Zawartość dodana przez TomekD000
-
Nissan Pulsar wart uwagi?
> Skoda to niestety pazdzierz w srodku i oszczednosci. Nie widac tego tak jak w Rapidzie ale dobrze > nie jest. Pulsar przy tym lepiej wyglada. Choc znow Skoda kusi cena. 55k. może i paździerz, ale jest duuuużo lepiej niż w poprzedniej jako całokształt samochodu, dwa inne światy kusi też dsg za 5kpln w fabii
-
Nissan Pulsar wart uwagi?
> Bo mam mniej niz 60 lat > A na serio to mimo wszystko auto klasy B o dosc ponurym wnetrzu. > Skoro za te same pieniadze mozna miec Pulsara lub C4-ke to dla mnie wybor jest prosty zobacz nową fabia w lepszej wersji, ponure wnętrze przy niej ma pulsar wnętrze fabii
-
Golf VI 2010+
> Chocby taka, że jeśli jest na pasku, to jedną z pierwszych rzeczy, które bym zrobił w pięcioletnim > aucie, to wymienił kompletny rozrząd W przypadku łańcucha na początek wystarczy kontrola - no > i byłby to łatwy sposób na rozpoznanie pozmianowych silników (tak, wiem, skuteczniej jest to > zrobić po kodzie silnika, ale jeszcze nie wiem, które są tymi "bezpiecznymi", a które nie). tsi na pasku są dopiero w golfie VII o octavii 3 i chyba leonie, reszta ma tsi z łańcuchem, nawet inne auta równolegle produkowane w tymi trzema
-
Żywotność akumulatorów....
> koledzy, pytanie... w moim Stilo siedzi jakiś akumulator Matador. Data produkcji końcówka 2011 > roku. podłączyłem ostatnio takie małe urządzonko z wyświetlaczem z allegro do gniazda > zapalniczki. i tak: > - silnik wyłączony, napięcie 10V > - silnik odpalony, nierozgrzany, napięcie 13,4V powoli rośnie aż do 14V > - silnik odpalony, nierozgrzany, włączone światła mijania, napięcie 13,8V stałe > akumulator niedoładowywany od ponad pół roku. robię raczej krótkie odcinki, używam CITY oraz > grzałki PTC i nadmuchów. > wystarczy doładować aku i wszystko powinno być ok, czy zainteresować się alternatorem? Z tego co pamietam w stilo prąd w gniazdku zapalniczki jest jak włączysz zapłon, a włączenie zapłonu = grzanie świec, więc ciężko się odnieść do tych 10V bo aku jest wtedy już obciążony, tak czy inaczej 10V to trochę za mało.
-
Żywotność akumulatorów....
> Grzałka jest wpięta w przewód z płynem chłodzącym, więc silnik szybciej łapie temperaturę. na pewno? to czemu tjsz silnik z grzałką czy bez tak samo długo się nagrzewa? w vagach grzeje tylko powietrze do ogrzania kabiny, coś jak farelka, bardzo wydajna zresztą, po max minucie leci ciepłe powietrze płyn chłodzący grzeją grzałki DEFA, ale to zupełnie inna inszość
-
Żywotność akumulatorów....
> Oczywiscie ze sie z Toba zgadzam w pierwszej czesci. > Druga dotyczaca ogrzewania kabiny hmmm - polemizowalbym. > klimatronik w AUTO puszcza powietrze cieple na nogi prawie w max predkosci dopiero jak strzalka od > temp silnika ruszy sie...i dopiero wtedy czuc cieple powietrze w kabinie...wczesniej raczej > nie, tym bardziej na poczatku nawiew z automatu leci na szybe z minimalna predkoscia.... Przyznaje, nie wiem jak działa PTC w stilo, nie miałem go, za to ogrzewanie przy klimie auto działało tak jak piszesz, puszczało grzanie w momencie jak wskazówka ruszyła. > Wracajac do ladowania...dlaczego nasze fiaty maja ledwo ponad 14V ladowania a nie jak inne > 14.2-14.4V? wina regulatora? tego Ci nie powiem... ponad 14V jest ok, dziwne jest to około 12-13.4V przy załączonej grzałce, to stanowczo za mało, więc może rzeczywiście masz coś nie tak, może inni napiszą jakie mają napięcie przy grzałce
-
Żywotność akumulatorów....
> Absolutnie sie z tym nie moge zgodzic. > Przy wlaczonym nawiewie (jednoczesnie PTC) napiecie ladowania spada do 12-13.4V ale bardziej w tych > nizchych granicach.... > Dlatego ta grzalke wylaczylem, a co ciekawe dzis przy -8 stopniach, autko zagrzalo sie o ~200m > później niz przy -3 z wlaczona grzalka . tzn rozumie, że zgadzasz się ze mną, że grzałka ma wpływ na aku choć u mnie w octavii załączona grzałka czy nie, podczas jazdy mam napięcie 14.2-14.4 grzałka nie ma wpływ na nagrzewanie silnika, tylko kabiny
-
Żywotność akumulatorów....
> Oj...jakbys rzucil okiem na moj pierwszy post to zobaczylbys ze wlasnie ujeżdżam Varte Blue > Dynamic....jak widac kiepsko to juz wyglada PTC Ci ją wykończyło... a ostatnio mi znawcy na MK tłumaczyli że nie ma to wpływu na aku
-
Żywotność akumulatorów....
> No wlasnie mam propocyzje na Bosch 74Ah/750A 0-092-S50-070 za 365zl > A moze FIAMM? > Pojezdzi troszke? osobiście zaryzykowałbym vartę (silver albo blu) lub coś całkiem budżetowego
-
Żywotność akumulatorów....
> Czesc! > Dzieki za slowa pociechy co do ladowania > Akku ma ok 3 lat. Tak jak pisalem na poczatku VARTA Blue. > Dzis przy -8 na prawde ledwo krecil....obstawiam ze rzeczywiscie jest cos z nim nie tak. > Brat cioteczny proponuje mi BOSCHA za 330zł. Warto brac? > Czy moze cos innego? Miałem boscha s5 77ah przez ostatni rok ze stilo, i po roku trzeba było doładowywać, kręcił ale nie za fajnie, jak dla nie wart swojej ceny.
-
1.2 TSI vs 1.4 TSI
> A nie jest tak, że po którymś tam roku VW wrócił do paska zamiast łańcucha? Bo coś chyba czytałem. wrócił, ale to nastąpiło ze zmianą modelu np golf VI - golf VII, octa 2-3 ale np już rapid czy fabia, passat, superb produkowane w tym samym czasie co golf 7 i octa 3 nadal mają łańcuch nie pasek, łańcuch poprawiony co ważne, na forum golfa octy itd nikt nie sygnalizuje problemów w autach z poprawionym łańcuchem i resztą.
-
1.2 TSI vs 1.4 TSI
> To nawet w maluchu rzadziej się rozrząd wymieniało - no i taniocha była nie wiem czy taniej, ASO wymieniało gratis edit tak czy inaczej, nie pchałbym się w tsi z przed 2011r i to też nie jest tak, że w każdych aucie są problemy
-
1.2 TSI vs 1.4 TSI
> Żaden, tsi z początków produkcji zużywa rozrząd szybciej niż płyn do spryskiwaczy. który masz już zestaw? > AFAIR koszty bardzo porównywalne. w 1.4 jest wariator faz rozrządu, jest drożej
-
1.2 TSI vs 1.4 TSI
> Ale, że ja Cię proszę, jak? Permanentnie? Zakładasz nowy i znów go szlag trafia przed kolejnym > uzupełnieniem psik-psika i wymianą wunderbauma? > Czy może zrobili w końcu porządne elementy i wystarczy kupić auto z nastawieniem na włożenie na > "good morning to you" 3/5/10kpln i mieć temat z głowy? 1.2tsi po czerwcu 2011, 1.4tsi po 2010 (nie pamiętam który miesiąc) mają poprawiony łańcuch i nie słychać żeby problemy występowały. W starszych autach jeśli miały łańcuch+reszta wymieniane w ASO po tych datach również nie powinno być problemów. Łańcuch + reszta do 1.2tsi to koszt około 1.5kpln, do 1.4 drożej, bo tam jest wariator faz rozrządu.
-
FAP w HDI, poziom oleju vs. wypalanie
> Jeżeli upuszczę oleju do 1/2 jak piszesz, to po jakim czasie (ilu km) jest szansa, że go > przybędzie? Szybko się o tym dowiem? > Pytam, bo jeśli dochodzi do rozrzedzania oleju paliwem, to chcę o tym wiedzieć jak najszybciej. Bo > to szkodliwe jest dla silnika. Jak nie chcesz zmieniać od razu to odesśij oleju do 3/4 na bagnecie i obserwuj co będzie dalej. Ja bym tak zrobił jeśli miałbym pewność, że nie dawno olej był zmieniany.
-
Dogrzewanie wnętrza - jakie marki mają w std
> Tylko w Stilo jest to grzałka powietrza, a nie płynu chłodniczego... > W Cromie niestety brak dogrzewania elektrycznego > Natomiast jest takie np w Clio 1.5 dCi w octavii też jest elektrycznie grzanie powietrza a w stilo nie miałem wcale grzałki
-
Dogrzewanie wnętrza - jakie marki mają w std
> Bardzo dobre, szczególnie dla alternatora i akumulatora na tych krótkich odcinkach. > Na krótkie odcinki to się kupuję małą benzynkę dokładnie mam tą grzałkę, super sprawa, ale... bezpieczniki do zespołu grzałek (nie zawsze całość grzeje) to około 90A altek ma 140A a gdzie ECU, światła, dmuchawa itd. nie zostaje prawie w ogóle prądu na doładowanie aku, problem jest jak auto jeździ tylko krótkie odcinki. Problemy z aku gwarantowane. Do autora wątku, pamiętaj że nie masz żadnego wpływu na włączanie grzałki, zimny silnik + włączone ogrzewanie = włączenie grzałki. Ale i tak lepiej ją mieć
-
kupujemy - octavia 3
> Tym bardziej że poprzednia już miała mocno zawyżoną cenę. aż nie wierze, człowiek z takim podpisem "Jeśli umiesz coś robić - nie rób tego za darmo. " pisze takie rzeczy po co wypuszczają nowy model? żeby lepiej zarobić, poprostu... a na dodatek sprzedaje się bardzo dobrze to dlaczego mają sprzedawać taniej? to wszystko nie zmienia faktu że wolałbym żeby była tańsza
-
F10 520d 184KM - opinie
> 525d w F11 to 2.0. w E60 po lifcie to były 3.0. w F10/11 od rocznika 2012 to 2.0, 525d 2010-2011 to 3.0
-
opinie o silniku 1.6 TDI
> U nas na 5 sztuk w wypożyczalni w 3 korba bokiem wyszła przy przebiegu od 140kkm do 180kkm wiec > chyba loteria.... napewno 1.6tdi? bo pierwsze słyszę o takimi przypadku, na OCP nikt nie wspominał, za to w 1.9tdi bxe bardzo często...
-
opinie o silniku 1.6 TDI
> dokładniej to silnik w FABII 1.6 TDI > rok fabii 2011 > powiedzcie coś o tym silniku, jakieś wady? zalety? mam 1.6 tdi w octavii, problemów jak dotąd brak, pali mało około 0,5L mniej od stilo jtd115km, dynamika jak na silnik 105km, więc cudów nie, ale da się tym sprawnie jeździć. Kultura pracy w porównaniu do 1.9tdi czy 1.9jtd... nie ma co porównać inny świat, brak wibracji i cisza, jak na diesla oczywiście, do benzynowych jednostek jeszcze mu trochę brakuje, jak w każdej skodzie bardziej irytują szumy powietrza a nie hałas od silnika. DPF u mnie bezproblemowy jak dotąd. Irytuje tylko brak dołu w tym silniku, auto nie jedzie wcale poniżej 1.5k obr, za to ciągnie równo do 4.5k obr
-
Jakie rodzinne kombi w benzynie do 25kpln
> Nooo coooo > Nikt dobrego auta nie sprzedaje > Jak kupię coś sensownego nie ulepa i pojeżdżę miesiąc bez awarii to idę pić zachowajcie choć odrobinę pozorów a poważnie to:
-
Jakie rodzinne kombi w benzynie do 25kpln
> no tak bywa... ciężko o rozsądne wozidło jak bywa? gość wyżej pisze, że ma nie sprawne auto, chce je sprzedać (tak domniemam) nie sprawne i kupić inne sprawne? jednocześnie narzekając, że na rynku same padła z wadami i nie ma co kupić? mam nadzieje moje rozumowanie poszło za daleko...
-
Prośba o poradę - Avia Motor Oil 10W40
> Avia Motor Oil 10W40 - takim, jak dla mnie, egzotycznym olejem mam zalany silnik w Seacie Ibizie - > to wszystkie dane jakie mam. Teraz prośba. Poziom oleju na bagnecie jest dosyć niski, chcę go > uzupełnić, czy mogę zrobić to dowolnym olejem o parametrach 10W40? Pod ręką mam Mobil, Castrol > i Elf. Wymiana oleju wypada za 3 tys. km. Niestety nie mam więcej danych na temat tej Avii > Doradźcie coś, z góry dziękuję ja bym nie kombinował tylko wymienił odrazu, 10w40 jest tanim olejem a 3kkm to już blisko do wymiany
-
DAS AUTO. Długie
> Uuu! To by oznaczało uwstecznienie w zakresie komfortu. Ale Golf 7 w wersji Comfortline ma w > konfigu napisane "Climatic". Podobno aż za dobrze działał i go usunęli Być może nazwa handlowa została > Bardzo dobrze wspominam Climatic w Fabii. w octavi mam prawdziwy climatic i również twierdze że działa bardzo fajnie czasami na trasie 300km nie dotykam panelu