Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. > Dla mnie środek to góra, wyżej nie kręcę Tłins, ja też lubie klekoty, ale to jak Ty ich bronisz to Pojeździł mała benzyną z T, one naprawdę jeżdżą dołem i są... przyjemniejsze od klekotów, i mówię to ja, w postach powyżej funboy tdi pedału przyspieszenia nie używa się trybie 0-1 a żeby być sobą, to napiszę, tylko to spalanie nie różni się o 0.5-1L
  2. > Dzięki za reklamę, mam nadzieję, że mod nie da nam . Zachęcam wszystkich, którzy zastosowali do > dzielenia się obserwacjami. ABM, znasz jakieś opinie na temat stosowanie takich środków w dieslach konkurencji? mam na myśli 1.6 tdi vag'a z dpf nie zaszkodzę autu stosując takie dodatki? auto jeździ jak trzeba ale jeśli mógłbym mu pomóc to czemu nie...
  3. > a po co w miejskim aucie manual? Zeby sie meczyc? Wlasnie wg mnie strzal w 10ke bo malych aut z > automatem w ofertach nie bylo albo byly ze skrzyniami pseudoautomatycznymi (jak ktos ma > problem z choroba lokomocyjna to mogl sobie auto zapaskudzic ) złego nic, same plusy jak dla mnie ale nie każdemu to pasuje i powinien mieć wybór, a jak go nie ma to pójdzie do konkurencji która da ten wybór i to będę musiał zrobić potrzebuje manual i silnik 110-120km najlepiej benzyna z T
  4. > silniki takie same, jak w nowych modelach konkurencji w captur jest silnik 0.9 3-cyl manual albo 1.2 4-cyl automat (silniki benzynowe) żadna konkurencja nie pozwala sobie nie dać klientowi żadnego wyboru silnikach
  5. > ekologia, pojawi sie diesl z automatem, innej benzyny nie bedzie szkoda żeby choć ten 1.2 był z manualem chyba trochę strzał w kolano dla renault, a szkoda bo autka fajne
  6. > To ja dodam cos wiecej. Nie porownoj Europejskich drog z polskimi. Nie mowie tylko o jakosci ale > rowniez o kulturze jazdy i natezeniu ruchu. Ja po przekraczaniu polskiej granicy od razu > zaczynam spalac znacznie wiecej zeby jakos przetrwac na drodze Zdecydowana zgoda i mam takie same obserwacje auto pali mniej i człowiek się nie męczy, nie ma tej ciągłej walki na drodze, jest za to płynność i spokój który skutkuje niższym spalaniem, mam na myśli Austrię, tam najwięcej jeździłem poza autostradami, zresztą na A też jest spokój.
  7. Dlaczego w Clio i Captur jest taka bieda z silnikami? Autka ciekawe, interesuje mnie Captur, ale co z tego jak silnik to jakiś 3-cyl a 4-cyl to już koniecznie z automatem. Wiemy coś czy oferta będzie rozszerzona w przyszłości? interesują mnie benzynowe jednostki z T.
  8. > tylko trasa, że to nie zwykłe miasto tylko wieś bo na śląsku same wsie itp. itd. > Znudziło mnie to szczerze powiem. nie ważne czy Ci się znudziło, ale nie porównuj spalania na śląsku z np Krakowem czy Warszawą w moim przypadku jeżdżąc po okolicy spalam ~5-5.5, w weekend w Krakowie to już 6.5-7, auto to samo, noga ta sama jeśli uważasz że nie mam racji wskaż mi w Krakowie dłuższy niż 1km fragment drogi w Krakowie bez świateł (pomijając autostradową obwodnice A4) w aglomeracji katowickiej sam wiesz ile jest takich dróg.
  9. > W 1.6 TDI 105 KM ? ta > To różnica 2l w stosunku do TSI, czyli potwierdzało by te wszystkie dywagacje. tylko octa trochę wieksza i cięższa od fabi.. > Fajnie zobaczyć 5 z przodu przy takich prędkościach , tylko różnica w cenie zakupu nowego jest > absurdalna (TSI vs TDI) To racja, w o3 ta różnica jest już mocno przesadzona, jak kupowałbym nowe to byłoby TSI, ale że używka się fajna trafiła to jest tdi w cenie prawie tsi, kupno używanego tsi to też niezła loteria edit. przed A4 jechałem po drogach krajowych, spalanie 4.0, av speed 65km/h dystans 130km kiedyś było 3.8 ale teraz 3 osoby na pokładzie
  10. > Zrobiłem dzisiaj mały teścik, na bardzo którykim odcinku, bo tylko kawałek jechałem niemiecką > autostradą. > Test wykonany w 2 strony wy wykluczyć pochylenie terenu i wiatr, który zresztą dzisiaj mocno wiał. > Przy zapięteym tempomacie na 180-185 km/h pokazuje ok. 11-12 litrów. > Były to krótkie 10 km odcinki, w obu przypadkach wyszło ok. 11,5 l. > Natomiast jest jedna ciekawostka. > Tempomat zapięty na 183 km/h wg. licznika, skasowanie licznika. > I pierwsza średnia prędkość wyliczona 178 km/h > Za chwilę patrzę znowu na średnią, a tam już 176 km/h km/h. > Ustabilizowało się w okolicy 174 km/h. > Kiedyś robiłem też test na tempomacie, zapięte przez ponad 100 km było 135 km/h, a średnia wyszła > 127 km/h. w niedziele też był mały teścik, dystans 70km, avspeed 124km/h, spalanie 5.4 przelotowo jechałem 140km/h kilka razy mocno więcej, chyba całkiem sensowne to spalanie...
  11. > odnosnie 2.0 D > kolegi z pracy subaru z 2009 przebieg 130 tys wal pekl silnik kaput > podobno nie pierszy przypadek i podobno subaru zamiata problem pod dywan > *abstrachujac ze od 50 tys ciagl problemy z silnikiem a dokladniej z osprzetem i elektronika nie odosobniony przypadek sąsiadowi przy 100km to samo się trafiło, miesiąc po gwarancji ale importer wziął to na klate
  12. > Pokonałem z dwoma rowerami na dachu pewien odcinek drogi z zapiętym tempomatem na 100 km/h - > spalanie 6,8 l/100 km > Wracając jechałem ten sam odcinek z tą samą prędkością ale bez rowerów i bez poprzeczek na > relingach > spalanie 4,9 l/100 km > wychodzi 1,9 litra różnicy > Samochód to passat b6 , bagażnik thule z górnej półki. > Dlaczego tak dużo wzrosło spalanie ? może być jeszcze kwestia trasy, np pod górę w jedną stronę, pod wiatr itd tak czy inaczej z rowerami pali wiecej
  13. > W jakim modelu benzynowym i quattro był normalny automat ? z tego co kojarzę, multitronic występuje w ośce, w quattro tiptronic, więc problem z wyborem skrzyni odpada
  14. > W porównianiu do TSI trzęsie się i kleczkocze mocno. > Jest też nieprzyjemny na niskich obrotach. > Piszę to z bardzo obiektywnej perspektywy, bo nie zależy mi na gloryfikacji TSI. wiesz... ale fabie i golfa trochę chyba dzieli, i to co w fabi może być uciążliwe w golfie już takie być nie musi, mam na myśli wygłuszenie itd > Miałem przez chwilę Fabię 1.6 TDI i choć chciałem bardzo ją polubić to było ciężko. Niedługo może > będę miał na dłużej to coś więcej będę mógł napisać. takie jeżdżenie przez chwilę jest nie miarodajne, każdego auta/silnika trzeba się nauczyć, i przez pryzmat tego jak jedzie i jak jechać żeby mało spalił, 1.6TDI nie jest idealny... jak koNik nie raz pisał ten silnik nie ma kompletnie dołu z czym w 100% się zgadzam, poniżej 1.5k obrotów nie istnieje
  15. > To ja chyba jestem ewenementem, mając na codzień 1,2 TSi i 1,9 TDi. > Żadnego jakoś specjalnie nie chwalę, oba są poprawne - TSi pali więcej niż w katalogu, ale bardzo > przyjemnie jeździ, TDi klekocze i trzęsie się jak mokry pies, ale pali mało. nie jesteś jednak ewenementem... mowa w wątku jest o 1.6TDI którego z 1.9 dzieli przepaść... 1.6 ani nie klekocze ani nie trzęsie się, i większość tego wątku jest bezsensu bo każdy zna 1.9tdi i przez jego pryzmat ocenia 1.6
  16. > To porównaj sobie z JTDM 1.9 120, co do JTD 115 w Stilo to się zgadzam z niska kulturą pracy, > jednak wynika to z udaru mózgów konstruktorów Stilo, ponieważ wcześniejsze JTD w Bravo lub > Multipli w środku auta były bardzo kulturalne. Naprawdę uważasz, że mniejsze spalanie o 0,5 > litra, silnika, który jest dwie generacje nowszy i ma mniejszą pojemność oraz moc jest warte > pochwały? to ile wg Ciebie miałby palić? albo inaczej, czy są silniki o tej mocy mniej palące? poklikaj trochę tutaj http://www.autocentrum.pl/spalanie/ i zobacz oceny userów, silnik o tej pojemności i mocy PSA + ford, fiata, renault'a kia+hyundai pala więcej więc nie widzę problemu, sorry ale na wodę nie pojedzie konkurencja w tej dziedzinie nie jest dalej co do kultury to to nie jest benzynowy silnik... konkurencja nie jest wcale lepsza, a porównaniem 1.9jtdm to pojechałeś po całości, polecam lekturę link wpisy kolegi PaDo i LUTY
  17. > Spalanie tego diesla i w dodatku w tej budzie jest wręcz dramatycznie wysokie. Benzynowy 1.2 także > spala sporo i nadal nie zapewnia dobrych osiągów. Dodając do tego cenę tych aut mamy jeszcze > większy dramat. test testem a 1.6tdi w budzie octavii kombi pali mi ~0.5L mniej od stilo 5d jtd 115, więc jest dobrze wg mnie... co do wibracji i hałasu nie ma najmniejszego sensu porównywać z jtd, całkiem inna epoka silników
  18. > W tym budżecie to bym kupił sobie już nowe auto z gwarancją producenta na 4-5 lat i miał to w > d00pie czy rozrząd wybuchnie czy nie dobre podejście, popieram tylko budżet trzeba o ~10kpln zwiększyć żeby było auto wielkości tych o których piszemy i zapominamy o tdi i bierzemy pod uwagę bieda wersje jeśli wybór z tych dwóch to raczej tdi, tsi jest z pierwszego roku produkcji 1.2tsi i tego obawiałbym się, z kolei tdi ma tylko 90km a to trochę mało jednak, ale uzytkownik ma trochę tym jeździć... wybór mega trudny
  19. > Stilo też przejeża +10 czy +20, ale zawsze przestawia > Dodatkowo muszę się pochylić na zewnątrz łuku mocno ale ja mówię o +20km/h vs stilo a nie ograniczenie a żeby było na temat, to autor wątku niech weźmie o3 1.8 i będzie wielowahacz, zastąpienie kół 15 niewiele pewnie pomoże
  20. > Tutaj się z Tobą zgodzę. Jadąc po takim łuku gdzie DTŚ w Katowicach > włącza się w S86, z prędkością tam przepisową czyli 70/h, jak trafiam > tyłem na tą dylatację to mi tył przestawia parę cm w prawo na zewnątrz > łuku octavka 2 z wielowahaczem przejeżdża ten łuk z prędkością ~20km/h większą niż stilo bez żadnego stresu
  21. > I szkoda ci 300 zł na uzupełnienie płynu? > Jazda bez płynu zniszczy filtr. > Jeśli filtr jeszcze nie jest zniszczony jazdą bez płynu, to pojedz do warsztatu, gdzie go > regenerują i tam wszystko zrobią. > A jeśli już chcesz wycinać, to się to robi programowo w sterowniku silnika. > Generalnie i wycięcie filtra i regeneracja to podobny koszt. Czytaj dokładniej, kolega już ten filtr usunął... niestety w nieudolny sposób.
  22. > u mnie na letnich oponach jest glosniej niz na zimowych - oryginalne continentale sa sporo > glosniejsze od zimowek fuldy coś w tym jest pamietasz dokładnie jaki masz model tych letnich conti ? moje ecocontact3 są bardzo głośne w porównaniu do zimowych fulda kristall montero 3
  23. Jak potrzebne "duże" auto z bagażnikiem to octa, jeśli nie to G7, powinno dać radę 1.4tsi 122km highline, a ten wygląda już super i wyposażenie jest dla takich przebiegów 1.6 tdi odpuśćcie, choć z dieslowym klekotem ma ono mało wspólnego
  24. > Na jalowym widac, w czasie jazdy nie. > Warto w zime wylaczyc tzn nagrzewnice przydatną w zimie wyłączyć w zimie? btw. w octavii nic nie przygasa, słychać tylko przekaźniki, tutaj to coś ma 1000W
  25. > Nie testowałem, bo nie miałem możliwości. > Moja spali ok. 7 l przy 130 km/h na tempomacie. > Ta 1.6 TDI nie sądzę by miała 5 z przodu nie wiem jaka jest skrzynia w fabii, ale sporo cięższa octavia z tym silnikiem ma niskie 5 z przodu... przy 130

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.