Zawartość dodana przez 71mordor
-
50 metrów czy 50 metrów ?
> Byłbym skłonny postawić teorię, że jednak światło przeciwmgłowe tylne nie sieje śmierci na drogach Jak auto ma dwa symetryczne P-M i do tego nie za mocne "STOP" to łatwo nieco za późno się zorientować, że kolo hamuje! Podobna sytuacja jest z TIRem jak samym "koniem" jedzie, a za kabiną ma napizgane czerwonych, diodowych obrysówek dookoła kabiny!
-
50 metrów czy 50 metrów ?
> Jeżeli widziałeś innych tylne to tak samo powinni inni kierowcy widzieć twoje, imho bez sensu je > wtedy załączać. Niestety większość kierowców jak tylko zobaczy lekka mgłe odpala odrazu tylne > a one strasznie rażą. Nie dalej jak w poniedziałek zwróciłem uwagę jednemu kierownikowi w BMW, pytając po co włączył tylne p-mgielne? (widoczność ok. 180-200m) Usłyszałem: "przezorny zawsze ubezpieczony, lepiej włączyć" No to mówię: stary skoro jadę za tobą i cię widzę to komu świecisz? Na to pasażerka (zapewne mamusia dzieciaka z fotelika): "ZAMKNIJ RYJ BURAKU" zamurowało mnie! Grucha z ręki mi wypadła
-
Kanał w garażu w bloku
> Kanał w swoim obecnym garażu 20 lat temu robiłem sam. Jeśli ktoś ma czas i chęci to za 1000 zrobi > Bez problemu. Za same deski do przykrycia kanału (4cm grube) zapłaciłem coś ok. 200pln! Do tego (strzelam) 250-300 bloczków po ok. 2,50-2,70 to 700-800pln do tego cement, kątownik na ramę, a gdzie robocizna i transport... 1000pln na materiał nie wystarczy, jeśli chcesz fachowo i solidnie zrobić. Zakładając, że nie będzie podsiąkała woda i nie trzeba będzie profesjonalnego wyizolowania.
-
Kanał w garażu w bloku
> Nie wiem czy śmieszne bo za 30minut roboty cena 100zł mi zeszła godzina i 100zł w kieszeni > . U mnie jak wszystko pasuje to wymiana 30pln plus ewentualna opaska-zacisk
-
Kanał w garażu w bloku
> Szkoda czasu i zabawy.Do kanału wejdziesz 2 razy w roku jak będziesz miał ochotę wymienić np. > tłumik bo chyba tylko do tego > kanal potrzebny.Ja tłumik środkowy i końcowy wymieniałem na 2 kobyłkach. > . Ceny robocizny za wymianę tłumika są tak śmieszne, że nie warto się brudzić. Ja kanału używałem do montażu czujników cofania. I od czasu do czasu do inspekcji podwozia i zawieszenia.
-
Kanał w garażu w bloku
> A jeżeli jest dostatecznie wysoko, to może można zamontować coś takiego: podnośniczek i normalnie > na nim sobie parkować a przy okazji stać się najbardziej lubianym sąsiadem i otworzyć sklep z > dobrymi alkoholami W bloku w garażu "prąd" to pewnie 1f i 10A zabezpieczenie. Sądzę, że taki podnośnik to ma zasilanie 3f. Poza tym sufit jest zazwyczaj ni wyzej niż 2,2m
-
Kanał w garażu w bloku
> To ciekawe. Sam osobiście zmieniałem lokalizację drzwi i jedyne, co musiałem sam narysować to > rzut z góry przed i po i to jedynie dołączyć do prośby, którą sp-nia ochoczo zaaprobowała Widać zależy od spółdzielni, bo kuzynka ładnych kilka lat temu zapłaciła coś około 500pln. Może architekt był szwagrem prezesa. > Tu masz rację. Nie wiemy, czy to garaż w podziemiach, czy też na poziomie 0, czy blok stoi na > górce, czy też w zagłębieniu. Tak czy siak woda to w tym przypadku problem. Sam, gdy wykonałem > wykop przed moim garażem na głębokość jedynie 0,5m, to już podłoże było wyraźnie wilgotne. > Sąsiedzi, którzy mają kanały, mają na wyposażeniu albo gumowe oficerki, albo pompkę zenzową, > albo kanał już dawno zasypali... Też mam pompę i projekt na automatyczne wypompowywanie > To się nie zgadza logistycznie: dochodzi dojazd, niekiedy drugim pojazdem, gdy ten pierwszy będzie > stał na kanale, a tu można zejść w kapciach, na miejscu wysączyć browara i do domu - robota > nie zając... Pewnie, że wygodniej ale jak się nie da inaczej... W pewnym znanym mi mieście, jest kompleks garaży gdzie garaże kosztują 8-10kpln, podczas gdy na drugim końcu miasta 25-30kpln. Więc jak ktoś potrzebuje garażu do "dłubania" to rozsądne rozwiązanie.
-
Kanał w garażu w bloku
Ja myślę, że jak nie było kanału w projekcie, to będzie to dokonanie zmian niezgodnych z projektem. Jeżeli przesunięcie drzwi w ścianie działowej trzeba było zgłaszać do projektanta, żeby wrysował dwie kreski i trzecią wykreślił, to i tu pewnie będzie miało to zastosowanie. Druga sprawa, to woda. Wody podskórne mogą wybijać twoim kanałem. Nie wydaje mi się żeby chałupniczo udało się wyizolować idealnie kanał. PS Nie prościej kupić gdzieś na obrzeżach miasta (sporo taniej niż na osiedlach)gotowego garażu z kanałem? Na same dłubaniny tylko
-
Wyższe mandaty
> Bardzo dobrze. Powinny być jeszcze wyższe Najlepiej jakby zależały od dochodów. W PL nieosiągalne. Znam kilku prywatnych przedsiębiorców, którzy dla US zarabiają znacznie mniej niż ja. Jeżdżą wypasionymi brykami, a mandat 500pln jest dla nich śmieszny.
-
dlaczego VOLVO zrezygnowało z świateł przeciwmgielnych ?
> I tego żaden pęd > powietrza nie osuszy, bo tego pędu powietrza nie ma. Z tym nie polemizuję. Grzane lustra muszą być bezwzględnie.
-
dlaczego VOLVO zrezygnowało z świateł przeciwmgielnych ?
> Że pęd powietrza osusza powierzchnię lusterek, która jest zwrócona do tyłu? Kiedyś w Lublinie miałem takie rozwiązanie (bardzo mądre z resztą), że na górze lusterka był taki niewielki "daszek-spoiler", który był zwrócony w kierunku jazdy i niejako "łapał" powietrze i kierował je na lusterko. Transit chyba też to miał. Banalnie proste ale super skuteczne. Lusterka prawie się nie brudziły
-
dlaczego VOLVO zrezygnowało z świateł przeciwmgielnych ?
> auto stoi w garazu, nie pamietam kiedy ostatnio zamarzly mi lusterka Mnie ostatnio zaparowały i lusterka i szyby jak w garażu mialem chłodniej niż na zewnątrz Przy niesprzyjających warunkach lusterka się zaszronią nawet w ciągu 1-2h podczas zakupów. Ja jednak częściej grzania używam, jak w trasie temperatura przechodzi przez zero, podczas mgły i lusterka parują. Co do p-mgielnych z przodu. To kiedyś używałem częściej, teraz jak mam ksenony, to praktycznie używam ich tylko jak nocą jadę przez las, bo świecą dość mocno na boki i łatwiej wypatrzeć zwierzęce oczy czyhające żeby wskoczyć pod koła.
-
Kolizja vs wypadek - jak rozpoznac.
Wypadek jest gdy obrażenia są tzw. "powyżej 7 dni" I nie chodzi tu o ilość dni zwolnienia (z taką interpretacją się spotkałem). Stopień obrażeń ustala biegły medyk. Pomijając ewidentnie ciężkie obrażenia, to zazwyczaj wszystkie złamania są obrażeniami ""powyżej dni siedmiu". W trakcie zdarzenia, jeśli zachodzą wątpliwości, to lepiej traktować sprawę jak wypadek. Inną sprawą jest, że Policja czasem kombinuje żeby sprawę załatwić jako kolizję mandatem, bo znacznie mniej roboty. Ale jeśli nawet sprawa jest załatwiona jako kolizja, a później wynikną np. jakieś medyczne powikłania, to są procedury pozwalające podjąć sprawę. Jak to się odbywało szczegółowo, teraz nie pamiętam.
-
Nowe auta- "różnice" w wyposażeniu.
> Mała rzecz, a daje frajdę, nie? No tak! I zdradził tajemnicę handlową! A firma przy kupnie pewnie kalkulowała z 200pln w pakiecie za "oświetlenie przestrzeni na nogi"
-
Salony autodetalingu S-Plus?
> Zapewne chodzi o to Super! Dzięki wielkie!
-
Salony autodetalingu S-Plus?
> Krucza 18 nie polecam ale w Toruniu masz BMS i ich polecam . masz dokładniejszy namiar? O to właśnie mi chodzi, żeby z polecenia firma była.
-
Salony autodetalingu S-Plus?
> Warszawa przy Reducie i Płock nie polecam . > Myślę jednak że każdy "serwis" jest inny także może się ktoś wypowie o konkretnych lokalizacjach . > Polecam typowe firmy detailngowe ( np partnerów z forum Kosmetykaaut ) No ja też właśnie myślę że to jak z ASO, są dobre i złe. Dla tego właśnie pytam o te konkretne lokalizacje, bo nie mam ochoty przez pół Polski jechać. W Toruniu i 3M bywam dosyć często. Korozji się nie boję, bo w 500tce mam tylko plastikowy zderzak do zrobienia. Jednak żeby lakier nie złaził, to nie może być byle jak zrobione.
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> I o to chodzi, czyż nie? "10 mniej" przecież im wolniej - tym bezpieczniej. Są tacy, którzy w > imię jednego uratowanego istnienia ludzkiego wprowadzili by V max = 30 na terenie całego > kraju. A co! Ale jak prądu nie mają, to chcą żebym 60km w 20min przejechał
-
Jaki nowy SUV 4x4 do 130 tys zł w leasing polecacie?
> Powiem krótko. Zapomnij. > Droga czuła na jakosć gazu a przez to awaryjna w polskich warunkach instalacja, znikome > doświadczenie zakładów w montażu i serwisie, > Tylko IV generacja LPG ma sens. Nie planowałem, ale już się wyleczyłem Dzięki za info. Moja wiedza opierała sie do tej pory na reklamach, w których wszystko było "cymesik"
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Co do omijania Kamaza, który już dalej nie pojedzie - jak długo jeżdżę (PJ '89 ) tylko raz > spotkałem kierownika, który literalnie wziął sobie do serca zapisy odnośnie nie najeżdżania na > linię ciągłą i stanął za zdefektowanym Żukiem... W sumie, to jadący takim zawalidrogą, powinien umożliwiać wyprzedzenie-ominięcie go, przez zjechanie na pobocze i przepuszczenie peletonu za nim. Na DK55, po której często się poruszam na całej jej długości, są odcinki gdzie całymi kilometrami ciągnie się "podwójna ciągła" czy jest to konieczne czy nie. Odcinki przerywane są na tyle krótkie, że ciężarówka nie ma szans na przepisowe wyprzedzenie czegokolwiek szybszego od roweru. Gdyby wszyscy trzymali sie sztywno przepisów, to w kilka godzin cała DK55 stałaby się jednym wielkim korkiem, poruszającym się z prędkością koparki.
-
Wykroczenie / pościg / mandat taka przygoda....
JAkbyś zgłosił do Spraw wewnętrznych w KW, to zapewne mieliby jakieś postępowanie wyjaśniające. W sumie nic by im nie zrobili, bo dowodów nie miałeś (czyli jak radzi Polarny, należy włączać dyktafon). Jednak policjanci tego nie lubią, bo w aktach ślady zostają, a jak się akcja powtórzy kilka razy, to już daje do myślenia. Z drugiej mańki jeśli to miejscowi z twojego miasta, to potrafią się zemścić. Pytanie wtedy brzmi, nie "czy?" cię wypunktują, a "kiedy?" Wiem że to sk ale "sorry, taki mamy klimat"!
-
Salony autodetalingu S-Plus?
Witam. Interesują mnie wszelkie opinie na temat tej sieci. Najbardziej interesuje mnie salon Toruń lub Sopot. Bo nie wiem czy standardy pracy we wszystkich warsztatach są takie same wszędzie. Miałbym do zrobienia dwa auta. Zabezpieczenie lakieru w moim Suzuki, oraz odnowienie lakieru, drobna naprawa zderzaka i zabezpieczenie tapicerki w 500tce mojej żony. Interesują mnie koszty (to mniej) ale bardziej jakość pracy. Na filmikach reklamowych to: "cud miód i orzeszki", a rzeczywistość bywa różna. Będę wdzięczny za wszelkie subiektywne opinie.
-
Bariery linowe - co sądzicie o takim pomysle?
> Mylisz się. Śmieciarkę można bo jak się zatrzyma to będzie omijanie a nie wyprzedzanie. To i analogicznie będzie z autobusem (z wyjątkiem gimbusow z dzieciakami) jak i Kamaza dokonującego żywota PS Zapytałem o to wyprzedzanie ciągnika, bo jak dobrze pamiętam to całkiem niedawno miałem takie pytanie filmowe na kursie PJ kat C i jak mnie pamięć nie myli prawidłowa odpowiedź dopuszczała wyprzedzenie, chociaż ręki za to sobie nie odrąbię.
-
Czujniki parkowania
> Witam mam pytanie, a mianowicie jeden z czujników jest zadrapany dosc głęboko... Jak jest czysty > działa ok, ale jak naleci na niego wody i innego marasu z aktualnej pogody to cały czas > swieci. Wydaje mi sie ze owe rysy są powodem, czy moge te rysy prysnąć jakims np. klarem zeby > odizolowac srodek czujnika od pogody?? A nie możesz po prostu kupić nowego czujnika? W Valeo to koszt ok. 25pln!
-
Błąd lakiernika?
> a to są lakiernicy którzy dają gwarancje? to chyba by musieli tez dawac faktury ? A to takie dziwne? Ostatnio nawet nic nie mówiłem Sam zapytał czy chcę fakturę czy paragon. W porządnym warsztacie nie ma problemu inne omijam.