Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Ja, co sobote myja ulice w mojej dzielnicy > A w PL faktycznie wyginely wieki temu... U mnie za to bez opamiętania sól sypali. Czy była koniecznośc, czy nie. Wystarczyło, że wieczorem w "pogodzie" powiedzieli, że możliwa gołoledź. To pomimo, że +4C było i wilgotno to sól walili na grubo. Poza usyfionym samochodem żadnego efektu. No chyba, że policzyć kilometrówkę za "utrzymanie drogi"
  2. > A na ile starcza taki ręcznik, bo nie wiem czy od razu 2 nie zamówić > Zużywa się czy traci właściwości po praniu, starczy na 100 myć/wytarć > przykładowo Ja mam od 2-3 lat, używam często, piorę co kilka miesięcy przy okazji z innymi mikrofibrami. Oznak zużycia nie zauważyłem. Mam identyczny.
  3. > I pomyśleć, że za komuny widok polewaczki w mieście nikogo nie dziwił, jeśli tylko pojawiało się > kilka suchych dni. Kto widział polewaczkę w ostatnich 5-10-15 latach? Mam na myśli pracującą, > a nie obiekt muzealny. Ale za to widuję oczyszczarkę, która nie stosuje wody. Ciągana za ciężarówką wzbija taki tuman kurzu jakby się paliło. To co uda się zgarnąć podajnikiem taśmowym ma być wsypywane na "pakę" ciężarówki. Napisałem "MA BYĆ", bo jak wieje lekki nawet wiatr, to "urobek" z wysokości 3m jest rozpylany na dachy parkujących przy ulicy samochodów
  4. > np. jersey. To miałem napisać. Często z tego są prześcieradła z gumką na duże materace.
  5. > Czy jest gdzieś taki samochód, który ma czujniki zapięcia pasów dla wszystkich pasażerów? Chyba mój S-cross. Nie jestem pewny, bo nigdy nie jechałem w sytuacji kiedy ktoś nie zapiął.
  6. > Ja mówiąc szczerze nie bardzo rozumiem awersji niektórych do zapinania pasa. Przecież to dla mnie > nie? Pomijam faktyczne przeciwskazania, tak jak mój lekarz poinformował mnie, ze po operacji > nie będę musiał jeździć w pasach. Jednak najpierw dopytam wszystkich szczegółów, za i przeciw > i wcale nie wiem, czy dalej nie będę zapinał. Ja nie zapinam, kiedy przemieszczam się samochodem z prędkością 5-10km/h odcinki 30-40m. Kwita załatwiłem odkąd powstał konflikt z "drogówką", która potrafiła władować w takich okolicznościach mandat. (skutek skutecznej skargi na pijanego funkcjonariusza podczas czynności, solidarność kolegów )
  7. > Zaświadczenie wypisane przez zwykłego lekarza czy tez przez lekarza "uprawnionego do badań > kierowców" jest nieważne. Prawidłowe zaświadczenie winne być wystawiano przez komisję lekarską > uprawniona do wydania wskazanego zaświadczenia. Każdy douczony gliniarz wychwyci lewe > zaświadczenia. No bo określenie "zaświadczenie" to takie trochę uproszczenie. Kiedyś było ważne. Na moim jest napisane ORZECZENIE LEKARSKIE i jest wystawione "bezterminowo" i podpisane przez lekarza z pieczątką "uprawniony do badań kierowców" i ze dwa razy pan policjant pewny, że mam zaświadczenie z kwaśną miną oddawał mi dokument. Żeby być pewnym, zapytałem się w ubiegłym roku na egzaminie PJ kat C egzaminatora. Powiedział, że oczywiście mogę jechać bez pasów. Pas zapiąłem oczywiście, bo kwit potrzebuję tylko w określonych sytuacjach, kiedy zapinanie pasów nic nie wniesie do bezpieczeństwa.
  8. > tanio i dobrze > Ręcznik Fluffy Dryer Potwierdzam
  9. > sprawdz preparat ktory podalem wyzej > najlepsze w nim jest to ze sie nie tzreba narobic jak przy woskach A jak auto jest nawoskowane, to poprawia efekt czy nie warto?
  10. > Woskuję i po każdym deszczu woda zbiera się w duże krople a wysychając zostawia plamy. Z tych > niewoskowanych spływa i dość szybko autko jest suche. Zostawia plamy twarda woda (kamień jak w czajniku). Ja spłukuję demineralizowaną i po wyschnięciu nie zostaje nawet ślad na lusterkach.
  11. > A prądu taki za 300 złotych nie potrzebuje do działania? Prąd jest do ogarnięcia, bo mieszkam na drugim piętrze, a prking przed balkonem . I o ile podładowanie akumulatora przeszło bez problemu, to operacja osuszania wywołała by pewne zamieszanie
  12. > To nie rysuje lakieru? Cena kosmiczna. > . Nie rysuje, bo nie wycierasz tym kurzu, tylko tak "bujasz" tymi bardzo delikatnym frędzlami po lakierze i luźny lekki kurz się "przykleja" do nich. Podpatrzyłem to w firmie detalingowej. Cena faktycznie powala ale ja wykorzystuję "zamówienia upominkowe" na takie ekstrawagancje Jak ktoś mnie pyta "co byś chciał na gwiazdkę?" no to wtedy jest okazja. Obdarowujący zadowolony, że nie musi się głowić nad prezentem. Mnie nie żal wydać kupę kasy Przy "prezentach" droższych sugeruję kooperację rodzinną i znowu wszyscy są zadowoleni, bo ja mam co chciałem zamiast czterech wód toaletowych (często nie tanich ale nie w moim guście )
  13. > A propos brudu z ulic - mialem kiedyś snieznobialego passata w kolorze alpineweiss. Po umyciu > moglem przejechać całe Zachodnie Niemcy od NRD do Francji, i byl czysty, nawet jeżeli po > drodze padało. Jak pierwszy raz byłem w RFN, to zaskoczyło mnie własnie to i zatrzymywanie się nawet motocykli, jak tylko zbliżałem się do pasów.
  14. > Dlatego auta myje srednio co 2-3 miesiace Ja raz w tygodniu, czasami jak wyjątkowo mnie coś zagnoi (np. wywrotka wyjeżdżająca z budowy) to zmywam od razu. Sporadycznie uda się przejechać 2 tyg "na czysto".
  15. > Ee tam, za 300 zl juz kompresor kupisz, tylko sasiedzi Cię zabiją za jazgot i gwizd powietrza Wolę nie ryzykować, bo drugie auto parkuje pod blokiem i mógłbym znaleźć prezent w postaci cegły na fotelu. > Ja mam dwa garaże z drzwiami z podwójnymi uszczelkami i wyciagami mechanicznymi dzialajacymi przez > kilka minut po otwarciu i zamknięciu drzwi, a i tak stojacy w srodku samochód jest po tygodniu > dwóch równo zakurzony. Na takie zakurzenie to mam takie coś: http://allegro.pl/meguiar-s-versa-angle-body-duster-promo-na-swieta-i5160167637.html
  16. > Od kilkunlat tak robię i nie mam problemu Też tak robię, żeby zmyć brud (ale wtedy nie spuszczam się nad szczegółowym dopieszczaniem lakieru) > a jeśli jest syf na ulicy to nie myje auta No to pewnie przez 350 dni w roku nie umyłbym auta
  17. > Przesadzasz. > Ja zauważyłem inną rzecz - najczęściej ocierki, wgniotki ludzie robią na brudnych samochodach. U > mnie tak to działa - zimą jak częściej jest brudny, to powstaje dużo więcej otarć i wniotków. > Tak jakby ludzie na zaniedbane (bo brudne) mniej uważali. Ja mam inne obserwacje. Jak bardzo zasyfione, to nikt nie usiłuje się przeciskać koło niego na parkingu
  18. > Takie auto najczęściej pada ofiarą nudzących się łebków z ostrymi narzędziami Albo służy jako cel kiedy "trzeba" wyrzucić opróżnioną butelkę po piwie.
  19. > Nic nie robie tylko zaraz po myciu wyjazd z do 4 biegu i auto suche > zadnych zacieków czy śladów po wodzie Pod warunkiem dokładnego spłukania wodą demineralizowaną i z czystą ulicą. W miastach jest tyle syfu na drodze, że zanim wyschnie to cały tył i dół z boków oblepiony piachem
  20. > Ja obdmuchuję spręzonym powietrzem ze spręzarki bezolejowej. Bezcenne Jednak nieosiągalne dla szarego mieszkańca bloku. Chociaż i tak uważam się za szczęściarza, bo dysponuję garażem (dłużej utrzymuję efekt mycia) i duuużym garażem ciężarowym w pracy, gdzie mogę swobodnie odkurzyć czy nawoskować auto.
  21. > Mikrofibra jest ok. Nie każda. Mogę polecić 3pack Sonaxa, są bardzo delikatne (te od Megsa też są fajne ale droższe). Miałem takie z marketu, to są przy sonaxowych jak papier ścierny. Używam ich tylko do komory silnika i dresingu opon.
  22. > Ja sie rowniez do was dopisuje, mimo ze czasami mi sie nie chce, ale efekt po myciu, bezcenny Jestem z tego powodu obiektem drwin ale mam to w... poważaniu i to głeboko. świadomie wybrałem ciemny lakier, żeby ładnie wyglądał. Niestety skazany jestem na mycie na samoobsługowych myjniach ale dają radę. Jakbym chciał samochód którego nie trzeba myć, to bym kupił jakiegoś UAZa w kolorach maskujących
  23. > Tylko jak obejść sytuację jak w aucie brzęczy jak pasy niezapięte Ja w MANie zapinam pas za d... plecami
  24. > Ja przy przeglądzie w ASO dostałem gwarancję mobilności na 2 lata. Mnie po takiej gwarancji od ASO Skoda, w dwa tygodnie urwał się tłumik i padł akumulator (okazało się że połowy wody w celach brakowało, ale klemy zatawotowane )
  25. > Ja dziś moje E36 zatankowałem za 250 zł do pełna zwykłą 95 > Jeździsz smartem, że nie zatankujesz za 200 zł? Mam zbiornik 47l. taki trochę hard core, żeby wyjeździć na 200pln. Od zapalenia "księgowego" wchodzi mi 38-40l. Więc trochę mało. No chyba, że cena ponad 5pln skoczy (tfu, tfu, na psa urok... obym w złej chwili nie wypowiedział ).

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.