Zawartość dodana przez TomekD000
-
Nowa Insignia
Manuale już teraz to mała część sprzedaży w tych autach, pewnie dlatego wycofują.
-
Wymieniać opony czy nie?
Jak Cię zima martwi to kupić nowe, tylko te co masz teraz nie wyrzucaj do kosza tylko na OLX
-
Nowa Insignia
Niestety tak to będzie wyglądało, jakiś czas temu VW zapowiedział ze następny passat będzie już tylko jako kombi, i produkowany w czechach. I wyjdzie na to że to nie superb jest passatem ale passat superbem
-
Najtańsza hybryda plugin dla 2+2...
Golf/Octa/Leon ale chyba ciut drożej niż Ceed. Inna sprawa ze maja sporo mniejsze bagażniki do nie plugin'ów
-
Sorento HEV 2020
50 minut brzmi dobrze... tylko coś kojarzę ev6 jest z tych szybciej ładujących się. Tak czy inaczej obserwuję
-
Sorento HEV 2020
To po co mówić ile postoju jak kilometry sprawnie lecą to szkoda czasu na stanie Ale racja ostatnio głównie nocą jeżdżę, w dzień wpadnie jakiś obiad i postoje robią się dłuższe, chyba ze start wcześnie rano.
-
Sorento HEV 2020
No dobra, czyli stuknąłeś trase w czasie 9:50 + postoje = 10:30h (mi by tyle zajęły postoje na takiej trasie) Jaki by był ten czas jazdy brutto w EV? Tak, Sorento ale też enyaq/id4 to moje typy na kolejne auto ale ze dwa wyjazdy w roku nad morze, dwa w alpy + raz w miesiącu 250+250 w miejsce bez szybkich ładowarek. A na co dzień po mieście pewnie się uzbiera 200km w miesiącu... i EV nie spina mi się i pewnie długo nie zepnie.
-
Volvo XC90 opinie
Już nie takie nowe, od 7 lat w przypadku xc90 d5 to 4-cyl
-
Dsg po raz kolejny
DQ200, wyjatkiem są tiguan/kodiaq/arteon i formetor (ale tu nie mam 100% pewności)
-
Vitara - jakie alternatywy
Odstęp trzyma, nawet od tych wyprzedzający mnie i zjeżdżających mi przed nos i jadących już ta samą prędkością, a ja nie lubię jak mną szarpie i hamuje nagle. Wiem, można kilka rzeczy ustawić. edit. do tego część ludzi nie wiem z jakiego powodu po wyprzedzaniu na drogach A/S zmienia pas na pustej drodze zjeżdżając niemal pod maskę wyprzedzanemu, o ile robi to z duża różnicą prędkości to jest ACC nie reaguje hamowaniem, ale jak jest mniejsza różnica to tez hamuje.
-
Vitara - jakie alternatywy
Jeśli mogę coś zasugerować, ACC fajna sprawa... ale punktu widzenia posiadania go od dłuższego czasu ze skrzynią AT, dzisiaj nie byłby dla mnie priorytetem, w gęstym ruchu i tak bardziej denerwuje niż pomaga. Koniec końców i tak używam tylko jak jest w miarę luźno na drodze. Osobiście pewnie nie determinowałbym wyboru auta od tego czy jest ACC. edit. Ale już zdecydowanie szukałbym auta ze skrzynią AT ale wiem... cena
-
Volvo XC90 opinie
nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz
-
Szybki temat- białe auto za/przeciw
Mam tak samo, poprzednio były dwa czarne, teraz odcień szarości... i w kolejnym już wiem że czarny będzie kusił właśnie dla tego efektu po umyciu i położeniu czegokolwiek na lakier wadą wg mnie czarnego jest to że auto mocniej się nagrzewa. Z kolei na biały co by nie położyć to i tak prawie nie widać efektu.
-
Szybki temat- białe auto za/przeciw
Biały jest generalnie wg mnie ok, a biały moon jest super, ale... jaka wersja karoq'a? Jeśli ambition/style to on czarne progi i część zderzaka a to już z białym nie końca dobrze wygląda, choć to kwestia gustu.... osobiście wolałbym lava blue. Jeśli sportline to biały bez dylematów. A aspekty praktyczne są za białym
-
KIA wyprzedza VW
Masakra... tak o tym mniej więcej opowiadał. Klienci idą do konkurencji i co ciekawe po używki, stąd ich rosnące ceny. KIA sie sprzedaje bo ma w dalszych ciągu nie złe ceny na ceed'y i sportage (tu się pewnie skończy wraz z nowym modelem).
-
KIA wyprzedza VW
Tak to wygląda, mam kolegę handlowca w skodzie, stwierdził ostatnio ze idzie na urlop, plac pusty... (pierwszy raz coś takiego widziałem), auta zamówione opóźniają się, generalnie nie mają czym handlować. W VW jest to samo. Widać KIA lepiej się "zatowarowała"
-
automat - bać się czy brać
Jak serwis tak powiedział to napewno tak jest
-
automat - bać się czy brać
chyba nas coś tutaj oszukujesz z tą suchą dsg która jest do 250nm momentu obr. a 2.0tdi ma coś około 350 w PL się wymienia, co 120kkm, tak VW jak i np w skodach
-
automat - bać się czy brać
z ciekawości, jakie auto ma 2.0tdi 150km i suche dsg?
-
P308 vs Megane IV
Chcesz powiedzieć, że kiedyś ludzie będą zmieniać prace/usługi tylko dlatego żeby nadal jeździć wymarzonym dieslem? Grubo... ja to widzę inaczej, skoro teraz mało sie sprzedaje nowych diesli, to za jakiś czas nie będzie i używanych, bo i skąd. Już dzisiaj w klasie B praktycznienie są oferowane, a w C poza flotami nikt tego nie kupuje.
-
to jakieś szaleństwo (auta używane)
tak racja, z wyprzedaży, sprawdziłem z 2014r był. wiosną 2015 kupowany Dzisiaj za tyle polo fajnego nie kupi.
-
to jakieś szaleństwo (auta używane)
to jeszcze dodam, w 2015 za 63900 kupiliśmy G7 1.2tsi 105km, comfortline z ksenonami to daje obraz o ile podrożały auta
-
Dsg 7. Sucha. Aż taki kibel?
I tak mniej więcej chyba jest, że jest za słaba. Taka ciekawostka, do cięższych aut z 1.5tsi arteon/tiguan/kodiaq montowana jest dsg dq380 czyli ze sprzęgłami w oleju (tzw mokra).
-
Dsg 7. Sucha. Aż taki kibel?
Zgadza sie, w przypadku 1.8tsi ma miejsca taka sytuacja. 1.4/1.5 tsi ma 250nm, czyli tyle ile max nm dla dsg dq200
-
Czy diesel ma sens?
Nie ma co tu dyskutować, skoro nawet producent nie daje wyboru i stonic z dieslem już nie istnieje (w innych tej wielkości autach też już znikają diesle) Tak więc dyskusja akademicko, teoretyczna