Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > w sumie mozna byłoby zerknąć jak pracuje iinstalacja. Na coś konkretnego patrzeć(mam interfejs i oprogramowanie)? Za ~5kkm wybieram się na przeglądzik i nie wiem czy czekać czy nie. Rozważam też zrobienie sobie samemu przeglądziku. Pozdrawiam BAS
  2. Robiłem UPG, przy okazji uszczelnienie popychaczy zaworowych, dotarcie zaworów, wymiana 2 zaworów(miały wżery), zastanawiam się czy trzeba po takiej naprawie jakoś zainteresować się instalacją LPG? Pozdrawiam BAS
  3. > Tzn. On cos mówił o nitowaniu? Nie wiem jak by to wyglądało i czy by zdało rezultat, bo podobno > mniej inwazyjne dla blachy to jest i bardziej odporne na rudzielca. Ale ja to znam sie tylko > na spawarce elektrycznej Co do nitowania to musiałbyś dodatkowo zastosować jakiś magiczny i pewnie drogi klej, lepiej będzie to pospawać i utopić w podkładzie reaktywnym z obu stron, na to później podkład akrylowy i lakier, ale jeśli nie będzie Ci przeszkadzało to możesz na 2 krotnym malowaniu podkładem reaktywnym poprzestać a na to rzucić od spodu baranka. Pamiętaj tylko, że podkład reaktywny musi dobrze wyschnąć, co najmniej 24h. Baranka kładziesz w suchy dzień. Pozdrawiam BAS
  4. > Co do wlewu > w klapke to nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie bo trzeba kombinować z przejsciowka Nie zawsze, w Stilo 3d bez problemu zmieścił się pełen wlew. Pozdrawiam BAS
  5. > Co o tym myślicie za cene 2900zł?? > W tej samej cenie serwis opla chce mi założyć instalacje BRC Za 2600 masz BRC, "butla w kole", u mnie zrobili pełen wlew pod klapką. Pozdrawiam BAS
  6. > Dokładnie tak - uważam że to oszustwo w białych rękawiczkach! <ciach> Są różne metody wyceny, przykładowo, kiedyś ubezpieczałem autko w PZU, miałem do wyboru Eurotax 60kzł, Info-expert 42kzł. Jeśli ma być normalnie to szkoda powinna być likwidowana przez ubezpieczyciela, gdzie wykupiłeś AC i wg tej wyceny, wtedy nie byłoby problemów, że za AC płacisz od 60kzł a ubezpieczyciel z czyjegoś OC likwiduje szkodę od 42kzł. Zdaje się, że tak jest w cywilizowanych krajach, że likwidujesz szkodę u swojego ubezpieczyciela, któremu zależy na utrzymaniu klienta. Pozdrawiam BAS
  7. > dla mnie różnice powinien dopłacić sprawca zdarzenia z własnej kieszeni. Z formalnego punktu widzenia jest dokładnie tak jak piszesz, ale ludzie o tym nie wiedzą, szkoda im kasy na adwokata i odpuszczają. Jest tak, że jest sprawca szkody, który jest winien, ale odpowiedzialność za szkodę w jego imieniu przejmuje TU, ale to nie wyklucza jego odpowiedzialności, jeśli TU się wypina to należy pozwać sprawcę. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział Stiluss na temat - Stilo
    > Tak, bateria w syrence. Nie wiem co pokazuje BC. Bo i nie sprawdzałem, ale biorąc pod uwagę foto z > załącznika, to muszę to jakoś połączyć AAAA przeoczyłem załącznik. Kopnij się do pobliskiego sklepu elektronicznego i kup akumulator CR123A montażowy, wylutuj stary, wlutuj nowy i po sprawie. Jak nie będzie dokładnie zamiennika to kup taki, żeby napięcie było takie samo a pojemność taka sama lub wyższa. Jak już polegniesz całkowicie to kupujesz niemontażowy plus podstawkę i po sprawie. "Baterie" niemontażowe są trudne w lutowaniu, trzeba się dobrze nakombinować, zważywszy w jakich to ma pracować to nie ma sensu się w to bawić. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział Stiluss na temat - Stilo
    Mówisz o bakterii* w syrenie? Co pokazuje MES(w BC)? * zamierzony błąd Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział Sw_irek na temat - Motokącik
    > dziś mrozy puściły, odpaliłem bestię na zimnym silniku obroty max 2800 obrotów jak się lekko > nagrzeje normalnie wchodzi na obroty, przy temp 80* jak zgaszę i odpalę kontrolka gaśnie , > wyczyścił bym tego egr a ale jest chyba z tyłu silnika bo nie widać go Obstawiam, że jest tak jak we wszystkich MJTD, czyli przy ścianie grodziowej, przykręcony do kolektora ssącego(nie ma innej opcji), pewnie na kąciku NB jest jakiś manual jak gada wyczyścić, jak nie to na kącikach CTT lub Stilo na pewno są. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział Sw_irek na temat - Motokącik
    > aaa dodam jeszcze że na zimnym silniku obroty max 2800 i brak mocy Stawiam na zaciętego OGR'a(EGR). Pozdrawiam BAS
  12. > Dowolne termostatyczne. Np coś takiego: Z tą dowolnością to bym nie przesadzał bo są różne typy zaworów i głowic, trzeba kupić taką, która będzie pasować. Pozdrawiam BAS
  13. > w sensie te pokretla z termometrem tak? Generalnie tak, na początek możesz skręcić kryzami, ale najlepsze będą głowice termostatyczne. Na dole sprawdź czy kryzy nie są skręcone. Bardzo możliwe, że masz coś z przepływem, dlatego polecam zacząć zabawę od regulacji przepływów kryzami. Jak nie będziesz wiedziała za co złapać to zrób zdjęcie zaworu na grzejniku i Ci pokażę. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Dla pewności. ... O stilo jeszcze rozmawiamy? Są co najmniej 2 rodzaje klapek, pierwsza jest całkowicie płaska a druga zawiera schowko-półeczkę, co może dawać złudzenie różnicy głębokości umieszczenia BC/złącza. Ewentualne minimalne różnice mogą(choć wątpię) wynikać z różnic pomiędzy deskami 3d a 5d/MW, deska 3d jest szersza, więc mogę zachodzić też inne, drobne różnice. We wszystkich przypadkach BC jest mocowany do tego samego elementu. Na 99,9% wszystkie 3d mają identyczne zagłębienie BC analogicznie jest we wszystkich 5d/MW mają takie samo zagłębienie. Pozdrawiam BAS
  15. Na tym kąciku(jak zresztą na pozostałych) obowiązują pewne zasady. 1. Uzupełnij profil o miasto i samochód. 2. Przywitaj się. Wtedy pogadamy, pominąwszy sprawę pływaka to na resztę problemów odpowiedź jest banalna i do znalezienia w szukajce w 5sekund. EDIT: Uzupełniłeś profil. Prawdopodobnie nie masz górnej obudowy akumulatora, obok akumulatora jest skrzynka z przekaźnikami, prawdopodobnie dostała się tam wilgoć, wyjmij ją z autka, wysusz i powinno być dobrze, jak nie to trzeba ją rozbebeszyć i wyczyścić albo wymienić. Pozdrawiam BAS
  16. > Czy jako nowa firma dostaniesz leasing ? Jak pokaże umowę na czas nieokreślony lub dłuższy od trwania leasingu, z firmą, w której będzie samo-zatrudniony to jest taka szansa. Pozdrawiam BAS
  17. > Nie ma takiej opcji. Z każdej raty odliczasz 60% VATu - ale pilnujesz limitu 6k. > Nic podobnego. W koszty zaliczasz z każdej raty netto + nieodliczony VAT (na początku 40% VATu, po Ok, pomyliłem się, fizycznie robi to księgowa, znam ogólne założenia. > Jaka? Magoora już dawno został obejdzięty. Chodzi o przeznaczenie samochodu, sprawa była analizowana przed zmianami 2010, zdaje się, że wypożyczalnie... Pozdrawiam BAS
  18. > To już wiem > Popraw mnie jeśli się mylę - przy leasingu cała rata idzie jako koszt, przy kredycie jest > amortyzacja a kosztem są jedynie odsetki? Niezupełnie. Powiedzmy, że masz 36rat po 2460zł, czyli 88560brutto, w tym Vat stanowi 16560, czyli odliczasz sobie 6kzł, ale nie możesz odliczyć 10560zł z tego tytułu na deklaracji Vat-7, co w praktyce oznacza, że przez 13 miesięcy z grosikiem odliczasz cały VAT a podstawę PIT zmniejszasz o kwotę netto(w tym przykładzie o 2kzł) a po tym czasie nie odliczasz VAT, ale zmniejszasz podstawę PIT o 2460zł(wcześniej o 2kzł). Niestety jesteśmy #$%^&*( przez rząd i tyle bo dochodowy to czasami wyjdzie a czasami nie, ale VAT zawsze Ci wyjdzie. Przy kredycie, kwota odsetek zmniejsza Ci podstawę PIT co miesiąc. Jest metoda na odliczenie całego VAT'u, ale jest to ryzykowne i lepiej się w to nie pchać. Pozdrawiam BAS
  19. > -kupić teraz w kredycie jako osoba prywatna i później wciągnąć je do firmy po założeniu > działalności Kiepski pomysł, choćby ze względu na ewidencjonowanie przebiegu, kolega już wspomniał o 6kzł(max 60%) VAT. > -wziąć w leasing po założeniu działalności > -wziąć kredyt po założeniu działalności Musisz policzyć co Ci się bardziej opłaca(jaki znajdziesz kredyt vs leasing). Pozdrawiam BAS
  20. Co do zgaśnięcia to obstawiam, że masz LPG. Co do komunikatów, które pojawiają się przy odpalaniu z "rolki", choinka jest normalna, u mnie zwykle sypie komunikatami o czujnikach temperatury, nie przejmuj się tymi komunikatami w takiej sytuacji. Nie należy go odpalać w taki sposób, też mi się zdarza takie odpalanie, ale nie należy tak robić. Pozdrawiam BAS
  21. > To ciekawe co mówisz, w mojej branży w ostatnich dwóch latach kraje CEE - w przeciwieństwie np. do > Austrii czy Niemiec przyniosły zyski Tyle, że rynek automotive ma swoją specyfikę i akurat rynek niemiecki był zawsze bardzo ważnym/dużym rynkiem. Pozdrawiam BAS
  22. > To jeszcze gotowi zrezygnować całkowicie ze sprzedaży... Nie znam planów koncernu, ale wątpię, żeby to kogoś w koncernie obeszło. Pewnie marka zostanie, ale nikt nie będzie się jakoś przejmował. Możliwe, że zostanie to zrobione tak jak mówiłem, czyli będzie to dodatkowa marka w salonach Skody/VW i tyle. Może jakiś inny diler wyżebrze, żeby pozwolili mu sprzedawać, ale trzeba mieć świadomość komu tu może zależeć. Pozdrawiam BAS
  23. > To zależy od decyzji VW. > Jest to okazja do zgarnięcia dodatkowej kasy jeśli by chcieli zdzierać... Koncern ma to gdzieś, jest to pomijalne, chodzi głównie o świadczenia gwarancyjne, żeby nie było niepotrzebnej zadymy w mediach(bo nie daj boże wycieknie do mediów w innych krajach), przychody Seata z polskiego rynku za usługi płatne są pomijalne w skali koncernu. Polski rynek to nie niemiecki rynek, żaden koncern nie będzie płakał nad naszym rynkiem. Pozdrawiam BAS
  24. > VW zapowiedział już, że ichnie serwisy będą przyjmować o obsługiwać posiadaczy Seatów. > Nikt jednak nie wspomina o przykładowych cenach czy opłatach z tym powiązanymi. Mogą być(jeśli nie są) identyczne jak w salonach Seat'a, przecież to jeden koncern. Zresztą kogo to obchodzi? Z punktu widzenia Seat'a jest to bez znaczenia a tych kilku(bo z punktu widzenia Seata polski rynek to błąd statystyczny) klientów to... Pozdrawiam BAS
  25. > Bankrutują zapewne z powodu braku części, w artykule nie napisali właśnie co z samymi częściami. > Auto to produkt gotowy a co z taką skrzynią biegów... > Ciekawe czy zaczną ciągnąć od VW dla przykładu Dostępność części to sprawa wtórna, główny problem to co z autoryzacjami i refundowaniem napraw gwarancyjnych? Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.