Zawartość dodana przez bas
-
Ześwirował termometr zewnętrzny
> Zauważyłem, że wskazania temperatury zewnętrznej są do kitu. > Są za wysokie > Czasem o ok 4 st za dużo a czasem o ok. 9. > I zauważyłem, że po włączeniu zapłonu wskazania spadają bardzo powoli ale nigdy nie osiągają > wartości prawidłowych. Po włączeniu zapłonu czy silnika(alternatora)? > Macie jakieś porady co by przywrócić stan pożądany? Zacząć od sprawdzenia stanu akumulatora, jeśli to nie da rozwiązania to wymiana czujnika. Pozdrawiam BAS
-
odebrane auto po wypadku mieszane uczucia..
> to nawet nie to. po prostu większość współczesnych chałturników vel"blacharzy z bożej łaski" > wywinełaby karpia, gdybyś im powiedział, że istnieje cokolwiek innego poza szpachlą Umówmy się, że nakładanie i obróbka szpachli są banalnie proste w stosunki do ołowiu. Ołów najpierw trzeba nałożyć z głową a później go wyrównać. Obróbka jednostki szpachli trwa X a obróbka ołowiu nX : n>1 i to pewnie wiele więcej niż 1. Jak skopiesz szpachlę przy obróbce to nakładasz kolejną warstwę i jedziesz, jak skopiesz ołów to nakładasz kolejną warstwę, tyle że przy nakładaniu kolejnej warstwy zaczynasz w tym miejscu prawie od początku zabawę. Pozdrawiam BAS
-
odebrane auto po wypadku mieszane uczucia..
> No czyli innym rodzajem szpachli :-) Ok, przyjąłem, że szpachlą nazywamy wynalazki epoksydowe, poliestrowe itp. > Odnoszę po onym'ż wykładzie nieodparte wrażenie, że jeszcze tak ze 3-5 lat i samochody, które > narodzą się po tym terminie będą nienaprawialne poza ASO. Dotyczy to nie tylko samochodów, tyle że mam wrażenie, że idzie to bardziej w stronę "nienaprawialne - kup nowe" niż naprawić się da w ASO, ale to pokaże czas. > Nikt tak naprawdę nie widział tego samochodu, niewielu stąd FAKTYCZNIE zna się na technologii > napraw i na tej konkretnej naprawie... > BYĆ MOŻE po prostu tego auta NIE DA SIĘ naprawić inaczej. > I nie z gównianej oszczędności, tylko "bo tak". Nie dyskutuję o tym bo faktycznie trudno to ocenić ze zdjęć. Pozdrawiam BAS
-
odebrane auto po wypadku mieszane uczucia..
> na łączeniu będziesz mieć szpachlę, bo jak wyprowadzisz to na > gładko? Np. ołowiem, ale tego nie stosuje się(jedynie w zabytkowych samochodach) bo jest za trudny w obróbce. Pozdrawiam BAS
-
Ciśnienie oleju
> Ostatnim czasem zauwazyłem w moim kropku że czasem mignie mi kontrolka cisnienia Dzieje sie to > jedynie gdy podczas jazdy na luzie albo na wcisnietym sprzęgle ostro zahamuje Czego to moga > być objawy? Niskiego poziomu oleju, jak gwałtownie przyhamujesz lub szybko pokonasz zakręt/skrzyżowanie to olej przelewa się i smok nie jest całkowicie zanurzony. Pozdrawiam BAS
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> To tylko auto.Głowa do gory bedzie dobrze Wiesz, że niestety autko to tylko pochodna innych wydarzeń. Pozdrawiam BAS
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
"Żegnam was, już wiem Nie załatwię wszystkich pilnych spraw Idę sam, właśnie tam Gdzie czekają mnie Tam przyjaciół kilku mam, od lat Dla nich zawsze śpiewam, dla nich gram Jeszcze raz żegnam was" Autko dzisiaj pojechało do innego kącikowicza. Na kąciku zostaję, jak poprawi mi się sytuacja to pewnie wrócę do Krowy albo do Remonta. Chwilowo będę pomykał Stilo. Ostatnie kilka tygodni to był najgorszy okres w moim dotychczasowym życiu, co pewnie widać po mojej małej aktywności na AK, oby dalej było lepiej. Pozdrawiam BAS
-
Rozny bieznik opon na osiach
> Niestety ten model nie jest juz produkowany, Od jak dawna nie jest produkowany? Może uda się znaleźć dwie nowe, takie same opony z kocówki produkcji na allegro. > 1. Kupno 2 nowych opon o innym biezniku. Nie jezdzilem nigdy w takiej konfiguracji, wiec nie wiem > czy to jest rozsadne. Spodziewac sie jakis problemow z ESP w takim przypadku? > Chetnie poznam opinie praktykow Formalnie i technicznie nie ma problemu. Każdy typ opony produkuje dźwięki(szum) o określonych częstotliwościach. Mając 4 identyczne opony masz 4xidentyczny hałas, który w praktyce jest tylko zwielokrotniany, czyli jest 4xgłośniej, w praktyce nie zwraca się na to uwagi. Jak będziesz miał 2x opona typX + 2x opona typY to będziesz słyszał 2xwięcej szumu, co np. ja odbieram jako "jest głośniej". Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> Aczkolwiek zatrzymanie na bramce nie jest chyba problemem Jest problemem, jak regularnie latasz Łódź<->Poznań to jest mocno irytujące, musisz się zatrzymać, zapłacić itd. a kulczykowe bramki są co kilka minut jazdy. > jak czytam te wypowiedzi jak to na 100 km > autostrady (40 minut spokojnej jazdy) brakuje stacji benzynowych (bo współczesne auta nie > pozwalają oszacować zużycia paliwa i zasięgu) czy paśników (40 minut bez michy to faktycznie > dorosły człowiek nie wytrzyma To bez przesady, jedzenie jest a na zbiorniku obracam spokojnie Łódź->Poznań->Łódź->Poznań a jak pojadę trochę wolniej to spokojnie wrócę do Łodzi. Pozdrawiam BAS
-
Parowanie szyb przy włączonym nawiewie
> Przejechałem ok 8 kkm. Jeśli po mocno zapylonych drogach to... > Klimatyzację staram się zawsze wyłączyć 1-2 min przed końcem jazdy i wtedy pracuje już tylko > nawiew. Powinno wystarczyć, żeby wysuszyć wodę zgromadzoną na parowniku. > Jednak od pewnego czasu nie mogę tego robić, bo po chwili mam tak zaparowane szyby, że nic przez > nie nie widać. Taka pora roku. > Jak długo powinienem wydmuchiwać i wygrzewać nagrzewnicę? Chwilę, 1-2minuty powinno wystarczyć. Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> cytując Ciebie: > Na MOP'ach jest parking, toaleta, automat z napojami i snacks'ami oraz stoliki gdzie możesz zjeść > swoje kanapki(czy jak wolisz swoje słoiki ), na tą chwilę IMO wystarczy. AAAA ok. > po prostu nie kupuję w automatach Też nie, ale jak masz niski cukier albo bardzo chce Ci się pić to jest wystarczające rozwiązanie. Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> nie nie automat to nie dla mnie wolę ciepły bar z gorącą kawą i np hotdog'iem Nie rozumiem. Pozdrawiam BAS
-
Czy felgi z Alfy 159 pasują do Cromy?
> No to rzeczywiscie sie trafil ladny egzemplarz.A nie masz przypadkiem 120KM??115KM szły na Belgie. ZTCP to z ASB na Belgie szły 136KM. Pozdrawiam BAS
-
Czy felgi z Alfy 159 pasują do Cromy?
> silnikiem 1.9 JTD 115KM z 120KM lub 150KM. > automatyczną skrzynią biegów. 1.9 tylko 150KM. > Powiedzcie mi proszę czy do cromy mogą pasować felgi stalowe z alfy romeo 159 (5x110 > et 34), Złe ET. > lub np z opla vectry? Pod warunkiem, że będą miały ET 36 lub 41. > Pytam ponieważ jest dość dużo ofert na allegro z takimi kompletami w calkiem przyzwoitym stanie. > Pomożecie? Jak dobrze poszukasz to znajdziesz dedykowane zamienniki 6,5Jx16 po 140zł z montażem. Pozdrawiam BAS
-
Parowanie szyb przy włączonym nawiewie
1. Ile autko przejechało km na tym filtrze? Bo u mnie potrafi być zapaćkany po 10kkm. 2. Jeśli używałeś klimatyzacji przed zgaszeniem silnika to po ponownym włączeniu nadmuchu bez klimatyzacji będzie dmuchał wilgocią na szyby. Przestań używać klimatyzacji*, wygrzej i wydmuchaj nawiewem nagrzewnicę i problem sam zniknie(oczywiście zakładając sprawny filtr, klapy, odpływ wody i brak wody pod dywanikami). * Albo używaj jej konsekwentnie przez cały czas. W Krowie używam konsekwentnie przez cały rok(klimatyzacja automatyczna w trybie full-auto, ustawiam tylko temperaturę) a czy włącza się sprężarka czy nie to mnie nie interesuje**, w Stilo staram się dla odmiany nie używać klimatyzacji o tej porze roku, jak włączę a później wyłączę to objawy są podobne do Twoich. ** Znam konstrukcję układu, wiem że sprężarka nie włączy się poniżej +4*C na zewnątrz i/lub jeśli czujnik przeciw oblodzeniowy na parowniku... za wyjątkiem trybu odraszania(maxdef). Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> Zlokalizuj i zwizualizuj tą stację w przestrzeni. Tu. > Gdzie to? 12km w stronę Poznania od zjazdu Emilia. > Faktycznie że od Wawy do Strykowato się leci jak w rynnie? Niestety poszaleli z ekranami. Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> poznań-łódź w godzinę i kilka minut od wjazdu do zjazdu w nocy ZTCP to od zjazdu Zgierz do zjazdu Poznań(ten drugi na Piłę) jest ~175km, więc da się zrobić w 1h, ale trzeba przeć ile fabryka dała a ja leniwy i lubię zjeść śniadanko w McD pod Kołem. Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> Ciekawe na kim się wzorowali. ZTCP to ktoś mocno wyśrubował normy w PL, ciekawe ile kosztowało producenta ekranów takie podkręcenie norm. Pozdrawiam BAS
-
sprawozdanie z A2 Warszawa Poznań
> (cały czas nie liczac bramek jazda na tempomacie) Też wqrzają mnie bramki w ciągu autostrady, jakby nie dało się zrobić aplikacji, która by rozliczała opłaty pomiędzy GDDKiA a Kluczykiem. > (choć i tak podobno opłaty sa tańsze niż zaraz po otwarciu) Bo państwowy odcinek był budowany z dotacji łunijnych i z założenia nie może być dochodowy, więc zmusili tłuska do obniżenia opłat pod groźbą odebrania dotacji. > - pierwsza stacja paliw od Warszawy po przejechaniu ok 120 - 140 km Czyli w okolicach Łodzi, w jedną stronę z KFC a w drugą z Burger King'iem. Kolejne pod Kołem. > - na parkingach głównie dla TIR brak gastronomi Na MOP'ach jest parking, toaleta, automat z napojami i snacks'ami oraz stoliki gdzie możesz zjeść swoje kanapki(czy jak wolisz swoje słoiki ), na tą chwilę IMO wystarczy. Pozdrawiam BAS
-
Kable rozruchowe - ile Amper ?
> wystarczy rozgrzany altek i obroty jałowe oraz 15min i 30sek To spróbuj przy pomocy CC704Aisan podładować na jałowych obrotach akumulator w Fiacie 1.6 16V 103KM, który nie ma siły ruszyć rozgrzanego silnika(po przejechaniu przez całą Łódź z padniętym altkiem). Pad akumulatora był spowodowany przez pad altka. Jak zapiąłem CC do Marei to tak ssał akumulator w Marei z altka w CC, że CC gasło. Im wyższe obroty, tym wyższa wydajność alternatora, co jest logiczne bo więcej energii mechanicznej pozwala wyprodukować więcej energii elektrycznej(vide. zasada zachowania energii). Żeby było śmieszniej to praca na wyższych obrotach jest bezpieczniejsza dla alternatora(mniejsze przeciążenie). Pozdrawiam BAS
-
Kable rozruchowe - ile Amper ?
> Panowie pamiętajcie z czego ciągniecie prąd. Możecie mieć 1500A i dawcę... ale czy od tak duże i > gwałtowne obciążenie wytrzyma(dawca)? A CC704Aisan wystarczy? A tak poważnie to jest to jeden z powodów, dla którego nigdy nie szarpnąłem się na porządne kable, wolę podjechać, zapiąć byle jakie kable i potrzymać dawcę na 3000rpm przez 15minut, jak dotąd ta metoda okazała się skuteczna we wszystkich przypadkach. Pozdrawiam BAS
-
Kable rozruchowe - ile Amper ?
> Też nad tym myślałem, ale po zsumowaniu wszystkiego (6m przewodu po 20zł/m i 4 krokodylki po 15zł) > daje nam 180zł.... co każe nam się zastanowić czy jednak nie warto wziąć marketowych Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie do czego nadają się kable marketowe. Pozdrawiam BAS
-
Dostosowanie osłony kierownicy do tempomatu
Jeśli masz oryginalną manetkę ze Stilo to mam na zbyciu nową, dedykowaną osłonę. Jeśli masz manetkę z "łopatkami" od AR to dedykowana osłona nie pasuje i trzeba rzeźbić zwykłą osłonę. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator - zwarcie biegunów
> Właśnie z nudów pomierzyłem oporność moich kabelków. > Te od taniego chińskiego miernika mają razem ok 0.5 oma, No to super. > więc przy 12V popłynie prąd nie większy niż 20A - kabelki mogą się spalić, amperomierz > kilkanaście sekund wytrzyma. Przy 20A to te kabelki by już dawno świeciły białym światłem. Mierzyłem kiedyś prąd ładowania zamarzniętymi sslkami(kabelkami) średniej klasy, podczas ładowania akumulatora prostownikiem, prąd był ~0,7A, ale przy przełączaniu obwodu prostownik-akumulator na obwód prostownik-miernik-akumulator, prawdopodobnie przerwałem obwód co prawdopodobnie spowodowało chwilowy skok do ~5A, totalnie zmrożone sslki momentalnie stały się prawie płynne, więc o 20A przy najtańszych "kabelkach" to można sobie najwyżej pomarzyć. > Fabryczne kabelki od multimetru za ok 150 zł, mają oporność 5-6 razy mniejszą A to jest odpowiedź na pytanie, dlaczego warto wydać kilkadziesiąt złotych na sslki. Pozdrawiam BAS
-
Akumulator - zwarcie biegunów
> W tym multimetrze też tak jest. Tylko, że zabezpieczony bezpiecznikiem jest obwód (gniazdo) max. > 200mA, a ja przełożyłem do gniazda 10A a tamten już jest bez bezpiecznika (napisane na > multimetrze). Rozmawiamy o mierniku, który razem z kablami kosztuje 20zł brutto w detalu, co daje 16,26zł netto, odlicz od tego marżę sklepu, hurtowni, koszt transportu z Chin, inne koszta związane z obrotem tym towarem i okaże się, że ten miernik został kupiony w Chiach za 3zł netto a producent jeszcze na nim zarobił. Przeciętny użytkownik takiego sprzętu, mierzy natężenia tak rzadko, że nie ma sensu zabezpieczać tego obwodu. Skoro już jesteśmy przy cenie to zastanów się jaka jest średnica przewodów miedzianych(mam na myśli samą miedź bo plastiku to i metr tam może być) i jak wyglądają ścieżki w takim mierniku? Takim miernikiem byłoby bardzo trudno uszkodzić sprawny akumulator samochodowy. Pozdrawiam BAS
