Zawartość dodana przez TomekD000
-
Czy to koniec rabacikow? Model agencyjny w VAG
Śmieszne to wszystko, przekleili znaczki na leonie i atece + formetor który jest w sumie podniesioną kompilacją leona i tak powstałą nowa marka cupra Nnazywa się to rebranding, i widać skuteczne.
-
skoda vs seat
Podasz jakiś przykład auta z 1.5tsi z obniżonym momentem w wersji z DSG (dq200) ?
-
skoda vs seat
skąd wiesz że nie ma zapasu? z tego co czytam na forach, ludzi chipują auta z dq200 na ponad 300NM i auto jakoś jeżdżą
-
skoda vs seat
obstawiam, że wkładają do tej wersji (115km) dsg dq200 które ma limit 250NM.
-
skoda vs seat
-
Zakup auta i pozostawienie starego w rozliczeniu
I stąd się właśnie bieżę ten przykładowe 10k różnicy, handlarz (dealer) musi uwzględnić w cenie za którą odkupuje że na co którymś auto wtopi, a jego dodatkowo obowiązują inne zasady "dochodzenie swoich praw" przez kupującego niż kowalskiego. Z tych 10k oprócz uwzględnienia wtopy musi coś na każdym aucie zarobić.
-
Nowy (do 120k) vs używany (do 60k) / co wybrać?
Generalnie tak, z 4-5 modelami które są wyjątkami. A dq200 od zawsze bardzo nie lubi miasta i korków, sprzęgła są ubijane jazdą na tzw "pół sprzęgle" w korkach, te skrzynie nie uznają jedynki (nie tylko dq200) po puszczeniu hamulca po kilku metrach zapina dwójkę i auto się toczy na półsprzęgle w korku.
-
Rabaty na premiumy
to tylko brać, ze 3 na zapas popłynęli trochę, chyba chcą go zaorać nie tylko tym jaki jest ale też ceną, żeby kiedyś powiedzieć, no nie sprzedawała się, za drogi był spojrzałem w cennik ~150k za podstawowe 1.5tsi dsg podobna octavia/leon -30kpln od G8
-
Rabaty na premiumy
a jaki rabat? w końcu to wątek o rabatach
-
Juke 2022 ładowanie inteligentne ?
W skodzie to tak działa jak aku jest niedoładowany to jest cały czas ~14,5V, spadki do tych ~12,6V są jak aku jest naładowany (około 80% pojemności czyli okolice 12.45V napięcia na aku). Na tej samej zasadzie jak aku jest słaby to SS się nie aktywuje, tylko w inne są progi odnośnie stanu naładowania aku.
-
Golf VII po 3 latach eksploatacji
Silnik ma to to wnętrza że GTI/R ma od razu inne wnętrze, zobacz sobie GTI/R przed FL. Tak wygląda nowocześniej, to kwestia tego innego radia po FL, reszta jest identyczną jak przed FL różnice to kwestia wersji.
-
Golf VII po 3 latach eksploatacji
👍 po FL różnią się tylko radiem, reszta jest taka sama wewnątrz, nawet wzory tapicerek te same. @pakuu1 btw pokazać comfortline przed FL i R'ke po FL i pisać, że są różne to tak co najmniej dziwnie
-
Nowe do 180kzł
Tak czy inaczej, jakby nie byłą fajnie wyposażona, to Octavia A4'ką nie będzie. Ta a4 z linka była mocno biedna i brzydka zwyczajnie, za okolice 180k będzie już na 18-19cali, z pakietami, fotelami sportowymi itd, całkiem inne auto w odbiorze, a tu już żadna octa nie ma startu, choćby to był RS, będzie szybki, ale nadal szumiącą Octavią. btw. Octavia to fajne auto, nie krytykuję jej, nawet dwie miałem, ale ma swoje miejsce w szeregu.
-
Nowe do 180kzł
Nie ma sensu pisać o tym co było, ja 3 lata temu za taki pakiet dla kodiaq'a zapłaciłem 300zł więc mogę napisać że VW jest drogi..., ale to nic nie wnosi. dla Golfa teraz:
-
elektryczny samochód spalinowy
Żeby się nie psuła nie potrzebnie nie wyciągał nigdy baterii z laptopa?
-
światła golf 7
coś tak kojarzę, ze w golfie były dwa typy ksenonów (obydwa biksenon) te lepsze miał dzienne na ledach, gorsze na zwykłej żarówce, masz dzienne na zwykłej żarówce? po FL, też były dwa rodzaje ale led'ów lepsze (top led) i gorsze (mid led), na pierwszy rzut oka do odróżniania bo są z jednym albo z dwoma paskami do dziennych (coś jak w lampach @kaczorek79)
-
elektryczny samochód spalinowy
Pięknie, czekam na relacje, też mnie mocno ciekawi ten typ napędu ale bardziej w x-trail i to jest jakiś wstępny typ na moje kolejne auto, żeby jeszcze był ciut ładniejszy ps. czemu jednak nie yaris hybrid?
-
Jak użytkować DSG
pytam bez złośliwości... na D np D7 ale bez przyspieszania turbina się nie schładza? byłem przekonany że grzeje sie, jak robi prace czyli pompuje w celu przyspieszania albo utrzymania prędkości, ale może nie znam się.
-
Jak użytkować DSG
coś mi sie wydaje, że nie tylko u Ciebie, tylko tak samo we wszystkich vag z DSG i AH, a napewno w kodiaq i tiguan, no i Ciebie bo tak jest, AH trzyma ciśnienie w układzie hamowania roboczego, nawet światła stop nadal się świecą (choć tu może być różnie w zależności od auta).
-
Jak użytkować DSG
W kodiaq'u tak działa? w moim nie, łapie odrazu tak jak w vw i innych seatach z AH. Tak samo SS, gasi w 99% od razu, nie po dłuższym postoju.
-
Izera na platformie Geely
już go nie produkują, więc się nie liczy
-
Izera na platformie Geely
Zdecydowana większość EV ma na tył, wszystkie vag'owe też na tył id3/4/5 czy inny Enyaq
-
Fajne statystyki EV dla Polski
Ciekawe te statystyki, sprzedaż enyaq widać rozbijają na wielkość baterii, żeby za popularny nie był, w liczbach Cała sprzedaż skody 408szt, Enyaq 80 - 237szt Problem w tym, że w 2022 skoda tylko enyaq sprzedaje EV.
-
Nowa Toyota Corolla Cross
a ja nie, fakt, kombi ma +6cm rozstaw osi, ale jednak w cross będzie wyżej kanapa i dalej do sufitu, a to ma jak dla mnie największy wpływ na przestarzeń, a nie ilość miejsca na nogi.
-
Nowa Toyota Corolla Cross
Przestronniejsza powiadasz? śmiem wątpić no chyba że masz na myśli tylko bagażnik, który ma faktycznie jakichś śmiesznych rozmiarów, taka ateca/karoq ma +100L