Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział MirekD na temat - Stilo
    > wspomaganie kierownicy nie działa, Norma. > cała > trasa bez świateł Ok bo to w sumie ~200W/12V=16,67A. > i sygnalizacji kierunku, Bez przesadyzmu, kierunki można w takiej sytuacji spokojnie używać. Jeśli akumulator dał radę odpalić JTD to spokojnie przejechałbyś na nim bez ładowaniu dużo dalej. > multimetr okazuje sie uszkodzony Taki lajf. . > wyciągam aku, pod prostownik, wyssany do dna. Porządnie naładować. > przypominam dzisiaj 13'tego Z zasady staram się nie wychodzić z domu, zwłaszcza jeśli wypada akurat w piątek, niestety nie zawsze się da. Pozdrawiam BAS
  2. > Wiem , ale nie powiem A ja czuję w plecach, że pewien były użytkownik Stilo, pojawi się na kąciku z Krową po FL, ale też wam nie powiem. Pozdrawiam BAS
  3. > Dzięki za takie fotki. A jak jest z widocznością na wprost w cromie przy Twoim wzroście i siedzeniu > maks w dół? Bo ja spokojnie mógłbym się tego schowka pozbyć. Misiu, mieszkam na Julianowie, mam Krowę, możesz sobie w niej usiąść. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > witam, > czy inspekcję serwisową za pomocą fesa w grande punto kasuje się tak samo jak w stilo? chodzi o > grande punto 1.4 06r pozdrawiam Nie chce mi się sprawdzać, ale nie widzę powodów, żeby było inaczej. Pozdrawiam BAS
  5. > Nie zawsze będzie tyle samo. U mnie w lewo jest 1,5 obrotu, > a w prawo tylko 1 i 1/4. Jakoś tak. Jeśli autko ściąga to jest jedna z możliwych przyczyn. Gdyby Ci autko ściągało to wtedy można by to spróbować wyrównać i sprawdzić czy nastąpiła poprawa. Pozdrawiam BAS
  6. > Może to kwestia wspomagania. > o ile pamiętam, Fabia ma elektro hydrauliczne i może jakieś zaworki coś broją? Nie jestem spec od > tego, ale wiem, ze przy elektrycznym takie cuda mogą się dziać. Sprawdzić nie zaszkodzi. Dlatego należy przy ustawianiu zbieżności, ustawiać przekładnię w pozycji wyjściowej/zerowej/neutralnej(czy jakoś tak). Masz dokładnie tyle samo obrotów(z dokładnością do kilku stopni) przy kręceniu kierownicą w lewo co w prawo? Pozdrawiam BAS
  7. > Zasadniczo zgadzam się, ale miałem jakiś czas temu jeden komplet zimówek, po których założeniu od > razu gdzieś ściągało, więc wykluczyć na 100% nie można. Można bo kolega miał problem na letnich, teraz założył komplet zimówek: Quote: No i wyjmuje swoje zimówki , też Barum model Polaris 3 2011 rok jeden sezon ok 3 tys km...wyważają (kompletnie inny warsztat) wsiadam...ściąga tak samo jak przed zabiegami na letnich. i nadal ma ten sam problem. > Na początek posadziłbym za kółkiem kogoś innego aby wykluczył autosugestię i naturalne ściąganie na > pochyłości jezdni. Pisałem już autorowi wątku: Quote: Zakładamy, że występuje to na każdej drodze itd. Właśnie o to mi chodziło. Pozdrawiam BAS
  8. > No i wyjmuje swoje zimówki , też Barum model Polaris 3 2011 rok jeden sezon ok 3 tys km...wyważają > (kompletnie inny warsztat) wsiadam...ściąga tak samo jak przed zabiegami na letnich. > Co się dzieje? Czy te barumy tak mają? Dodam jedną wspólną rzecz - składowane są w temperaturze > pokojowej jedna na drugiej. Nic mi do głowy nie przychodzi, ale zawsze tak składowałem opony i > w innym aucie nie było problemów. To nie opony. > Mam dalej kombinować, kupić 4 inne nowe opony np Klebera + nowe felgi? Nic to nie da bo to nie opony. To jak składowałem opony zimowe(Barum Polaris 2) w tym roku, woła o pomstę do nieba, ale jakiś sprytny człowiek, położył mi na nich... mimo to wszystko jest ok. Mam w sumie 3 komplety Barum: - Polaris 2, - Bravuris 2, - Polaris 3 i nic takiego się nie dzieje. Zakładamy, że występuje to na każdej drodze itd. IMO na początek: - felgi do zakładu prostującego felgi, niech dokładnie sprawdzą, - jeśli to nie felgi to masz coś uszkodzone np. jest lekko podbita zwrotnica. - dla pewności, autko na rolki i określić dokładnie opory toczenia. Pozdrawiam BAS
  9. > To dolałbym Skydda w zalecanym stężeniu 1:1000, wykonał jazdę żeby się dobrze rozmieszał i bym się > nie przejmował Ubiegłej zimy nic nie dolewałem i autko nie miało najmniejszych problemów. Czasami dolewam środek do czyszczenia wtryskiwaczy, ale nie robię tego zimą. Ponieważ nigdy nie miałem problemów z paliwem a naczytałem się różnych opinii(zarówno pozytywnych jak i negatywnych) o dodatkach do ON to wolę niepotrzebnie nie kombinować. Pozdrawiam BAS
  10. > A tankujesz po wyjeżdżeniu paliwa do końca jak już silnik zgaśnie? Różnie, zwykle po zapaleniu się rezerwy, czasami chwilę później, ostatnio kilka razy dotaczałem się z trasy na głębokiej rezerwie(ze dwa razy ostatnio, uzupełniałem przed wyjazdem w trasę). > Bo mnie się wydaje, że masz w > zbiorniku mieszankę ON przejściowego z ON z poprzedniego tankowania. Po ~1,5miesiąca, kilku tankowaniach i przejechaniu iluś tam tysięcy km(akurat trafił mi się okres z dużą ilością jeżdżenia)? Myślę, że w tej chwili mam 99% przejściowy. Pozdrawiam BAS
  11. ON tankuję głównie na Neste, na ich stronie znalazłem następujące info: Quote: Sprzedawany olej napędowy spełnia wymagania zależne od warunków klimatycznych: * letni od 1 maja do 15 września * przejściowy od 16 marca do 30 kwietnia i od 16 września do 15 listopada ( CFPP -10 st C ) * zimowy od 16 listopada do 15 marca ( CFPP -20 st C ) Czyli to co mam teraz w zbiorniku to tzw. ON przejściowy do -10*C, stacja gdzie tankuję ma spore obroty a ostatnio tankowałem wtorek/środa, więc... Pozdrawiam BAS
  12. > Tak, ale 100m ze 100km/h to chyba lekka przesada Na suchym? Jesteś na 100% pewien, że było to 100m a nie 55m? Pozdrawiam BAS
  13. > Dzisiaj test drogowy na wyzszym cisnieniu ... > Napompowane 2,5 bara ... auto bardziej stabilne na prostej, ale hamowanie dalej kupa... > Napompowane 2,7 bara ... na prostej w miare wzorcowo - nawet przy autostradowych predkosciach, ale > hamowanie gorzej niz przy cisnieniu 2,5 bara... Musisz znaleźć właściwe ciśnienie, u mnie optymalnie jest przy 2,6bar. Jak przez awarię manometru napompowali mi ~3bar w wulkanizacji to autko stało się niepewne na autostradzie. Super hamowania po oponach zimowych to się nie spodziewam, ma hamować dobrze(dużo lepiej niż letnia zimą), wiadomo, że na suchym >+4*C letnia opona będzie hamować lepiej od każdej zimówki. Pozdrawiam BAS
  14. > Tez ciezka krowa - Vectra C Z18XE + zbiornik LPG 1300 kg Czyli to samo autko (Vectra C = Croma = Saab 9-3), tylko w innym opakowaniu, moje cięższe bo diesel z automatem. Napompuj 2,5bar i będzie dobrze. Ciśnienia dla Krowy: Zwróć uwagę, że zaleca się podniesienie ciśnienia o 0,2bar dla opon zimowych. Pozdrawiam BAS
  15. > no i nastała zima.... > jestem na letnich oponach 200 km od Warszawy, gdzie leżą sobie zimówki... a tu ciągle pada sobie > śnieżek > stan z 16:30 > Obecnie jest z 5 cm więcej > Nie dałem rady ruszyć na trawie U mnie od rana jest już dużo gorzej a teraz to do samochodu z szuflą musiałbym iść. W Stilo od czwartku zimówki, w Krowie ciągle lato(fajnie się dzisiaj ślizgało), mam w piwnicy całe koła, ale nie chce mi się zmieniać, może przy okazji podjadę do mechanika to mi przełoży koła. Pozdrawiam BAS
  16. > takie jak chce producent 2,0 bara i 2,1 bara .. > no ale sprawdze co będzie jak dam troszke tlenu wiecej Producent wyobraża sobie w Stilo 1,9bar przy 195/65/15 i wierz mi, że nie da się na tym jeździć, dopiero przy 2,3bar jest ok. O jakim autku i masie rozmawiamy? Pozdrawiam BAS
  17. > jazda z prędkościami autostradowymi to zdecydowanie nie jej żywioł. Jakie ciśnienie? U mnie na Barum Polaris 3 205/55/R16 94H XL przy 2,4bar na autostradzie była tragedia(myślałem, że delikatne podmuchy wiatru zdmuchną mnie z autostrady), po dopompowaniu na stacji do 2,6bar jest MEGAAAAAA lepiej. Autko to Krowa, która waży ponad 1,5t. Pozdrawiam BAS
  18. > Co do odłączenia ECU - no właśnie: JAK? W sensie - fizycznie Tak. > (gdzie leży wtyczka, którą mam > wypiąć?) Przy ECU czujników, ale nie wiem gdzie jest ECU. > Zgadywałbym, że fizycznie, a potem > FES sam stwierdzi, że nie ma tego modułu. Ktoś potwierdzi/wskaże? Tak, Yani. Pozdrawiam BAS
  19. > chciałbym nie musieć oglądać tego > trójkącika na desce rozdzielczej. Można jakoś odpiąć moduł parkowania, albo wyłączyć go z FES? Odłączyć ECU czujników cofania, zosiować proxy i będzie Pan zadowolony... Pozdrawiam BAS
  20. > - mam wersje bez DPF (cokolwiek to znaczy, tak mowili w serwisie) Dziwne bo objawy świadczą o tym, że masz dpf. > a czy ten przeglad to > wystarczy wykasowac zwykly przebieg od przegladu do przegladu? czy to jeszcze cos innego ??? W wersji z dpf trzeba jeszcze kliknąć, że wymieniło się olej. > bo ten zwykly byl wykasowany i teraz mam wskazanie 20 000 do kolejnego wiec ??? Dziwne, powinno być 30000-35000km. > a co to? Tu poczytaj. > brzmi dobrze a kolega to z lodzi? Tak, mieszkam na Julianowie. Pozdrawiam BAS
  21. > Hej pytanko ile przejade jeszcze na pulsujacej lampce olejowej w Cromie? 1.9 16V? Zależy jak bardzo Cie to mruganie denerwuje, jak bardzo to nie wiele przejedziesz, jak Cie nie denerwuje to przejedziesz dużo. > czy ktos wie co > zrobic Ja wiem. > napisane bylo wymienic olej ale... pewnie jeszcze trzeba kasowac przebieg??? tylko jak? > pojechalem do jednego goscia, podpial sie pod kompa, wykasowal serwis a ta lampka i tak sie > zapalila po kilku tysiach .... czy tam trzeba cos jeszcze kasowac??? Trzeba skasować w ECU silnika, że wymieniłeś olej(masz wersję z dpf). > moze ktos podpowiedzialby > co zakupic (jaki kabelek) i oprogramowanie aby samemu to kasowac? ELM+MES. > z gory dzieki za pomoc ! Podjedź do mnie we wtorek wieczorem albo w środę to zrobimy z tym porządek. Pozdrawiam BAS
  22. > Wszystko zatuszują .... przemilczą ... To klient ma dokręcić koło po 500 km Tylko trzeba mnie było o tym poinformować. Pomijam, że stało się to ~200km po wizycie u nich. > i to klient jest winny > bo po naprawie / wymianie układu hamulcowego jego sprawność jest znacząco mniejsza o czym > powinien być poinformowany ... Jeśli chodzi o sprawność mojego układu hamulcowego to mi pasuje, jeśli chodzi o sprawność układu hamulcowego, tamtego klienta to ja rozumiem, że sprawność może być niższa, ale samochód powinien dać się zatrzymać z prędkości 30km/h na drodze kilku metrów. Pozdrawiam BAS
  23. > Wiele lat pracowałem w ASO, wiele widziałem takie chece też, po czasie stwierdzam jednak, że w > takich przypadkach z kopa w ryja i za okno, gość który robił samochód minimum nagana z > wpisem do akt. Co jak co , ale bezpieczeństwo to priorytet, rzecz fundamentalna zaniedbania w > tym zakresie są niedopuszczalne. Komuś się tam pewnie oberwie, w ciągu jednego dnia mieli(przynajmniej ja wiem o 2 takich przypadkach) dwa problemy związane z ich ingerencją w układ hamulcowy. Pozdrawiam BAS
  24. > A jak czujniczek? Nie ruszałem go(jakbym ruszał to koło byłoby porządnie dokręcone "temi ręcami") i wiedziałbym, że nie mam klucza, albo w zaistniałej sytuacji zrobi to ASO gratis, albo ja zrobię to najwcześniej w następny weekend. Pozdrawiam BAS
  25. Odkręciło mi się dzisiaj lewe przednie koło na autostradzie. Autko miało wymieniane wczoraj przednie klocki hamulcowe... w ASO FIAT. Chłopaki mieli wczoraj kiepski dzień bo jak przyjechałem na wymianę to wpadł klient, który prawie zginął pod ciężarówką, wyjeżdżając z ASO po wymianie płynu hamulcowego, okazało się, że nie ma hamulców, ratując się zerwał jedną z linek hamulca ręcznego a i tak dojechał do osi jezdni, wprost pod koła ciężarówki, uratował go refleks kierowcy ciężarówki... ASO oczywiście przeprosiło i na swój koszt wymieni linkę ręcznego. Stałem i patrzyłem na łapki podczas wymiany klocków, poszedłem do biura, żeby zapłacić, jak mechanik dokręcał prawe przednie koło kluczem dynamometrycznym. Rano pojechałem A2 do Warszawy, wracając(A2 jest w budowie) chciałem przeskoczyć kilka samochodów przed zwężeniem, więc a następnie mocne hamowanie, od tej chwili coś waliło coraz mocniej, jak wciskałem pedał przyśpieszenia lub hamulca to na chwilę robiło się cicho. Zatrzymaliśmy się, obejrzałem LP koło, wyglądało, że klocek nierówno bierze(zardzewiały pierścień ~2cm), stwierdziłem, że to pewnie klocek krzywo się ułożył w prowadnicy, więc się rozpędziłem i mocno zahamowałem, na chwilę była cisza, ale po chwili walenie powróciło i stawało się coraz mocniejsze. Zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego szefa serwisu, gdzie wczoraj robiłem klocki i zaczęliśmy się zastanawiać co się dzieje, on podejrzewał półoś a ja skrzynię(np. wyskoczenie trzpienia trzymającego satelity w koszu mechanizmu różnicowego). Umówiliśmy się, że jadę prosto do nich. Skończyliśmy rozmowę a walenie stało się nie do zniesienia, przyszło mi do głowy, że... mogło odkręcić się koło, znalazłem kawałek marginesiku i się zatrzymałem, poszedłem do bagażnika po klucz a kumpel zaczął macać palcami śruby i stwierdził, że się kręcą. Okazało się, że mam zły(za duży) klucz do kół. Tyle ile się dało, tyle nim dokręciłem i powoli(70km/h) jechaliśmy marginesikiem(ruch idzie po jednym pasie, jest ograniczenie do 70km/h, ale gdybym tak wolno jechał pasem to spowodowałbym korek), w końcu na marginesiku spotkałem zaparkowaną ciężarówkę na rejestracji z Ukrainy, kierowcy nie było, pewnie spał, jechaliśmy dalej, wypatrując pojazdów budowy. Wreszcie wypatrzyliśmy jakieś osobówki/busy na przeciwnej nitce, więc przejechaliśmy przez przerwę w barierach i robotnicy pożyczyli nam klucz 17mm, resztę A2 dokończyłem po praktycznie pustym placu budowy(z normalną prędkością autostradową). Po wjeździe do Łodzi, podjechałem do pierwszego lepszego serwisu opon, gdzie gratis sprawdzono mi wszystkie śruby, we wszystkich kołach kluczem dynamometrycznym. Spokojnie jazda po tym placu budowy jest bezpieczna, ten odcinek był oddany bez ostatniej warstwy asfaltu i wykończenia, więc dziur tam nie ma, obecnie asfalt już jest(obecnie go szczotkują i prowadzą jakieś prace w rowach). Jestem umówiony z szefem ASO na poniedziałek, mam dostać gratis prawidłowy klucz do kół, może coś jeszcze utarguję(tańszą robociznę). Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.