Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. Bierz ten , który się podoba. I co że stary model? Za 5 lat wstyd będzie jeździć czy jak? Bo nie rozumiem
  2. > A koledze to powiedz jeszcze, żeby przypadkiem się za 1.8 nie rozglądał - auto jest ciężkie i ten > silnik może się okazać mocno za mały - w danych technicznych producenta, aż tak rażąco nie > odstaje od 2.0 ale z praktyki powiem, że miałem ten silnik w sporo lżejszym starym modelu i > jakoś nie wyobrażam sobie go w GH. Inne plusy i minusy to warto dodać, że generalnie 6 są dość > fajnie wyposażone, za to mają lichej jakości fabryczne tarcze hamulcowe - łatwo pogiąć. Dzięki, takich własnie postów oczekiwałem. Rzeczowe pomocne uwagi najlepiej od włascicieli.
  3. > Jeżeli ktoś przejeżdżą autem klasy B 4200 km miesięcznie, czyli 140 km dziennie CODZIENNIE > (niedziele, święta), to cóż... Zbyt mądry to on nie jest Producent nie bierze pod uwagę taki > margines Znam takich, bo muszą dojeżdżać do pracy, do sąsiedniego miasta, bo im firma się przeniosła. Zapewniam cię, że woleli by dojeżdżać S-classe, ale nie są za mądrzy, bo zarabiają po 3kpln i stać ich na auto klasy B albo nawet A. W alternatywie jest "pośredniak" tramwajem.
  4. Jestem wdzięczny za wszelkie uwagi "za" i "przeciw". Nie zakładałem tematu celem wszczynania jakichkolwiek konfliktów Lepiej się napijmy
  5. > Płyn SonaX Xtreme jest jak najbardziej w porządku, jednak K2 Claren w mojej opinii ma podobny > zapach, teoretycznie te same właściwości, jest go litr więcej, no i zwykle jest połowę tańszy > - więc "skoro nie widać różnicy po co przepłacać" ? Używalem i tego i tego. Mogę stwierdzić, że K2 owszem nie jest zły, ale trzeba więcej go zlać na szybę niż Sonaxa extreme, żeby uzyskać ten sam efekt. W bilansie rzeczywiście może wyjść taniej.
  6. Podobne objawy miałem w golfie jak mi pompa paliwowa siadała. Tylko jeszcze czasami podczas przyspieszania łapał "muła". Nie było łatwo zdiagnozować ale to była pompa.
  7. Kolega wymyślił sobie takie właśnie auto w roczniku ok.2008 jako następcę Astry. I w jego imieniu zapytuję: Jak się sprawują diesle? Jak z benzyną, jakie spalanie? Ogólnie na co uważać? Jak z ekonomią? Ogólne wrażenia z eksploatacji? PS O rdzy ewentualnej wie!
  8. > mogę z takiego garażu skorzystać - blaszak (ale w sumie samoróbka) i wewnątrz jest szczelnie > obłożony styropianem - wstawiłem tam auto kiedyś na próbę i zdziwiło mnie, że temperatura > wewnątrz była praktycznie jak na dworze, ale auto po 2 dniach niestety było nadal mokre i to > mnie trochę zastanowiło. > Niby jest otwór na przodzie, ale w sumie na drugim końcu jest tylko szparka i chyba nie ma > przewiewu. A może tak po prostu jest w blaszakach, że auto nie obeschnie przy obecnej aurze? Ale tak jest w murowanym garażu też! Jak są różnice temperatur to woda na ścianach się kondensuje i na uchylnych drzwiach. Ja okleiłem sufit betonowy styropianem, żeby się na nim woda nie kondensowała. Zjawisko naturalne. Wjeżdżasz z ciepłym silnikiem i zamykasz wrota. Wilgoć z powietrza natychmiast osiada na zimniejszych od powietrza powierzchniach. Ja to rozwiązałem tak: (myślę że zadziała w oklejonym blaszaku też) wywierciłem rząd kilkunastu otworów 16mm w drzwiach na dole, a w kratce wentylacyjnej pod sufitem, umieściłem wentylator wyciągający (taki http://sklep.dospel.com/?640,wb-160 ) o wydajności 270m3/h, ma ok 40W Ustawiłem prosty zegar sterujący żeby go włączał na 2h co 2h. No chyba, że jest bardzo wilgotno to chodzi 24/24hTo plus oświetlenie i dłubanina w garażu kosztuje mnie ok 300pln rocznie. Sahary w garażu nie mam (mam kanał i wody gruntowe podciekają trochę) ale jest wyraźnie lepiej. Nie mam 2cm lodu na drzwiach.
  9. > bo bez wentylacji auto w pół roku zgnije - woda z ziemi paruje i zostaje w > blaszaku. Muszę szwagrowi powiedzieć, że mu przez minione 10lat auto 20 razy zgniło! Co ty za herezje wypisujesz? W pół roku auto nie zgnije nawet jakbym je w basenie trzymał! Nawet w kopalni soli pokazywali Landryny co chyba dwa lata wytrzymują.
  10. > hobby, to ma kolega koNik, który kupuje Gaz'y, albo Lincolny. A traktowanie w ten sposób > dziesięcioletniej skody, to nie hobby, to choroba A co powiesz na Fiata 125p z lat 70-tych z przebiegiem 15kkm? Wyjazd tylko raz w roku na Wszystkich Swiętych poza tym wypychany, tak tak, wypychany do umycia co 2-3tyg i wpychany do garażu. Sprzedać nie chciał za żadne skarby, nawet z zapewnieniem transportu na Wszystkich Swiętych. Tak było jescze ze 3-4 lata temu. Później straciłem kontakt, bo to był sąsiad kolegi, który się przeprowadził.
  11. Miałem podobnie. K..s rzucił flaszką po piwie. Zniszczył dach i cokół anteny (170pln tak mi oczy wyszły) Wycena z ASO 1700pln Sprawca złapany niemal natychmiast. Jest po sprawie, ale kolo nic nie ma, mieszka u mamusi i komornik nic nie może zrobić od dwóch lat. Auto naprawiłem za 700pln i własnie zastanawiam się nad sprzedażą długu jakiejś firmie windykacyjnej. I tak bede do przodu (dają ok. 50%). A koleś przestanie zęby suszyć. Bo jak przyjadą do niego panowie windykatorzy, to zaraz coś na poczet długu znajdzie. PS Dostał za karę : naprawienie szkody i grzywnę ok. 1500pln A chciałem się dogadać, miał dać 1000pln i po sprawie, to olał i nie przyszedł na spotkanie. No i sobie polepszył.
  12. > jak masz ochotę na testy to sprawdź koncentrat zimowy 4Max http://bit.ly/1zFZvQ9 > Jeden z lepszych jakie ostatnio używałem i ładnie pachnie. Kupiłem i mogę potwierdzić, że zmywa przyzwoicie, jednak zapach tylko trochę lepszy od "zwykłego" Sonaxa. Niewątpliwą zaletą jest oszczędność. Można sobie dopasować "zamarzalność" do potrzeb. Jest pogoda w okolicach 0st.C to sobie rozcieńczam 2:1 na deklarowane -11C, jak się zużywa 1-2litry dziennie to istotna sprawa. A-ha kupiłem na Motointegratorze za ok.30pln za 5l. do tego 10l wody demineralizowanej za 7pln i mam 15 litrów płynu na obecną "zimę" za 37pln czyli ok 2,4pln za litr. Ogólne wrażenia pozytywne.
  13. > Właśnie, zmienić prawo na lepsze, a nie łamać je w imię własnego widzimisię - widzisz różnicę? Pisałem, że nie popieram warcholstwa i anarchii. Odnioslem sie do Braku możliwości krytykowania prawa. > Gdzie? Jeżeli masz na myśli PRL to się mylisz. Twoja ocena, wolno ci. Jednak dobrze pamiętam tamte czasy. Czy gdyby wówczas nikt nie krytykował prawa, to nastąpiły by zmiany? Czy strajkujący robotnicy postępowali zgodnie z prawem nie wykonując poleceń ZOMO? > A to jest właśnie domeną autora naszego wątku i innych, którzy dość dowolnie sobie prawo > interpretują wedle własnego uznania. To się falandyzacja nazywa > Krytyka, w szczególności konstruktywna - jak najbardziej. Poprawić prawo - jak najbardziej. O tym piszę. Tyle, że co dla jednych jest konstruktywną krytyką, dla innych może być warcholstwem. > Nie mieliśmy w PRL (bo do tego pijesz) jednej partii, a cenzurę mamy dużo silniejszą niż kiedyś. Jak masz na myśli PSL to się zgadzam. Podaj mi tylko jeden przykład kiedy PSL sprzeciwiło się PZPR. Ja sobie nie przypominam. Jak coś krytykowali, to najpierw ta krytyka była uzgadniana. PSL to był ówczesny "chłopski odłam" PZPR. (uprościłem, rzecz jasna) Co do cenzury, to byś tak sobie swobodnie nie pisał w necie (gdyby istniał). Ja tylko (jako głupi dzieciak) opowiedziałem głupi dowcip o przywódcy partii (tej większej), za dwa dni ojciec z pracy wrócił późno w nocy, a ja już nie byłem harcerzem. Więc nie mów mi o cenzurze.
  14. > Czy należą do nich ograniczenia prędkości? To bardzo częsty przykład głupich przepisów. Na "starej" krętej dziurawej drodze była 70tka. Po remoncie, równiutko, zakręty wyprostowane, pola po bokach i dalej 70tka.
  15. > Jesteś prawnikiem? Czy może stanowisz prawo? Jakie masz kompetencje żeby je oceniać? W wolnym, demokratycznym kraju, każdy obywatel ma prawo oceniać prawo. Choćby po to, żeby je stanowić. Jeżeli w mojej ocenie jakiś przepis jest zły, to kandyduję do Sejmu i staram się to prawo zmienić. Do tego nie trzeba być prawnikiem, wystarczy wygrać popularny show w TV. Bezwarunkowe akceptowanie i realizowanie bez sprzeciwu nakazów i zakazów popularne było jakiś czas temu. Nie popieram tutaj anarchii i warcholstwa. Jestem zdania, że istnieją narzędzia zgodne z prawem, służące do jego poprawiania. Bez prawa do krytyki i oceny, nic by się nie zmieniło. Dalej mielibyśmy jedną Partię i cenzurę i wiele innych, które zostały zmienione dzięki krytycznej ocenie.
  16. 71mordor odpowiedział Dwight_Schrute na temat - Motokącik
    > Zapytam tutaj bo na HP cisza... > Uzywa ktos tych opon? Glosne to to? Daja rade czy szukac bardziej znanych marek? Szykuje sie do > zmiany letnich opon i szukam czegoś sensownego. http://www.oponeo.pl/model-opony/sonar-sx1-evo google nie gryzą PS JA bym wybrał jakieś budżetowe bardziej znane
  17. 500tka 1,2 moja jest w nim zakochana
  18. > Na żółtym wg przepisów również nie wolno no chyba, że zatrzymanie wymagałoby gwałtownego hamowania > zagrażającego bezpieczeństwu... i tu robi się trochę "śliska" sprawa... > Ciężko się tłumaczyć bo dostaniesz argumenty, że jadąc z przepisową prędkością dodatkowo > uwzględniając warunki itp. itd. masz mieć możliwość zatrzymania auta gdy widzisz żółte... Do tego "zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do skrzyżowania, przejścia dla pieszych"
  19. a może, banalna sprawa, odwrotnie koła założone, tzn. lewe z prawym zamienione i kierunek toczenia się nie zgadza?
  20. > jak masz ochotę na testy to sprawdź koncentrat zimowy 4Max http://bit.ly/1zFZvQ9 > Jeden z lepszych jakie ostatnio używałem i ładnie pachnie. Jak się miesza żeby na -20 zrobić? 50/50 wystarczy?
  21. > jeżdzę wyłącznie na Sonaxie > jak dla mnie płyn do spryskiwaczy numer 1, szczególnie wersja extreme - nie rozmazuje, swietnie > czysci i jest bezpieczny! > użyłem ostatnio shella (nie mogłem kupic sonaxa) i była to tragedia w porównaniu do mojego > ulubieńca Ja zmiennie używam "orlenowskiego" , jakość porównywalna ale droższy.
  22. > Ale... zapach kiepski - dawniej był dobry. Nie wiem w czym rzecz... Były edycje zapachowe, jakieś kwiatowe. Udało mi się kupić cztery bańki ostatnie i pachniał ładnie. Za to kupiłem jedno opakowanie 4l zwykłego sonaxa, Aura przy nim to perfuma!
  23. > Raz tam zajrzałem, tam to masakra jakaś. Oni na jedną ścierkę wydają tyle co ja w życiu wydałem na > kosmetyki do aut Prawda! Jak trochę poczytać, to dochodzi się do wniosku, że się jeździ rozrzutnikiem do obornika i że nigdy w życiu nie umyłeś samochodu jak należy. No ale to hobby jak inne i i ma fanatyków. > Bo w życiu to może dwa razy kupiłem coś do czyszczenia kokpitu a jak > przychodzi co do czego to ściereczki z lidla robią swoje Ale od siebie dodam, że kupiłem na autokosmetyki.pl taki spory niebieski ręcznik z mikrofibry (bardzo gęsty)do wycierania do sucha auta. Wycieram nim całego s-crossa bez wyciskania, baaaardzo chłonny i delikatny zarazem dla lakieru. Polecam, fajny i niedrogi upominek dla samochodziarza ok 40pln.
  24. > Megsowy Endurance w formie żelu imho lepszy Też tak uważam, dłużej efekt się utrzymuje ale droższy. Ja leniwy jestem i wolę żeby robić rzadziej ale na dłużej starczyło Dodam, że ten żel Megsa jest superwydajny!
  25. 71mordor odpowiedział gorex na temat - Motokącik
    > U mnie identycznie. Czyste, wymyte auto jeździ super, wszystko pracuje idealnie. > Jak zmyjesz 1cm brudu z blachy to jest o 150kg lżejsze

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.