Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > i tak i nie, w przypadku jazdy na trasie jest kibel Że tak się wtrącę. Paradoksalnie, mniejsza moc może być do pewnego stopnia zaletą w obliczu postawy naszego kochanego państwa. Mianowicie: większa moc prowokuje (przynajmniej mnie ) do pociśnięcia przy wyprzedzaniu i "zapominania się" z prędkością. Jak się nie ma czym, to się nie wychyla i jest "taniej". Wiem co pisze, bo czasem zamiast Suzuki (120KM), jadę 500tką żony (69KM) i duuużo wiecej pokory mam. Polecam jakiegoś fajnego audiobooka na trasę i jest spoko A skoro auto głównie na miasto, to nie pakowałbym kasy w mocny silnik, a raczej skłonił się ku automatycznej skrzyni.
  2. Kombinacje ze naspawywaniem i takie tam... Takie dymanie kotka za pomocą młotka Ja bym po prostu podjechał do jakiegoś spawacza, najlepiej z papierami do spawania atestowanych konstrukcji (warsztaty naprawiające dźwigi i podnośniki mają takich) i wspawać nowa śrubę o odpowiednich parametrach, w odpowiedni sposób za parę groszy.
  3. > Tyle waszego co sobie ponarzekacie a rhd i tak będzie można rejestrować. Jedyna nadzieja w TU. Mam nadzieję, że przyłożą OC x 5 chociaż. Ewentualnie nasze Mirki w GB, tak się rzucą na skupowanie szrotów, że ceny podskoczą tak, że już tak się nie będzie opłacać.
  4. > Dziwne, mnie się jakoś udawało. Ot, przykład, że teoria rozmija się z praktyką. Mnie też się udaje (póki co) nie przywalić "czołówki" w takiego pacana wysuwającego się 2/3 zza ciężarówki! Chociaż 3 czy 4 razy było blisko, raz przycierka lusterkami . Może nie jeżdżę dużo, jakieś 45-50kkm rocznie. Zapraszam na DK-55 i transporty do International Paper i Jabil! Wrażenia murowane, zwłaszcza w okolicy świąt, jak angole poprzyjeżdżają. I proszę nie pierdziel mi bajek o teorii, bo praktyki mam aż za wiele w tej kwestii!
  5. > Zrób jeden zbiornik nie używając 5-tego biegu poniżej 100 km/h. Nie spotkałem auta które nie > spaliłoby mniej. Spalanie rośnie w moim Suzuku przynajmniej o 1-1,5l/100km. Jak się chce tym silnikiem jeździć dynamicznie, to tak trzeba. Ogólnie S-cross jest megaoszczędny, w porównaniu do poprzednika z tym samym silnikiem. W SX4/Sedici, przy takim stylu jazdy dołożyć jeszcze jeden literek. Wiem co pisze bo przejechałem nim (w różnych warunkach i różnymi stylami) 100kkm, a S-crossem 23kkm. Możesz mi wierzyć, że jadąc 60km/h równo w "sznurku" na 5 biegu pali mniej niż na 4. Warunkiem jest nie przyspieszanie, do każdego zwiększenia prędkości i podjazdu na wzniesienie trzeba zredukować.
  6. > przestałbyś juz pitolić takie pierdoły, bo aż w oczy szczypie. siedząc z lewej strony trzeba > niekiedy całą rękę wyprostować, bo nigdy nie podjedziesz aż tak blisko, a co dopiero z fotela > z prawej strony, i jeszcze w mondeo, które jednak jest dużym autem > a sam fakt rozpinania pasa i gimnastykowania się w aucie przyprawia o mdłości. w jednym poście > pisze się o wygodzie podróżowania, komforcie, a tutaj o jakichś zupełnie zbędnych akrobacjach, > których można jak najbardziej uniknąć kupując auto z właściwą pozycją Daj spokój, może tak jak ja jesteś "teoretykiem S-F z Onetu" Może nasz interlokutor pobierał nauki w Hogvarcie i tylko wystarczy jak pstryknie palcami i bilet sam wskakuje mu przez otwarte okno, a może nawet okna nie musi otwierać Wszyscy jeździmy i każdy wie, że wystarczy trochę dalej od krawężnika się zatrzymać i już trzeba rękę wyciągać żeby sięgnąć. No przecież nawet do klamki drzwi pasażera trzeba się solidnie wychylić.
  7. > Ale dobre wyprzedzanie to chyba właśnie wyskakiwanie z nienacka? > Przynajmniej ja tak robię: rozpędzam się jeszcze na swoim pasie, gdy nie ma możliwości wyprzedzić i > staram się wycelować, żeby być "na zderzaku" auta przede mną w momencie, gdy mijam się z > samochodami z przeciwka- dzięki temu mam dużą różnicę prędkości i manewr idzie szybko i gładko > A co chodzi z tym wyprzedzaniem "z daleka"? Bo jakoś nie mogę zrozumieć No własnie chodzi o rozpędzanie się na swoim pasie. Wyskakiwanie znienacka, to dojeżdża klient do zderzaka TIRa i dopiero zza niego wystawia łeb żeby zobaczyć czy może wyprzedzać!
  8. > Ludzie ogolnie nie potrafią wyprzedzać. Wiekszosc ludzi myśli ze do sprawniejszego wyprzedzania > potrzebują więcej mocy a o zmianie techniki wyprzedzania nawet nie myślą... Inna sprawa, to że aby wyprzedzić sprawnie, z odległości większej nabierając prędkości, to się nie da. No bo jak człowiek widzi coś przeciwka i utrzymuje 30-40m za ciężarówką, to zaraz się znajdzie dżygit i cię wyprzedzi, po to żeby się gibać za TIRem z lewym kierunkiem. No a mocy za mało, żeby prędkości nabrać i potrzebuje prostej długiej jak lotnisko!
  9. > Najwyraźniej "patent" o tym nie wie i działał również w Mondeo. Jakieś teoretyzowanie S-F tu widzę albo ręce jak orangutan masz
  10. > Wyprzedzanie nie jest najłatwiejsze, ale można. Nie robi się tego nagle wyskakując komuś zza tyłka, > a z pewnej odległości. No właśnie! Tylko, że z moich obserwacji może 1 na 10 wyprzedza "z odległości"!
  11. > Bo jazda anglikiem po Polsce będzie niewygodna, dla innych uczestników ruchu denerwująca i może być > niebezpieczna. > A, żeby na bramce autostradowej zapłacić czy bilecik wziąć to nie wystarczy, że pas rozepniesz- > będziesz musiał prawie, że przesiąść się na fotel pasażera i nie jest to onetowe gdybanie > tylko prawda. > Tobie chyba żal d**e ściska, że jak kupisz anglika to większość osób nie będzie się tylko że > trzeba było coś "mniej cool", ale przystosowane do jazdy po PL kupić Ze co niby ma być cool te stare "s-classy" coupe? Dziękuję, to już wolałbym od dziadka z DE coś kupić jakby mnie na auto PL stać nie było. Dodać należy, ze ci potencjalni nabywcy "tanich okazji z GB" to głównie "szybcy i wściekli" jeżdżacy na półleżąco 2m za zderzakiem TIRa i wyskakujący na czołowo albo jedzie przed tobą i się gibie "lewo-prawo" jak p... rezus z lewym kierunkowskazem, ale się boi wyprzedzić a innemu nie da!
  12. > Mogę tylko stwierdzić, że masz bardzo bogatą wyobraźnię. Niestety, Twój wywód to jest czyste > fantasy - zwłaszcza fragment z wysiadaniem... Żenada jak niektórym żał du...ko ściśka, że > ktoś będzie miał anglika lepszej klasy, a ukrywa tę zawiść pod płaszczykiem wydumanych > problemów na drodze. Bolanda w najczystszej postaci. Zawiść! Dobre! Za mój samochód mógłbym kupić pięć takich starych wypierdzianych angoli jak te, które wczoraj na bramce widziałem. A d..pę żal ściska chyba tobie, bo planujesz chyba zakup takiego wypierdziałka! Co święta widzę całe tabuny tych "sprytnych" jak naprawiają te lepszej klasy rzęchy w "Bolandzie", bo w "swojej" GB miodem płynącej ich nie stac.
  13. > Uśmiałem się, naprawdę, ale takiej ilości teoretyków jazdy anglikiem to chyba nawet na forum onetu > nie ma Nie trzeba wysiadać, czasem trzeba rozpiąć pas. Tia, taka bajka kiedyś była "Inspector Gadget"! Uśmiałem się jeszcze bardziej jak sobie wyobraziłem "cyrkowca" który siega po bilet przez siedzenie pasażera! Jakoś wczoraj dwóch takich jechało i obydwaj wyłazili z samochodu. Więc panie praktyku pisz dalej na ONECIE!
  14. > (śmiesznie będzie za to przy bramkach > autostradowych Raczej wkur...jąco, bo "oszczędny" będzie musiał się zatrzymać, odpiąć pas, wysiąść, wziąć bilet itd...
  15. > Mnie ciekawi, fakt, czy dałoby się dzięki temu zamówić już w Polsce samochód RHD Możesz zdradzić w jakim celu? Przecież taniej nie będzie, a raczej drożej.
  16. > Mam nadzieję, że po serii wypadków z ofiarami śmiertelnymi z udziałem "anglików" z ( do czego z > pewnością dojdzie ) ktoś pójdzie po rozum do głowy i dziadostwo z naszych drug wyeliminuje. > Jak przewijało się w tym wątku podstawowy argument za "anglikami" to ich atrakcyjna cena, > czyli głównymi ich amatorami będą "szybcy i wściekli" bez gotówki i mózgu. Mam w okolicy spory warsztat i pojawiło się tam dużo "angoli" (jak na święta) i to przeważnie właśnie jakieś coupe z mocnymi silnikami. Nie skojarzyłem tego faktu z datą. Mam nadzieję, że zapowiedzi TU wejdą w życie i przysuną zaporowe stawki OC.
  17. > Podobnie jak wiekszość > zapina 5-6 bieg ponizej 80km/h... W moim aucie 5 (ostatni)bieg spokojnie zapinam w okolicy 60-70km/h jeżeli jadę w np. kolumnie ze stałą prędkością i wtedy pali najmniej. Redukuję do przyspieszenia tylko. Takim stylem jazdy bez problemu mam średnie z jazdy mieszanej 50/50 6-6,5/ 100km w wolnossaku 1,6.
  18. 71mordor odpowiedział Bolo_3M na temat - Motokącik
    > Patrząc po autostradach to chyba wszyscy. Wiem, niestety. Ciarki przechodzą jak jadę 130-140 a taki idiota z trzęsącymi się rowerami z gwizdem mnie wyprzedza. Z resztą, to nie tylko rowerów dotyczy. Wczoraj spotkałem na A1 Vito z jakimi tobołami na dachu, którymi ciskało z jednej strony na drugą (tak luźno umocowane) a pajac jeszcze przyspieszał, żeby nie dać się wyprzedzić. Skąd się tacy biorą?
  19. 71mordor odpowiedział Rylu na temat - Motokącik
    > Raczysz kpić. 1.4 tsi przy jeździe 130-150 spalił 6.7. Albo 8,5 Wszystko zależy od stylu jazdy i w jakim samochodzie. Aerodynamika przy takich prędkościach jest b. ważna. Inaczej będzie w Octavii inaczej w Tiguanie. No i czy na autostradzie jedziesz równo 130-150 czy co chwilę masz wyprzedzające się ciężarówki i hamujesz do 80-90 i znowu się rozpędzasz.
  20. 71mordor odpowiedział Bolo_3M na temat - Motokącik
    > Oszczędzasz też na paliwie, bo rowery na dachu potrafią nieźle zwiększyć powierzchnię czołową auta, > co wpływa na spalanie przy prędkościach 120+. Kto o zdrowych zmysłach jeździ z trzema rowerami na dachu z prędkościami 120+? No chyba tylko taki w drodze na leczenie zamknięte!
  21. Kiedyś czytałem, że były jakieś problemy podczas marznącego śniegu, który ubijał się we wnękach słupków i trzeba było co jakiś czas ręcznie to oczyszczać.
  22. > wiem że teraz mamy 1,60 i jest niewygodnie z większością aut , tylko terenówki się robi wmiarę > komfortowo ... Święte słowa. Nic gorszego, jak dłubać na lekko ugiętym kręgosłupie. Po jednym popołudniu w ten sposób, trzy dni z bólu się skrecałem. Zawsze można plastikową europaletę na podłogę wrzucić.
  23. > pan pikuś nasza policja bo z nimi się dogadam, ewentualnie zapłacę 50. Gorzej za granicą Z naszymi też bywa różnie. 50 zapłacisz ale dalej jechać ci zakaże, bo cyt. "to by oznaczało, że pozwalam panu dalej łamać przepisy" miałem tak, nie miałem kwita z UDT na badanie podnośnika (kumpel na szczęście szybko dowiózł mi dokumenty). Popieprzone to zwłaszcza, że do jazdy to zupełnie niepotrzebne. Nic nie dawało tłumaczenie jak się służbista uparł. Jedyne co to odpuścił mi ten mandat.
  24. > ale ja jeżdżę jako kierowca ciężarówki po Europie. Co jak mnie sprawdzą np we Francji? Zjazd na > najbliższy parking i koniec jazdy... No to lipa trochę Znam taki przypadek Kapitana Żeglugi Wielkiej (była żona zniszczyła mu dokumenty) Na szczęście wszystko robił w Hamburgu i w ciągu weekendu wyrobił wszystkie licencje (w poniedziałek miał rejs do Azji). Masę kasy zapłacił ale się dało, a PL terminów nie przeskoczysz. Dla policjanta żadne zaświadczenie nic nie daje albo masz kwit albo nie! Jedyne co to sprawdzą że masz uprawnienia i mandat dostaniesz za brak kwita a nie brak uprawnień.
  25. > Ja mam średnio jedna "rutynowa" kontrolę na miesiąc... Mnie zdarzyło się ZERO przez 2 lata a zaraz potem 4-5 miesięcznie. Raz nawet dwa dni po kolei dwa razy dziennie Tak więc nie znasz dnia ani godziny!

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.