Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. TomekD000 odpowiedział Liseh na temat - Motokącik
    > A klima nie jest przypadkiem półautomatyczna, czyli dba o utrzymanie temperatury bo ma termometry? > Już w Fabii z 2003 roku taką miałem. Nie reguluje siły i kierunków nawiewu, ale temperaturę > utrzymuje, albo przynajmniej się stara. > EDIT: znalazłem w konfiguratorze. Jest taka jak napisałem: "Klimatyzacja z regulacją manualną > mar00ha coś VAG pozmieniał z tą klimą pół automatyczną skody od roku modelowego 2011 nie mają już półautomatu Climatic, jest zwykła manualna. Być może w VW jest tak samo. Climatic na pokrętle ma zaznaczone temperatury, manual ma tylko ciepło zimno, zdjęcia które zamieścił Liseh wskazują na zwykły manual.
  2. > dzis podniosłem raz jeszcze, faktycznie jest to BLS > czym on się rozni od tego osławionego BXE? tylko DPF? google wszystko Ci powie osobiście nie badałem tematu
  3. > kurde, byłem przekonany ze widzę ikonkę DPF na desce i jednoczescnie BXE z tyłu na wlepce ja mam dpf i kontrolki nigdy nie widziałem, sprawdź dokładnie jaki masz silnik > chyba ze kontrolka się pali zawsze przy przekrecaniu stacyjki, a tak naprawde to jest BXE bez DPFa napewno od DPF? nie od silnika? taka sie pali dopóki nie odpalisz > bo od 5kkm nawet na chwile nie widzialme tej ikonki by sie zapalała w czasie jazdy bo w sprawnym nawet jeśli jest DPF nic się nie zapala
  4. > kod silnika BXE jesli to istotne > do tej pory był zmieniany co 30kkm w niemieckim ASO i jest tylko napisane coś po niemiecku i norma > olejowa 507.00 > jaki VW leje olej longlife? > czy Motul 8100 X-clean+ 5W30 wymieniany co 15kkm będzie dobry? > niby Motul na swojej stronie mowi ze mozna co 15 i co 30, ale jakos teraz raczej będzie czesciej w > miescie niz w trasie jak w Niemcowni BXE nigdy nie miał DPF więc jeśli ma DPF to raczej inny silnik 1.9 tdi bodajże tylko BLS miał DPF, ale to już doszukaj ja do 1.6 cayc leje motul specific 504-507, ale to max 15kkm to nie jest olej long life
  5. > Rozglądam się za kandydatem na nowe auto i dotąd brałem pod uwagę diesla chociaż go nie potrzebuję > (przejeżdżam niewiele kilometrów rocznie, ale też większość w trasie, często na drogach > ekspresowych), bo zakładałem, że w związku z taką charakterystyką podróży obecność DPF będzie > dla mnie niedostrzegalna. > Tymczasem jednak przeczytałem ten artykuł i > 1. Czy to prawda, że wypalanie DPF ma miejsce tak często (2 razy na bak paliwa)? > 2. Czy to prawda, że muszę mieć do tego 3000 rpm? A jeśli ten próg się różni między autami to czy > takie materiały są gdzieś publikowane? > 3. Czy to prawda, że wypalanie każdorazowo trwa 10 minut? > 4. Czy są auta informujące z wyprzedzeniem o potrzebie wypalenia sadzy? Jeśli tak to wyglądu w oplu to to jest delikatny dramat... w 1.6tdi by VAG 1. mniej wiecej 500-600km 2. nie prawda, zwykłe wypalanie zachodzi przy każdych obrotach, nawet na postoju. Dopiero do wypalania jeśli zapali się kontrolka stosuje się wyższe obroty prędkości itd, a zaświeci się jeśli kilkukrotnie przerwiemy proces gasząc silnik w trakcie wypalania. 3. u mnie mniej więcej 18km od zimnego startu. 4. tego nie wiem... Mam podobną charakterystykę jazdy do Ciebie, ale jednak filtr jest dostrzegalny, wypala się kiedy on chce a nie kiedy mi pasuje.
  6. > Wiem, że będziecie dbać obiecałeś , a ja już kupiłem wczoraj......... Renault Megane II kombi z > 2006 roku 1,6 16v w stanie bardzo zadowalającym przynajmniej na razie. niech się sprawuje końcówka megane II wiec powinno być dobrze > Co do testów pomiędzy TDi a TSi mam nadzieję, że powalczysz trochę o dobre imię TSi tak bym tu na > AK nie uchodził za jedynego nawiedzonego > Cieszę się, że jesteście zadowoleni..... teść jeszcze nie wie za 2-3 tygodnie będzie jakaś dłuższa trasa to potestuje choć mi na razie podobało się kręcenie tego auta a nie eco jazda napisze kiedyś dłuższy wątek, ale to za kilka miesięcy jak poznamy auto i będe miał okazje więcej pojeździć. a teść... może się nie zorientuje?
  7. > Niestety tzw koleje losu spowodowały, że muszę rozkręcić nowy biznes by wyżyć i potrzebna gotówka, > Octavia z wielkimi oporami dziś zmienia właściciela jest mi bardzo żal, ale nie mam wyjścia. > Dobrze że trafia w odpowiednie ręce Mariusz, obiecuje będziemy dbać o nią wczoraj trochę pojeździłem więcej, trochę też tak mocno, inaczej niż na jeździe próbnej i jest fajnie a spalanie mocno zaskakuje, oczywiście pozytywnie Jeszcze raz powodzenia w zakupie btw. chyba lepszego testera tdi vs tsi na forum nie ma, i to nawet tej samej mocy w tym samym aucie
  8. > wole zamuloną Mazde 3 niż Octavie 30000KM no i różni ludzie różne potrzeby ja jak mam do domem octe i bravo to wole jechać octą... i gdzieś mam że bravo ładniejsze itd itd, skoro ergonomia prowadzenie jest daleko w lesie, zaleta bravo (mojego) to to że jest na benzyne...
  9. TomekD000 odpowiedział qwiatek na temat - Motokącik
    > 2510mm nie wróżyło w vw nigdy nic dobrego, w megance mam 2580mm i jest zauważalnie więcej miejsca > na nogi niż w OII, co dziwne w 211 jest niby 2760 ale w w 210 miałem ponad 2800mm i to było > już czuć. W porównaniu do W210 - 211`ka ma za mało miejsca na nogi więc niby te 70-80mm a to > naprawdę już coś. OII ma miejsca na nogi porównywalnie tyle co R.Thalia czyli naprawdę > niewiele sprawdź dokładniej rozstawy osi octavii II i III bo trochę błądzisz albo wsiądź i porównaj ja porównuje co drugi dzień... i wydaje mi się że Ci się delikatnie wersje octavi pomyliły aktualny megane to ciasnota przy octavii ps OII - 2578 mm, OIII - 2686 mm
  10. > Wolę większe spalanie i święty spokój. Też tak myśle, zakup używanego TSI z lat 2009 (o takich pisał autor wątku) to raczej ryzykowna sprawa, co innego nowe auto
  11. > Chyba pomyliles wartosci tak to jest jak sie człowiek spieszy, poprawiłem > A jesli ktos chce miec taniej, to do t-jet bez problemow zalozy LPG (jesli user lubi podlenek), do > tsi troche ciezko oraz drogo. mamy na forum kolegę który zdejmował lpg z t-jet... zresztą nie o tym wątek
  12. > Podaj liczby dla obu silników, bo nie wiem o czym w ogóle mowa? krótko: Golf TSI 6.7 bravo t-jet 8.07 bravo zejść na trasie poniżej 6 to już dobry wyczyn, golf tsi ma tyle na dzień dobry
  13. > Jeśli chcesz powiedzieć, że tsi pali mniej niż t-jet to chyba pokręciłeś sufit z podłogą nie pokręciłem, t-jet się wspina na sam sufit a tsi ma to na podłodze, odwrotna logika
  14. > Jako użytkownik fiatowskiego t-jeta śmieszą mnie takie posty. Silnik jest po prostu niezawodny i > bezawaryjny z dobrymi osiągami i możliwością małego spalania (przy ekonomicznej jeździe). > Natomiast najwięcej do powiedzenia mają zapewne ci, którzy fiatami nie jeżdżą od lat. Fiatowy t-jet fajny jest, ale dobrze określiłeś "możliwość małego spalania", możliwość jest ale nie bardzo do zastosowania bo realnie pali za dużo, tsi jeśli chodzi o spalanie jest daleeeeko z przodu. A najnowsze odmiany w golfie i octavii określę tak: gdzie dla t-jet'a jest sufit dla tsi podłoga
  15. TomekD000 odpowiedział lucash na temat - Motokącik
    > Po przejrzeniu google nie mam pewności. Wszystkie wyglądają tak samo atrakcyjnie > Ja jeździłem czyms takim to jest stary model, nowy jest z innego świata i raczej o taki kolega pyta
  16. TomekD000 odpowiedział lucash na temat - Motokącik
    > Byłeś w salonie Nissana? Siedziałeś w Note? Na pewno piszesz o aktualnym Note?
  17. TomekD000 odpowiedział CZUCZU na temat - Motokącik
    > napisy z tyłu na klapie żle przyklejone , dołozone na drzwi listwy bo wersja bieda nie miała > listw seryjnie dla nie wtajemniczonych napisy Octavia i TDI są zamienione bieda wersja nie miała czarnych klamek i lusterek?
  18. TomekD000 odpowiedział CZUCZU na temat - Motokącik
    > Kolega chce jutro jechać po to cudo ze mną. > http://otomoto.pl/skoda-octavia-C33154454.html > Jakieś opinie co do 1.6 tdi? wersja najniższa z cennika, moim zdaniem jak octa to minimum. wersja ambiente/ambition 1.6tdi jest takim minimum to octy, w normalnej jeździe jak dla mnie ok, ale jak trzeba czasami coś szybciej to okazuje się że nie bardzo jest czym. Spalanie super, nie ma aut tej wielkości i tej mocy które paliłyby mniej. Wartości nie podaje bo każdy osiąga inne. Silnik jest bardzo cichy jak na diesla, problemem octy są jednak hałasy ale wynikające ze słabego wygłuszenia a nie silnika (w 1.9tdi hałasuje też silnik). ps. cena jest mocno atrakcyjna...
  19. > TeDeI. > A który z setki odmian to już niech sobie ustalą fani marki. Dla mnie TDI to TDI, dzielą się na: > słabe i mocne oraz nowe i stare. > Ten akurat był średnio mocny i średnio stary. Trochę śmieszny już jesteś w epice jest może jeden silnik, ale hdi, tdci, jtd, cdti są też w przeróżnych wariantach, mocach itd albo nawet tdci = hdi i rózne inne mixy astra ctdi ma od 75 do 165km 3 rózne pojemności, silniki różnych producentów tutaj to się dopiero trzeba orientować, a Ty się uparłeś że tylko TDI są różne.
  20. > No patrz, to tak, jak i we Fiacie... Jak się naprawdę nie postarasz, to filtra nie zabijesz. 100% racji ale jest małe ale, na awarie wtryskiwaczy, egr i innych takich mamy już mniejszy wpływ, a one równie skutecznie mogą zabić DPF i podejrzewam że prawie bez objawowo, w aucie bez filtra zobaczysz choćby nadmierne dymienie...
  21. > Wydaje mi sie, że twoje spalanie jest rażąco niskie a nie moje rażąco wysokie. Jak ze swoim > flotowcem rozmawiałem to średnie spalanie fabii 1,6 tdi która jeździłem było raczej w tej > dolnej połowie klasyfikacji... > Edit. > Na motostacie najniższe spalanie octavi ze śląskiego to 5.14, najwyższe -7,18. > Dobry zawodnik jesteś. Dobry zły, nie ważne, po typowym mieście nie jeżdżę prawie wcale, po trasach trochę jedno jezdniowych przelotowa 70-90km/h w kolumnie więc wyprzedzać mi się nie chce bo to nic nie wnosi, autostrady 120-130 rzadko szybciej, nigdy wolniej do tego jazda z głową i przewidywaniem i mamy wynik. Stilo JTD paliło 0.5-0.6 więcej w identycznym trybie. edit. chyba to moje spalanie nie jest rażąco niskie, wg tego 5.38, jak dojdzie moja specyfika jazdy, wynik jest normalny, Twoje jest dla mnie z kosmosu w 200kg lżejszym aucie na dodatek
  22. > raczej ciężko dieslem 1,9 czy 2,0 zejść do pięciu, raczej pod 6 będzie, zresztą zerkonij na > załącznik, który wrzuciłem. Średnia z 4688km to 5,8l/100 km, a silnik to 1,6 tdi widzisz, spalanie octa kombi 1.6 tdi z 23kkm 4.91 da się, trzeba tylko nie jeździć w trybie 0-1 70% przebiegu trasy, z czego połowa autostrady z prędkościami około 120-130, reszta Katowice i okolice nie neguje tego że Tobie dużo pali, tylko nie traktuj swoich wyników jako jedynych słusznych
  23. > Musisz zrobić dłuższy odcinek żeby się wypalił. Jak te 7 km dziennie jedziesz trasą to nie ma > żadnych problemów. Jak stoisz w korkach to będą. nie wprowadzaj w błąd, 7 km trasy nic nie daje w kwestii wypalenia dpf, 1.6tdi (dpf działa tak samo) jeśli rozpocznie proces do zakończenia potrzebuje min 20km jazdy. DPF w mieście to zło.
  24. > ibiza 1.6 Tdi 2010r 77 kw auto na biegu jałowym, gdy sie toczy obroty 900/min gdy całkiem stanie > spadaja od 700/min orientuje się ktoś czy to zjawisko zamierzone? octa z tym samym silnikiem ma tak samo, więc raczej zamierzone
  25. > W zadnym aucie nie ząbkowały nigdy ER 300 Turanza, jednak te opony strasznie ciągną w koleinach. > Zastanów się nad nowymi modelami Continentali, miałem poprzednie generacje i nie było > problemu. teraz mam conti ecocontact3 i są do wyrzucenia ale może racja, to nie jest nowy model

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.