Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. Mialem takie cyrki w Clio 2003 1,5dci. Rano nie zapalił, po południu już tak. Nigdy nie było wiadomo czy odpali. Przekręcam kluczy i CISZA. Przyjeżdżali z serwisu i nie palił, wzieli na lawetę i na podwórku zapalił 30 razy z rzędu. Po długi czasie znaleźli nadłamany przewód we wiązce do immo (raz stykał a raz nie). Ale dokładnie nie wiem gdzie. Po ty było OK
  2. W moim tak się zapiekło, że jak unosiłem auto na podporach (podnośnik koszowy), to dźwignia zamiast się ruszyć , urwała mocowanie. Jako, że (jak pisałem wyżej) auto jeździ na pełnym obciążeniu, to z korektora moglem zrezygnować. W innym wypadku naprawił bym.
  3. Ja w służbowym Lublinie miałem tak samo i odpiąłem dziadostwo w chorelę Z tym, że u mnie obciążenie się nie zmienia i auto raczej 60-70km/h nie przekracza, bo ma zabudowany podnośnik koszowy. Obciążenie ma zbliżone do maksymalnego więc mogłem sobie pozwolić. Ten korektor najbardziej jest potrzebny kiedy auto jeździ raz puste, a raz obciążone. Tak dowiedziałem się od mechaników w byłym ASO Lublina.
  4. > Zrozumiałem przekaz. Nie ufasz mechanikom, uważasz, że wszyscy chcą Cię okraść i/lub oszukać. Auto > traktujesz jak relikwię, którą nie każdy jest godzien dotykać - a jeżeli już, musisz > kontrolować, czy dotyk jest właściwy U mnie w pracy też pokutuje taka fobia. Wywodzi się jeszcze z czasów Polmozbytu, gdzie jednemu koledze podmieniono w Maluchu alternator (to był fakt, auto z przebiegiem poniżej 5kkm, a altek zhakany z przetaczanym komutatorem). Po tym jak kupił Felicję i po dwóch latach padła mu pompa paliwowa. Jak myślisz, co było tego przyczyną? Bo mu na pewno podmienili w ASO jak był na przeglądzie. Połowa ludzi "w życiu do ASO nie pojadę, bo tam tylko psują samochody" Jak sprzedawałem ostatni samochód (od zawsze serwisuję samochód, tzn. psują mi go w ASO ), to mało do mordobicia nie doszło jak się pokłucili kto ma ten "zepsuty" samochód kupić.
  5. > Skonfrontować i zażądać ponownej wymiany oleju. I uprzeć się, że będziesz przy niej obecny. A mechanik, w krótkich żołnierskich słowach, będzie mu się kazał pospiesznie oddalić na drzewo... Jak widział, że coś nie gra, to wołam: "heołłł... gościuuu! co tam lejesz? Castrol miał być!" I to jest normalna reakcja. A nie chlipać pod oknem
  6. 71mordor odpowiedział maagog na temat - Motokącik
    Zum Zum Ja wolę symetrycznie
  7. > Gdzies sie spotkalem ze stwierdzeniem, ze 100kg=30KM a na sekundy... To chyba nie takie proste. Inaczej 500tka mojej żony z czterema osobami na pokładzie nie ruszyłaby z miejsca. Inaczej to wygląda jak fura ma 300KM, a inaczej jak 60KM.
  8. > Pobocze tak, dlatego czesto w tym przypadku lepiej sprawdzaja sie reflektory z zarowka niz ori > xenony, bo w tych drugich sporo swiatla na pobocze jest wycinane. Natomiast w powyzszym > przypadku (xenon w soczewce zamias zarowki) minusem jest to, ze jak jedziesz lewym pasem i nie > masz prawego odciecia odciecia to oslepiasz samochody przed Toba jadace prawym pasem. No i jak taki "rzeźbiarz" jedzie w prawym łuku, to oślepia jak diabli jadących z przeciwka. Dla tego między innymi oryginalne lampy ksenonowe mają odcięcie "na płasko". O spryskiwaczach i samopoziomowaniu nie wspominam. Uprzedzając zwolenników "rzeźby", nawet krótkie silne oslepienie może spowodować, że za późno zauważę np. rower przede mną.
  9. Stawiam na potencjometr gazu.
  10. > Zalozyć tę tablicę na przód i tylko się cieszyć Z czego? Jak farba zejdzie na tyle, że tablica będzie nieczytelna, to wyłapie mandat i jeszcze DR zabiorą.
  11. > Ten goś był wyjatkowo wkurzający bo za nim nic nie jechało... jakby przejechał byłoby > kilkadziesiąt sekund dla tych skręcających w prawo... naprawde jak nikt nie zaśpi przejeżdża > do 20 aut... U mnie jest podobna sytuacja, tylko wpuszczają nie z podporządkowanej, ale UWAGA! wyjeżdżających z Kauflandu! Blokując przy okazji rondo które jest 150m z tyłu!
  12. > Po prostu drażnią mnie donosiciele. Wg Boziewicza nie posiadali nawet zdolności honorowej. EOT z > mojej strony. Że się dopytam: od kiedy według ciebie donosicielstwem nie jest meldunek na Policję? Film z potrąceniem na pasach, czy może dopiero jak na śmierć ktoś kogoś rozjedzie? Jak ktoś łamie przepisy, to mam prawo od władz żądać, żeby spowodował, żeby tego nie robił! Innym wyjściem jest własnoręczne egzekwowanie prawa ale wtedy to byłby dziki zachód (a raczej wschód)
  13. > Czyli z powodu 8 minut ma być cała ta awantura? Ogranicz autokącik o 8 minut i załatwione. Rano 8 min. to dużo. > Czasem ludzie robią więcej kłopotu niż pożytku przepuszczając, ale nagrywać gościa i donosić na > policję za uprzejmość? (nawet dość niefortunną). W dobrym tonie jest jak każdy wpuści jednego. Wpuszczanie 5-10, to manie w pupie tych z tyłu. Podobnie jak ślamazarne ruszanie spod swiateł według filozofii: "ja przejadę, a co mnie inni..."
  14. > A tak BTW kodeks przewiduje taka mozliwośc że opuszczasz swój samochód i podchodziśz do drugiego > pogadać? Kwestia argumentacji dla powodu wyjścia. Np. "bo panie władzo zaniepokoiłem się, że może ten pan zawału dostał albo coś, bo ma jechać a stoi już dłuższy czas..."
  15. > ps. skoro to Ci sami goście zawsze, to nie lepiej podejść do nich w tym korku i powiedzieć w czym > rzecz..? To czasem nic nie daje. "Mam" gościa codziennie na drodze krajowej (po drodze do pracy), który gdzieś do roboty jeździ skuterkiem. Skręca w lewo od prawego pobocza! Ruch duży (jak to na dojeździe do miasta w okolicach 6.00, a ten stoi przy poboczu z lewym kierunkowskazem i do tego czeka aż w zasięgu wzroku z przeciwka nic nie będzie jechało! Dla wyjaśnienia: droga w tym miejscu jakieś 6,5-7m szerokości i spokojnie można by go minąć prawą stroną. Jako że mruganie i titanie nie działało, to podszedłem i mówię, że powinien się ustawić przy osi. Ten spojrzał na mnie jakbym z Jowisza przyleciał i w staroormiańskim do niego mówił. Pozwolenie na prowadzenie skuterów na dowód osobisty, to dramat! Ci ludzie, zwłaszcza starsi na wioskach, pojęcia o podstawowych przepisach nie mają.
  16. > . Tragedia to montowane do odbłyśników , ale ci przeważnie krótko na tym jeżdżą . No i później jeździ ta ki Zorro przez miesiąc.
  17. > Jesli chodzi o marki samochodow z chinskim zenonem, > to w moich okolicach przoduje BMW Ja bym powiedział tak, że najczęstsze przypadki, to modele w których występowały soczewki. Głąb jeden z drugim udaje, że ma ori ksenony
  18. > Tak samo za chinskie zenony. Dzis na odcinku 13km minalem 6 samochodow z tym oslepiajacym > badziewiem zamiast zarowek . Mam wrazenie, ze liczba "agrotuningowcow" zwieksza sie od > pewnego czasu Też to zauważyłem i co gorsza, nawet w kilku TIRach które jeżdżą na mojej trasie do pracy. Tym to sie dziwię, bo w tym goownie jak pada deszcz NIC nie widać.
  19. Może jakaś kostka się wysmażyła
  20. > tylko jaki jest sens platnosci zblizeniowej skoro trzeba wpisywac PIN? Nie daję do łapy karty, komuś kto może przed chwilą brał kasę od jakiegoś syfiarza.
  21. > najlepsze jak tankujesz do pełna, idziesz płacić a gość pyta "zbliżeniowo" A jak benzyny za 200pln zatankuję, czemu niby zbliżeniowo nie mam zapłacić? Co w tym fascynującego?
  22. 71mordor odpowiedział bulla na temat - Motokącik
    > Na własne oczy widziałem jak klienci przylecieli z miernikiem lakieru mierzyć seicento za 3 tys zł, > więc z tym wybrzydzaniem różnie bywa. Oj, tam! Nie po to organizowali śfagra-fachórę ze śprzętem profeska, żeby nie zobaczyć go w akcji, jak miażdży sprzedającego fachowemi uwagami!
  23. > Kolejny mądrala. Najlepiej sugerować głupotę kogoś niż odpowiedzieć merytorycznie A ja wolę cztery "damulki" w 2t SUVach i czterech gości w dymiącej Astrze MK1 (niedymiący stary Opel czy VW to zjawisko tak rzadkie jak Yeti). PS Wolałbym, żeby nikt z moich bliskich nie jeździł Tico (nawet niedymiącym), widywałem to cudo po drobnych nawet stłuczkach.
  24. > He. He. He. > Jeżdżę po mieście w 99,99999999% tylko i wyłącznie samochodem. W 90% sam. > Stać mnie na to i siłą być mnie do zbiorkomu nie wcisnął. I na rower też nie. I na skuter też nie. > Analogicznie tej Pani z Suv'a. Stać ją na Suv'a za 500kzł, wyśmiałaby Cię jakbyś jej Up'a pokazał. > Przynajmniej tak zrobiłaby moja żona > Tylko, że nas jeszcze nie stać na Suv'a za 500kzł, ale w skali auto/zbiorkom u nas to działa. > Wolę jechać 2x dłużej, ale swoim samochodem. Mam krewniaka, który jest dyrektorem w firmie obsługującej strefy płatnego parkowania. Jeździ na różne konferencje po całej Europie. Powiedział mi, że usuwanie ruchu z centrów miast jest tendencją w całej Europie. Realizowane jest to głównie przez ograniczanie miejsc parkingowych i zwiększanie opłat za parkowanie. W związku z powyższym obawiam się, że jeśli dojdzie do tego (to nie nastąpi z dnia nadzień, ten proces jest rozkładany w czasie), że za godzinę parkowania będziesz miał zapłacić 2-4E przy czym będziesz musiał objeżdżać jednokierunkowymi ulicami (ze strefą ruchu pieszych) przez pół godziny, żeby znaleźć parking, to gwarantuję ci, że sam chętnie wybierzesz jedno z odrzucanych przez ciebie rozwiązań. Takie coś funkcjonuje np. w Barcelonie. Metro jest tanie, a jednoślady nie płacą za parking, no i masa miejskich rowerów (chyba nawet za darmo dla mieszkańców), przy tym drakońskie opłaty za parking (za autobus płaciliśmy 60E za godzinę).
  25. Ja bym brał to A3 1,6. Jeździ całkiem fajnie, silnik prosty jak konstrukcja cepa. Pancerna konstrukcja, w której praktycznie nic się nie psuje.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.