Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. 71mordor odpowiedział gorex na temat - Motokącik
    > Z jednej strony podobno silniki w autach, gdzie jest "jajko" pod pedałem gazu, chodzą ciszej a w > tych gdzie tego "jajka" nie ma chodzą głośniej. co za jajko?
  2. > Stosuję płyny Sonax Xtreme od kilku lat - letnie i zimowe. Polecam! Cała seria Xtereme to dobre kosmetyki (polecam płyn do szyb i do felg). Ten do szyb używam w domu, mycie okien to bajka! > Szkoda tylko, że koncentrat płynu zimowego oferowany jest już tylko w butelkach 1l. Koncentrat wychodzi drogo. Ja go kupuję jak się zagapię z letnim za długo w zbiorniku i nagle mnie zima zaskoczy to uzupełniam właśnie koncentratem zbiornik.
  3. > tu sie pyta o wszystko... takie społeczeństwo... mamy NIkt nikogo nie zmusza do odpowiedzi! Proste!
  4. > Kupiłem przy okazji innych zakupów u pewnego sprzedawcy i płyn Sonax był ładnie pachnący. > Kupiłem później u innego (jakiś z ponad 100 tyś komentarzy) i śmierdział co nie miara... Wniosek? > Uważaj na podróbki. Mam podobnie.Jednak ten pachnący to był SONAX serii EXTREME, a ten wlący jak Aura z Biedry, to "zwykły" Sonax
  5. > i lekarz pacjentowi z widoczną ograniczoną ruchomością wystawia zaświadczenie "zdrowy, zdolny do > pracy" ? To rewolucja w systemie rentowym. Nie ma takiego schorzenia które całkowicie > eliminuje z rynku pracy, zawsze da się znaleźć coś co można robić pomimo "usterki zdrowotnej" Nie do końca. Dostajesz np 2 tyg i nie idziesz po więcej. Wszystko zależy od rachunku zysków i strat. Jeśli zależy ci na pracy i przyzwoicie zarabiasz, to załatwisz sobie nawet transport wózka inwalidzkiego. Jak pracujesz u prywaciarza za minimalną stawkę po 10h dziennie to jasne że możesz olać taka fuchę.
  6. > a do domu pracodawca po pracownika wysyła lektykę ? W ortezie z kulą można się poruszać. Pewnie, możesz nawet i na pół roku wziąć L4 ale nie zdziw się podczas typowania przy redukcji zatrudnienia będzie napisane przy twoim nazwisku "duża absencja chorobowa" Pracodawcy nie lubią takich lamusów, za to często doceniają poświęcenie.
  7. > L4 do 7 dni postępowanie można zakończyć mandatem o ile sprawca przyzna się do winy, L4 powyżej 7 > dniu lub sprawca nie poczuwa się do winy sprawa będzie miała finał w sądzie Ilość dni L4 nie ma tu znaczenia! Może być i 30 nawet a sprawa może być zakończona mandatem. Istotna jest ocena medyka sądowego. Obrażenia dzielą się na te do 7 dni i te powyżej dni siedmiu. Biegli sądowi mają wytyczne co do rodzju obrażeń i odpowiedniej ich kwalifikacji. Np. będziesz miał ogólne potłuczenia i dostaniesz 2 tyg. L4 ale są to obrażenia "poniżej dni siedmiu". Zazwyczaj wszystkie złamania są powyżej, a stłuczenia i skręcenia poniżej.
  8. > Bo, Panie, w czystej wodzie nie było zarodków krystalizacji. Nie pamiętam dokładnie, ale taką > ultraczystą wodę można przechłodzić do poniżej -20°C i nie zamarznie. Ale wystarczy do niej > wrzucić jakieś ziarenko by w jednym momencie zamieniła się w lód. Ot, ciekawostka!
  9. > Czy to jest zwykla woda i mozna bezpiecznie tym zmiekczyc brud na karoserii? Swoją drogą to mi to pachnie podcieraniem tyłka przy pomocy szkła! Nie prościej wrzucić złotówkę zamiast "ciurkać" przez 10min. zanim "obciurka" się całe auto?
  10. > Pominąwszy energię cieplną to jeśli woda jest w ruchu to nie dojdzie do krystalizacji. No dobra. To jak wytłumaczyć wodę zamarzniętą w rynnach, albo lepiej, zamarznięty strumień i wodospad? Tam ruch wody jest bardzo duży a jednak zamarza.
  11. > Toż to zwykła woda jest, a leci stale po to żeby nie zamarzała. Jak leci stale to nie zamarza? Ciekawostka, przy takim ciurkaniu to by się sprawdziło pyz temp. 0 - -2C przy większych mrozach zamarznie na bank, chyba że to goraca woda by byla. Z moich obserwacji garażowych wynika, że (zaznaczam, że niejestem ani fizykiem ani chemikiem ) stojące obok siebie w plastikowych butelkach: w jednej woda dejonizowana, w drugiej zwykła kranówka i przy kilku stopniach poniżej zera, kranówka zamarzła a dejonizowana nie.
  12. > Nie bez powodu, te silniki padaja jak muchy. No nie wiem Ja 1,5dci zrobiłem 150kkm, kolega w pracy Clio 210kkm i teraz ma scenika z tym motorem 230kkm i dalej jeździ.
  13. > z tyłu? a z przodu to już istna udręka czasami - jak UFO normalnie. Tirowcy coś mają jakąś zajawkę na tle światełek. codziennie mijam się z gościem, który ma na tylnej ścianie kabiny (wewnątrz) taki jebitny symbol SCANIA z tym orzełkiem. Jarzy tak, że najpierw z daleka widzę to, a dopiero po chwili obrysówki na dachu. Sam w pracy jeżdżę ciężarówką i w życiu bym takiego czegoś nie powiesił. Toż to musi się w szybie odbijać jak diabli
  14. > Ta teoria jest nieuzasadniona, gdyż: > - samochody mają trzy światla stop Tylko osobowe i dostawcze i to nie wszystkie. > - światła przeciwmgłowe zgodnie z przepisami nie mogą sąsiadować ze światłami stopu Zgodnie z przepisami nie wolno wkładać HID do normalnych lamp, jak też stosować "lexus look" bez homologacji. A nawet jeśli są trzy swiatła i homologowane, to jak się dłużej jedzie to się zatraca czujność. Właśnie dzisiaj jechałem tak 25km za gościem dostawczak z przyczepą (w przyczepie dwa światła jarzące jak diabli, a podczas hamowania rozżarzała się mikro lampeczka). Jechał na tyle wolno, że wnerwiał i na tyle szybko, że ciężarówką na tej drodze wyprzedzić go nie mogłem. Gdybym mógł sobie na to pozwolić to bym po prostu stanął na 15min. ale nie mogłem.
  15. Zrób prosty układzik oparty na dodatkowym żelowym akumulatorku np. 9Ah i będziesz miał niezależne zasilanie.
  16. > Trzymajmy jakiś poziom. > No to ciągnie 1A, co byś jeszcze chciał wiedzieć? W ile zeżre akumulator? To zależy od jego > pojemności - ale podpowiedź jak masz 50Ah to ile czasu wytrzyma 1A? Równanie xh * 1A = 50Ah. O ile akumulator jest w 100% naładowany i w 100% sprawny. Życie często pokazuje inaczej.
  17. Zdecydowanie nowy. Kupując używany zawsze możesz wejść na minę i do tych 20tys dołożysz 10tys Przy sprzedaży stress x 3 przy kupnie stress x 3 Ja wolę spokój, 3lata gwarancji i po niej wiem co mam.
  18. > Ja do Cruze chętnie przełożyłbym fotele z Lacetti To chyba nie problem, wielkością podobne może i szyny nawet pasują.
  19. S-cross 1,6 120KM trasa mieszana 50/50 6,5-7l/100km w trasie można zejść w okolice 5-5,3l miasto 8-8,5l (jeżdżę dość dynamicznie) Fiat 500 1,2 69KM trasa 5,5 miasto 7-7,5l/100km Obiektywnie S-cross pali mniej od 500tki, bo większy, cięższy (ok.200kg) i 4x4.
  20. > Ja mam teraz w Cruze twardy, wyprofilowany fotel i podparciem lędźwiowym i z dobrym trzymaniem > bocznym > Niestety jest to niewygodne, uwiera w tyłek - muszę coś podkładać > Wolałem fotel - kanapę w Lacetti - miękką, szeroką, welurową Czyli każda D... jest inna Mnie akurat Lacetti wybitnie nie pasuje i nie kupiłbym go właśnie ze względu na fotele.
  21. > To zamykaj oczy w trakcie zbliżania - powinno pomóc No faktycznie, post na poziomie... Forum Interia!
  22. > Aż tak wytłuczonymi samochodami nie jeżdżę > W takim przypadku można wymienić fotel na mniej zużyty. Niektóre nowe auta już mają takie miękkie fotele, że się "wpada" w nie. Inne znowu szybko się wygniatają, czasem wystarczy 50-70kkm. Ja teraz jak zmieniałem samochód, to sprawdzałem go plecami. Szukałem twardego oparcia. Musiałem wziąć najbogatszą wersję, żeby dostać odpowiadający mi fotel.
  23. > Warto po prostu zachować większy odstęp, a nie trzymać się zderzaka. Wtedy to i nie będzie kogoś > tam oślepiać, a i kłopoty z zauważeniem świateł hamowania nie są wówczas aż tak straszne. Tylko, że taki "zamglony" zazwyczaj "pędzi"60-70km/h przy widoczności 200m. Żeby go wyprzedzić, muszę się zbliżyć.
  24. > Wystarczy podnieść fotel trochę wyżej i postawić oparcie bardziej w pionie Nie wystarczy! Jak fotel ma wysiedzianą część lędźwiową to tylko jakaś podkładka (ja używałem takiej termoplastycznej z JYSK) Ale potwierdzam, że pozycja zblizona do siedzenia na krześle i tempomat pomagają. Jednak nie wystarczają.
  25. > Światła stopu też ponoć oślepiają Jakbyś miał za nim jechać 30km i cały czas by świeciły to byś zmienił zdanie

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.