem wg niektórych diesel ma zrobić 50kkm/rok i koniec tyle albo więcej robi PH
-
Skoda Rapid vs Peugeot 301/Citoren C-Elysee
> Ja wybrałem 5d, ale są do wyboru jeszcze 4d i kombi 4d ujdzie, a kombi jest można powiedzieć że ładne > Siedziałeś w tym? Bo pleciesz głupoty o plastikowym wnętrzu przez ostatni rok szukałem auta, do cruze było 3 podejścia, brzydkie zegary, plastikowe aluminium, tapicerka na desce i średnia kierownica mnie skutecznie odrzuciło od tego auta, ale gust jest wiadomo jaki mi się nie podoba
-
Skoda Rapid vs Peugeot 301/Citoren C-Elysee
> taty kolega kupił miesiąc temu nowe I30 1.4 100KM. Wersja jakaś najtańsza z klimą za 56 tys. pln. można taniej, w okolicy 52kpln, zresztą i30 nie jest takie fajne > Czyli nie dość, że drożej, to samochód o słabych osiągach. No i nie sedan, a ludziom w pewnym > wieku podobają się sedany skądś to znam ale u mnie jest kierunek na coś do czego się lepiej wsiada, będzie coś a'la Yeti albo inny Qashqai
-
Skoda Rapid vs Peugeot 301/Citoren C-Elysee
> Zabierz go do salonu Chevroleta - to zostanie przy sprawdzonej technologii z odnowionym designem wiem, że masz Cruze ale trochę obiektywizmu poprosze 5d wygląda średnio z tyłu, a środek może podobny do astry, ale tylko podobny moim zdaniem, brzydkie zegary i te plastikowe wnętrze... nie ma żadnego startu nawet do ceed'a
-
Skoda Rapid vs Peugeot 301/Citoren C-Elysee
> a masz świadomość o ile np. jest więcej miejsca na nogi z tyłu w takim 301 w porównaniu do Bravo? trochę masz ciężki wybór jeśli koreańce odpadają, Rapid jest beznadziejny/plastikowy w środku, francuzów nie wdziałem, więc tutaj próbuj. Z koreńskich nowy ceed jest fajny, i w środku i na zewnątrz cruze 5d dosłownie straszy z zewnątrz ładne jest tylko kombi
-
Skoda Octavia Wagon
> Z 1.6 TDI będzie palić tyle co nic, bardzo poprawnie to wygląda. mnie zastanawia skąd taka różnica w spalaniu między O2FL a O3 wg tych danych średnio 1l mniej Zobaczymy jak w praktyce będzie to wyglądało, w O2 udaje mi się zbliżyć do tych danych
-
Takei sensacje w Motorze a tu nic?!!!!
> Ja mam porównanie, bo mam Stilo i Bravo i jest tak jak piszesz. Bravo to takie dużo lepiej > dopracowane Stilo prawie pod każdym względem. Chociaż w paru miejscach widać też oszczędności. > I na pewno nie odwiedzam z nim serwisu co miesiąc zabawa zaczyna się po 100kkm do tego czasu był względny spokój i podejście miałem takie jak Ty teraz. Psuły się błahostki, ale jednak, raz padły światła cofania a za półtora miesiąca światła hamowania, naprawy liczne w 100-150zł ale jednak Najdroższa jednorazowa naprawa to wymiana łożyska sprężarki klimy ~700zł, więc potwierdzam fiaty psują się, ale względnie tanio
-
Takei sensacje w Motorze a tu nic?!!!!
> pewnie pisze o Stilo, które niedawno sprzedał jakiemuś szczęśliwcowi zawsze istnieje opcja, że wszystko możliwe jest już naprawione
-
Takei sensacje w Motorze a tu nic?!!!!
> Zobaczymy. Wbrew temu co niektórzy tu sądzą nie jestem wyznawcą żadnej marki (na szczęście ten co > mnie kilka razy nazwał Fiacikarzem skasował już sobie konto ) i staram się być obiektywny. > Jak Fiat da mi popalić, wtedy pierwszy będę na niego narzekał. > Na razie stilo zaliczyło wpadkę, zaśniedział jakiś kabelek przy cewce i nie odpalał. Nie posądzam Cie o wyznawanie marki, też dziwiłem się co ci wszyscy ludzie chcą od tych w sumie fajnych aut, wyleczyłem się z tego, Ty też byś się wyleczył jakbyś mniej więcej raz w miesiącu coś naprawiał w aucie, na szczęście nic poważnego ani mocno kosztownego, ale jednak... Liczę na Twój obiektywizm
-
Takei sensacje w Motorze a tu nic?!!!!
i życzę Ci, żebyś nie musiał zmieniać zdania... większość usterek potwierdzam poza alternatorem, w stilo na dzień przed sprzedażą padła wycieraczka pasażera do wymiany cały mechanizm, na szczęście dało się pospawać
-
Octavia III cennik PL
> Na zdjęciach wnętrze wygląda tragicznie - to już nie jest nuda, to zubożenie. > Nie wiem jak w realu. Zobaczymy na żywo, na zdjęciach mocno zalatuje wnętrzem Rapida które delikatnie mówiąc odrzuca
-
Octavia III cennik PL
> Skąd ten box? > Miałem na myśli golfa bez udziwnień przy 140 km/h. zobacz na co odpisywałeś i o jakich warunkach jazdy dla yeti pisał kolega noras, prędkość 140km/h 4 osoby, zapakowany i box na dachu... dopakuj tak golfa i wtedy porównuj spalanie.
-
Octavia III cennik PL
> Trudno oszacować, ale uważany za mało oszczędny (przynajmniej dzisiaj) 1,6 8v w Golfie pali w > takich warunkach ok. 9, mamy więc półtora litra. takie porównania są bezsensu, golf z boxem na dachu? i przede wszystkim jaką ma wysokość golf a jaką yeti... a tak w ogóle to zmieniając stilo na octe wpadłem z deszczu pod rynne, dalej mam auto marki wyśmiewanej Loża prześmiewców octy III jest.. nie określę może, ale wyśmiewać coś czego nie da się zobaczyć na drodze ani nie ma żadnych liczby jest
-
overbost
> No widzisz ile razy czyszczone , ja np wymieniłem na nowe i nie myślę czy jutro będzie kolejny > dzień czyszczenia no widzisz, ja też nie myślę o tym mogłem zaślepić i później się zastanawiać czemu ze spalaniem do schodzę do 4.5 na trasie
-
overbost
> masz kolejny przykałd na ile opcja czyszczenie jest skuteczna: jakiś tekst > pieprzyć się z tym co rok, lub spac niepewnie czy zapali czy nie? Nie dziękuje, zaślepiam, albo > kupuję nowy. W zasadzie EGR to tak samo eksploatacyjna cześć jak świece żarowe - mniej więcej > w tym samym okresie się sypia Zgoda, ale nie do końca Bo czyścić a czyścić to też różnica, w sumie mój był czyszczony 3 razy jak mi auto nie odpaliło czyściło go ASO w Chorzowie, problem powrócił po 3miesiącach... następnie czyściło go zaprzyjaźnione ASO które zajmowało się autem od wyjazdu z salonu i problem nie powrócił przez 2 lata (do teraz), ale robili to nie pół godziny ale kilka... tzn moczyli w czymś tam itd, wiec nie przekonałeś mnie no może do tego, że zmieniam określenie na "dobrze wyczyścić" świece mam fabryczne chyba działają bo pali od dotknięcia
-
overbost
> jakbyś zrobił statystyki, to okarze się, ze jakieś 70% forumowiczów używa diesla w trybie 70% > miasto 30% trasa bo jakby jeździli poza miastem to by nie mieli problemów z EGR ok ok > jak się EGR zacina = nie jest sprawny nie jest sprawny bo jest w nim syf, a jak jest zimno syf robi się gęsty i stąd większe problemy zimą, ale to wszyscy wiemy. Jeśli egr jest sprawny elektrycznie warto porządnie go wyczyścić zamiast odrazu wymieniać/zaślepiać, nie uzyskamy takiej żywotności jak nowy, ale zostaje nam 500zl w kieszeni - koszt czyszczenia > wiesz, tu nie o to chodzi, jak ktos ma problemy, to zaślepienie jest najlepszą diagnostyką i > eliminuje z miejsca kwestię egr'a, bo daje on dość jednoznaczne objawy. Ja nikomu nie każę > zaślepiać na stałe - to jest jego sprawa, zawsze piszę zaślep na próbę a potem zobaczysz - > wymień albo zostaw zaślepiony. opcji "czyszczenie" nie dopuszczasz?
-
overbost
> Myślicie ,że za brak egr można nie zaliczyć przeglądu ? a badał Ci ktoś kiedyś spaliny na przeglądzie? wg mnie sprawny egr obniża spalanie, oraz silnik szybciej się nagrzewa. Taką opinia przewija się co jakiś czas na naszym forum. > Ktoś zna charakterystykę pracy egr vel czy on się otwiera/zamyka na max koło 1700obr ? Pytam bo jak > mój się kończył to koło tych obrotów miewałem taki jakby lag trudny do opisania ale wyczuwalny przy mniej więcej tych obrotach przy niesprawnym egr było takie jakby szarpanie przy przyspieszaniu, można nazwać lagiem