Zawartość dodana przez TomekD000
-
KIA ceed 1.5 T gdi 160 km opinie
kombi klasy C też?
-
KIA ceed 1.5 T gdi 160 km opinie
O to o chodzi z DCT to najlepiej pytaj dealerów. Może wrócą do cenników. Z tego co wiem na Corolle hybrid kombiteż są marne szanse żeby była w tym roku.
-
Skoda - terminy realizacji dostaw
A czytałeś co pisałem? Na początku 2020 kupiłem Kodiaq'a od ręki z placu przebierając w kolorach.
-
Skoda - terminy realizacji dostaw
Aha, dobrze wiedzieć, że dwóch chłopów z AK miało problemy. W normalnych czasach Skoda miała u dealerów i swoich placach takie ilości aut, że większość najbardziej popularnych konfigów dało się znaleźć od ręki bez żadnego czekania.
-
KIA ceed 1.5 T gdi 160 km opinie
Proceed już miał lift i też wywalili DCT, to auto najbardziej straciło sens, jest dostępny 1.0 i 1.5 MT, nawet ten 204KM wyleciał a tych na drogach widzę najwięcej.
-
Skoda - terminy realizacji dostaw
VW dostarcza obecnie auta w terminie? z tego co wiem a wiem, są takie same problemy jak w skodzie.
-
KIA ceed 1.5 T gdi 160 km opinie
w Xceed też ne ma DCT dopiero w sportage
-
KIA ceed 1.5 T gdi 160 km opinie
Aż otworzyłem cenniki ceed'ów i faktycznie wypadało z nich DCT poza phev i wszystkie diesle MT/AT, ciekawie... Tak więc automatów nie wcale.
-
5 kkm z Golfem 8
TSI są oszczędne, u mnie i bliskiej rodzinie 5 sztuk objeżdżone. 2.0 tsi też mało pali delikatnie jeżdżone, pisali koledzy wyżej, gdzieś czytałem że jak je projektowali to miało jechać jak 1.8tsi a palić jak 1.4 i w sumie takie jest. Nie korzysta się z 200KM w takich warunkach, czyli są nie potrzebne
-
5 kkm z Golfem 8
a nie bierzesz pod uwagę, że Twoja turbo benzyna pali dużo w porównaniu do np tsi? Jeśli średnio pali Ci 7L, to jestem pewien, że z tych 200km prawie nie korzystasz, a wtedy takie 1.5tsi paliłoby Ci 5.5L przy takiej samej jeździe, i diesel nie ma sensu, i nie jest opłacalne. Do tego obecnie ON jest droższy od noPb ~70gr... i nie wiadomo do kiedy tak będzie.
-
Skoda - terminy realizacji dostaw
Tak obserwuje, że 1.5tsi w miarę szybko się produkują. Jak tam pierwsze wrażenia? Męczę podobnego od 2 lat, też 1.5 style tylko przed FL rzecz jasna.
-
Naszło mnie na zmianę auta.
w pierwszej odpowiedzi w tym wątku Ci to pisałem
-
Naszło mnie na zmianę auta.
Liczysz, że ktoś za Ciebie pozna to auto i cenniki? Odkupią na pewno, ale nie za tyle ile byś chciał
-
Naszło mnie na zmianę auta.
Ta zmiana to chyba z nudów, bo te wady co wymieniłeś są co najmniej.... Kia Niro HEV, zmieści sie w budżecie, tylko w tym roku ma być nowy model. albo większy już sporo od Arony nowy Sportage jeśli wymiary nie przeszkadzają + większe już spalanie niż 1.0tsi, ale też dużo więcej auta. T-rock po lifcie fajny, o ile zrobili coś z tym plastikowym do bólu wnętrzem.
-
terminy odbioru samochodów - coś sie zmieniło?
tylko pilnuj tego dieselka w santa fe już go pożegnali
-
Fotelik 9-18kg
Wygoda wkładania jest zdecydowanie lepsza, z tym obracaniem to chodzi mi o przypadek gdzie drzwi są zamknięte i wtedy fotelik nie obróci się bo drzwi blokują jak jest za wąsko w aucie.
-
Fotelik 9-18kg
Wg mnie, obracanie bardzo przydatne, wręcz koniecznie ale to zależy ile i jak długie trasy robisz, u mnie przydatne bo jak nie spi to koniecznie chce jechać przodem, jak zaśnie to obrót do tyłu w czasie jazdy i śpi już jadąc tyłem. Wkładanie też dużo wygodniejsze jest jak fotelik bokiem ustawi się. edit. trzeba sprawdzić czy w aucie da się obrać dany fotelik, czy auto nie jest za wąskie.
-
Które nowe auto z grupy VW najszybciej do odbioru?
Lifting to inne zderzaki ewentualnie lampy, u tutaj każda blacha jest inna, wspólna może być tylko ogólna bryła auta. Wskaż drugie auto które po lifcie ma wszystkie blachy inaczej przetłoczone, inne silniki, wnętrze itd Te zdjęcia potwierdzają dla każdego coś innego
-
Które nowe auto z grupy VW najszybciej do odbioru?
no tak, jeden i drugi ma budę, koła, szyby, lusterka nawet Jak dla mnie to całkiem inne auto, inne wnętrze, nawet inne silniki.
-
Ładowanie akku EFB ładowarką ze sklepu na L..
Nic dodać nic ująć, mam identyczne obserwacje. Aku EFB ładowany prostownikiem w dzień-dwa wraca do u mnie do 12.3-12.4V, ale SS cały aktywuje się. A u autora wątku SS nie działa, co by mogło wskazywać jednak na problem z aku, trzeba by sprawdzić o ile się da powód braku SS, w VAG'ach można sprawdzić powód, jak pisze "Duże zapotrzebowanie na energie" to pewnie musi ładować aku, inne powody to duża wilgotność w kabinie, ogrzewanie itd.
-
Ładowanie akku EFB ładowarką ze sklepu na L..
w VAG to tak samo działa, jak aku jest dobrze naładowany widać to na voltomierzu wpięty w gniazdo 12V w aucie, jak z pedałem gazu wciśnięty to ~12.8-13V, odpuszczonym lub hamowanie to 14.5-14.8V.
-
Ładowanie akku EFB ładowarką ze sklepu na L..
U mnie jest tak, że zawsze coś pobiera prąd w aucie, prawidłowy pomiar to musiałbym być albo na odłączonym aku, albo auto które stoi dłuższą chwile go nikt nie dotyka, przykładowo choćby otworzenie/zamknięcie to napięcie w dół o 0,2V na jakiś czas. Inna sprawa, że (na pewno grupa VAG tak ma), że aku jest ładowany do max 80%, więc tych książkowych wartości napięcia nigdy nie da się zobaczyć. Pisze o autach z aku EFB ze start-stop i aktywnym zarządzaniem energią.
- VW Taigo
- VW Taigo
-
Nowa Honda HR-V 2022 - pierwsze wrażenia
może mnie to całe żeglowanie mocno drażni, w starszych autach z dsg można na stałe wyłączyć w nowych już nie ma tej opcji, nie ma żeglowani tylko jak skrzynia jest trybie S