Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. TomekD000 odpowiedział kubapies na temat - Stilo
    > ja nie piszę że się nie da, ja piszę że z reguły, to niewiele daje a u Ciebie dało bo.... > no właśnie. Jak auto jeździ po trasach, jest ciągle dogrzane, pracuje w pełnym zakresie obrotów, to > egr się nie syfi. Z tego co pamiętam auto Daniela_I zrobiło ponad 200 tys km i nikt do EGR'a > nawet nie zaglądał. no i właśnie nie można uogólniać, bo nie każde auto forowiczów jeździ tylko po mieście ciągle niedogrzane. A trochę nie ma sensu zaślepianie sprawnego EGR którego można wyczyścić raz na kilka lat, u mnie przez 10lat był czyszczony 2 razy, raz unieruchomił auto, i ostatnio kazałem przeczyścić prewencyjnie (nie był mocno brudny) żeby nie było zimą problemów takich jak koledzy co kilka dni opisują. Mi zaślepienie mocno odradzili ludzie którzy na co dzień naprawiają fiat/AR z jtd. A czytając forum... można dojść do wniosku, że zaślepienie dobre na wszystko i lekarstwem na całe zło.
  2. TomekD000 odpowiedział kubapies na temat - Stilo
    > Przecież kolega nie napisał, że się go nie da wyczyścić...fakt, że skoro już został wyczyszczony to > rada nt zaślepiania go nie jest zbyt przydatna bo jeśli EGR jest uszkodzony to ani > zaślepienie, ani czyszczenie nie pomoże. W tym wątku nie wprost, ale w wielu poprzednich tak Moja rada jest taka, przekonał mnie do niej polecany tutaj serwis z Katowic, jeśli cewka jest sprawna to nie zaślepiamy EGR tylko czyścimy, jeśli spalona to zaślepiamy. Nie prawdą jest to, że nie da go dobrze wyczyścić, da się, ale nie uzyskamy już takiego wyniku jak na nowym
  3. TomekD000 odpowiedział kubapies na temat - Stilo
    > będę to powtarzał do skutku - czyszczenie EGR'a nie oznacza że jest sprawny - masz JTD, chcesz być > pewny że to nie EGR - zaślep go choćby na próbę. > Potem dopiero rozgrzebuj auto. Poza tym, od overboosta pojawia się błąd, a od EGR'a, w JTD, nie. > I overboost nie służy do jeżdżenia, tak jak EGR, tylko do baaaardzo dynamicznego przyspieszania, ma > działać jak dopalacz, a nie jak pedał gazu. > a poza tym najlepiej i tak podepnij do kompa. Wojtas... miałem czyszczony EGR 2 lata temu (~40kkm) i od tego czasu problemów brak, więc nie pisz uparcie w każdym wątku że nie da się go wyczyścić i to nie ma sensu. Może pomaga to że jeżdżę trochę tras i autostrad, mniej więcej 2/3 przebiegów.
  4. TomekD000 odpowiedział amazaque na temat - Motokącik
    > zrobiłem tylko 20 tyś km ceedem, 2.0 Diesel . Autko fajne w miarę, może i tapicerka ponura ale w > dotyku o wiele przyjemniejsza niż lanos- na pewno to docenisz . Klima była manualna ale dawała > radę, bagażnik ustawny. Zawieszenie bez szału ale i bez tragedii. Jeden feler, że międzyczasie > awaria skrzyni biegów, nagle znikły, potem się pojawiły i znów znikły- robota na gwarancji, > winne było łożysko oporowe. Spalanie w mieście do 8 litrów tylko, że Ty piszesz o starym ceed'zie, a wątek jest o nowym btw. moim zdaniem ceed, cruze fajny ale czegoś mu brakuje
  5. > Czy błąd CHECK ENGINE, przy większych prędkościach, kiedy się depnie jest objawem że coś nie tak z > OVERBOOST'em? u mnie dokłądnie tak było, błąd był przy pełnym ogniu przy około 120-130km/h auto przechodziło w tryb awaryjny i ledwo przyspieszało, po wymianie zaworu overboost problem zniknął
  6. TomekD000 odpowiedział bergerac na temat - Motokącik
    > boję się o porysowanie dachu oraz boję się, żeby nie odpadło. i jednie i drugie obawy w 100% są zasadne dach porysowałbyś na 100% tylko kwestia czasu, z odpadnięciem to samo... używałem tego z 10lat temu i raz prawie mi się zsunęło z dachu Moim zdaniem uchwyty są ok (nie wiem czy te konkretne budżetowe norauto), ale na krótkie dystanse
  7. > Zauważ też, że przez ostatnie 10 lat auta nie zmieniły się jakoś znacznie, patrząc przez pryzmat > zmian jakie zaszły w latach 1990-2000 (wtedy też rosły ceny). > Doszło trochę gadżetów + rozwinięcie istniejących rozwiązań, ale rewolucji jakiejś nie zauważyłem. Tez rewolucji nie zauważyłem ale np już koszty pracy choćby, paliwo, energia itd wszystko poszło mocno w górę a panda produkowana w pl kosztowała tyle samo przez cały okres produkcji Nie wiem jak w europie (nie chce mi się szukać) ale podejrzewam też ww. wzrosły, kosztem jakości produktu końcowego...
  8. zwróć uwagę, że auta obecnie są tanie, ceny te same od ~10 lat a jednak wszystko podrożało przez ten czas choćby paliwo x2. Więc coś za coś tanie ale coraz delikatniejsze, mówię oczywiście o nowych autach.
  9. > no właśnie mógłbyś się zdziwić no nie mów mi że napiszą że punto czy stilo to dobre auto (jakie by nie było)
  10. > Ale kącik np punto to już podforum konkretnej marki i modelu Jak tam spytasz co ludzie sądzą o VW > to efekt jest do przewidzenia a jak zapytasz na forum VW czy forda co sądza o punto to jaka będzie odpowiedź? też do przewidzenia, to działa w 2 strony i nie wiem co Cie tak dziwi
  11. ładnie obroty przy tej prędkości jak w dieslu ps. oby Cię tylko syndrom diesla w tym silniku nie spotkał (wiesz o czym pisze)
  12. > baza to tylko nazwa jest będą kiedyś jakieś sensowne silniki do 500L i 500X? takie żeby te auta 0-100km/h robiły w około 10sek, bo 12,4 to trochę słabo bez tego słabo widzę sprzedaż tych aut
  13. jechałeś kiedyś imprezą? wg mnie to nie jest dobry wybór na dojazdy do pracy, przeważnie twarde nie wygodne itd, nijak do porównania z e39 ale jako zabawka weekendowa po 100km za kierownicą WRX STi dłubnietym na 350KM kilka dni nie mogłem dojść do siebie, każdemu znajomemu opowiadałem o tym jak mi się podejście do aut zmieniło
  14. > Nie ma? Dużo userów zgłasza buczenie w tym przedziale. Teraz tylko pytanie jak mocno. U mnie też > słyszę przy 2,5krpm inną charakterystykę. Na szczęście mnie nie drażni. może jest, ale nic na co zwróciłbym uwagę, a tym bardziej "uciekał" z tego zakresu obrotów
  15. > Czy ten typ tak ma czy coś jest nie tak? Silnik 1.4 T-jet. napiszę tylko tyle, że ten typ tak nie ma
  16. > Dorzućmy metalic za 2,1 tys., i robi się tylko 9 tys. różnicy. zobacz proszę na treść posta na którego odpisywałem ale zgadzam się z Tobą, 43kpln vs 52kpln to już spora różnica
  17. > Co powiesz na to > auris 1.4 vvti po co używany jak można za nie wiele więcej? link
  18. > Problem moze tkwić w instalcji elektrycznej odpiszę jeszcz raz na ten sam wpis, pomierzyłem prądy w aucie ładowanie jest ok, 14,3-14,4V > A podładowałeś go już ,bo o takich sprawach najczęściej zapominamy wyszło że mój aku ma 59% naładowania, wiec jest niedoładowany poprostu, poprzedni (niby badziewiasty MM) wytrzymywał bez problemu taka eskploatacje. Według pani z serwisu nowe aku wszystkie są gorsze niż kiedyś, i niemal konieczne jest ich doładowywanie W weekend mam 10h jazdy, jeśli to go nie podładuje dobrze, kupie prostownik... osłabiło mnie to
  19. > Problem moze tkwić w instalcji elektrycznej no właśnie to muszę sprawdzić > A podładowałeś go już ,bo o takich sprawach najczęściej zapominamy W weekend mam 650km do przejechania, mam nadzieje że to mu pomoże, zmierze też napięcie spoczynkowe i z włączonym silnikiem, do da trochę obraz co się dzieje edit. fabryczny przez 8,5 roku nigdy nie doładowywany, a bywało że auto jeździło nawet sporo mniej...
  20. W zeszłym roku kupiłem S5 77ah i kręcił mało co wału nie urywał. Jednak teraz nie ma już tyle entuzjazmu co rok temu, wręcz jest słabo, jak pomierzę napięcia to dowiem się czy jest problem aku czy ładowania. W sumie ostatnio 1,5 miesiąca tylko po mieście jeżdżę ale odcinki min 10km. około 150km na tydzien więc mocno mało to to nie jest
  21. Wszystko spoko co piszesz, ale ogarnij się mało który tutaj z nas jest kierowcą zawodowym który robi 10kkm miesięcznie... auto służy jako dupowóz do pracy, na wycieczke, do sklepu. W tym trybie jeśli jest blisko do pracy to 20-25kkm to max co zrobi 90% społeczeństwa. Ty z uporem maniaka nam wciskasz że każdy diesel kręci 100kkm rocznie btw moje jtd 9.5 roku, 130kkm wyjechałem nim z salonu jeśli Cie to interesuje
  22. > Odświeżam temat. Miałem spokój przez ostatnie 3 tygodnie, lampka nie zapalała się - może dlatego że > kilka razy przegoniłem autko autostradą, ale dzisiaj zapaliła się znowu i pojawił się > dodatkowy objaw - auto nie ciągnie, z trudem dochodzi do 2 tyś obrotów i to wszystko. Kiedy > wyłączyłem to auto znowu jechało dobrze, ale po kilku chwilach stania na jałowym biegu kiedy > chciałem ruszyć to znowu zrobił się z niego muł. Czy to wszystko są objawy egr-a czy też coś > innego może powodować "dolegliwości"? W poprzedniej Bravie 1.9 jtd podobne objawy miałem przy > awarii przepływomierza. Wszystko wskazuje na EGR, ale nie musi to być koniecznie jego kwestia. Jeśli sam nie jesteś obeznany w tych sprawach sugeruje "nie strzelać na ślepo" tylko jechać do kogoś kto to ogarnia, nie koniecznie ASO, oni mają skłonność do wymieniania wszystkiego po kolei co tylko wskaże komputer. Może do cinsoft'u?
  23. > To od razu potrzebny box? temat na dłuższą dyskusje uchwyty moim zdaniem sprawdzają się przy wyjazdach na narty blisko, jeśli są wyjazdy daleko to box jest lepszym rozwiązaniem, kiedyś tutaj prowadziliśmy podobną dyskusje. Poza tym słabo widzę zapakowanie do auta butów kasków i innych zabawek do kombi czy htb a do tego jeszcze bagaże powiedzmy na tygodniowy wyjazd. Więc, jeśli wyjazdy dłuższe w 4 osoby to box jest konieczny moim zdaniem, można się nie zgadzać
  24. kombi, z boxem wyjazd na narty czy to kombi czy htb i tak wymaga boxa
  25. > Kupuj porzadny akumulator w dobrym sklepie Plus, ze aku powinno się prawidłowo eksploatować. Mój > sasiad ma w tico ten sam aku od 10 lat, ale co miesiąc doładowuje go w domu do pełna. Zimą > częściej. Plus oczywiscie idealny stan instalacji elektrycznej. Jak miałbym co miesiąc doładowywać to wolałbym co kilka lat kupić nowy. Ciekawostka, ja przez 10 lat nie doładowywałem ani razu, po 8.5 roku zmieniłem aku nie dlatego, że padł, tylko uznałem że czas na niego...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.