Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. auto miało automatyczne światła i włącznik na auto? W aktualnych golfach, passatach, octach tak to działa...tym bardziej w audi
  2. Na czujniku światła przy włączonych wycieraczkach nie włącza świateł mijania automatycznie? w VAG'ach tak to działa
  3. myśle ze wielu Cie zrozumiało, ale każdy ma inne warunki i to co Tobie przeszkadza (rozmiar auta) inny może nawet nie zauważyć bo nie parkuje w ciasnych miejscach, a jeździ dużo po autostradach a wtedy im większe auto tym lepiej, ciszej-wygodniej-stabilniej itd a 600 litrowy bagażnik w dużym kombi jest prawie zawsze lepszy niż 350-400 w kompakcie, odkąd taki mam nie chcę innego każdy ma inne potrzeby, to i cały wątek troche bezsensu
  4. TomekD000 odpowiedział Jettison na temat - Motokącik
    > W moim aucie nie mam ksenonowow, w poprzednich również nie mialem, a pomimo to oświetlenie w nocy > uważam za wzorowe. > Na pewno zatem nie robilbym z tego kryterium zakupu, bo w przypadku auta nowego to niekiedy parę > tysiakow więcej, a w przypadku używanych bym się wręcz bal kosztów wymiany palników, które w > używanym auci juz może być konieczne w przypadku golfa 7 to grzech nie wziąć ksenonów, dopłata 1370zł, żadne kilka tysiaków tempomat to jeśli tylko ktoś nie tylko jeździ wokół komina to konieczność, każdy kto spróbował Ci to powie, wyjazd gdzie daleko to jazda 95% na tempomacie
  5. > no ok, ale dalej na logikę tego nie rozumiem > jeśli kupię Superba z silnikiem diesla i rzeczonym DPF, to normalnie użytkując auto na codzień, > będę miał problemy tak? niestety tak, w takiej eksploatacji raczej prędzej niż później > to przecież pod prokuraturę się nadaje, sprzedawanie nowego auta z wadami o których każdy wie > rozumiem, że ww. zabawy zdarzyć się mogą jeszcze w okresie gwarancyjnym tak? gwarancja nie ma tutaj nic do rzeczy, filtr się nie będzie miał możliwości się wypalić > ale producent przed tym ostrzega, czy jak? wątpię w to, ale każdy ogarnięty sprzedawca Ci to powie
  6. > yyy > zaczynam się czuć trochę jak idiota - nie jestem ignorantem motoryzacyjnym, aczkolwiek moja > szczegółowa wiedza zatrzymała się gdzieś na początku 2000 roku, teraz mam w miarę orientację w > nowinkach, ale: > patrzę sobie na oferty, wybieram auto które mi się podoba, wybieram silnik który niewiele pali przy > dobrych osiągach i negocjuję cenę - chcesz mi powiedzieć, że kupię nowego Superba z silnikiem > diesla i z powodu DPF będzie więcej palił, bardziej awaryjny, czy jak? > na stronie Skody nie ma informacji o przeciwwskazaniach do korzystania w mieście... > a ewentualne awarie chyba zaczną się raczej po okresie gwarancyjnym co mnie średnio obchodzi... mamy 2015 DPF są już ładnych kilka lat w każdy dieslu, potwierdzam z własnego doświadczenie obecne diesle nie najadają się do jazdy typowo miejskiej, to gwarantowane wcześniej czy później problemy. Polecam Ci zgłębić temat żeby później nie było rozczarowania Przykładowo, tdi jak już rozpocznie proces wypalania sadzy potrzebuje min. 15-20km ciągłej jazdy, jak jej nie będzie to wcześniej lub później będą kontrolki na desce, przybywanie oleju i takie tam historie. btw 2.0TDI SCR 190KM ma dodatkowo AdBlue jak w ciężarówkach...
  7. > Chyba czegoś nie rozumiem, ale pierwszy raz kupuję nowe auto z salonu - ściągnąłem sobie cennik ze > strony, chcę iść pogadać i zamówić ze swoimi dodatkami wedle cennika, popytać o rabaty, itp. > Skoro mam w cenniku 1.6TDI DSG to dlaczego nie mogę go kupić? > Bez różnicy mi jest czy to poprzedni czy nowy model - chyba że z jakiegoś powodu lepiej poczekać... więc tak, superb 2 od około lutego/marca nie jest już produkowany, cennik wisi na stronie superb 3 jest produkowany, ale jeszcze nawet go nie ma w salonach w Polsce ale można już zamawiać tutaj masz cennik nowego A najbardziej polecam rozmowę ze sprzedawcą
  8. Zmień trochę założenia, bo nie ma 1.4 DSG a 1.8 nie w ofercie w ogóle w chwili obecnej. S2 możesz kupić coś z placu, ale z tego co się orientuje bardzo mało tego jest, 1.6tdi z DSG nie znajdziesz na pewno. Więc jak już to możesz kupić to co jest a nie to co chcesz...
  9. > A to nie wiedziałem. nowy x1 ma przód albo xdrive, zresztą cały nowy X1 jest mocno spokrewniony z active tourer'em
  10. > Skąd wy te ceny bierzecie? Że już nie wspomnę o tym, że obecne auta klasy B są wielkości kompaktow > sprzed lat. bo żyją emocjami proponuje spojrzeć jaka była 10 lat temu i dzisiaj minimalna/średnia płaca u nas, i potem porównać jak zmieniły się ceny samochodów. wg mnie mało się zmieniły, dzisiaj octa 2.0tdi elegance kosztuje tyle samo co octa 2.0tdi elegance 10 lat temu, około 100kpln, do tego ta dzisiejsza ma dużo więcej wyposażenia podstawowe wersje może i podrożały, tylko jakie ma wyposażenie dzisiejszy golf 7 a golf 5 z przed 10lat, brak choćby klimy korbkotronic... itd, dzisiejszy podstawowy to wszystko ma
  11. > To nie lepiej kupic klase B "na wypasie" zamiast biednego kompakta? nie szedłbym ta droga, auta do "wszystkiego" zaczynają się od kompaktów, B klasa nie nadaje się na autostrady, do miasta owszem
  12. > Gdyby sprzedawała kobieta to prawdopodobnie byś pamiętał. Mi w piątek auto przekazywała pani i pamiętam jak była ubrana Aż szkoda że wcześniej wcześniejsza część kupowania to telefon/mail/kurier bo całą sprawę prowadziła od początku Tak w ogóle to większość sprzedaży aut to B2B, wiec inny strój jest wymagany, ja auto obierałem w krótkich spodniach
  13. TomekD000 odpowiedział Rylu na temat - Motokącik
    > Wiesz, 46 kkm i drugi łańcuch - to jak na razie demon trwałości nie jest. > W znanej mi fabii jest 35 kkm i trzeci łańcuch, więc do tezy, że ten drugi jest wieczny mam pewien > dystans. pożyjemy zobaczmy, z tego co kojarze pierwszy zmieniony przy ~13kkm, drugi nie daje żadnych złych oznak, śledzę forum octy i golfa i nikt nie pisze o problemach z pozmianowym a nawet jeśli... zestaw naprawczy łańcucha do 1.2 tsi to około 400-500 zł same części, dramatu nie ma
  14. TomekD000 odpowiedział Rylu na temat - Motokącik
    > Dramatyzujesz W Octavi miałem 1.2 TSi i złego słowa nie powiem. Owszem miałem wymieniany rozrząd > w ramach gwarancji, ale później spokój. Grama oleju pomiędzy wymianami nie brała. i przez kolejny rok nic się nie zmieniło przebieg na teraz 46kkm, młody tylko olej zmienił, oby tak pozostało w sumie pali mu to auto tyle co poprzednie Clio 1.2 16v 75KM, auta wielkościowo dzieli przepaść w tym jak jadą również delikatnie mówiąc spora różnica...
  15. > Przyznaję, że nie jeździłem żadnym z nich, ale mam za to porównanie > 1.4 tsi 140 KM > vs > 2.0 tdi 150 KM > i ten pierwszy jedzie dużo lepiej > Stąd rewelacje Fidela nt. przewagi TD nad TB o tej samej mocy wrzucam między bajki, podobnie jak > sens kupowania turbodiesla żeby pozbyć się ryzyka awarii turbiny. ja dużo jeździłem, mam 1.6tdi brat 1.2tsi w takim samym aucie, dlatego myślę, że dużo wiem o różnicach i też nie podzielam rewelacji Fidela
  16. > Oto fragment testu 1.6 tdi vs 1.2 tsi: > Quote: > Wprawdzie oba silniki mocno ciągną już od 2000 obrotów, ale benzynowiec wygrywa tym, że można go z > powodzeniem kręcić aż do czerwonego pola obrotomierza, podczas gdy diesel słabnie już po > przekroczeniu 3000 obrotów, co wiąże się z koniecznością częstych zmian biegów.(...) > Wprawdzie na wszystkich trzech etapach silnik diesla utrzymał wyraźną przewagę na benzyniakiem pod > względem zużycia paliwa, ale autorzy testu nie spodziewali się, że przewaga niewielkiego > silnika TSI pod względem przyjemności z prowadzenia będzie aż tak duża. > Podobne opinie są w innych tekstach przy wyszukiwaniu "1.6 tdi vs 1.2 tsi". > Stąd twoja niezbyt jest wiarygodna, zwłaszcza że kupiłeś TURBOdiesla żeby uniknąć problemów z > turbiną. i taka jest rzeczywistość nie zgadzam się tylko z tym że tdi słabnie powyżej 3k obr według mnie ciągnie równo do 4.5k
  17. > To uściślę. Mieli na placu (mówimy o demo i kilku szt. z odkupu) kilka 1.2 TSI. Nie przemawia do > mnie ten silnik, bo na papierze niby jest 100koni ale > samochód swoje waży. > Wziąłem 1.6 TDI, które ma moment 250NM vs. 1.2 TSI 105 KM i jego 170NM. > Nad 1.4 może i bym poważniej pomyślał, gdyby salony w mojej okolicy miały takie egzemplarze w > interesującej mnie konfiguracji i z przebiegiem mniejszym, niż 20tys km. > Moce w zasadzie identyczne, a jednak jedzie zdecydowanie lepiej diesel. to Ci podpowiem że 1.6tdi i 1.2tsi w wersjach 105KM jadą praktycznie tak samo, różnica w spalaniu max 1-1.5L silniki testowałem i testuje w budzie O2FL na dziesiątkach tysięcy km, nie jednorazowej jeździe próbnej rzeczy do zepsucia w 1.6tdi jest tak na oko 4 razy wiecej niż w 1.2 (DPF, EGR, DKZ, wrażliwe wtryskiwacze) w tsi tego nie ma...
  18. > A co powiecie na to ? > Przeklejone z OCP, firma ta sama. > "Tak dla potomności > OCTAVIA II 1.6 TDI AMBITION Liftback BEŻOWY > VIN: TMBCT61Z6D2075042 > Rok produkcji: 2012 > Wskazania licznika [km]: 433367 - stan na dzień 17.06.2014 r. > Nr rejestracyjny: DL81293 > Data pierwszej rejestracji w kraju: 27.12.2012" > Da się ? > "Witam Was wczoraj wieczorem dostalem info ze "moja" Skodzinka stoi w komisie. Za 35tys zl... > licznik pokazuje niecale 163kkm Smiech na sali... a te wszystkie autka o ktorych sie tutaj > rozpisaliscie jezdzily u nas w firmie Pozdrawiam " > "Jego" miała ponad 450 kkm w tym odcinku turbo kamery było o tym aucie przebieg skręcony o 300kkm.... turbo kamera
  19. > Nie jęcz A poważnie - faktycznie, w sposób idiotyczny aktywuje się i deaktywuje funkcję tempomatu > w Skodzie. w VW jakoś inaczej niż w skodzie? golf 5,6,7 ma dokładnie tak samo jak octa czy superb ja mam od zawsze na ON i aktywuje naciśnięciem SET/RES, dezatywkuje cancel, co w tym takiego trudnego?
  20. > Tak. Fizyki nie oszukasz. 105 KM w superbie spowoduje, że na austriackiej autostradzie przez góry > będziesz się wlókł z ciężarówkami. > Szacun na dzielni ? > Z zewnątrz nie widać, że auto jest tak gołe, że mogłoby być na rozkładówce Playboya - ale widać, że > to klasa wyżej ? > Tak jest. Czujesz potem codziennie ten charakter, kręcąc plastikową kierownicą, która nawet nie ma > sterowania radiem, czujesz ten charakter w bólu nogi po kilkuset km na autostradzie jechanych > ze stałą prędkością. Podstawowy superb ma tempomat, skórzaną kiere i czujniki cofania, klime auto, szyby elektr x4 > Wyposażoną Octavię weźmie ktoś, kto dba o swój komfort, gołego Superba ktoś, kto musi się kawałkiem > złomu dowartościować. Octavie weźmie ktoś kto nie wie, że tej samej kasie może mieć superba (albo raczej mógł), pod koniec roku kalkulowałem z dealerem, superb kombi 1.4 activ + fresh 1kpln wychodził taniej od octy 1.4 kombi ambition + amazing, różnica w wypasie to przyciski w kierownicy i maxi-dot których superb nie miał. Oba auta mają wszystko co trzeba, ale dzieli je przepaść, octa jest OK do jazdy wokół komina, na autostradach jej hałaśliwość jest delikatnie mówiąc irytująca, mówie to ja, posiadacz jednej i często użytkownik drugiej.
  21. > Jak najbardziej się mieści w 80-ciu...nawet kombi i nic nie pisałeś, że ma być ubrana. > Tej wersji nic nie brakuje. A każde dodatkowe wyposażenie to kolejne gramy CO2 i będzie od Ala > Gore'a. > Zaszaleję i rzucę teorię - wyzwanie. W końcu coś wybierzesz i będziesz szczęśliwym użytkownikiem > samochodu "x". Daję sobie obciąć...paznokcie...sekatorem, że Twój wybór będzie gorszy od mojej > propozycji. > Powodzenia. Twoja propozycja jest ale... superba od 25 stycznia już nie można zamawiać, tylko to co dealerzy mają, lub zamówili Za 80k dałoby rade 1.4tsi ambition kombi, fajny wypas łącznie z ksenonem. btw dzisiaj pokazali nowego superb'a
  22. > To o niczym nie świadczy. 6-biegowa skrzynia to niekoniecznie 5-biegowa + kolejny bieg - czasami 6. > bieg jest taki jak 5. w innej skrzyni. A przynajmniej mniej się macha. dokładnie tak jest w 1.2tsi w VAG'ach ostatni bieg w 5 i 6 biegowej skrzyni ma takie samo przełożenie.
  23. > 122 KM już nie jest na łańcuchu ? nie, to też nowa konstrukcja z paskiem można sie pomylić bo np w rapidzie 1.4 122km to łańcuch a GVII i Leonie to już pasek
  24. > Zdecydowanie brałbym 140 KM. > Nowszy, lepszy i raczej mniej wad. Jak nowszy jak to ten sam silnik różnią się turbosprężarką
  25. TomekD000 odpowiedział maro_t na temat - Motokącik
    > To gdzie kupujesz te 2-3 latki perełki? Sam jestem ciekaw, bo chętnie bym w końcu takie kupił > zamiast ciągle nowe Da się kupić takie auto, ale nie na zasadzie szukania codziennie, 2 lata temu kupiłem moją octe miała 2.5 roku 63kkm przebiegu, ale trafiła się okazja to wziąłem, nie planując wcześniej zmiany. Jakiś czas temu drugą tym razem tsi 3 letnią z przebiegiem 33kkm od naszego forumowicza, który ją wystawił tylko na octaviaclub. Kupiłem 2 auta w idealnym stanie, nie oglądając żadnych innych, nie jadąć po nie dalej niż 20km... specjalnie nie szukając nawet, jakbym nawet szukał to ich na allegro nie było Ceny były rynkowe ale raczej górny przedział.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.