Zawartość dodana przez TomekD000
-
Sportsvan i reszta im wiecej czasu tym wiecej myslenia
Taka 2 wygląda dobrze, Golf SV wygląda jak auto dla działkowca/starszego pana, nawet żadna skoda nie wygląda tak dziwnie, choć to na pewno bardzo fajne auto jak wszystko z rodziny golfa.
-
fiat zardzewiał
aż nie wierze co czytam tyle lat pisałeś max kompakt kompakt, praktyczny praktyczny, itd itd do tego dorzuć automat powodzenia
-
Które diesle do miasta, lata 2010-2014
raczej nie ma, 5 wtrysk kojarzę tylko z toyoty, ale moge sie mylić
-
Które diesle do miasta, lata 2010-2014
jak DPF będzie się kończył to każdy będzie sprawiał problem. W przypadku 1.6tdi porad typu "przegonisz w trasie i będzie ok", nawet nie słuchaj. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, auto rozpoczyna proces wypalania filtra przy odpowiednio zapełnionym filtrze. Inne wartości progowe rozpoczęcia procesu są w trasie inne zaraz po uruchomieniu silnika, to też czesto jest tak, w weekend trasa, a w poniedziałek rano auto chce wypalać filtr... wtedy musisz przejechać ~20-25km, można oczywiści przerwać wypalanie ale skończy się to przy którejś kilkukilometrowej trasie kontrolką na desce. Fitlr wypala się nie co około 400-600km Temat jest obszerny nie do opisania w skrócie, przejechałem 1.6tdi kilkadziesiąt kkm i ciągle obserwuje DPF, jakoś bardzo mi on nie przeszkadza, jeździe sporo tras, codziennie praktycznie nie robię odcinków poniżej 15km, jak widzę że rozpoczął proces wypalania to jadę dłuższą drogą żeby zakończył prawidłowo, oczywiście nie raz nie dwa przerwałem proces. W Twoim przypadku myślę, że dało by się żyć z 1.6tdi. btw. tak, octavie szumią przy prędkościach autostradowych, zależy od słuchu, jednym to przeszkadza innym nie. "5" jest długa przy 2kobr jest prędkość 108km/h, przy 3k ~160km/h
-
Może stilo??
i to: "świeżutki rozrząd przejechane na nim 600 km" zawsze mnie zastanawia czemu ktoś kładzie nowy rozrząd i sprzedaje auto po 600km, podejrzana sprawa
-
1.2 tsi 105KM z 2010r?
z ciekawości w jakim aucie te wyniki? w bardzo dobrze znanej mi o2fl to max ~7 przy przelotowej 130km/h i długich trasach ciekawostka 1.2tsi w golfie 7 około 0.5L mniejsze spalanie awarie te same wystąpiły w silniku z łąńcuchem, poza tym nic
-
[KzAK] Nowe, klasy D
jest z gatunku specyficznych, jednemu potrzebny codziennie kilka razy, inny używa raz na 3 lata i nie widzi sensu dla niego, a jeszcze inny jak raz już miał to nie chce auta bez tego wszystko zależy od tego gdzie każdy z powyższych parkuje, ot cała filozofia
-
Najtanszy nowy na trasy
najtańszą 1.2tsi kupi bez najmniejszego problemu http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-wyprzedaz-2015-auto-gazda-rybnik-ID6y4dZj.html#954a6b930b http://otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-active-1-2-tsi-85km-wyprz-2015-od-dealera-rabat-9-200-ID6yeYUF.html#954a6b930b
-
auto firmowe do wyboru
Z wymienionych Passat, będzie najwygodniejszy i najcichszy wyposażenie podobne do octy, octa najszybsza ale... to jednak inna półka auta, szczególnie że nastawiasz się głównie na autostrady Insignie odrzuciłbym na starcie...
-
[KzAK] Nowy kompakt z mocniejszym silnikiem i fajnie wyposażony
z tego co się orientuje nie ma golfa GTI kombi, golf kombi powyzej 200KM to tylko golf R ewentualnie golf GTD (diesel...) 184KM, albo alltrack 1.8tsi 180KM, ale i tak żaden nie ma powyżej 200KM pozostaje octa RS
-
Jaka alternatywa dla Octavi II ?
ja i brat mamy O2 FL (kombi i htb) i nie wiem o czym piszesz.... coś zmienili w stosunku do o2? poważnie, nigdy czegoś podobnego nie zaobserwowałem do autora wątku, z perspektywy grubych kilkudziesięciu kkm, te auta nie mają większych wad, do mnie osobiście jedyna alternatywa w tej klasie to golf (5,6,7) kombi. Choć nie mówię, że podane przez kolegów alternatywy nie będą ciekawsze od o2 ale to wszystko jednak auta z półki wyżej niż octa choć nie koniecznie znacznie droższe. Porównanie octy do C5 czy mondeo jest bezsensu, przy C5 z linka wyżej octa to szumiący wóz drabiniasty
-
[KzAK] Klasa "C" za 60 tys.
Nie wiem jaką wersje zamawiałeś, ale od trendline w górę jest dostępny pakiet biznes za 1690 który zawiera lepsze radio z BT. Z resztą się zgadzam, Golf jest wart tych pieniędzy. --- Pakiet "Business" - System "Park Pilot" - czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odległości na ekranie radia - System radiowy "Composition Media" - Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back-up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu - Pakiet "Czujnik deszczu"
-
[KzAK] Klasa "C" za 60 tys.
cena przy kredycie na 96m, za gotówke 53700,-
-
[KzAK] Klasa "C" za 60 tys.
mądrego, doświadczonego, który przejechał mnóstwo km zawsze warto poczytać nawet jeśli nie wie o czym pisze, a tym bardziej jeśli tylko o swoim wyobrażeniach opartych o tabelki looknij jeszcze na przebieg momentu obrotowego tego 85KM i jakiekolwiek wolnossaka 1.6 o mocy 100KM
-
[KzAK] Klasa "C" za 60 tys.
Jak znajdziesz auto to rabat znacznie więcej niż 5k można dostać, z dodatków bixenon i pakiet biznes obowiązkowo. Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
-
[KzAK] Klasa "C" za 60 tys.
nic dodać nic ująć wiele aut analizowaliśmy i bravo zostało na wiosne wymienione na golfa 7 1.2 tsi 105 comfortline jest dokładnie jak szyty na miare garnitur ale coś w tym jest że przy pierwszym oglądaniu nie urzeka, kupiony przy 3 podejściu do niego, a kilku dniach jazdy było tylko utwierdzenie że to dobry wybór
-
Jak to teraz jest z silnikami benzynowymi VAGu / skoda?
pytanie czy aktualna czy poprzednia buda superba... obstawiam poprzednią bo w nowej nie ma 1.8 + 4x4 wtedy byłby to silnik 1.8 tsi 160KM na łańcuchu, jak pisali koledzy wyżej, silniki raczej wolne od wad z tego rocznika
-
Wątek jakich milion - czyli co kupić - nieduże, oszczędne, do 60k, najlepiej AT
Nie zniknęła, nazywa się teraz Style. Kolega wyżej pisze o Monte Carlo, a to jest wersja poza podstawowymi
-
Wątek jakich milion - czyli co kupić - nieduże, oszczędne, do 60k, najlepiej AT
Postudiuj dokładniej cennik jest w nim pakiet Komfort do monte carlo za 2200 zawiera klime auto, czujniki parkowania i lepsze audio http://www.skoda-auto.pl/Documents/models/nowa-fabia/cenniki/F3XMC16151503A.pdf
-
W 1.4tsi jest koło dwumasowe?
nie ma, jest tylko przy DSG lub silnikach od 1.8 w góre 1.2 i 1.4tsi manual nie ma
-
Astra V z Gliwic w Warszawie
kibel, astra 1.4 140km, sedan 10,2 do setki, jak na 140km jedzie baaardzo marnie, mamy w pracy kilka takich i bez żadnej przesady jedzie to jak dla mnie tak jak golf 7 1.2tsi 105km.... zresztą nawet w papierach ma też 10,2 0-100km/h
-
Astra V z Gliwic w Warszawie
Raczej nowa bo z bezpośrednim wtryskiem (nie gazowalny łatwo), ale pewności nie mam. a że obecny 1.4 140km to kibel to pełni się zgadzam, jedzie jakby miał około 100km
-
Astra V z Gliwic w Warszawie
76500,- fajnie wyposażona 1.4 150km, jak wejdą jakieś rabaty to już będzie bardzo konkurencyjnie. http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Europe/poland/hq/pl/14_Local_Assets/pricelist/PR_15_MY_16/astra/cennik_nowa_astra5_hb_rp15_16_01.pdf
-
Jazda długodystansowa
to nie do końca tak, to oszczędności Panie poprzednik bravo fiat stilo nie ma żadnego kluczyka w korku, klapka na centralny jak w normalnych autach.
-
Jak jeździć po autostradzie
Dramatycznie to wygląda, codziennie widze włączających się na DTŚ którzy mając nawet kilometrowe miejsce na zrównanie prędkości do przelotowych ~100km/h pakują się na środek przy 40-50km/h. Jakaś nerwowość jest ludziach że nie zdąża, 90% przypadków to kobiety na kierownicy lub osoby 60+